У центрі "Джерело" зараз проходить проект "Макулатура на благодійність". Я віднесла кілька торб паперу безпосередньо в центр, то працівники дуууже дякували, і просили по можливості приносити ще.
То класно, але мені до того джерела і тих контейнерів з села двома маршрутками з двома дітьми і ящиком макулатури як до неба рачки, нажаль Тут ближче є сортувальнч на Заводській, здається, але навіть туди сама не повезу нічого
@Akina, в нас компостер стоїть. Якраз вчора чоловікові говорила яка то кльова штука, коли літо-осінь і кавунячі шкірки). Ми туди кидаємо все рослинного походження, крім кісточок і лушпиння від грецьких горіхів. Перегниває чудово), ще й добриво. Реально за день виношу одну-три миски 3-літрові. Залежить від меню). І якщо то поле не далеко, і хтось би з сусідів на таке підписався, то було б дуже кльово. Але головне туди не кидати нічого тваринного, щоб смороду не було. Хоча мушу сказати, що свекри не такі продвинуті і маю таку ямку, і кидають туди всяке різне зі столу, але запаху нема. --- дописи об"єднано, Aug 28, 2019 --- А взагалі я від того компостер в кайфую), чесно))).
Ми купували пластиковий з Польщі. В нас він вже 3 роки. Стабільно повний на половину). Вигрібли десь може відер 5 добрива).
Який його літраж? Ви туди і траву-листя кидаєте? Планувала саморобний робити, але може простіше буде купити готовий такий.
@raspberry не робіть саморобний, якщо то просто яма)). я тепер її позбутись не можу... нема ніц довговічнішого, аніж тимчасове
@raspberry з дощок не робіть, а з бетону -порахуйте, чи не рентабельніше такий, як в Родіоночки купити.
В нас 5 соток, стоїть в дальньому куті, жодних запахів. Вартість не пам’ятаю. Можна в неті знайти орієнтовні ціни. @raspberry, вже не пам’ятаю за літраж. Десь певно 1-1.2 у висоту і десь метр квадратний площею. Кидаємо туди траву-листя, не уявляю куди б ми то дівали. Відносно зробити - нам було легше купити).
Глянула в неті, в нас орієнтовно на 850 літрів. Можна брати і менший, на літрів 600 теж би був для нас нормально. В родича такий, як в нас, але він його постійно вигрібає на добрива. То стоїть десь на одну третю заповнений.
Нічого. Деколи можу води влити. В мене там поруч кран для поливу. То миску-другу можу хлюпнути для пришвидшення процесу). Чоловік деколи відкриває кришку. У родича взагалі стоїть відкритий.
Якщо дошки перед закопуванням в землю пофарбуєте - тоді ні, а якщо десь і не під прямим сонцем і дощем - ще довше. Дерево має перевагу зберігання тепла, бо сам пластик тонкий - а тепло пришвидшує процеси. В моїх батьків збитий з старих дверей компостер - 8 років. Поки ок ) Якщо боятися забруднення добрива частинками фарби, то так само треба боятися і нагрітого пластику. Але погоджуюся, що пластиковий виглядпє акуратніше
Не думаю), вона так швидко перегниває. От якби вас жило не 5 як нас, а 50), тоді так. --- дописи об"єднано, Aug 31, 2019 --- В В нас на один. Нам цілком ок. Може хтось краще розуміється у тих всяких добривах і перегноях, або об’єми відходів великі, тоді є доцільність. У нашому випадку наш компостер справляється на всі 100 відсотків. Минулого року було просто океан яблук, то він все поглинув без жодних проблем).