Колись збудували будинок, зараз робимо ремонт. Здобули трохи досвіду і величезну гору шишок. Може комусь стане у нагоді негативний досвід інших, щоб не робити такі самі помилки. Отже, розпочну: 1. НІКОЛИ не беріть дешевих майстрів, це обходиться ДУЖЕ дорого. Після них виправляти помилки - то задоволення не з дешевих. 2. Ніколи не беріть знайомих, сусідів, друзів, родичів. Тут без коментарів. 3. Дешеві матеріали - теж потім дорого обійдуться. 4. Не пошкодувала б грошей на толкового дизайнера, якому дійсно можна довіряти, який знає, що мені подобається і що я хочу. Ще не закінчили ремонт, а я б вже купу стінок перебудувала. 5. Перед початком кожного етапу потрібно добре ознайомитись з технологічним процесом))). Добре, що є інтернет, форуми, ютюб. Потім згодиться при розмові з майстрами. Бо деякі класно лапшу вішають, а часто самі не знають усіх нюансів. Далі буде.
1. не залежить то від ціни за роботу. Залежить від рівня професійності майстрів. Контролювати їх треба, кожнісінький крок. Нам дуже дорога фірма з сантехнікою тааааак накосячила, що треба було розбивати дорогу плитку і переробляти. І то не в одному крані, а у всіх "перетягнули" так, що всередині все потріскало і текло в стіну. Матеріали вони купували самі, бо хотіли працювати з тими, які знають і яким довіряють. Біде так поставили, що коли прикручували пробили трубу для підігріву підлоги, і то сталося коли вже все було зроблено. Піддон душової кабіни погано загерметизували і постійно протікала вода під піддон (ззовні зато добре загерметизували), поки працював підігрів підлоги вода висихала, а коли відключили, за кілька тижнів на фасаді побачили мокрі плями. Зробили мать їхню На протязі 2 років вилазили нам їхні косяки. 2. Не шкодувати "старе" і ще ніби нормальне. Здерти і зробити по-новому і добре. Був в нашій хаті покладений дуже гарний паркет. Мені було дуууууже шкода його зривати і викидати. Я настояла на тому, щоб його поциклювати, полакувати і залишити. ДУРЕПААААСпочатку виглядало шикарно. А зараз паркет гарно висох, повилазили шпари і скрипить страшенно. А попереджали мене, що оскільки в хаті ніхто не жив, то паркет 10000% відсирів і за кілька років почне всихатися. 3. Не залишати дрібні "недоробки". Нема нічого більш постійного, ніж щось тимчасове. Потім до того не закінченого звикається і точно вже не доробиться.
1. Перевіряти роботу штукатурів-малярів з жарівкою на палці))). Дивишся - всьо рівно, прикладаєш жарівку - жах! . 2. Купувати рівну плитку. Купили випуклу, та ще й не рівномірно. Зафугувати - то жесть!!! Один плиточник втік, інший відмовився фугувати))). 3. На початку ремонту чи будівництва купити та навчитись правильно користуватись васервагою та кутоміром. Далі буде.
Класна тема!!!!! 1. Не гнати! (Ми дуже хотіли по швидше і то нам трохи вилізло боком). 2. Будова, ремонт - все рівно, хтось один повинен бути кожного(!!!!!) дня. 3. Чим простіше - тим надійніше, наприклад, дах. Чим він складніший, тим більша потім ймовірність якихось "сюрпрайзів". 4. Кондиціонери планувати відразу, а не "а може не тре, обійдемося і т.д. Враховуючи теперішню ціну газу нами можна досить непогано опалювати хату в міжсезоння. 5. Не економити на утепленні будинку, ми повірили мудрій людині і таки правда, добяча виходить економія (порівнюю витрати газу у знайомих на аналогічній площі). --- дописи об"єднано, Oct 16, 2015 --- Далі буде
1. При будівництві добре прорахувати відстань між майбутньою підлогою та підвіконням. Ми про таке тоді якось не дуже думали, тому зараз в нас вікна низько. Ніби не страшно, але от у кухні катастрофа, бо планувалось під вікном робоча частина, а тепер іі нема))). 2. Добре мати у будинку велику кухню з терасою/виходом у сад. Ми того не маємо, бо свого часу не подумали. 3. Сходи в будинок заливаються разом з фундаментом, щоб потім вони не жили "своїм" життям))), не відходили. 4. Добре про думати вентиляцію. Щоб потім не мати грибків по кутах. Свого часу не заморочились тим у квартирі, і мали проблему. 5. Перед тим як проводити газ у будинок, ДОБРЕ подумати чи він дійсно потрібен))). Коли ми його почали проводити, тоді той газ був ще не такий дорогий. Але обійшовся він нам дуже дорого. Ще й труба та по фасаду(((.
