Платна чи безкоштовна медицина?

Discussion in 'Ой слаба я, слаба я...' started by bora, Apr 1, 2011.

  1. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Клініка Св. Параскеви

    Воно-то так, але не могли вони набрати інших лікарів, ніж ті, що вже є добре знаними у своїх дліянках у Львові. Тобто, ця клініка зібрала більш-менш адекватних ескулапів Львова, надала їм приміщення та апаратуру. Але до них й без клініки св. Параскеви люди ходили й будуть ходити. Фактом є те, що лікарям невигідно відкривати приватні клініки. А навіщо? В доктора є мозги і досвід, є кабінет в пошарпаній поліклініці, є переляканий пацієнт, який оббігає всі лабораторії, але таки здасть аналізи, які треба, є така-сяка апаратура, й за все це доктору не треба ніц платити, а навіть держава якусь мінімальну зарплату дає. От вам і приватна медицина в державних закладах. Тому не знаю, чи довго потримаються на плаву приватні клініки, вони ж програють в конкуренції іншим "приватникам" - головним лікарям, для яких клініка - це ого-го який бізнес.
     
  2. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Все так не може бути. Клініки з пошарпаними стінами можуть одного дня просто завалитися без додаткових ресурсів. Вже масово в Україні відбувається їх скорочення. Бо без бюджету, навіть для їх мізерного утримання, неможливо існувати. ТОж, в деяких лікарів буде вибір - або орендуйте приватні кабінети, або прибирайте конкурентів й йдіть до Верховної Ради з акціями протесту. І наскільки відтермінують знов скорочення? Все йде до приватної медицини. Держава фактично банкрот. Краще приватна, ніж жодної. "Дефіцит медицини" (дзвониш в швидку, а авто нема. лікарів нема, препаратів, щоб врятувати від сердечного приступу - нема) думаю грозить населенню куди більшими бідами.
    І чесно кажучи, й без того вже є попит саме на приватне обслуговування і нормальне обладнання.
    Значний попит. Не буду робити зайву рекламу, але особисто намагалась записатись в кабінет приватний, бо тільки там є нормальне обладнання. І що? Черги на пару місяців вперед розписані. При тому, що найменший чек там оплачений складає 100 грн. Нема попиту? Не виживають? Нє, я думаю це перебільшення. Сподіваюсь не комусь конкретно вигідне перебільшення.

    До речі, десь йшлося про те, що "державні" лікарі готові в дупцю цілувати за 100 грн. А мені воно тре таке раболіпство? Ніколи не довіряла людям, які вміють посміхатися в залежності від сплаченої суми. Так що не страждаю такими маніями - ти лікар, і я тебе поважаю, не треба мене ніде цілувати, достатньо просто фахово робити свою роботу.
     
    Last edited: May 25, 2011
  3. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Є. Я сам прихильник приватної медицини. Але мусить бути механізм захисту прав пацієнтів. Адже коли медицина стає комерцією без гальм, то головне що? Правильно, прибуток. Що дає прибуток приватним клінікам? Побільше пацієнтів і поскладніші діагнози й обстеження. В розвинених країнах, де є приватна медицина існує цілий автономний пласт фахівців, які займаються моніторингом якості медичних послуг, захистом пацієнтів (спеціальні "медичні" прокурори й судді) + страхові компанії. Та й то там є свої проблеми. А в нас я вже неодноразово стикався з неякісними послугами саме в приватному секторі. На одній з гілок я писав, як приватний лікар Ощіпко І.Г, яка працює по договорах зі страховими компаніями не змогла діагностувати банальну пневмонію. А тепер уявіть собі, що ви змусите дохторів з пологових будинків легалізувати свої доходи. Нашо воно їм здалося, коли не треба ні за оренду платити, ні податків?
    Добре, це Ви говорите суто про обладнання. Згоден. Але якщо пан доктор приймають в приватній клініці за 200 грн, то я думаю, він буде зовсім не проти за 100грн прокунсультувати пацієнта в пошарпаному кабінеті в державній поліклініці, а пацієнти тим більше не проти. Тому й спостергіаємо у Львові купу випадків, коли за консультацією й лікуванням - до доктора в державну лікарню, а на обстеження й аналізи - в приватні структури.
     
