Хто будувався з нуля, робили робочий проект чи просто будувались як колись "на око"? Мені здоровий глузд підказує, що треба робити робочий проект, особливо фундамента, зробити геологію ділянки. Майстри кажуть, що це не обов'язково.
Геології ми не робили. Ну і проекту ніякого теж не робили, але фундамент нам робили майстри, головний у яких працює у політесі. Тобто він робив серйозні заміри і розрахунки і ми ну дуже багато бетону в землю залили, навіть попри те, що будинок у нас легенький, але є перепад висот і величезна тераса. То він боявся, щоб воно все вниз не поїхало. А якщо ділянка рівна, то, думаю, можна стандартно заливати, майстри, які то роблять -- точно знають як
Ми робили проект перед початком будівництва. Архітектор враховує такі нюанси , які ми навіть до уваги не беремо, плюс при оформленні будівельного паспорта все рівно потрібен проект. Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
У нас важкий будинок буде, на два поверхи, з півповерхами, плюс теж є нахил ділянки. Проект забудови ми теж маємо. А робочий проект - це інше. Там розписуються всі деталі будівництва, тобто розрахунки, скільки треба бетону, арматури, цегли і т.д., куди і як класти.
Ви одразу все замовляли? Бо ми спочатку робили проект забудови, зараз робимо будівельний паспорт, топографічну карту і тепер мабуть таки будемо ще робити робочий проект для безпосередньої роботи підрядників.
проекту не робили, АЛЕ в мене чоловік в тім не просто шарить , а взагалі багато чого робив сам, тобто рукаваділ працесом. Проект зробили потім, по готовому, вже як вводили в експлуатацію.Кошторис рахували на момент виконання робіт. Прораховувати наперід- невдячна справа, хіба як гроші у валюті...
в нас чоловік робив все-геологію, зйомку, план забудови, проект, зараз ще будівельний паспорт, дозвіл на будівництво. каже, що так має бути. ну але на те він і архітектор
обов"язково геть таких майстрів. Як почнуть підходити підшкірні води в сезон, може вода в підвалі стояти або ще гірше, почне осідати будинок. В нас знайомі побудували в Малечковичах, без геодезії, потім стільки грошей і нервів витратили на гідроїзоляцію і усилення фундаменту, що можна було нову коробку вигнати. Мій тато такими розрахунками займався, то я коли бачила ті проекти і кінцеві креслення, мені волосся на голові дибки ставало. Там страшенний шмат роботи: товщина кожної арматурної дротини залежно від поверху, тип бетону і домішок, товщина кожної балки перекриття і крокви .
Робіть все так, як має бути. Та економія потім дорого обходиться. Як кажуть, скупий платить двічі. Ну і геологію я б обов'язково зробила.
Дякую дівчата. Я теж вважаю, що треба все робити. Просто ті майстри з толку збили. Але ми вже вирішили таки робити все як має бути
якщо що,то я маю проект який мені тато намалював під ділянку, яку мали . Але ми потім випадково поруч знайшли той будинок, який зараз маємо і не будували з 0. Можу дати скопіювати 300м2 з гаражем, 2 поверх мансардний.
Дякую @flame. Але проект забудови, план будинку ми маєм. Зараз робимо паспорт і дозвіл на будівництво. А майстри нас підганяють з фундаментом. Ми не хочемо заливати без робочого проекту. Тому переносимо заливку фундаменту до моменту, коли буде робочий проект.
не ведіться на провокацію - вони візьмуть свої гроші і шукай вітра в полі, а вам потім там жити. Робіть так, як Вам пасує, майстрів є багато.
Я б таких майстрів м'яко кажучи не послухала. Навіть на найрівнішій ділянці з на око найкращими грунтами і т.п потім без нормальних розрахунків можуть бути проблеми. Так, повнісько народу так будуються але відсоток тиз, в кого потім тріщить/пливе. і т.д дуже великий. Нам, коли сказали кілько бетону і решту матеріалу треба в фундамент бухнути- ми випали в осад але ж для себе робили). Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
Дівчата, а хтось будувався з газоблоків? Як вони потім в експлуатації? Мене цікавить не так тепло- і гідро-характеристики, як ота їх крихкість.