Жіноча дружба

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем bora, 23 Січень 2011.

?

Чи маєте Ви зараз подруг?

  1. Маю одну справжню подругу

    114 голосів
    36,3%
  2. Маю багато подруг

    87 голосів
    27,7%
  3. Маю тільки знайомих

    79 голосів
    25,2%
  4. Маю багато родичів і чоловіка натомість

    34 голосів
    10,8%
  1. bora

    bora Well-Known Member

    Я тут шукала тему куди б перенести дописи... І виявилось, що тема про жіночу дружбу існує тільки в контексті - "подруга відбила хлопця". І це за все існування форуму? Трохи здивована.
    Можливо варто додати опитування? Можливо це рідкісне явище?
    Кожен робить свій вибір таким, яким вважає за потрібне. Тому вважаю в цій темі осуд - недоречний. Але факт цікавий - чи так ми боїмося за чоловіків, що тримаємо подалі симпатичних подруг? чи просто не вміємо прощати, й тому незабаром подруг справжніх не залишається? чи справедливо цілком присвячуємо себе сім"ї й на решту бракує часу? чи не жіноча це справа дружити, адже вночі кинутись рятувати подругу то є не жіноча справа, а чоловіча (і тому кожна жінка має радше чоловіків друзів мати)? чи в нас усіх стільки родичів, що друзі до того не потрібні?
    Я одиначка в сім"ї. Родичі живуть далеко. Тому дружба не стала ціллю, але маю таку вдачу, що приростаю до щирих людей.
    Тим не менше майже з кожною подругою були непрості ситуації. Колись і з мого боку була неправильна поведінка - надто багато часу присвятила чоловікові, він був проти деяких моїх подруг. Скандали були страшні. Право бачити своїх подруг я відвоювала. І для мене це є нормально, хоча сторонні дивуються. Я бачу, що для декого цей факт справді - дивацтво. Але є теми, якими я не мож засмучувати рідних - вони ж бо будуть плакати, я знаю. Тому є речі, про які можу говорити тільки з подругами. Щоб робила без них - не знаю. Я й без того багато ношу в собі. А вони завжди підтримують, завжди піднімають настрій і дух, тішать своїми радощами і роблять цей світ цікавішим.
     
    Останнє редагування: 5 Серпень 2013
  2. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба




    по темі: дружити не кожен вміє. тому це рідкісне явище.

    файно написали. світ з друзями цікавіший. хоча колись вважала, що може бути й інакше.
     
  3. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    а в мене було 4 подруги... зараз вже три)))
    буквально вчор ая дійшла висновку - що ті три, що лишились, є справжніми. Ми абсолютно нічого не приховуєм одна від одної, і абсолютно не боїмось "що хтось когось відібє", а що найголовніше - ми любим одна одну за просто так.

    Помилка у дружбі з 4ою - ми одна одну свого часу надто боготворили, і прийшов момент, коли почали вимагати більшого, ніж могли дати.... сумно, хоча я досі знаю, що якби щось сталось - вона б не відвернулась... але на жаль я не змогла дозволити їй розпоряджатися моїм життям...
     
  4. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    Все звісно не однозначно. Пригадую одну компанію дівчат.. Ми приятелювали, але я не входила у коло найближчих. Тож мої знайомі часом бачили цю компанію і хтось одного разу відізвався - доки вони один одного триматимуться - заміж не повиходять. Я не зрозуміла. А ж з часом помітила, що кожна з них надто втручається в особисте кожної, дає оцінки хлопцям, ображаються, що їх з собою не беруть і т.д. Певно є межа з якої і дружба перетворюється в якусь залежність і таки шкодить.. і тут залежить не втратити своє Я, розмежовувати дружбу і втручання в те куди не просять.
     
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба


    А про жіночу дружбу,надіюся у старості я зможу глянути на своє життя і сказати,хто був моїм отим справжнім другом.Бо зараз можна говорити все,а потім життя так по голові надає,що зміниться усе. Бачу як в мене з часом хтось відсіюється,хтось прибуває.Є такі,що лишаються,хоч рідко бачимось,та все одно дружба між нами є. Але для мене поняття справжній-то дуже складне поняття.Поки що я ще не готова відповісти,чи є у мене така людина. Справжня найрідніша сестра у мене є.Чоловік для мене людина,з якою можу поділитися всім.А от хто справжній побачу за кілька десятків років,надіюся.
     