  4. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Зі всім погоджуюсь.
    Угу. Потрібен контроль і за хабарями.
    Тепер тема з різних боків розкрита. Дякую!
     
  5. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Я за те, щоб був вибір. Добрі і погані спеціалісти будуть і там і там. Але шанс що правильно поставлять діагноз в клініці з нормальним обладнанням таки більший. Я готова платити гроші навіть за те, щоб не стояти в чергах, а потім бути 5 хв на прийомі, за які не можна поставити діагноз. Я хочу щоб лікар який оглядає мою дитину мав нормальний вигляд, а не брудний халат і запах цигарок. І взагалі ніщо не може бути безкоштовним.
    І в державній лікарні одні платять в кишеню лікарю, то лікар до них уважний, а якщо вже хтось не має тих грошей заплатити то навіть не гляне ніхто.
    Я думаю, що має бути соціальна медицина для малозабезпечених і страхова або платна для інших. Тоді будемо платити ті ж гроші але не на відпустку лікаревій дочці, а для цільового використання. Але це так, риторично... В нас ще не скоро щось поміняється.
     
  6. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Система безкоштовних мед послуг, на мою думку, себе вичерпала - як морально (все одно ж платимо неофіційно), так і матеріально (застаріле обладнання).
    Особисто я є прихильником приватної медицини і намагаюсь звертатись до приватних установ - наприклад, по аналізи, до стоматолога, ЖК. В принципі першочерговим фактором для мене є час (не люблю дурно витрачати час, стоячи в черзі, а так маю годину запису - прийшла і все зробили). Разом із тим - це хороше обладнання та приємне ставлення.
    Однак я би радше була з якийсь компроміс: реанімація, швидка невідкладна домога - безкоштовно для всіх, все решта - платно для всіх (най би через страхування), і як виняток - клініки для малозабезпечених (де лікарі мають відпрацьовувати певну кількість годин на місяць і додатково на волонтерських засадах).
    Однозначно має здійснюватися державний контроль (якщо взяти приклад інших країн - то це може бути наявність у кожного лікаря ліцензії) та має існувати механізм захисту пацієнтів (і щоб він працював).
    Насправді, це є велика комплексна проблема. Гіпотетично все добре, а як на практиці - проблеми, проблеми, проблеми... І плюс неготовність багатьох людей сприймати це як норму життя.
     
  7. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Якщо це буде безкоштовно, то не може бути нормальної якості. Я як згадаю яка швидка приїхала до моєї мами і як її везли в лікарню, то ЖАХ. Ті ж машини алкашів обр_ганих возять і нормальних людей.
     
