Схожої теми не знайшла, а цікавить ваша думка. Нещодавно у родички моєї куми діагностували хворобу печінки. Потрібна пересадка цього органу. За всіма параметрами підходить лише її брат. Їй - 34, двоє дітей, йому - 30, троє дітей. Він здається і не проти, але проти його дружина, говорячи, що він молодий і їм ще піднімати дітей. Чекати в черзі на орган - можна недочекатися. Що б ви зробили. І взагалі, чи близька вам практика, коли люди дарують, віддають органи своїх близьких чи свої після смерті.
Відповідь: Добровільне донорство органів Бути донором печінки - в 95% безпечно. Якщо організм молодий, здоровий (а інших в донори і не "приймають"), то я проблеми не бачу. Печінка дуже швидко відновлюється. Принаймі своїй сестрі я б віддала частину печінки чи нирку при потребі. Не знаю, чому в Украні так бояться бути донором. Коли мені було 14-15 років, то я загорілась бажанням оформити юридично, що даю дозвіл на використання своїх органів для донорства у разі трагічної загибелі тощо. Тоді на мене дивились як на ідіотку. Хоча за кордоном то звичне діло. Зараз потреби в офіційній згоді немає, бо мої рідні в курсі і поважають моє таке бажання. Життя непередбачуване. І дивитися на такі ситуації треба не лише з сторони донора, але і хворого. Хто зна, як що повернеться.
Відповідь: Добровільне донорство органів Ми з чоловіком підписали папір, що наші органи можна буде взяти на донорство після нашої смерті. За життя віддавати органи страшнувато, але якби йшлося про рятування життя наших найближчих, а іншого виходу не було б, то пішли би й на такий крок.
Відповідь: Добровільне донорство органів Особисто я також нормально ставлюся, до того, щоб віддати комусь органи після смерті. Це ж може врятувати чиєсь життя. І можливо чорний ринок зникне. Але за життя стати донором. Хіба найріднишим людям.
Відповідь: Добровільне донорство органів тут неможливо сказати, якщо не був в такій ситуації (і не бажаю того нікому). Але от в найкращого друга моєї сестри відмовляють нирки і мама його одразу сказала, що віддає йому свою. Зробили перші аналізи, ніби підходить, тепер готуються до ще якихось аналізів і до операції. Раніше ще маминої коліжанки син теж мав подібну ситуацію-нирки відмовили, та на жаль мамина не підійшла, хоча вона була готова віддати. Має ще двох сестер, та думаю вони не були готові до такого кроку і це також можна зрозуміти, в старшої троє малих діток, в меншої на той час ще не було, тобто весь шлях попереду. Він тоді встав в чергу в Польщі і йому пересадили. І то ще велике щастя, що знайшовся донор, бо був вже на краю...
Відповідь: Добровільне донорство органів на жаль, це зараз дуже поширене явище, що потрібна пересадка певного органа (( Мій знайомий, молодий хлопець (26років) вже на гемодіалізі кілька місяців, підходить нирка старшої на рік сестри (яка зараз має річну дитину) та тата. Наразі операції не роблять, бо лікарі не впевнені що він її переживе та й коштів всіх не підзбирали. Сестра готова віддати свою нирку (тато теж), але він не погоджується, оскільки переживає як їй далі жити, народжувати.... Ще одна історія, сусідки брат також має захворювання нирок, чоловіку 32 роки, має троє дітей і немає кому дати свого органа, оскільки мама перехворіла гепатитом, а тато помер, сестри рідні лише по мамі (( Він вже у дуже важкому стані, всі рідні бачать як людина на очах згасає, а допогти фактично нічим не можуть (на донорство фізично не назбирають грошей, бо з малозабезпеченої родини + витрати на гемодіаліз). Не дай, Боже, знати що то таке.
Відповідь: Добровільне донорство органів Трансплантація органів в Україна в такому плачевному стані. Читала, що за 10 років Україна підготувала 2 чи 3 трансплантологів. З 6 центрів трансплантації працює лише 2.