Цього року взимку задумалася я про наше харчування. Захотілося трохи відкоригувати звичний раціон, додавши в нього більше розмаїття і користі, при тому не сильно обтяживши гаманець. Ну бо, дякуючи інтернету, всі в курсі про користь авокадо, оливкової олії та інших екзотів але ж є і дуже корисні при тому не захмарної дорогі інші продукти. Гугл і цікавість допомогли мені дізнатися про існування ячної каші (одної з найдешевших, але, виявляється, однієї з найкорисніших). Соняшникова нерафінована олія хоч і не зрівняється з оливковою, але теж корисна і варта уваги. Скумбрія - далеко не найдорожча, але, виявляється, дуже багата на Омега-3 риба, до того ж вона "дика", а не вирощена штучно. Одна рибина вартуватиме навіть менше за одне куряче філе, а користі в ній точно більше Окрім риби я геть недавнор відкрила для себе горох та квасолю (консервовані, морожені) як джерело білка, кольору і трохи вітамінів. Ще варіант часткової заміни м'яса - курячі яйця, цілорічно доступні і в ціну кілограма м'яса ними можна запастися майже на цілий місяць Також виявляється, що сало - то наше українське авокадо, надзвичайно багате корисностями, а з'їдати його варто всього кілька шматочків на день. Квашена капуста, червоний борщ, вінегрет... наприклад, бюджетні але дуже корисні страви. Коротше, пропоную в цій темі ділитися інформацією про бюджетні вітчизняні "суперфуди" і "суперстрави" - як годувати сім'ю вітамінно-мінерально-розмаїто, і при тому зекономлені гроші витрачати не в аптеці, а, наприклад, для цікавого дозвілля
О, мій чоловік буряк любить дуже) Навіть просто варений, без ніякої заправки їсть, прям цілий)) Вітамінний корисний салат робимо з селери, яблука, моркви і цибулі-порею. То все сирі овочі,фрукти там. Смачно)
Нещодавно Метельські робили експеримент і складали меню/раціон на прохання людей -на 200 грн і 700грн в тиждень.
От те саме мені взимку чоловік говорив "та то вигідніше купити цю рибу аніж м`ясо". Ой скільки ми тих рибин з`їли протягом зими-весни! І головне роботи коло неї 5 хв. Рибу почистити, на фольгу на цибулеву "подушку", посипати сіллю, спеціями, в надрізи встромити дольки лимона, замотати у фольгу і на 20 хв. в духовку. А ще я майже не користуюся сковорідкою. Котлети запікаю в духовці. Панірую в борошні, складаю на пергамент, зверху на кожну котлетку даю дрібочку масла і запікаю. До овочевих салатів робимо салатну заправку з олії, лим. соку і гірчиці (тієї що в цілих зернах: Діжонська, Французька ...)так ми звели споживання майонезу (хай навіть домашнього) до мінімуму. Мелені сухофрукти з горішками, лимоном і медом - коли дуже хочеться чогось солодкого. Мелений імбир з цитрусовими і медом - як хочеться чогось саманезнаючого. Запечений гарбуз - супер гарнір. Гарбуз порізати на шматки, скропити олією, посолити, додати часничку і розмарину. В духовку на 10-15 хв. (з конвекцією). А колись в сторону гарбуза ніхто навіть не дивився. По такому ж принципу запікаю кабачки, цвітну капусту і печериці. Ох вже не можу дочекатися літа.
Також корисна пшоняна каша, вживаємо цю кашу варену з гарбузом, і без гарбуза або з різними підливами, піджарюємо цибулькою.
В моєму списку відносно недорогих суперфудів є ще грецькі горіхи ( на базарі можна купити дешевше), насіння льону (мелю по 1 ст ложці), насіння гарбуза та соняшнику. Ну квашена капуста
смачно мені(і маю надію,що корисно) - шпинат свіжий, яблуко потерти, кунжут, олія смачний салатик, омномном. ячку теж їмо, я її готую як "різотто", типу заморожені всякі овочі з ячкою. або просто шкварочками і цибулькою смаженою приправити - ммм, смакота. Ще дуже класний булгур. Також читала, що журавлина багата на всякі корисності, тому додаю її і в компот, і в кашу --- дописи об"єднано, May 6, 2019 --- теж робила, дуже смачно! я ще додаю соняшникового насіння і трохи соєвого соусу, або оцету бальзамічного.
