Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Дівчата, просвітіть мене, будь ласка, бо я щось зовсім відстала. Нам на насупний рік до школи. Мала ходить в садок на пів дня, там в них є заняття - бачу і літери вчать і природознавство. В школі, куди плануємо йти, знаю є невелика підготовка весною. І я думала, що цього достатньо. Але от бачу в знайомих в соцмережах згадки кругом, що діти ходять в так звану підготовчу школу? Яка мета цього? Тепер настільки великі вимоги до першокласників? Це виходить вже фактично навчання не з 6, а з 5 років? В нас, чесно кажучи, мала не має особливого бажання до навчання, так в побуті, поміж іншим рахувати трошки навчилась до двадцяти, літери знає майже всі і все. Я вже починаю боятись, що важко їй дуже буде. Пробували ще раніше в Розумничку походити, тоді ще просто для комапнії, бо не ходили в садок, то мала ніяк не хотіла.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) почитайте цю темку сторінок 3-4 назад. Там якраз це і обговорювали- і ідготовки і стандарти освіти для першоклашок
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) В мене така сама ситуація. Почитайте мої дописи в цій темі і про "Горішок", бо я теж тим питанням цікавилась. Наразі вирішили що садка, де також трохи готують і весняної підготовки шкільної буде достатньо. Багато читала, родичів розпитувала що і як, але це в першу чергу від дитини залежить, і від школи в яку піде (бо в деяких є вже вступна співбесіда, інші вимоги, і як тут писали навіть в одній школі різні вимоги бувають. Я з нею прописи пишу, самі потрохи готуємось, вона взагалі любить щось вивчати, Богу дякувати.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я своїх хлопців готувала до школи,вони майже пройшли програму 1 класу.Чи пожалкувала?Ні. По-перше,заняття були 2 рази на тиждень,вони звикли до вимог вчителя,зрозуміли ,що таке урок висидіти,це ще така гра в школу.Коли прийшли до школи,то вже було не складно.По-друге,30 дітей в класі,з усіма треба знайти контакт,якщо дитина сором'язлива,домашня ,то їй складно,а якщо ще добавляються труднощі в навчанні,то дитина відверто страждає,як результат небажання йти до школи.По-третє,діти в цьому віці ще часто хворіють,доводиться пропускати школу,а наздоганяти без підготовки важко,бо в класі ніхто чекати і займатись не буде.А так ми собі спокійно і хворіли,і навіть прогулювали,коли бачу,що дитина відверто хоче спати і морально виснажена,подзвонила вчительці і спимо,коли погода погана (льодовий дощ) теж дома.Врешті-решт,здоров'я важливіше. Але дякуючи хорошій підготовці,дитина почувається впевненою. Забула,на підготовці було 12 дітей,це майже індивідуальне навчання,якщо порівнювати з школою,вчителі добре вмотивовані матеріально,тому без нервів,спокійно,так ,що дитина не йшла в 1 клас переляканою.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ми домашні і зовсім не сором'язливі. Дитина дуже комунікабельна і має велика бажання йти до школи. Ну, це перші тижні. Далі не можу заглядати. Я довго думала, яку форму підготовки обрати для дитини. І таки ми вирішити готувати дитину вдома. Фінансовий аспект відіграв чи не найважливішу роль. Таки для нашого бюджету 500 грн. на місяць це було багато. Ми купили буквар-читайлик (Федієнка) і кілька робочих зошитів за якими ми працювати. Не можу сказати, що ми супер підготовлені у школі. Але дитина досить непогано читає, рахує, додає і віднімає в межах 20, досить добре підготовлена рука до письма. Пише добре всі цифри та трохи прописні букви. Але в класі є дуже різні дітки. Є такі, що читають 50 слів на хвилину, а є такі, що букв не знають. Тому, як таких стандартних вимог немає. Власне, ми готувались з тих причин, що озвучила Uganka. Зараз ми хворіємо і я не сильно переживаю, що дитина пропускає навчання. Наздоганяти значно легше, якщо вже є базова підготовка. Ми сьогодні сіли писати, то дитина дуже швидко згадала, як писати і двійку, і трійку, і займає це в нас дуже мало часу.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Десь на ДП я читала про приватну школу десь за Ашаном. Тицніть хто в курсі- що то за школа. Дякую.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) стандартних вимог до того, що має знати дитина, йдучи до першого класу звичайної школи- немає ( гімназії та спецшколи можуть встановлювати певні умови). Але є стандарти держосвіти, які вказують, що повинні уміти школярі за певний час навчання і скільки часу відводиться на вивчення того. І от саме на цьому етапі може бути різниця. Бо коли виділяється 12 годин на певний період по предмету і в кінці цього дитина повинна знати по стандартам певний обсяг матеріалу, то легше тим, хто вже з цим ознайомлений "до ", ніж тим, хто йде до школи знаючи лише букви чи цифри. Бо, наприклад, за тих же 12 уроків читання дитині, яка лиш букви знає і не вміє їх у складах вичитувати, важче навчитися читати прості речення у простих текстах, як це вимагається, ніж тій дитині, яка розуміє вже систему .Аналогічно з математикою та письмом.