Життя на периферії

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем iriwa, 16 Січень 2018.

  1. marianast

    marianast Well-Known Member

    Залежить від способу опалення напевно і площі. За світло десь 400 грн, за газ само, але в нас твердопаливний котел, дрова були закуплені заздалегідь, за різними цінами, скільки воно в місяць обходиться не відомо. Будинок великий.
     
  2. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    і я ! Але чоловікові принципово тре було будинку-гаражу-території. Я - погодилась на його аргументи. Чи шкодую? Ні.
    Найголовніший "+" для мене ( і один з перших) --тиша і можливість виспатись вночі. Бо наша Привокзальна не спить ніколи..., а ще 2 нічних магазини..то спецефічні викрики і співи , гримання вхідними дверима, чи в них... запах і калюжі "підворотні"... Ось це найбільші мої кошмари, котрих я позбулась в один момент.
    Закупи - для мене не є проблемою, бо й живучи в місті в мене все був запас усіх продуктів. Проблемно те, що мені бракне власне самого міста, але по моїм бажанню. Тобто хочеться--відкрив двері - місто; відкрив двері- село..
    Ну але ідеалу нема нігде, а якщо й є - то ціна його далеко не така ідеальна.
    В нас хороше транспортне сполучення( кожних 5-10хв). Я не воджу авто, тобто так і не воджу..., тому маршрутки моє все.
    Продукти в місцевих магазинчиках майже не купую, не звикла ще.
    Амбулаторія - є, але обслуговуємось в місті.
    Є дитячі майданчики, але малого не влаштовує кількість дітей. Думаю з початком школи це налагодиться.
    Друзі рідше не почали бувати. Зменшилось пра заскакувань "на каву".. Але й кількість ночуючої "дорогої родини" теж зменшилась.
    Світло в міс . приблизно 300-450 , але в нас насос і автономна каналізація. І в чоловіка повноцінний гараж з усякими зварками-компресорами-автомийкою іт.д.
    Газ в ці місяці приблизно 300-400 м.куб. є твердопаливний, але рідко в цей рік використовуємо--дрова не закуповували, минулорічні залишились ще.
    Все. Більше витрат по будинку нема...а ще інтернет-тел. майже 100грн.
    Чи хочу я в квартиру - однозначно ні. Чи хочу в місто-- можливо, але в майже рівноцінний будинок . Спочатку знала в який саме район. Тепер вже ні, забудовують хаотично і нелогічно високоповерхівками.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 3
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Наш район забудовують по чорній силі. Конкретно до нас воно не добирається (нема як), але загальне навантаження на дороги-магазини, майданчики, церкву дуже помітне. Ну і в нас район "такоє". Не село з достатньо великими подвір'ями і безпекою на вулиці, і не місто з палісадами. Болото є, і воду після миття-прання на дорогу вилити (каналізація є) теж є.
    Але з цим усім я б в квартиру вже не пішла.
     
  4. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    О,зараз я тут «вилию душу»....)))Переїхали за місто 9 місяців тому-чоловік шалено хотів будинок і ми таки збудувались.Перші два місяці не могла спати-напружувала тиша (жили на пр.Чорновола)...постійні болота,піски,необжитість зробили з мене майже зомбі(хто мене бачив в той період-думали,що в мене біда якась сталась).На протязі травня поклали бруківку,завезли грунт,засіяли газон...і вже в середині червня я почала «бачити» як добре дітям-воля,велосипеди,нові друзі,чоловік навіть в тих бардаках всіх був на сьомому небі)))Ну і в нас дві великі собаки-їм рай)))За літо трохи звикла,з сусідами роззнайомились,шашлики,природа,своя тераса...)))І тут бац-осінь,школа,садочок,робота,гуртки...Встаю о 5.30,о 7.20-виїжджаємо з дому(діти навчаються у Львові)...пповертаємось десь о 18.30...далі кухня,уроки...Чесно кажучи,мені важко,дуже...,але я таки сподіваюсь,що обживусь до кінця і стане комфортніше.Вже навчилась знаходити час на манікюри,косметолога,спорт...Недавно зловила себе на думці,що стала організованішою,вже не валюсь з ніг-значить не все так зле)))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Оптимістично Оптимістично x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Ойойой, я вам співчуваю. Ми хоч перебираємося в квартиру, але бачу чекає мене теж ото ранкове вставання..Отого найбільше боюся, бо для мене сон то святе. Ну а як переберемся, то знов будем збирати гроші на, таки, будинок, а то ще далі за містом... ой мої ноченьки недоспані...
     
  6. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    )))навчилась,що о 22.00 ми всі вже спимо)))Перша половина тижня ще нормально,а вже десь з четверга-я нервовий звір))))
     
  7. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    це все залежить не лише від віддаленості від міста, але і "транспортної магістралі", котра веде в місто. Зранку від нас достатньо виїхати в 8.05, щоб дитина попала в політехнічний на 8.30. Або якщо водій "середнячок", ну то в 7.55..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    Я завжди думала, що я - вилючно жителька міста. Мали змогу 8 місяців пожити в селі, за 20 км від Львова в 2 пов.новому будинку, з подвір*ям, без гектарів поля, але з грядочками помідорчиків під вікнами і своїм садом)
    За той час ми робили капремонт в 3 кімнатній квартирі, в гарному районі Коновальця..
    Що тут скажеш.. Тепер я 100% знаю точно, що наступна покупка нерухомості точно буде не квартира..
    Бо чийсь ремонт, занята вулиця, щоб запаркуватись, чиїсь нічні крики чи гулянки я в зрілості через стіни чути не готова)))
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. iriwa

    iriwa Особлива мама

    @nibysh а ви де живете?
    Треба якийсь опитувальник створювати, де посиденьки живуть, чи що :)
     
  10. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @iriwa, в мене профіль відкритий...:girl_wink: .. Наварія.
    @Ulianusia , в*їжджає через Рясне.. там лиш одна траса, або для "пасвящьонних" є ще через дачі одразу на Тунельну.
    --- дописи об"єднано, 2 Лютий 2018 ---
    Вам з Галіції до міста буде хв. 10... максимум 20, якщо не буде світофору щоб на об*їздну виїхати...
     