  6. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    Це життя. І який зміст задумуватись чи залишаться ці люди з нами до старості? Хіба це має значення? Вони зрештою й не зобов"язані пройти аж такий довгий шлях разом (чи не змінюватись, чи не сваритися з нами коли є за що і т.д.). Ідеальних людей не буває. Добре, що наші друзі зараз є. І оце маю до подруги зараз бігти:)
     
  7. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    саме так...
    щодо тої коліжанки, що я розповіла... сталось так, що вже 8 років вона живе в іншому місті, за той ас приїжджала раз на кілька місяців до Львова... і тут вона не злюбила мого нареченого (через абсурдну причину, і тепер я вважаю, що це все була ревність)... а далі пішли звинувачення - що я змінилась в гіршу сторону, що живу так, а не інакше і ще купу бруду... я нічого не зробила, щоб її переконати в протилежному.. чому? не бачила сенсу, адже я відчувала, що соц.розвиток у нас став іншим, я розвиваюсь, їжджу, знайомлюсь і цікавлюсь людьми, подіями, хоббі... вона - закрилась, зациклилась на мені і своєму хлопцеві (який лишився у львові)... зрештою, це нормально що люди змінюються - вона виїхала, коли ми були ще в школі! а про те, в яку сторону - навіть вона не мала права судити, адже спілкування кілька днів на кілька місяців - це не показник....а ще я стомилась бути її власністю, і від відчуття якоїсь залежності...... надіюся, що вона колись вибереться з того замкненого кола, в яке сама себе загнала..
    зате зараз я повністю щаслива... нема тягаря... мені нікому нічого не треба пояснювати.. і це супер!
     
  8. Kolezanka

    Kolezanka New Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    В мене ліпша подруга - мама. Їй можу все розказати (без інтимних подробиць), а ось в близькій, відвертій дружбі із подругами розачарувалась.
     
  9. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Жіноча дружба

    своє "я" впринципі залежить не втратити:)
    от мені цікаво, що правильно :
    сказати подрузі про явні провтики чим свідомо можливо викликати образу чи так само свідомо змовчати щоб далі бути "хорошою"?
    ілюструю на собі
    коли познайомилась з Андрієм, подруга сказала:"єдине,що в ньому файне:ріст і Субару. Він тобі не пара. Не роби дурниць" і це ні на грам не вплинуло на моє ставлення до неї, але за вміння сказати,що думає її ціную, то була її думка,яку я поважаю-слухаю, але маю свою голову.
    сказати "ти марнуєш себе на тій роботі" замість заспокійливого"ну та зараз важко знайти кращу"
    сказати "цей колір волосся тоді не пасує" замість "попередній колір тобі більше пасував,але з цим ти інша,може так і гарніше,треба звикнути"
    я не про різкість висловлювання, а про сміливість говорити щиро.
    іноді люди самі розуміють що не щирі з собою , бояться самі щось визнати і круто коли друзі допомагають бути справжніми, а не підтримують якусь ілюзію, яка тільки шкодить

    Ще додам, друг не той хто просить в тебе про допомогу, а той до кого ти можеш звернутись по неї не роздумуючи чи тебе зрозуміють

    дружити вміє кожен,але кожен по своєму.
     
    Останнє редагування: 23 Січень 2011
  10. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    так у мене- той, хто сам прийде на допомогу, без прохань..так показав мій досвід.
     
  11. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    ми постійно кажем... хоча Ваші приклади деякі справді доречні, а деякі зажорсткі, імхо, і я не думаю, що сказати "цей колір волосся тобі не пасує" більш відкрите і щире, ніж "я думаю, що тобі цей колір не пасує"... тобто дати подрузі справді не критику, а свою думку..
    Я не раз коліжанкам кажу "я й так знаю, що зробиш по-свєму, але така моя "робота", я мушу тобі сказати, що тут ти не права" якось так..так і є - ми кожна робимо все-таки по-свєму, АЛЕ думку одна одної враховуєм, на те й дружба, на те я й дружу саме з цими людьми, бо вони знають/можуть/мають (риси) те, чого не маю я..

    ---------- Додано в 14:16 ---------- Попередній допис був написаний в 14:14 ----------

    а тут зворотній звязок))
    я була дуже приємно вражена, коли я зі сльозами дзвоню до коліжанки, про яку раніше думала, що вона скоріше хороша знайома... а тоді вона кинула все і приїхала до мене тіки тому, що почула, що мені зле...
     
  12. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Жіноча дружба

    я мала на увазі думку, а не критику, написала зарізко-скорочено:) "я думаю" упустила:)
    оце мене і цікавило:
    100%
    це кльово. є ще зв"язок через сон...якось в мене так випадає часто
     
  13. muZHka

    muZHka New Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    В мене є подружка, до якої я можу в любий момент прийти і поплакатися. Ми дружимо з 1 класу. А були і такі які зраджували і наговорювали за спиною. З моє подружкою ми завжди чесні і завжди кажемо одна одній правду - що пасує, а що і ні.
     
  14. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    Колись я на 100% була впевнена, що жіноча дружба є. А я останнім часом стала помічати як стрімко можуть віддалятися один від одного люди, які колись були друзями. Там - заміж вийшла, там- народила, там - кудись переїхала І виходить, що якщо ви двоє вже не маєте тих спільних інтересів, що колись, то вже і дружити не треба.. Маю чудовий приклад. Моя найкраща подруга. Завагітніла і стала спілкуватися з нашою знайомою, якої на дух не переносить. А все тільки тому, що та недавно родила і могла поділитися з нею всякими історійками в тему. А я не могла. Тоді до мене дзвонити вже не треба чи як? А вона не дзвонила. Друзі мають бути такі, щоб мали потребу говорити і бачитися навіть якщо в них різне життя, мало часу і т.д. В цьому ж і вимірюється дружба, ІМХО. І ще я вважаю, що друзі пізнаються однаково в біді, і радості. Бо якщо тобі нема з ким поділитися своєю радістю - це вже точно не дружба.
    Якийсь неоптимістичний вийшов допис...:nea:
     
  15. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    Поясніть мені, як це так може бути, що чоловік забороняє спілкуватись з подругами? Що у нас арабська схема побудови сім'ї, де чоловік мусить дати дозвіл на вихід з дому?
     
