Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Переконувати не варто, бо найчастіше борщ варять так, як варили в родині. Такий собі фамільний перепис. А сметану в нас дають і під час готування трохи, і ще в тарілку. Тільки в пості - без. А в моєму борщі навпаки - підкреслює смак борщу. :shy: У мене то вже фірмова страва, можна сказати. Якщо запрошуємо гостей, але вони не можуть ніяк з датою визначитися, то вистачить сказати, що буде борщ - і готові будуть іти хоч вже, навіть якщо дуже зайняті. :xaxa: Цього року зголосилася робити борщ у церкві на свят-вечір, бо жалілися мені, що канадійка зробила червону зупу, а не борщ. Я також. Оцет волію в салатах, а в борщі - лимонний сік.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! ну то в нас з Вашою мамою і з Вами дуже схожий борщ, тільки в нас без любистку час варіння 35-40 хв моя мама теж додає лимон і фасолю іноді, єдине, що точно різниться так це часник в нас вкінці вже а в борщ і не має сметани/йогурту
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! ААА!!! Обожнюю холодник )) Ще згадала, що додаю квасолю. І більше люблю з кислою капустою, а не зі свіжою. А часом можу взагалі капусти не додавати - також смачно )) Варю обов'язково з м'ясного бульйону, з телятини або яловичини. Зі свинини не люблю - для мене зажирний виходить.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Тепера знаю в кого колядуватиму А ще моя коліжанка борщ варить і додає сушені яблука і груші-дуже смачно. А я ще дуже люблю з квашеною капусточкою
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! А я варю борщик так поки м"яско з картопелькою і фасолькою(попередньо замоченою)варитися тушкую цибульку з тертою морквочкою потім туди додаю сирий тертий бурячок за деякий час томатний соус,муку і оцет або юшку з квашених огірочків і після цього все в каструльку,а в самому кінці заправляю сметанкою.Сіль перець приправа до смаку.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Я борщ вару переважно на воді (хоч і на росолі смакує ). Овочі закидаю ті що в холодильнику є (селера, петрушка, пастернак - як коли, тільки морква і картопля обов"язково має бути). Капуста і квасоля - теж якщо є. Буряк молодий не відварюю, старий - попередньо відварюю. Потім дрібно нарізаю, заправляю томатом (або свіжими помідорами в сезон) і тушкую на пательні, обов"язково буряк трішки цукрую. Закидаю все в баняк, додаю цитринового соку (видушую з цитрини). Спеції додаю залежно від сезону і наявності Часнику не даю, бо діти не хочуть їсти. Борщ у мене не є дуже густий. Сметаною не підбиваю (не люблю борщ зі сметаною). На Різдво теж завжди варимо на грибному відварі і ліпимо вушка з грибами. Різдв"яний борщ обов"язково у нас ріденький. А нині пекла булки з часником до борщу, пригощайтеся
Я також. Як забуду купити, то борщ без капусти. Тоді даю більше буряка й картоплі. Роман все жартує, що я недаремно кажу так, як бабця: "насип собі борщику", бо він такий густий, що не лиється. :xaxa: А нащо давати муку в борщ? Бо я в зупу часом даю, як не хочеться, аби прозора була. А в борщ нащо? А борщ тоді червоний виходить чи не дуже? Я тому разом з цибулькою легенько тушу. Смаку додає, але тоді Дарко його їсть.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Червоний. Моя прабабуся варила буряк разом із іншими овочами, було дуже смачно, а я так не вмію. Мені колір "втікає". А коли варю окремо і потім тушкую колір насичений завжди виходить.
Надзвичайне доповнення до борщику! До речі, у мене дуже подібний до Вашого перепис борщу. Єдине я ніколи не тушкую варений буряк. Як і у більшості родин так варила моя бабця. Та все ж, люблю вносити зміни до борщу лише на нюансах. Тобто закваснити помідорами, а іншого разу додати болгарського перцю, або грибів, часнику, або квасолі (щоразу іншої)... Таким чином кожного разу смак змінюється лише на півтонах. А таке різноманіття борщів, як у Дани - це вже вищий пілотаж!!! Вітаю!!!