  11. iriwa

    iriwa Особлива мама

    так, то так, але з тою організованістю моїх домашніх хлопців... ооой... Чоловік не знає що де в хаті, діти малі, теж поки піднімеш - нагодуєш. А я така "господиня" що не вмію варити багато і на довго, то все з їдлом капці. Один снідає зупкою, другий картоплею п"юре, третій канапкою і не перевчиш, як не пробую. от з Сихова до Батальної їхати нема що, а зборів мінімум година.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    :girl_haha::girl_haha::girl_haha: не смішіть мої капці... від вас до Сихова буде той самий час.. (машиною). я пересуваюсь громадським транспортом і коли мені тре бути на 9 ранку на Гал.Перехресті, то з хати з малим ми виходимо в 7.30 На 7.50 - він перший в садочку (Пустомити) і на 9 .00 я на Гал. Перехресті на 9.40 вже в Жовкві.
     
  13. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    Та от тому й так швидко виїжджаю,що Рясне завжди «стоїть» зранку....
     
  14. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Третій рік як живемо за містом. Ми обоє з самого центру Львова переїхали майже в Сокільники. Чому майже, бо ми між Кульпарківською і Сокільниками в дачному районі, що ще гірше. Без авто не знаю як жити за містом) В ідеалі мати два авта, що поки нам не світить(( Прокидаємося о 7, хоча інколи можу і в 9 виповзти з хати) Малого возимо в садочок до Львова, в який він ходив раніше. В школу теж планую до Львова. Цілий день ми практично в місті, бо їздимо на роботу, скуповуємося теж в місті. Рідко буває таке, що мені конче щось треба вже)) А й живучи в центрі не знаю, чи бігла б в магазин при першій необхідності. За містом я відпочиваю душею, тиша, краса. Особливо весна-літо. Зима трохи дратує. Бракує мені також молодої компанії, бо навколо одні пенсіонери, але потрохи вже заселяється молодь. Дитині взагалі супер, літом цілий день на дворі, має друзів, але хотілося б більше. Можливо, як буде шкільного віку, то буде проблеми з добиранням зі школи, гуртками, але поживемо-побачимо.
    Найгірше для мене це прив'язка до авто. Чоловік фактично в нас водій, тому мусимо зважати на його графік.
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2018 ---
    Ооо, чудово знаю, де цей район, ходимо туди гуляти інколи)). Там поки немає такої інфраструктури, бачила хіба дитячий майданчик. Зате там багато будинків і не буде проблем з компанією, а це важливо, коли є діти. Магазинчик є не поганий в Скнилові. Фактично вам. як і нам, що до Сокільник, що до Львова однакова відстань.
     
  15. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Зараз відкнили там магазин продуктовий, фотки бачила, то ніби нормальний.
    От залили фундамент нашого будинку :) Ура!
    Доречі, поруч по кільцевій до Скнилова будуть будувати котеджі, вже розбили ділянку, такщо буде трохи люду з нашого боку. Планують ще дитячі майданчики. То десь, як наш добудують, то між ним і сусіднім будинком буде.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Я виросла на околиці районного центру, потім батьки побудувались і переїхали в село. Коли приїхала до Львова на навчання після школи, то тут же і опинилась, в село чи на околицю повертатись категорично не хотіла, так само і мій чоловік. Ми "любимо асфальт". Нам комфортно в багатоповерхівці, вийдеш на подвіря, купа знайомих, друзів, є завжди з ким поговорити, діти мають багато друзів, а без походеньок по супермаркетах і ринках я просто не можу. А як в декреті сидиш, то спілкування просто необхідне, інакше я би просто з розуму зійшла. Школа і садок поруч, не потрібно зрання піднімати дітей і везти через корки. Важливо в місті щоб був хороший район, в нас наприклад немає на території шуму, будинок розташований далеко від магістральних доріг, немає "забігайлівок", нічних криків, алкашів, травмаї не їздять, біля будинку чиста територія, засіяно газони. В будинку переважно живуть молоді сім"ї з дітьми.
    Хотілося б особняк у Львові в парковому районі, але нам це не світить. Якоїсь невеличкої грядочки мені таки бракує, люблю вирощувати полуниці, овочі різні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Розкажіть, а ціни на газ, воду у порівнянні зі Львовом, більші чи менші?
     
  18. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    Воду маємо свою,а платимо лише ща газ та електроенергію-виходить дешевше,ніж платили за квартиру.
     
  19. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    ціна за газ і світло-- така сама, як і у Львові. В нас нема " сільського тарифу". Ми належимо до міста. Воду теж маємо свою.
    цей місяці за газ+світло - 2600грн.
     
  20. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Розкажіть мені таку штуку. А світло у вас часто пропадає? Пригадую в бабусі в селі завжди як дощ то з вірогідністю в 90% пропадало світло. Тепер так є чи вже таких казусів нема? У вас є якісь упси на техніку?