Жінка в християнстві

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Orman, 5 Жовтень 2017.

  1. Rona

    Rona Мама-йожик

    Мені донька священника, психотерапевт, пояснювала, що на першому місці в жінки має бути вона, тоді чоловік, тоді діти і т.д. На моє питання - "Де Бог?", відповіла, що він пронизує усі стосунки.
    Так має бути, інакше - релігійний фанатизм.

    Це мене трохи озадачило, як то себе ставити на перше місце... нас так не вчать. Це називають егоїзмом звикло. А егоїзм, це коли ти хочеш, щоб інші люди робили по-твоєму. А не так як їм хочеться. Наприклад, я би хотіла, Таня, щоб ти займалась тим-то і виглядала так-то.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Людина має приділяти увагу своєму духовному життю. Молитва, читання і розважання над Святим Письмом, піклування про інших. Пронизування не візьметься нізвідки. Людина має розуміти звідки воно все береться і від кого. Бо так дуже легко всі досягнення приписати собі і бути собі богом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  3. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Якщо виходити з заповіді «Люби ближнього свого, як СЕБЕ самого», то любов до себе не є егоїзмом. Про першочерговість її — занадто, бо перша заповідь власне стосується любові до Бога, але... Бажання для себе всього доброго в духовному, моральному ,та й матеріальному (дотримуючись при цьому решти заповідей), є природним, і це ж ставлення перенесене також на ближніх (любов до ближніх та відповідні вчинки), важко назвати егоїзмом.. мені здається, суть в цьому, а не в маніпуляціях іншими на догоду собі.
     
    Останнє редагування: 6 Жовтень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Merry

    Merry Well-Known Member

    мені пояснював священник-психолог
    --- дописи об"єднано, 6 Жовтень 2017 ---
    якось мені це теж дивно звучить. Чула про любов до Бога та ближнього, а от до самої себе ще ні і до того ж на першому місці
     
  5. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Приповісті 25:24
    Ліпше жити в куті на даху, ніж з сварливою жінкою в спільному домі.

    дуже маніпулятивна фраза, особливо в нашій сім"ї.

    от часто читала і думала, що так як написано, то в тих жінок був характер ще той, і це не відміняло її бажання дбати для свого дому.
     
  6. Rona

    Rona Мама-йожик

    І тим не менше :) мій досвід показує мені, що це правильно.
    --- дописи об"єднано, 6 Жовтень 2017 ---
    З аналізу і роздумуванням над подіями життя, наприклад :) Такі речі трапляються, що важко приписати усі "заслуги" собі, хоч би й хтів))))
     
    Останнє редагування: 6 Жовтень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    А з чоловіками не так? Господарський, роботящий, але сварливий , «пресуючий» чоловік створює таку атмосферу, яка перекреслює всі його плюси і поривання. Все логічно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Це ти просто високо духовна особа і ти розважаєш над подіями життя. А пересічна людина має прикласти до цього зусилля.
    Про себе розкажу. Я вибираю план читання Біблії і читаю кожен день, там є розважання. А інакше я у вирі домашніх справ роздумую тільки про те як прилягти. Мені треба прикладати зусилля. От в чоловіка мого такої проблеми нема. Він навіть при нашому ритмі встигає самостійно подумати про вічне.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так, жінки були з характером. А чому це має відміняти бажання дбати для дому?

    Про маніпулятивністьт мені не зрозуміло. Ніхто з сварливим жити не хоче, а чоловік це чи жінка, діло десяте.

    Про те що чоловікові не подобається вираз обличчя, то я його розумію, мені теж не подобається вираз обличчя мого чоловіка коли він гнівається і мовчить. Кому таке подобається? Інша справа, що з тим робити. Я коли зла, то я злюся і сварюся і репетую. Друге діло що це нечасто. Ну от ще можна в кут відправити раз там легше )))

    Чоловікові можете сказати, що якщо жінка незадоволена, то значить чоловік про неї не подбав (якщо Ви тому незадоволені), той уривок з Павла де чоловік має дбати про жінку, як про своє тіло, а якщо ви злі на уряд і погоду, то просто пожалійтесь. Жаління чоловіки краще сприймають.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member



    так же ж дбає, точно, сам каже.

    як швидко закрити мені рот і зробити винною і неблагодарною, коли я "коли зла, то я злюся і сварюся і репетую". це дуже відштовхує. добре, що зараз не читає багато, бо зацитував би.
     
  11. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Варіант відповіді чоловікові (стосовно того, що не тільки сварлива жінка є злом ) ):
    Розлючений брат протиставиться більше за місто твердинне, а сварки, немов засуви замку.
    Приповiстi 18:19
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А чого ж жінка зла, раз дбає?

    Галатів 3:28, 1 Івана 3:1 - ви дитина Божа, скажіть чоловіку, що його Тестю не подобається як він пресує Його дочку.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Смішно Смішно x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @HOPIC а взагалі так виглядає, що у вас все запущено і треба відмотати. Чоловікова поведінка мені якась жорстока виглядає, ну але ми не знаємо, що ж ви від нього хочете і про що сваритесь.

    В Марка Гангора було дуже гарне відео для обнулення, але це обидвоє мають хотіти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Rona

    Rona Мама-йожик

     
  15. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    з одно тренінгу в отця-домініканця запам'яталися мені такі важливі моменти про оці розстановки на перше, друге і ... місце. На першому місці (чи в центрі) можна знайти такі варіанти "постановок":
    1.Бог - якщо в центрі лише Бог, то я стаю релігійним фанатиком, щось схоже на ідолопоклонство.
    2. Я (мій розвиток, самовдосконалення) - отут і є той егоїзм, спершу Я, все решта потім.
    3. Стосунки з Богом - Бог є живою особою, і суть віри християнської не у виконанні приписів, поклонінні постійному, а в тому, щоб мати відносини з Ним, тобто можу з Богом спілкуватися, запитуватися, слухати. І це є найкращий варіант того, що має бути на першому місці. Бо у спілкуванні з Ним знаходимо відповіді на все що нас турбує щодня.

    Я звісно ж не психотерапевт, та все ж не ризикнула би давати комусь таку пораду. Якщо поза собою, чоловіком і дітьми не шукаю Бога, то не буду ані бачити, ані відчувати отого "пронизування".
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Стаття звідси https://slovoproslovo.infoslovo-dlya-zhittya/581-5-biblijnikh-printsipiv-shchaslivogo-podruzhzhya нічого революційного, просто поговорити.
    5 біблійних принципів щасливого подружжя
     
    • Подобається Подобається x 13
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    • Подобається Подобається x 2
  18. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Щось мене в цьому уривку бентежить.. @Orman , цікаво було б почути Вашу думку та трактування стосовно мовчання, переступу та дітородження..

    Нехай жінка навчається мовчки в повній покорі. А жінці навчати я не дозволяю, ані панувати над мужем, але бути в мовчанні. Адам бо був створений перше, а Єва потому. І Адам не був зведений, але, зведена бувши, жінка попала в переступ. Та спасеться вона дітородженням, якщо пробуватиме в вірі й любові, та в посвяті з розвагою.
    1-е Тимофiю 2:11‭-‬15
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Зараз спитаю дурницю, ну але вже пробачте мені:)
    @Orman тема "Жінка в християнстві", уривок, де описана та чудова жінка, зі Старого Завіту. В Старому Завіті є багато моментів, які я ніяк не можу нормально вписаті в християнські цінності. Конкретно цей уривок класний, і жінка в ньому змальована добра. Але от читала дітям про Самуїла і там в дитячій Біблії такий уривок: "Ще перед народженням Самуїла його мати довго хотіла мати дитину. Вона була дружиною Елкани. Елкана мав дві дружини: Анну і Пеніну". В цьому місці моя дитина робить нерозуміючі очі і я теж не можу пояснити, як це пов'язати в християнською цінністю "один подруг на все життя". Це не одиничний приклад, як і є багато прикладів, де чоловіки мають вільні стосунки з жінками. Отже, ставлення до жінки таки сильно відрізняється від того, яке є прийнятне зараз в християнстві. Це просто вплив тогочасного юдейського способу життя і традицій? В який момент християнство повністю перекреслило прийнятність таких стосунків?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Haidee @Patty я вас бачу. Якщо що, то я не всі роздуми поїла, і не маю відповідної освіти, мені треба подумати і пошукати, що вам сказати.
    Пішла думати.
     
    • Подобається Подобається x 1