Відповідь: Український правопис, або Згадати все Инакше - то новий, але ще не затверджений правопис. зажди - літературне слово завше - діалект
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Точно не знаю чи сюди пишу, але чи не міг би хтось з філолгів мені сказати як правильно слово чинник у родовому відмінку? чинника чи чиннику?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Слово "чинник" належить до II відміни і до твердої групи і, наскільки я бачу, до винятків не належить, отже, у родовому відмінку правильно було б "чинника".
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Воно також належить до твердої групи ІІ відміни, але вочевидь належить до винятків, означених у пункті 3 в) §48 Правопису: 3. Закінчення -у (у твердій і мішаній групах), -ю (у м’якій групі) мають іменники чол. роду на приголосний, коли вони означають: в) назви будівель, споруд, приміщень та їх частин: вокзалу, ґанку, даху, заводу, залу, замку, каналу, коридору, магазину, мезоніну, метрополітену, молу, палацу, поверху, сараю, тину, універмагу, шинку; але (переважно з наголосом /85/ на закінченні): бліндажа, гаража, куреня, млина, хліва; -а (-я) вживається також в іменниках — назвах архітектурних деталей: еркера, карниза, портика; обидва закінчення — -а (-я) та -у (-ю) приймають іменники: мосту й моста, паркану й паркана, плоту й плота; Отож, таки виходить, що у родовому відмінку слід казати "фундаменту".
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Друзі, маєте посилання на джерело, де описане правило написання власних назв латинкою? Я так пам"ятаю, що вони пишуться без лапок, але не можу знайти першоджерела цієї інформації. Дякую.
Відповідь: Український правопис, або Згадати все щось я почала призабувати український правопис Стикнулась з словами помер і помирає. вони ж ніби спільнокореневі, але чому ж тоді е міняється на и? дякую що виправляєте. а то все частіше треба заглядати в гугл щоб дізнатись чи правильно я пишу. треба назад до школи
Відповідь: Український правопис, або Згадати все відбувається чергування е-и перед р, л, якщо в наступному складі є наголошений а:
Відповідь: Український правопис, або Згадати все яке керування слова "Обізнаність"? з чимсь? з чогось? щодо чогось зовсім не подоб? СУМ та інтуїція кажуть, що "з виробничим процесом і вимогами безпеки", але щось я застановилася... гугль каже, що "з історії"... ---------- Додано в 17:07 ---------- Попередній допис був написаний в 17:03 ---------- ще: ланцюг пили = пильний ?! ланцюг... не так... а як? ---------- Додано в 17:51 ---------- Попередній допис був написаний в 17:07 ---------- а правильно "згідно з чим", пра?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Прошу допомоги: "Статистика свідчить, що на кожен мільйон кубометрів заготовленої деревини припадає одне людське життя, і на кожну тисячу працівників приходиться півтора нещасних випадків виробничого характеру". 1.Якийсь інший синонім до "припадає"? "Приходиться" - це ж русизм? 2."...півтора нещасного випадку..."? чи рятує ситуацію "...1,5 нещасного випадку..."? дякую
Відповідь: Український правопис, або Згадати все мені взагалі асоціації цього слова з ---------- Додано в 21:32 ---------- Попередній допис був написаний в 21:30 ---------- хоча словник каже що: ---------- Додано в 21:40 ---------- Попередній допис був написаний в 21:32 ---------- а якщо там тире поставити, замість "приходиться".
Відповідь: Український правопис, або Згадати все мудро, плюс ще "і" замінити на "а" (сполучник між сурядними реченнями). а як бути з "півтора випадків" і "півтора випадку"? в мене асоціації з "пилом припадають". думаю, маємо справу з багатозначністю який? щось тлумачного не знайшла...
Відповідь: Український правопис, або Згадати все тут читала http://sum.in.ua/s/prypadaty а не можна це якось переробити?бо я щось важко собі уявляю півтора нещасних випадка. може " у півтора рази більше нещасних випадків" чи щось таке?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все гм, цікава думка, щось сама не догнала... це ж статистика, тому такі казуси... чисто логічно можна все помножити на 10: "...а на кожні десять тисяч працівників - п'ятнадцять нещасних випадків...", але спитаю автора. дуже дякую!
Відповідь: Український правопис, або Згадати все може нині вже закінчу ту вичитку... правильно: вантажНо-розвантажувальні роботи? а не: вантаЖО-розвантажувальні? правильно: ранЖування г-ж-з, а не: ранГування? рос. "ранжирование"
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Пыдкажіть будь ласка, як правильно фактора чи фактору? Тобто слова фактор у родовому відмінку?
Відповідь: Український правопис, або Згадати все ось тут дивіться http://rodovyi-vidminok.wikidot.com/f
Відповідь: Український правопис, або Згадати все Є книжка, назву якої українською переклали як "Три твої імені". Мені якось не так звучить ця назва, але розумію що перекладачі видавництва в тому більше петрають. Поясніть мені, будь ласка, чому " три твої імені" а не, наприклад, "троє твоїх імен" чи " три твоїх імені"?