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    А кому чоловік не дозволяє спілкуватися з подругами?
     
  17. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    Так це ж не запитання до конкретного допису. В мене багато знайомих пооддружувалось, то виникають прецеденти коли чоловік каже своїй дружині "Не спілкуйся з тою і тою, вони мені не подобаються". Особисто я такого не визнаю, бо вважю, що кожен попри сім'ю має право мати особисте коло спілкування. Навіть не уявляю свою поведінку, коли б мені подібне заявили.
     
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    ну так треба одразу пояснювати :) Просто так питання було поставлено,що я подумала.що тут таке хтось писав. Мому чоловікові теж не всі мої подруги дуже подобаються.Тим не менше я з ними спілкуюся. Я не в захваті від його ліпшого колеги,але не забороняю спілкуватися,сама з ним нормально спілкуюся,хоч коли мені щось не подобається.я можу висловити свою думку з приводу тої ситуації чоловіку і так само він мені. Все має бути культурно.Треба розуміти,що чоловікові не обов'язково мусять подобатися всі подруги,ну всяке буває,у кожного свій характер.Треба просто розумно вийти з тої ситуації.
     
  19. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Жіноча дружба

    В мене так було. І я про це писала.:) Почалось після одруження. Чоловік вирішив, що тепер має право щось змінити в моєму житті, тепер я мушу належати тільки йому. Але я не хочу того тут обговорювати. Бо нічого доброго з того не вийде. Прописні істини я знаю, а історію повністю викласти - то вийде цілий роман.) Так що - не треба нам ці здогадки, особливо в темі про дружбу жіночу.:) Просто таке дійсно буває і часом стає неприємним сюрпризом.
    Я ж відчула при цьому, що зрубують мою опору, чіпають мій спокій і відповіла, що якщо я потрібна друзям інколи, то не на шкоду сім"ї, але буду з ними і спілкуватись і бачитись. Що було далі - здавалось психологічним випробуванням. Я значить мала це пройти. Сталось так, що чоловік виїхав по роботі, і якби я не мала самотніми вечорами з ким по тому поговорити - то була винна в тому тільки сама.

    Не претендую на істину в останній інстанції) Просто було цитування моїх слів, тому відповім.
    Я намагаюсь казати так, щоб її не образити. От вивчаючи інші мови завжди доходиш до розділу де вивчають ввічливі звертання, зауваження, на кшталт - тобі більше пасувало б це, а ти не хотіла б спробувати те, а з тим кольором ти взагалі найкраща була. А от українською ми часом забуваємо, що такі звороти існують)) Навіть по собі бачу. Важливо цінувати емоції близьких людей. Можна сказати просто інакше. Хоча я не чуюся в праві вказувати на все. І тут дуже зручним є те, що це дружба, а не родичі. Бо для дружби обирають людей, які близькі тобі по духу. ІМХО, звісно, але якщо я не роблю великого гріха то знаю, що й мої друзі такого не роблять, я таких як сама в свідомому віці обирала. І боюсь якщо ми схожі то я прогавила колоду в своєму оці, і не чіпатиму їх за скалку в їхньому. А якщо щось все ж сталось - то я знаю, що вони шкодуватимуть, то моя роль не в тому, щоб їх принизити, за це їх принизить їх совість. Я можу своїх друзів судити по собі. В серйозних випадках. Щодо стосунків з чоловіками - це просто не моя справа доки самі не звернуться.
    А от з родичами не все так просто.) Вони нам дані різні, їх не обирають. І часом як не доходить толерантно я можу сказати гостріше, щоб струсонути. Щоб хоч якось опам"ятати, бо бачу, що дехто любить дуже пліткувати, дехто осуджувати і т.п.. І тут посміхатися - "ти молодець все вірно кажеш", я теж не можу.

    Бути хорошою, бо мені "зручна, вигідна" "дружба" я не буду. Є сім"ї з якими я при всьому бажанні не спілкуюсь. В одній сім"ї я підтримала подругу коли їй було зле, а чоловік попереджав мене залишити її і на мене розгнівався. В другій - чоловік до мене загравав і довелось припинити просто спілкування. Шкода мені, що бачу і чую їх рідко. Але інакше не виходило.
     
    Останнє редагування: 23 Січень 2011
  20. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Жіноча дружба

    от власне це і цікавило:)
    погоджуюсь,кожну фразу можна сказати по-різному, я різко намагаюсь не говорити (хоч і таке буває), суть питання була в тому чи казати правду чи мовчати,або підтакувати.
    приємно читати, що люди цінують щирість:)
    оце сподобалось дуже