І дуже смачними, і дієтичнимиПостійно купуємо печінку, серце і язик яловичі. Зі шлунками, легенями, нирками щось зовсім не дружу. А ще - баранина не дороге м‘ясо, а скільки смакоти з неї можна зробити. І тушки кальмарів - смачно і не дорого. Нафарширувати можна різними начинками. Якщо є вільна морозилка і хтось в селі, щоб вигодував, то вигідно купити свинку чи половинку-четвертинку і самостійно її розробити. Буде і м‘ясо, і смалець, і сало, і шкварки. Ну і по грошах виходить вигідніше ніж поокремо все це на ринку купити.
Додам ще сюди кукурудзяну крупу. Варю з неї кулешу. Дуже смакує з рибою або навіть просто зверху творог. А якщо є ще шкварки, то життя вдалося А ціна її 11 грн/кг.
З кукурудзяної дрібного помолу можна варити поленту (я беру Сквирянку, вона абсолютно така ж в дії, як в п‘ятеро дорожча італійська полента). Там головне правильно зварити основу, а потім масла, шпинату, зверху яйце-пашот і маємо ресторанний сніданок. Ну хіба що не український Щодо смальцю, то, наприклад, налисники моя баба робила так: наколювала на виделку шматок сала і перед кожним налисником ледве проходилася тим куском по пательні. От в такому варіанті той жир люкс, бо для смаження дійсно тяжкий. В нас в селі колись олію практично не використовували, все робили на смальці. Пам‘ятаю, заготовляли великі 10-літрові банки. Але воно мені дуже жирне, а посуд мити після смальцю, то бєєє.
Ооо, кулеша - страва мого дитинства) яку ж смачну кулешу варила моя бабуся! У нас ще її застигшу різали шматками і їли замість хліба (якщо не купили або просто) А мій львівський чоловік навіть не знає, що таке кулеша. Варю інколи банош з кукурудзяної крупи
Каші їм багато і різні, а от сало, смалець, шварки, шкіри і субпродукти- то не моє, на жаль. Навіть, як в селі жила, від одного запаху нудило. Максимум- можу печінку курячу готувати. Мої відповідно також не їдять, бо не навчила. Чоловік в гостях, як наївся сала, то йому аж печінка вздулася, чи то боліла, не знаю, тих відчуттів.
таке саме... Як колись бабуся топила то сало, то я з хати тікала подалі, бо від того запаху мене вернуло. Сало можу з"їсти виключно солене і то тонесенько нарізане і дуууже зрідка. З субпродуктами, окрім печінки курячої/індичої, теж не дружу. От маю намір навчитися готувати язик, бо на смак він мені ок, тільки вигляд на ринку в нього "устрашающій"... Ой складно мені з тим, я взагалі така "гидлива" до тих тельбухів. А загалом, чим простіша їжа, чим менше обробки, тим більше таке мені смакує, ну і менше часу на готування затрачається. Рідко щось смажу, переважно запікаю, або тушкую. А для мене ще один трохи забутий зараз суперфуд то біб. Дуже його люблю вареним + часничний домашній соус з зеленню
Та дуже просто Часник пропустити через часникодавку+оливкова олія+лимонний сік+дрібно порізана зелень (тут на Ваш смак, те, що найбільше любите)+ сіль та свіжомелений мікс перців. Всі інгредієнти даю "на око". Усім цим поливаю попередньо відварений біб.
О, ще згадала про лляну кашу. 2 ст.л. насіння льону замочую з вечора 5 ст.л. води. Вранці у блендер разом з бананом, опісля вже додаю фрукти-ягоди. Найбільше смакує така жива каша на сніданок після забави, коли вранці "ніби голодна а ніби і ні".
О, а ще недорогі і дуже корисні ферментовані продукти, бо містять пробіотики. Багато з них можна готувати самому, та й в магазинах легко завжди знайти. Від кефіру та комбучі (чайного гриба) до квашених овочів (капуста, буряк, ріпа, дайкон, пекінська капусти (кімчі), огірки, яблука, помідори, перець...). У нас вони часто асоціюються з зимовим періодом, але я часом люблю і влітку чи навесні пошаткувати собі маленьку капустинку і заквасити.
Прочитала все сказене вище, додам ще продукти з українського "суперфуду": - перепелині яйця (влітку на ринку можна і за 16 грн за 20 шт знайти); - перепелине, індиче, бараняче м'ясо (може, це вже не дешево, але якщо з фермерського господарства пошукати...); - молоко козяче (звісно, сир з козячого молока, то просто ням-ням, але ціна від 37 грн за 100 гр...); - свіжі листки салату (влітку виходить досить недорого, загалом як і вся зелень); - чорниця, смородина та гумії (такі смачні ягоди!!! багаті на золото, прекрасно ростуть у нашому кліматі); - справжній мед, пилок, перга; - не смажена гречка, але без "пантів", та що в АТБ "Своя лінія", по ціні виходить як звичайна гречка; - всіма забута домашня сироватка (рідко про неї пишуть); - житній хліб на заквасці (але справжній без пшеничного борошна).