Священича сім'я

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 4 Листопад 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Читала нещодавно думку та випадок із життя Митрополита Антонія (він був духівником одного одруженого священика). Змусило трошки інакше, ніж досі, подивитися на сім*ї священиків... Але цитату поки не подаватиму.

    Мені цікаво, якою ви уявляєте родину священика? Які є загальнолюдські уявлення? І чи взагалі повинен священик бути одруженим?
     
  2. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Як решту сімей.

    У значенні "чи може"? Бо я думаю, що може, але власна сім’я відволікає. )
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Як саме і чим? Чи ви про те, що сім*я відволікає в принципі кожного від його справи?
     
  4. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Священник - звичайна людина. Мені здається він повинен мати сімю хоча б для того, щоб більше розуміти людську сутність, бо такої болі, яку відчувають батьки, коли в горі їхня дитина, і такої спокуси зробити все якнайкраще для неї, щоб вона мала все те, що і інші, навіть якщо це йде в розріз вихованням,
    іншим словом, такої гами почутів, емоцій, самотня людина навряд чи відчує.
    Наявність близьких людей робить нас більш уязвимими в вічній боротьбі Добра і Зла.
     
  5. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Десь я чула, що для священика дружина то випробування :girl_crazy::girl_crazy:
    Перше що спало на думку - дружина священика має бути мудрішою, сильнішою і активнішою жінкою ніж всі інші. На кожній жінці тримається дім і діти, а на жінці священика ще більше обовязків...
     
  6. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Десь так.

    Мусить залишити резерв у часі, силах аби попіклуватись про власних дітей та дружину.

    Звичайно, як і в решті сімей, він може заручитись підтримкою дружини у всіх питаннях. Але перед певними речами як батьку, наприклад, йому не уникнути.

    Та й існування власної сім’ї примушує більш думати про матеріальне. Мені здається.
     
  7. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Священича сім'я

    Звичайна сім"я як всі решту, чесно кажучи ніколи про це не задумувалась.

    Думаю тут не має чітких критеріїв повинен чи не повинен священник одружуватись. То вже я думаю від самої людини залежить. Не люблю категоричності. Священники яких я знаю мають сім"ї -чудові батьки і чоловіки в них ростуть прекрасні діти, не хочеться думати що цих сімей могло б і не бути.
     
  8. isachka

    isachka Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Моя найкраща подруга одружена і її чоловік готується до висвячення. Як сімя вони разом більше року, чекають на поповнення. Їхня родина для мене зразок християнського подружжя, у рештому звичайна сімя, дружина, ще навчається (аспірантура), чоловік намагається годувати сімю. Щодо матеріального - то дуже багато залежить від запитів людини (у цьому переконалася і на власному досвіді), допоки чоловік збирав документи готувався до висвячення він влаштувався на роботу, збирати меблі, по-перше приносив гроші додому, по-друге сам зробив додому багато меблів, о так і вийшли із ситуації, а тепер робити меблі перетворилося із роботи у захоплення, і від рідних є прохання щось зробити, то як він каже аби час був тим займатися
     
  9. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Знаєте, я не сильно в тому розбираюсь, але для мене прикладом священника є монах, який править в Шевченківськім Гаю, о. Ігнатій. Він завжди там. Як на мене, то так і має бути - весь час відданий в церкві.

    це теж дуже важливий факт.

    А якщо священник буде відданий більше Церкві ніж сім"ї, то дружина і діти можуть відчувати брак батька...
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Це якщо він на парохії чи в принципі?
    Ніколи не забуду, як одна їмось (угкц) сказала, що в нашій церкві нема священичих родин, у нашій церкві одружений целібат. Бо нема чіткого уявлення про такі родини, нема такого, як мають православні - щось на зразок шкіл для дружин священиків.

    Коли я сказала, що таке потрібно єпископові та ректорові університету, відповідь була - то починай щось. Вони навіть згадали ім*я їмості, котра таким займалася. Уже згодом від інших людей я довідалася, чому вона то покинула. Важко займатися нікому не потрібною справою.

    На свяченні мого чоловіка єпископ дякував усім родичам, окрім дружини (а ми вже більше як два роки були одружені й мали дитину). Мене то засмутило, але інші їмості мене в той день розрадили, що принаймні на забаві мені подякував мій чоловік та ректор УКУ, бо вони навіть не могли бачити свого чоловіка з того місця, де сиділи...

    Чи має їмость розумітися на тому, чим займається чоловік?
    Я не раз була свідком того, що дружина священика не знала, що таке "сопричастя" чи інших церковних речей. Про мене ж друзі чоловіка часто думають, що я закінчила богослов*я в УКУ й навіть не припускають, що то в мене виключно самоосвіта, і то займалася я нею задовго до усвідомлення, що буду дружиною священика.

    По селах їмості різні, але я бачила таких, котрі завжди непримітні й чомусь їхня функція обмежується саме до сумнозвісних трьох "К". Хоча бувають і такі, що активно допомагають на парохії. Правда, таких я більше бачила тут, в Канаді.
    Тобто справа важливіша за сім*ю?
    Думаєте, на ній тримається церква? ;)
    Ніколи не бували в гостях у латинських священиків, котрі мають лише себе до обходження?