Це всього лиш питання полегшання навчання для дитини в адаптаційний період за збереження нервів мамі по Федієнку добре готуватися до школи. Його використовують і в ряді приватних підготовчих шкіл.. І робочі зошити за ред. Федієнка теж. Так що можна по них і вдома готуватися- і математику брати, і письмо, і логіку і Букварик для дошкільнят. _______________________ питання: по скільки здають у ваших школах на день вчителя? Бо читаю, що наприклад, в тернопільських школах батьки відмовляються від цієї традиції.У нас же по 100 грн збирають. ---------- Додано в 00:03 ---------- Попередній допис був написаний в 00:02 ---------- в Сокільниках є приватний міні-дитсадок, а про приватну школу нічого не чула.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ця підготовка не розрахована на навчання. Це швидше знайомлення з вчителями, класом, розпорядком. В нас на шкільній підготовці було по 3 уроки раз в тиждень. Але навчили їх там не дуже багато )))) Написали кілька рядків паличок і гачків, дещо розфарбовували. Мусити для себе вирішити чи достатньо для вас цього. Ми власне по них і готувались. Коли пройшли ці робочі зошити, то взяли трошки складніші прописи.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) На батьківських зборах, директор так "строго" сказав - жодних збирань, жодних привітань. Але по зборах, комітет збирав тільки для класного керівника. Суми точної не скажу, бо збирали разом з фондом школи і класу на перше півріччя. Здавали на все по 150грн, але то вже з запасом.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) дівчата ще є такі маленькі експрес контролі для 1-го класу письма, математики, граматики і ін. в-во Ранок, дуже класні заняняття і задачки, схеми слова і ін., ми по них літом пройшлися. Ну пишу я як мама першачка, все що зараз вчать ми знаємо, правда тепер це все щерез вчимо на російській мові (оскільки школа рос. викладання), труднощів поки в навчанні нема, але все-таки інколи дитина приходить стомлена, а ще як заняття гімнастики, то взагалі одягнена відрубується. Психолочний аспект поки адаптаційний, без скарг практично, що вже добре. Харчування малій подобається, і мені тоже окрім сосисок((( Додашнє завдання вже задають. Успіхів
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Ми не ходили на підготовку тільки на англійську, там прописи трохи писали і на малювання олівцями, що добре готує дитячі руки до письма. При тому пройшли співбесіду в спецшколу, хоча вчитися вирішили в звичайній школі. Так я навіть про ті прописи з англійської шкодую, шо ми подібні вже писали, бо дитині тепер їх писати не цікаво, всякі нові завдання виконує з задоволенням, а з прописами ціла мука, рік назад писала охоче і акуратніше. Додам, що в школу пішли з семи років і я переконалася що це має більше значення ніж підготовка до школи.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) А ми зараз пішли на підготовку в "горішок", деякі завдання заставляють мій мозок зависнути, деякі піднімають настрій Дитина ідентифікувала останню тваринку як хом'яка. Згадала кумедний випадок біля зоомагазину. Кажу до Ані: "Дивись який тхір!" А поруч дівчинка з дідусем стояли і теж розглядали тваринок:"Дедушка, дедушка, а что это за зверек?" Дєдушка відать скористався моєю підказкою і видав: " Это тхер..."
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) У нас вирішили привітати лише класного керівника, і то символічно - збирають по 10 грн.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) наш класний керівник категорично відмовилась від привітань (грошових) на День вчителя, тому й решту вчителів теж "за компанію" не вітатимемо
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Дівчатка підкажіть, чи усі львівські школи займаються по суботах? Бо чоловікові співробітниці казали, що їхні діти по суботах не вчаться... Правда, не знаю, яка то школа
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) припускаю, що діти співробітниці навчаються у молодшій школі,а там по суботах ніхто не вчиться...навчання в суботу 5-11 клас,навіть і в ,бо наші старшокласники з НВК ім. В.Симоненка вчаться
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) молодшим школам рекомендовано в навчальні суботи прводити екскурсійні програми, старшим- вчитися. Але остаточно графік робочих субот і навчальний процес в ці дні віддано на розсуд навчальних закладів індивідуально. Тому в різних навчальних закладах можуть бути свої нюанси. У нас діти вчилися і в минулу і в позаминулу суботу ( старша школа).
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) та, власне, моя дочка там вчиться ---------- Додано в 14:23 ---------- Попередній допис був написаний в 14:23 ---------- у нас сказали про такий графік: 2 останні суботи вересня + 2 перших суботи жовтня
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) це власне отой загальний графік , який рекомендований управлінням освіти. Але він власне рекомендований. У нас його скорегували, бо вчилися в 2 та 3 суботу вересня, а цю ніби хочуть зробити вихідною. Тобто не 4 суботи підряд, а 2- перерва- і знову 2. Але може ще щось придумають. Наразі 2 суботи ми вже відівчилися: перша- за графіком понеділка, друга- за графіком вівторка