  8. Patriciya

    Patriciya New Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Стосовно державних медичних закладів, то це - мій гіркий досвід. Ніколи не довіряйте лікарю «як Богу». Нещодавно я лікувалась в обласній клінічній лікарні, у відділенні щелепно-лицевої хірургії, у Філіпської Т.А. Лікувалась впродовж трьох місяців з приводу флегмон та абсцесів. Причин стоматологічних не було виявлено, але флегмони та абсцеси виникають все частіше – в результаті на обличчі безліч деформуючих рубців. Я була у розпачі… Почала приймати антидепрессанти… Одного разу мій товариш – лікар-діагност, з 20-ти річним стажом роботи, розповів мені про синдром Мюнхаузена, в якому часто підозрівають пацієнтів, коли не можуть встановити діагноз. Звичайно, я про все без вагань, розповіла лікуючому лікарю, а саме Філіпській Т.А., оскільки вірила їй «як Богу» і не бачила тут нічого страшного, в тому, що я знаю назву цього захворювання психіки і … отримала результат… Людина, якій я так вірила, звинуватила мене саме у цьому… При тому за період трьох місяців, що я лікувалась у неї, я їй «віддячувалась», загальна сума склала 15000грн. Але у неї ніколи не було часу ні прокоментувати свої назначення, ні вислухати те, що їй говориш. Тетяна Антонівна працює під девізом «прийняти побільше пацієнттів, витративши при цьому мінімум часу». Але усіх ж грошей на світі не заробиш… А за цим усім стоїть чиєсь здоров»я і чиєсь життя… Але Тетяна Антонівна, коли бачить, що ситуація безвихідна, а часу для вирішення у неї немає, бо з втраченим часом можна втратити нових пацієнтів, а з ними і нові гроші, швидко вирішує все так, як їй вигідно. З психікою у мене все гаразд, і жодного синдрому Мюнхаузена у мене немає, швидше навпаки я панічно боюсь лікарів, проблема лише в тому, що абсцеси появляються і дальше, в результаті з’являються все нові рубці на обличчі. Здала аналізи – імунологічні дослідження – була на консультації у імунолога, виявлено ім.недостатність, та ще багато змін, сказали, що саме проблеми з імунітетом можуть приводити до виникнення флегмон, сказали, що потрібно лікуватись. Але як тепер я можу повірити лікарям і взяти рецепт з їхніх рук, якщо мене зрадила людина, якій я вірила «як Богу»?
     
  9. Джина

    Джина Загублений

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Не має у нас уже давно безкоштовної медицини. Хіба за прийоми ще не платимо, а за все інше... то за аналізи, то благодійний внесок, то шприц... то набір якийсь... то обстеження. я вже некажу про операції чи лікування. Мабуть вже час страхову медицину вводити.
     
  10. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Як то не платимо? Я завжди оплачую прийом і мені зовсім неважливо чи то приватний заклад чи державна поліклініка. Людина робить свою роботу, а кожна робота має бути оплачена.

    Цілком підтримую. І дуже тішить, що вже є страхові програми за якими виплачуються немалі гроші по різних захворюваннях.
     
  11. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Вже два роки користуюсь послугами "страхової медицини". Загалом - враження позитивні. Звісно, ще не все так ідеально, як хотілось би, але це великий крок вперед. Мені імпонує, що я йду до лікаря і не запихаю йому в кишеню пару гривень. Він бачить страховий поліс і всі питання знімаються: я не купляю гінекологічний набір при прийомі до гінеколога, не купляю шприц/голку, коли потрібно зробити укол. не проплачую за плівку, коли роблю рентген тощо. І основне - я просто йду в потрібну аптеку з рецептом і забираю ліки (не плачу за них, а беру). Є звичайно й підводні камені - особливо це відчувається, якщо хвороба СЕРЙОЗНА. Страхова компанія все передбачає дууууже добре. Мені така співпраця більше подобається аніж "безкоштовна медицина", де кожен гиркає до тебе, поки ти не позолотиш ручку.
     
  12. purse

    purse Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Я теж вже більше року
    І дуже задоволена, правда ще трапляються ті, що як бачуть що поліс починають фиркати бо їм нічого не перепаде, але мені то по цимбалам, якщо що дзвоню в страхову. Взагалом то є дуже зручно і практично, бо коли коханий хворіє то його важко заставити сходити до лікаря.... він не може сидіти черги чекати, плюс як завжди грошей треба дти, а тут раз в пів року заплатив і по телефонному дзвінку маєш свервіс.....майже як в кіно)))))
     