    Я теж. Але Римо-Католицька Церква в цьому плані категорична й однозначна. Тому я й поставила таке питання.
    +100! Якраз учора про це з чоловіком говорили, що не можна жити на широку ногу, якщо розмір взуття на це не дозволяє. :)
    Щодо отця Ігнатія краще не говорити, бо я знаю його надто близько. Там суттєві проблеми в гаю зараз і парохія вже валиться. Саме через нього. Так що то радше антиприклад. На жаль. Якщо людина свою опінію ставить понад рішення монастиря та ігумена, то це вже не християнство й не побожність. Там дуже сумна ситуація. Коли була у Львові стільки жалів від парохіянок наслухалася... Все замовкаю, бо скажу забагато. Якщо цікаво, можу в пп більше розказати.
     
    Останнє редагування: 4 Листопад 2009
  11. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    В моєму уявленні при словах "священича сім'я" постає такий образ: багато діточок, дуже добре вихованих, чемних, інтелегентних і добра ніжна релігійна їмосць :girl_smile:
     
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    А не навпаки? Бути дружною священика - то теж випробування. Не кожен чоловік може стати священиком, не кожна жінка здатна стати їмостю.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Та такі вислови - це просто з комплексу меншовартості, який наша Церква має перед Латинською, так що не варто на них час тратити. Я багато таких висловів знаю, але знаю й відки в них ноги ростуть. :girl_wink:
     
    Останнє редагування: 4 Листопад 2009
  14. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Я чомусь впевнена, що МУСИТЬ.

    Але передусім сам священник мав би думати, яку дружину собі вибрати. І чт вона буде розділяти його труд і підтримувати його.

    Не була.

    Але в мене приклад живучий є.

    Я хожу до костела, але старша донька була охрещена в стрийській церкві Петра та Павла. Отець Роман, свіжовисвячений, був худонький і ряса на ньому колихалась. (Церкви ше не було, столяа скромна капличка).

    Зараз церква виглядає отак:

    [​IMG]

    І священник виглядає їй під стать.

    Натомість у ксьондза Нікеля з костела за ті ж роки додалось хіба зморшок та сивого волосся...
     
  15. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Священича сім'я

    думаю однозначної відповіді на таке питання бути не може, і одружений священник, і монах можуть бути взірцевими слугами Божими, і у одного, і у іншого - велике коло спокус та небезпек різного характеру (матеріальні блага, самотність, психічні проблеми у зв'язку з непродовженням роду і т.д.). Головне, щоб їхній вибір не був розрахунком, а був справжнім призванням! Монах буде справжнім духівником коли повністю віддасться свому покликанню, одружений священник буде взірцевим коли буде мати достойну сім'ю, яка буде повністю усвідомлювати свою особливу роль.

    і мій духівник, - монах, править у церкві Успіння.
    для мене, головне в священнику щоб він уособлював декілька ролей та професій - учитель (вчився і вдосконалювався постійно сам і умів навчити інших), лікар (вмів лікувати людські душі словом Божим та сповіддю) та дещо військовий (не працював, а власне служив, дав присягу і залишався вірним їй)
     
  16. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    На мою думку священик повинен бути монахом. Дружина і сім"я для нього мають бути Церква та віра. Дітьми - парафіяни.
     
  17. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Лілю, це не від комплексів, це з власного досвіду.
     
  18. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Священича сім'я

    А мені здається, священича сім"я - така сама, як усі. І так, як кожен з подружжя має дбати і про сім"ю, і про свою справу, різниці між чоловіком і жінкою нема - просто кожен при своїй "роботі". Як жінка має бути вдома жінкою, а на роботі спеціалістом, так і чоловік. Просто робота специфічна - й усього :)
     
  19. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Проходивши курс передподружньої катехизації, разом із нами його проходила пара, де молодий хлопець готувався до висвячення і його наречена. Тоді було поставлено багато запитань, але що мені запамяталось, так це те, що сказали, що священика не мають права висвятити без згоди його дружини. Лілю, чи дійсно це так? Якщо дійсно так, то знімаються всі питання, як кажуть "Бачили очі що купували, їжте, абись-те повилазили!" :girl_smile:

    Щодо сім"ї священика. Не знаю, сім"ї як сім"ї. Інша справа, що дружина має бути в курсі того чим чоловік займається, і не просто орієнтуватися, а досить непогано розбиратися. Адже, тут дружина вже не є сама по собі, а чоловік сам по собі, а тут вже дружина певною мірою доповнює собою (чи то своїм прикладом) чоловікову роботу. Якщо не права, то виправте!
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    А не від самотності? Поговорити нема з ким... розрадити нема кому... Носиш тягарі в собі й самогризешся...

    Я була в гостях у багатьох. Найновіші моделі телефонів, телевізорів, іншої електроніки. Я не осуджую, їм теж треба розслаблятися, але стільки видів сирів та м*яса, як на парохіях (не всіх) у Польщі я ще ніде не куштувала, направду. :girl_crazy: Так що вони відповідно тратять на забавки, бо гроші є, а де подіти їх? Роздають частину, а частину тратять на дурниці.

    А животи - то подружній мозоль багатьох. :xaxa: Мені видається, що то українське або слов*янське культурне явище. Аби було видно, що добре живеться, треба розпастися й виглядати як копиця сіна.

    До речі, помітила, що самі парохіяни часто священика розбещують...
    Вислів, що жінка - то випробування? Кожна інша особа - це випробування. Але суть того вислову не загальна й не християнська. :)

    +1! Це вже проблема нашої церкви. Деякі одружуться про всяк випадок, а деякі "шукають жінку", бо вже святитися пора. :girl_sad:
    Ще би цитатою з Біблії підтвердили то. ;)