Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. Rona

    Rona Мама-йожик

    @panikvarts про жир. Основна функція в організмі - сурфактант. Перенос кисню в капіляри, вистилає альвеоли. Тому всі хвороби легень лікуються жирами.
     
    • Інформативно Інформативно x 4
    • Подобається Подобається x 3
  2. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @Rona Обожемій, Тань, нічого собі терміни)Як так можна ними володіти? *йду прочитаю ще раз в голос, щоб запам'ятати їх. Хоча би запам'ятати*))

    Восени зібрали з власної грядки насіння амаранту. Досить багато. Воно подібне до макових зерняток. Знаю, що олія амаранту рахується найзолотішою з усіх найзолотіших олій. Тобто прочитала, що це золото для здоров'я.
    А насіння? Цікаво, чи в мене росте той самий амарант?(фіолетове листя). Я цілий сезон їла те листя, добавляючи його в салат. А що робити з зернятами? Має бути якась обробка, щоб вони "розкрились" та "вивалили" мені всю свою користь?Поки додаю в каші та у хліб.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  3. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Листя в салат, в перші страви, засушити на чай. З зернят я роблю гарніри, амарантове борошно - в випічку.
     
  4. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @raspberry а можна детальніше? Як готуєте гарнір та як робите борошно? Дякую.
     
  5. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Гарнір я роблю по принципу кукурудзяної каші: закипіла вода або бульйон (овочевий, м‘ясний), засипаю амарант і варю десь 30 хв. періодично помішуючи. Далі просто з м’ясом, рибою, салатом. Або можна протушкувати з овочами чи м’ясом. Ще тушкувала моркву з цибулею і зеленню, додавала амарантове насіння і фарширувала перці. Всі ідеї беру з інтернету, або в звичних стравах заміняю рис, кукурудзу на амарант. Борошно я не роблю, а купую готове.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @raspberry я просто думаю, чи правильно я називаю амарантом те, що маю. В мене такі мілкі-мілкі горошинки, як макові зернятка. Вони здатні набухати, та?
     
  7. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Дуже мало. В однорідну масу вони не розварюються. Відчуваються крупинками під зубами. Дійсно на мак схоже. Може спробувати як мак в макітрі розтерти. Хоча мені просто розсипчастою кашею смакує.
     
  8. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @raspberry в хлібі мені теж так добре потріскує. Ага, значить ми їмо одне і те ж))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  9. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Дівчата, підкажіть-но, з чим вживаєте шрот амаранту і шрот чорного тмину? Пробувала с кефіром, і не пішло((( такий смак і присмак, що хотілось векати(вибачте)))


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
     
  10. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    А чому? Італійці їдять собі потрохи і нічого. Живуть довго, звичайно, не одними макаронами... Я думаю, що в кого нетолерантність до глютену, то так , не варто їсти. А один , ну зрідка два рази в тиждень якісні макарони ми їмо з задоволенням. Ну смачно ж! Софі Лорен не уявляє життя без доброї порції пасти, і нічого так виглядає.
    П.с. суто моя думка і ні в якому разі не претендую навертати когось в свою віру...:girl_blush2:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Oliusia я печу собі паляниці на сухій пательні і туди що лиш не кидаю :) основа якесь борошно: житнє обдирне, ц/з пшеничне, кукурудзяне, а далі що заманеться - висівки, перемелене і ціле насіння, трави, спеції (куркума), сіль, чуть олії і вода. Закалатала і печу :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    може, воно Вам просто не підходить.
    Я би спробувала шрот льону чи гарбузового насіння. Реально смачні
     
  13. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    якщо не секрет, навіщо ви то вживали?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    та тю. Я ж не категорично казала, що ні в якому разі. Ми і самі їх їмо. Якщо порівняти звичайні макарони і цільнозернові - то карще останні. якщо порівняти цільнозернові макарони і зелену гречку - то краще гречку.
    Ну десь в такому дусі.
    Італійці це овочів купу їдять.
     
  15. KUSJ

    KUSJ мрійлива

    Цікавить ваша думка.цікавить чи корисний мій обід.Насипаю половину півлітрової баночки пластівців(вівсяні або 5-7 злаків)даю туди 50-70грам бринзи, заливаю кип"ятком і потім даю трішки оливкової олії.Коли запариться то получається повна півлітрова баночка.Цікавить чи корисний такий обід і чи не поправлюся я від такого обіду:girl_blush2:ще додаю туди шрот з гарбуза
     
  16. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    стосовно вівсянки маю неоднозначні думки, через високий вміст фітинової кислоти в ній (особливо плющеній, геркулес), яка не тільки гальмує засвоєння кальцію, а й вимиває його, вступаючи в реакцію з ним в організмі.
    Фитиновая кислота
    Овсяная каша - польза или вред для здоровья?
    бринзу краще замінити на адигейський сир, через значний вміст солі.
     
  17. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Дівчата, а хтось вживає насіння чіа?
     
  18. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    Ми вживаємо)замочую на ніч, можна робити з нього різні десерти, воно як желе получається)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Я даю до вівсянки, до готових смузі, можна робити пудинг з чіа)

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Це все? А де овочі?
    Для мене це не надто корисний обід. Ну такий, на трієчку. Вівсяні пластвці-ні, через купу причин (фітінова кислота, глютен, попередня обробка і т.д). Бринза-дивлячись яка. Якщо овеча чи козяча фермерська, то може бути. Якщо магазинна фавіта чи премалле чи ще щось-то не то....Але овочі мусять бути, ну камон. Жири, білки і вуглеводи є, а клітковина?Харчові волокна?