Як мені це ім*я нра...))) дуже-дуже. ) Теж над ним думала, бо маємо старшу Поліну (себто Апполінарію), тому друге ім*я теж мало бути таке старовинне й старослав*янське. Довго не могли вирішати, яке саме буде, а потім наша Полінка запропонувала Агнію. А воно й до того ж таке гарне й рідкісне, ну, дуже мені до душі припало. Так й назвали. Коли хрестили, священик дуже здивувався, казав, що шкода, що люди так рідко називають такими гарними старовинними іменами. За 27 років служби наша Агнюся була у нього перша).
Ото і мені так, тому джю))) і нам чудово прижилось повне ім'я. То тепер навіть не знаю, чи зможу називати Влад.
А я, якщо кажу- "Владиславе!!", то малий вже знає, що він накосячив.... І аж щойно усвідомила - точнісінько так робила моя мама! Якщо я чула - "Ірина! "- усьо, халепи не минути мені, бо зазвичай я була Іринкою і Ірусею, інколи Іруною і Іренюсечкою (це татове).
Ви вже мені пробачте, але ні одне ні друге не є старослов'янстким... я стільки перечитала їх, але ні разу не зустрічала таких спеціально полізла дивитись: одне має грецьке походження а інше римське )))
І в нас так було))) але те перше яке вибрав чоловік чомусь мені "не прозвучало". хоч сама його і вписала в список, але коли він вимовив відчула що мені не то... а на другому зупинились. Але направду, мені мтільки імен подобаються, що стільки дітей не понароджуєш
Записувались на хрестини в церкві, то сказали що нема нашого імені в календарі, але ніц не казали за то, не говорили обирати на хрещення іншого. Хоча ми з чоловіком про всяк випадок заготовили )))
Ой, дівчата, читаю темку і стільки гарних імен випливає. Особливо милують мені вухо дівочі - Гафійка, Агата, Яринка... але на ці ніколи чоловіка не вмовлю. Ще мені подобаються квіткові імена - Мальва, Килина, Маргарита, Квітослава. Але моя друга половина теж носом крутить. Є тільки 1 ім'я, на якому ми вже давно зійшлися, але чомусь мені все нові і нові імена припадають до вподоби. Та то таке, думаю, як чекатимем лялю, то більш ґрунтовно розглянем це питання))
А ми вирішили, вірніше я- а чоловік не проти назвати Катерина . Правда якщо народиться на Марії- то однозначно буде Марічка, хоча сестрички вже називають Катруся, і хочуть більше Катрусю. Але вважаю, що якщо дитина народжується і в той день є свято якогось великого святого- то потрібно так і називати.
Про імена та іменини: Мамусі дівчаток - Златок, коли відзначаєте іменини? Вікіпедія пише: Злата Мегленська - Дні пам'яті — 13 (26 за н.с.) жовтня (Прославлення) та 18 (31 за н.с.) жовтня (Представлення). Інші сайти різні дати пропонують...
Давно, ще підлітком задумала доцю назвати Марічка, якось після весілля говорили з чоловіком про імена і йому розповіла, що давно так задумала і він сказав, що дуже гарне імя Марія. Як дізналась про вагітність все думала, що буде дівчинка Марічка, на узд спочатку статі не казали, а потім як сказали, що хлопчик не вірилось. ППД на Андрія - буде певно Андрійко, бо інші імена не подобаються, або дійти згоди не можемо, чи не пасує з по-батькові, а хочеться щоб милозвучно булою Ще був варіант Ігор, але в мене два дядьки рідні Ігори і свекор Ігор, якось забагато Чекати ще декілька тижнів... Ще гарне дівоче імя - Юстина
У нас уже не хлопчик-братик, а Макарчик пів року вагітності чоловікові казала: давай виберемо ім'я дитині, так йому потрібно було ще два тижні, добре, що не місяць-без-дня, як минулого разу
Ядвіга наскільки мені не зраджує пам'ять польське ім'я... А як будете кликати в ласкаво зменшувальній формі?
А ми чекаємо на Настусю (ми з чоловіком на цьому імені зійшлись практично без обговорення і навіть не знали, що це ім'я настільки популярне останнім часом)). Дату пологів нам назначають на 6 січня, але щось сумніваюсь, що ми дотягнем))) (Наша доця вже на 5 місяці просилась до татка з мамою, чим нам страшенно налякала))) День Ангела Анастасії 4 січня... там правда ще 22 грудня св.Анни... а якщо залінивиться, то 8 січня Марії - вибір великий))) але ми цілу вагітність до доні "Настуня" звертаємось, бабуся скорочено-пестливо Стасею її називає... тепер не знаю що робити... хіба два ім'я давати при Хрещенні, якщо народиться ближче до якогось свята.
Я десь недавно натрапила на суперечку стосовно імені Анна чи Ганна. Кажуть, що Анна - рос. варіант, Ганна - укр. Але в Біблії мати Марії св. Анна. І 22 грудня св. Анни. Так і в календарях пишуть. Власне я дивлюся греко-католицькі. То що скажете: Анна чи Ганна українською?
Ми хрестили Анною, бо як ви і пишете в церковному календарі є Анна. І ніякого відношення до Росії не має. Хоч тут на ДП теж читала чого називати російською Анічка, якщо українською Гануся. І чесно кажучи, в шоці. А яке кому діло, хто як кличе СВОЮ дитину? Тим більше я її не Анушка кличу. В мене баба Ганна(кличуть Ганя, Ганка), в чоловіка тітка Нюся і теж в його далекій родині є дві Ганусі, (що мені подобається, але свою так не називаю, але і не виправляю, коли сусідка тільки так і кличе) тому наша тільки Анна, Аня, Анічка і ще ціла жменька інших похідних.