Ну для мене дуже важливо є наморозити у сезон всього побільше). Особливо ягоди. Колись першість мала чорниця. І суниця. Цього року це була чорна смородина, вишня, перетерта малина, полуниця. Чудово пішла цвітна капуста та горошок. В сезон вони добре дешевші, а потім їмо вітаміни цілий рік). А ще грецькі горіхи дуже поважаємо). Вони цього року теж не дуже дорогі. Квашена капуста - то взагалі супер річ). У нас якщо вона є - то її одразу нема))). І готувати з неї капусняк чи тушковану - теж дешево та смачно. Гречка - наш постійний друг).
@Akina Інста- б’юті - хелсі нутріціолог) Лена Метельськанутриціолог в Instagram: «ОХ І ЗАВДАННЯ, яке дале чітке усвідомлення,що здорово— не завжди сотні гривень на продукти! ⠀ Зробивши порівняння цін в різних мережах…» Лена Метельськанутриціолог в Instagram: «Контрольну закупівлю товарів ми робили в Сільпо нового формату (скажу по правді, що в простіших магазинах можна знайти кращі ціни та…»
Вернуся до цієї теми Ще, виявляється, дуже корисними (і дуже бюджетними) є субпродукти. Тільки я ніяк не можу змусити з"їсти себе щось з тельбухів хіба печінку і ту у вигляді паштету. І якщо не їсти хліба, то на що ж той паштет намащувати А також недооціненим є смалець. Смажити на ньому значно, значно корисніше ніж на соняшниковій рафінованій олії. Окрім вищої температури димлення, у смальці є Омега 3. А надлишок соняшникової олії в раціоні провокує дисбаланс у організмі Омега 6 та Омега 3 (з дефіцитом першої проблеми є значно рідше, а от другу при недостатньому вживанні жирної риби ми недоотримуємо). Мені з дитинства якось відклалося, що смажили здебільшого на жирі бо тоді не було ще такої очищеної соняшникової олії, а, виявляється, в цьому випадку "прогрес" таки на шкоду. Тому не знаю як ви, а я буду намагатися все ж повернути смалець на свою кухню - його і у випічці можна використовувати (та й під критерій "невисока ціна" цілком підпадає на відміну від кокосової олії, на якій, кажуть, теж файно смажити )
в мене свекруха як смажить сало,то жир не виливає,а зливає в баночку і потім вже на ньому смажить ось інше. Або купує спеціально сало і топить його. Я не знаю на скільки корисніший смалець від олії,але мій ШКТ не дуже сприймає їжу готовану на смальці, він певно добрий буде для повністю здорових людей, а якщо є якісь проблеми з ШКТ то буде більше шкоди ніж користі.
100%. Сальце можна кілька кусочків, а от смалець для мене -це печія,як мінімум. Я топлю сало, зливаю смалець окремо майже завжди віддаю, хто бажає, залишаю лише шкварки до вареників. От, вареники без хрустящих шкварочок, то ніяк)).
Думаю, справа і у кількості, і у інших продуктах з якими поєднується смажене. Зараз цікавлюся дієтою для підтримки організму при аутоімунних хворобах, то майже скрізь наголошується на корисності і важливості саме тваринних жирів. Але там трохи інша схема харчування загалом. Ну і , звісно, що в кожної людини є власні нюанси та хвороби, на це варто зважати теж.
Не їм хліба від листопада. Спочатку було незвично. Купувала хлібці. Потім почала ретельніше вивчати все про вуглеводи і побачила таку закономірність, що як зранку додам до раціону складних (повільних) вуглеводів, хліба впродовж дня не хочеться. Часто на сніданок готую підсолені оладки з ц/з борошна на соді і кефірі, можу кілька ц/з млинців посмажити (то все готую або на сухій пательні, або легко змащую її пензлем з олією) і до них додаю всякі сирні намазки, печінкові паштети - бо я таке дуже люблю. Тепер маю вдома різні види борошна: пшеничне ц/з, кукурудзяне, вівсяне, рисове, житнє.