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Моя мама, і я відповідно теж, завжди варимо буряк (старий), потім тремо на грубій терці, додаємо трошки лимоного соку (або оцету) і ще помідори, які влітку заготовили (тобто домашню томатну пасту). колір дуже насичений. Ще дуже мені подобається борщ з болгарським перцем, він для мене тоді стає незвичайно смаку. Дуже люблю, якщо борщ жирний ( з салом чи шпондерком піджареним). Окрема історія, якщо борщ готується з молодих буряків, тоді буряк просто ріжемо на кубики, і даємо в борщ разом з тим листя зеленим. Але найбільше я люблю борщ, який готуємо на свят-вечір - пісний, багато білих грибів і квасолі.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Якраз сьогодні готувала борщик. Готувала на бульйоні, хоча зазвичай готую без нього. Готувала так: поки у бульйончику варилась квасоля і капусточка, робила засмажку (буряк, морква, корінь петрушки,корінь селери, цибуля). Потім поклала картопельку до бульйончика, а в той час до засмажки додала соус з лечо, яке закривали (там помідори, морква, трохи олії і оцет), а також помідорчиковий соус з баклажанів,які також закривали (доволі гострий) . Часто даю соус з крижавок. Потім оцю засмажку додала до борщику. Посолила, поперчила, дала трохи оцту, трохи цукру, базилік (сушений,власний). Наприкінці товчений часник та порізану петрушку. Отакий вийшов борщик.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Перечитала всі дописи про борщик, а оттакого як у нас готують немає.Поділюсь я нашим..південним Варять борщ на реберцях свинячих або й цілої курки (домашньої).Мама ніколи не готує на цих роздутих купованих.Ну так от..Коли ребра закиплять, зняли шум , кладуть попередньо замочену квасолю(бажану цукрову біленьку, бо від темної борщ темний), хвилин через 20 в баняк кидають порізаний соломкою СИРИЙ буряк і варять до повністю виварення кольору, інколи деякі господині навіть замість червоного буряку варять цукровий.Коли вже буряк майже став білим, додають картоплю, роблять зажарку з цибулі, моркви і з 1-2 ложками томату(ми користуємось Чумак, трикутничок) в сезон свіжих помідорів, пасту замінюють на перетерті томати,+ 1 ч л цукру, коли картопля вже майже готова додають нашинковану капусту і болгарський перець, закипить-зажарку+ кріп , петрушку..хто як любить.Сметану кожен сама собі в тарілку додає. Розповідала мама, що прабабця ще борщ затовчувала старим салом з часником. А от без капусти борщ без капусти на рос.називається свекольник.там вже буряки тушаться (багато) труться не тертці , а в кінці готування додають подрібнені варені яйця.Нам таке в садочку давали -смачно!
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! У нас він щотижня. Того мені так кортіло темку почати. Так цікаво читати!!! Розкажу одну смішну історію. Наш приятель студентом їздив на підробітки в "українське село". То ніби музей. Усе зроблено так, як колись в українських селах і туди люди приходять, живуть там цілий день, перебираються в строї, виконують різні завдання й за це дістають гроші. Туристи ходять на це все дивитися. Такий собі театр. Так от наш знайомий був господарем на одному обійсті. А його жінка варила йому борщ. Найсумніше й насмішніше в тій його ролі було те, що вона лише приблизно знала, як варити борщ, а він мусів то їсти й вдавати, що йому дуже смакує. Дійсно вдавати, бо вона туди ліпила півшклянки цукру. Уявіть собі смак того борщу! Хтось може, бо я ні?
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Я готую два види борщу.Перший-такий як готує мама, а другий я називаю борщок. Борщок готую на реберці,щоб багатенько м"ясця було.Відварний/запечений буряк тру на мілкій терці,роблю зажарку з циьульки , моркви і помдорів( очищених від шкірки) додаю картопельку.Замість оцета-лимонний сік. Він в мене досить ріденький, їмо з сметаною А Борщ по маминому рецепту- це густий, наваристий. Теж на м"ясі, фасоля, капуста,морква, помідори, червоний перець, гриби....але без буряка.Заправка робиться з томат. пастою.Я теж такий дуже люблю. Від капусти я взагалі відмовилась в борщі-бо саша не їсть капусту в такому вигляді, так само майже не даю зеленини(по тій самій причині)
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Це ви про Львів? Моя бабуся із Заліщицького району. Каті, а борщ без буряка - то борщ? Адже буряк - основний складник. Від того й назва походить.
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! У нас не щотижня, бо зазвичай перше їмо тільки на вихідних. Ще згадала, коли їмоборщ, то чоловікові накладаю густеньке, а собі ріденьке.Люблю ото сьорбати. Ну і,звичайно, доборщу сало з часником.Ням-ням
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Лілю ну отак варять Буряк заміняють томати і перець, і томатна паста.Він виходить не малинового кольору, а такого оранжево-червоного
Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ! Nata -якщо буряк варити на малому вогні, щоб рідина в борщі тільки булькала трішки , то колір не втече, то я від сусідки в селі взнала Такий борщ як Катя описала я також варила називаю його Миколаївським, у нас борщ практично кожного тижня, максимум раз в два тижні, от і є можливість видумувати щоб кожного разу було інше.
О, і я така сама. Хлопцям густе, а собі юшку. Найбільше люблю борщ їсти без сметани, але з бородинським чи просто чорним хлібом і цибулею... Іноді як не знаю, чого хочеться, то хочеться саме такого... Та я зрозуміла. Тільки тоді це просто овочева зупа. Бо по ідеї, борщ тому й борщ, що з буряка. Але то вже таке. Уточнюю терміни. :xaxa: