Жінка в християнстві

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Orman, 5 Жовтень 2017.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нарешті відкриваємо тему, яку давно анонсували. Бачення жінки в християнстві. Її права та обов'язки, які побажання існують щодо поведінки жінки, які вимоги вона має висувати до свого обранця чи суспільства.


    Межі теми будемо окреслювати в процесі. Нагадаю, що деякі питання вже розглядались в інших темах. Холівари наполегливо прошу не розводити.


    Пропоную тут викладати роздуми, ділитися лекціями і статтями.


    Найперше я тут хочу викласти свій улюблений уривок, який для мене є квінтесенцією ставлення до жінки:


    Приповісті 31:10-31 10. Хто жінку чеснотну знайде? а ціна її більша від перел: 11. довіряє їй серце її чоловіка, і йому не забракне прибутку! 12. Вона чинить для нього добро, а не зло, по всі дні свого життя. 13. Шукає вона вовни й льону, і робить охоче своїми руками. 14. Вона, немов кораблі ті купецькі, здалека спроваджує хліб свій. 15. І встане вона ще вночі, і видасть для дому свого поживу, а порядок служницям своїм. 16. Про поле вона намишляла, і його набула, із плоду долоней своїх засадила вона виноградника. 17. Вона підперізує силою стегна свої та зміцняє рамена свої. 18. Вона розуміє, що добра робота її, і світильник її не погасне вночі. 19. Вона руки свої простягає до прядки, а долоні її веретено тримають. 20. Долоню свою відкриває для вбогого, а руки свої простягає до бідного. 21. Холоду в домі своїм не боїться вона, бо подвійно одягнений ввесь її дім. 22. Килими поробила собі, віссон та кармазин убрання її. 23. Чоловік її знаний при брамах, як сидить він із старшими краю. 24. Тонку туніку робить вона й продає, і купцеві дає пояси. 25. Сила та пишність одежа її, і сміється вона до прийдещнього дня. 26. Свої уста вона відкриває на мудрість, і милостива наука їй на язиці. 27. Доглядає вона ходи дому свого, і хліба з лінивства не їсть 28. Устають її діти, і хвалять її, чоловік її й він похваляє 29. Багато було тих чеснотних дочок, та ти їх усіх перевищила 30. Краса то омана, а врода марнота, жінка ж богобоязна вона буде хвалена! 31. Дайте їй з плоду рук її, і нехай її вчинки її вихваляють при брамах!
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • мімімі мімімі x 1
  2. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Orman а чи можна тлумачення уривку в твоєму розумінні?
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Це опис чеснот жінки, які виявляються у її справах і способі життя
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    по-перше я згідна з Юлею @cjomcjomka, це перелік чеснот, оп кожній з них окремо можна писати, а ще тут з такою повагою говориться про жінку, я завжди милуюсь.

    І для розуміння контексту це:
    1. Слова Лемуїла, царя Масси, що ними навчала його його мати…
    (Приповісті 31:1).
    --- дописи об"єднано, 6 Жовтень 2017 ---
    з лекторів я знаю тільки Марка Гангора (протестант) - в нього багато лекцій про сім'ю, вони є на ютьюбі з субтитрами. На ФБ на його сторінці є прямі ефіри ask Mark - дуже гумористично він відповідає.

    Пишіть хто кого знає і слухає, чи читає.
    --- дописи об"єднано, 6 Жовтень 2017 ---
    ще є такий блог англійською The 10 Virtues - A Virtuous Woman

    вони здається адвентисти, але власне що стосується теми, то там нема накладок з католиками, чи православними.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Orman що це є я зрозуміла. Мені цікаве тлумачення окремих рядків. Гангора слухала, веселий пан :)
     
    • мімімі мімімі x 1
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Я знала, що так просто не відбудуся, але якщо можна точніше сформулюй питання.

    Ти англійською читаєш? Там в Меліси (останнє посилання) дуже добре розписано. Якщо ні, я спробую розширити свою думку по кожній чесноті.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Orman на хлопський розум чи можна 14,15,17,18? :)
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    14 - розумно розпоряджається грішми, купує там де краще, а не в першому МАФі )))
    15 - роботяща і є доброю господинею дому, встає перша і закеровує (делегує обов'язки і видає сніданок), дбає про своїх домочадців (слуги туди входять).
    17 - я буквально сприймаю, не лежить і стогне - тут ми колє, а дбає про своє здоров'я.
    18 - дбає про свою господарку, в неї не закінчиться "раптом" олія в світильнику. І вона отримує задоволення від того що її дім в порядку.
     
    Останнє редагування: 6 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 10
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Rona

    Rona Мама-йожик

    О, дякую, тепер мені удобоваримо :)
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    яка крута жінка. дякую за тему, за уривок .
     
    • мімімі мімімі x 1
  11. Merry

    Merry Well-Known Member

    Для мене було відкриттям і здивуванням, що в християнстві для жінки на другому місці після Бога має бути чоловік, а не діти.
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    чому Вас це здивувало? Будуючи хороші стосунки з чоловіком ви автоматично створюєте кращі умови для дітей. А навпаки так не вийде. І діти - стріли (Псалми 127:4), а чоловік - до кінця життя.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    То найкраще, що я чула стосовно дитини. Надзвичайно мудро. Дякую вам!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  14. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Та, на одній із зустрічей Мирослав Дочинець сказав: "Ми (батьки) для дітей є лиш тимчасовими провідниками у цей світ".
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Merry

    Merry Well-Known Member

    бо дуже часто в сім'ях по іншому, так часто що я вважала це за правильність.
     
  16. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    подивіться з часом на ті сім"ї, де діти на першому місці: або токсична турбота мами, хоч дитинці вже 43 рочки, або мама перетворюється на обслуговуючий персонал. В обох випадках нещасні всі
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 8
    • Подобається Подобається x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  17. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Orman це чудова тема, ДЯКУЮ і ще раз ДЯКУЮ!!!

    щодо джерел, трохи читала оце The Better Mom with Ruth Schwenk | Grow. Gather. Give. навіть собі книжку замовила взимку, написану авторкою цього блогу
    Pressing Pause Pressing Pause

    треба піти подивитися на ті лекції, що Ви скинули
     
    • мімімі мімімі x 1
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    і як книжка?
     
  19. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    мені дуже підійшла. перші часи просто натішитися нею не могла.
    зараз намагаюся запропонувати в одне вид-во її видання в нас, правда не знаю що з того вийде
    тут є попередній перегляд, можна зорієнтуватися яка вона Pressing Pause by Karen Ehman and Ruth Schwenk
     
  20. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Тема цікава і корисна)))З задоволенням читатиму