  13. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Наша "державна" медицина завжди була є і буде платною. Страхівка нічого не міняє - відношення буде від не дуже дбайливого до геть поганого. Як на мене проблема в тому, що в психологію наших людей вкоренилося, що лікарю тре дати гроші. Заплатіть лікарю зарплату в 20 тис. грн. - все-рівно буде брати, а ми - давати - бо так звикли. Кожен собі думає - от дам гроші - буде краще ставитися, а лікар собі - дають - тре брати, грошей ніколи багато не буває. От вам і замкнене коло.
    Я вже мовчу про розцінки на операції - та якби ті всі гроші в касу платилося, то наші лікарні були б найобладнанішими і з суперовими умовами перебування у світі, а так хіба лікарі собі маєтки примножують, а наші лікарні забазпечубть здебільшого повоєнні умови - ні душових, ні теплої води, прогнуті пружинисті ліжка, страшні затаскані матраси і тд і тп. А ставлення яке - від медсестри до лікаря (зрідка винятки трапляються), беруть гроші як належне, а ставлення як до шматка м'яса.
     
    Last edited: Dec 13, 2011
  14. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Лікарям оплата праці іде через заклад, у якому вони працюють.
     
  15. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Великою проблемою є фактична відсутність контролю за якістю медичних послуг, зокрема за рахунок того, що дуже багато чого в тій сфері дуже тяжко перевірити і щось довести, ну і лікарі дуже гарно стараються одне одного покривати. Тому, якщо врахувати, що більшість спеціалістів з приватних клінік працює в держзакладах - на прийом можна піти саме туди (а навіщо платити більше?), а от аналізи і обстеження можна робити приватно за наявності кращої апаратури чи лабораторних можливостей.
     
  16. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    можу заперечити! якщо до застрахованої особи ставляться невідповідно (хамлять, відмовляються обслуговувати безкоштовно чи натякають на винагороду), то ця ж особа може поскаржитись в страхову компанію. І якщо скарга буде непоодинокою стосовно даного закладу, то страхова компанія припинить з цим закладом співпрацю. І в цьому випадку заклад втрачає ДУЖЕ багато коштів! Тому лікарі попереджені про такий можливий розвиток подій.
    Ну і з власного досвіду - за два роки подібного не виникало. Навіть в пологовому лікар, акушер, що приймали пологи, жодних натяків/бесід і т. п.
     
  17. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

     
  18. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Може то так тому, що у вас не виникало складних випадків (і слава Богу), які б потребували, наприклад хірургічного втручання. Кажу це тому, що потруга зараз проживає в Угорщині, де страхова медицина, проте коли у її чоловіка виникли проблеми зі здоров'ям вони мусіли давати хабаря для того, щоб лікар добросовісно і якісно їх обслуговував. Ось вам і пережитки радянського минулого.
    А щодо гінеколога - дозвольте поцікавитися - послуги конкретного лікаря передбачала ваша страхівка, чи ви просто потрапили до чергового? Якщо останнє - то ви сильно ризикували.
     
  19. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    ось тут то і вся проблема!
    ми розмовляємо про категорії людей- застраховані чи НЕзастарховані!
    звичайно свої переваги має страхування, але чи нормально, що іншим людям хамлять, і вимагають грошей!
    тут то все і зарито, доки не буде викорінене початкове незадоволення своєю роботою і платнею, тоді лише лікарі зможуть діагностувати, а не вдавати з себе цілителів!
    була сама в шоці, як з дуру пішла в поліклініку за місцем проживання, а не до своєю лікарки-гінеколога, то чого тільки я там не наслухалась і від тої лікарки яка не хотіла мене приймати (бо вона була чергова, і казала прийти наст дня коли буде мій лікар)
    не розумію чого я живучи у вільній країні маю вичікувати дні, щоб побачити лікаря, чи чому саме я маю задобрювати лікарів полісами (чи навіть лякати), коли я нічого їм не винна!
     
  20. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    А час потрачений? Півтори- дві години та медсестра мусить біля вас відсидіти, поки крапельниця крапає.
    Мене чесно кажучи іноді дивує така реакція. Якщо це так просто, якусь голку в вену вставити, то хай сам хворий чи родичі йому і вставляють.

    В будь-якій іншій вільній країні, без поліса на вас навіть не глянуть...
    Так що нєнада.