Читаю Вас і просто розумію, який у нас кльовий архітектор, продумовує все до дрібниць, навіть, про які я не мала уявлення)
Як каже моя братова "Один будинок збудували- маєм трохи досвіду, якби другий будували вже б меньше помилок зробили, а якби третій, то був би ідеальний"))). Насправді, Оля@flame права, бо все потрібно контролювати але, щоб контролювати треба й самому втому щось трохи шпрехати. В мене добре в тому розуміється брат і чоловік, тому є, звичайно якісь промахи але не настільки критично і я не соромилась "махати" майстрів чоловіки бачте якось із солідарності не сміли, агаза їхню недобре зроблену роботу, бо робили її не за дякую, а мені в тому і з тим жити. От, діоюрідний брат купив план але не будується і думає нащо йому було того, бо він від будови далекиииий зовсім йому в хаті цвяшок прибити-подвиг.
це перше від чого я категорично відмовляюся! провести дорого, а потім ще й економ, тому твердопаливний котел+сонічні батарею, готова шукати будь-яку альтернативу газу, тому навіть і камін буде)
Ніколи би більше не намагалась зробити все ідеально, точно, люксусово і суперово. Добре, що малюк , своїм нардженням, вчасно допоміг зрозуміти це. І таки да! потрібно щоб хоч один з вас розумівся про що йдеться. Погоджуюсь про утеплення 100%. І про альтернативні джерела світла і опалення варто подумати на початковій стадії.
Вав, ого! Нам світло десь біля 10-ти, вже й призабула але точно пам"ятаю, що незадовго після того, як ми провели ціна зросла і казали до 15 тис., а 25- це повний триндець.
@NataliaFed, ми вели нову лінію і нас було лише 5 замість 12. тому і ціна така. Шкодую що тоді ще не були так популярні вітряки , водневі котли, трубчаті колектори....
20 тисяч з будинку, щоб провести газ в вулицю + 10 тисяч щоб кинути його до будинку + всі лічильники і труби додатково оплачуються. Минулого тижня сусідня вуличка газифікувалась)))
Ми певно будувались в той самий час, бо розцінки на підведення газу і світло в нас приблизно однакові. Супер ідея з терасою з кухні- ми до такого додули після року життя. А! Саме основне! Ніяких намертво зроблених красівостей (як то вибитий на плитці малюнок у ванній - дикі гроші, а як я його хтіла! Тепер би з радістю здерла, а нє...). І саме основне: будинок - одноповерховий, максимум зверху гостьова або дитяча, а так все в одному рівні, і плюс більші господарські приміщення - комірка, підвал, котельня. Щодо опалення поки маємо газ, рахували наш перехід на твердопаливний котел - я за ті гроші 10 років палитиму газом (згодьтеся, що газ таки зручніше), тому зараз гріють кондюки, а далі буде видно. В принципі, ще коли будувались цікавилися тепловим насосом, хтось таке має?
Ну, з такими розцінками -справді варто обдумати варіанти альтернативних джерел. Хоча про них і так варто подумати, бо сидіти і думати "бути чи не бути" палити-не палити дратує. --- дописи об"єднано, Oct 16, 2015 --- О, це в нас первинний проект будинку був однорівневий- моя мрія ненавиджу високі сходи і ті поверхи але через наші перепади так не виходило або був би дуже вузький але довгий)
ну мене влаштовує 2поверхи, бо я люблю свободу. нас мало, але задіяні майже усі кімнати. хоч там ще далео до "все зробили" і меблів нема. але ми як бактерії(то чоловік так каже) , заселили весь будинок. З підсобними, то чиста правда. Бо цілий цокольний поверх- гараж, котельня......
Ой, не знаю. В нас великі, широкі коридори краще б ще якусь гардеробну ще й кладова і підвал великі(такі кімнати файні), що мені забагато ще горище і всюда мені треба понаскладувати, а потім вигрібати)). Тут, вже треба виходити взагальному від потреб сім"ї. Гараж великий -добре.