Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. MakarOnka

    MakarOnka хлопчача мама :)

    Купила в магазинчику біля дому, думаю багато де є, в Ашані пошукайте. На вигляд подовгасте зерно :) Варити треба 30-40 хв[​IMG]

    Надіслано від мого ASUS_Z00VD, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Якщо не заглиблюватися в питання корисності і шкідливості, то просто змінилося смакове сприйняття вівсяних пластівців, не смакують.:girl_smile: Різницю між вівсяною крупою і пластівцями тепер прирівнюю до відмінності між мівіною і макаронами з цільнозернового борошна (чи між манкою і пшеничною крупою). А якщо вже дуже заглиблюватися в питання шкідливості глютену, то ні вівсяна крупа, ні макарони, ні пшенична крупа не є корисними. Але для себе обрала золоту середину: снідати щодня вівсяною (чи пшеничною) крупою не буду, але повністю з раціону теж не виключатиму.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Це проблема свідомого вибору і суспільства, а не просто такі-сякі концерни наживаються на нас. Ми відповідальні за те, що їмо, самі - і вибір між чіпсами і яблуком є у кожного. Біда в тому, що більшість людей не замислюються над тим, які наслідки їх дій. І замість покладати провину на харчову промисловість, варто звернутися до проблеми напряму. Вона в нас.

    Це якщо в перспективі останніх двох тисячоліть. А до того, як людство розвинуло бурхливу технічну діяльність, цілком собі і види зникали, і побільші катаклізми ставалися, і взагалі ми жимемо в аномально довгому періоді потепління і перед тим, як приписувати природі убер-мудрість і досконалу організованість для добробуту всіх присутніх у ній видів, варто добре вивчити її історію, там не треба далеко копати, щоб знайти приклади протилежного.

    От поки якраз найбільша шкода ланцюжкам і спричинена пестицидами, тому ГМО як перспектива - набагато кращі. Хоча б простий приклад. Пестициди вберігають рослини від шкідників, а в ГМО є ширше поле засобів для покращення властивостей самого овоча/фрукта, таких, які в кінцевому результаті збільшать його к-сть, не втручаючись при тому у життєвий цикл шкідників. Взагалі, думка про те, що треба не зважати на перенаселення, а просто займатися етичним кустарним землеробством без науки і технологій попри все, віддає незлим дарвінізмом. І варто пам'ятати, що саме через незнання наукової сторони питання, застаріле, традиційне невміле поводження із землею багато територій зараз виснажені і не можуть прогодувати людей, які без пестицидів і ГМО "просто робили, як робив дід-прадід" і таким чином знищили родючість власних ґрунтів. Прикладів у бідних країнах Лат.Америки і Азії достатньо.

    Так, я про них + про такі речі, які не мають широкого розголосу, а мають широкий вплив. Час від часу в новини просочується інформація про шкоду від підприємств і хім.заводів, поґуґліть на цю тему хоча б Калуш і Львівську область. Знаючи корумпованість і бездіяльність української системи захисту довкілля, справжній стан речей можна припустити. От читаю Ваше "загалом все доволі добре" і думаю, що це так оптимістично... Рапорти-порівняння стану ґрунтів і повітря по Європі часто українських даних просто не мають, бо вони недоступні. І я не думаю, що недоступні вони тому, що дуже добрі.

    1) Звідки дані про те, що раніше таких хвороб не існувало? Діагностика і стан медицини залишали бажати кращого, і так, я знаю, це всього лише вікіпедія, але навіть звідси видно, що аутизм не винахід 20 століття: Autism - Wikipedia
    2) З глютеном інша історія, давайте в неї поки не залазити =)

    Кількість людей на Землі зростає. Це факт. Міфом це можуть називати жовті видання і прихильники теорій змов.

    Чому Ви в цьому впевнені? Яке джерело Вашої категоричності? З усього, що мені відомо на тему, і з позиції сучасної науки - гомосексуальність не можна біологічно "дозволити" і відсоткове співвідношення стале.

    Навіть якщо кожен і залишиться при свому, це завжди корисно - переглянути свої погляди критичним оком, згідна.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Вибачте, не стрималась! Людина, що пише "вівсо" і "нутриціолог", грамотна? =)
    А взагалі дієтологія - найменш регульована офіційно-дипломована професія. У часи, коли пекельно заробляють на кожній людській потребі, довіряти навіть європейській освіті у сфері, в якій ми як суспільство лише починаємо докопуватися до того, де добре і де зле, варто дуже обережно...
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    А грамотність є таким важливим фактором, коли йдеться про інші сфери діяльності?! Дуже багато людей, переходячи в інше мовне середовище, несвідомо використовують свою пасивну, рідну мову з діалектами. Та ж Міла Куніс, як переходить на російську, то звучить як найбільш колоритна єврейка на світі))
    А піддавати під сумнів знання всіх, крім певно власних і своїх авторитетів - цікава вимальовується картина. Ніби нічого поганого, але чи обєктивно це загалом..
    Надіслано від мого SM-J700H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Якщо по суті, то ніби і ні, а практично... у більшості випадків - так. Я розумію, що нам далеко до поляків чи німців, для яких неграмотне мовлення не притаманне 90% населення, але хотілось би. Все-таки вміння опанувати рідну мову найчастіше крокує поруч із іншими когнітивними здібностями. І мені здається, що для людини, яка подає свої знання в текстовому форматі, грамотність абсолютно необхідна. Я в курсі про те, що більшості українців - ні. Тому і маємо, що маємо.
    Автор вжила слово "грамотна", і мій коментар стосувався його прямого значення.

    Чому крім своїх авторитетів і власних знань? Не крім, а включно із. Це і є об'єктивність.
    Не вірите мені - от Вам Стус: "Бо в школі ми в цілому набуваємо знання, в інституті — набуваємо знання. А мислити починаємо пізніше, на жаль. Хоч мислити треба завжди. І нічого не брати на віру. Усе піддавати сумнівам — такого принципу дотримувався мудрий Леарис і того вчив своїх дітей. А піддавати сумнівам — це форма мислення, тобто, це вже мислення. Коли віра закінчується, треба думати: а чи може так бути?"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Та я власне питаю, бо часом , дуже рідко, даю малому, а відгуки різні, одні кажуть корисно інші, що це клей ПВА для судин. Але тепер буду крупу шукати, а з пластівців, хіба часом печиво спечу.
     
  8. MakarOnka

    MakarOnka хлопчача мама :)

    +100 підтримую

    Надіслано від мого ASUS_Z00VD, використовуючи Tapatalk
     
  9. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

     
    Останнє редагування: 2 Квітень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  10. MakarOnka

    MakarOnka хлопчача мама :)

    Автор вжила слово "грамотна", і мій коментар стосувався його прямого значення.
    "Автор" якраз мала на увазі грамотність по даній темі - темі здорового харчування і "грамотного" вибору косметики, розуміння шкідливості чи безпечності її складників.
    І рекомендувала я певній форумлянці, якій це цікаво, а не Вам @labisqwee . Про грамотність написання прошу спілкуватись в філологічній темі , хоч нічого аж такого негромотного я не знайшла в Метельської. Мене більше нервують "каляски" "дурачки" і іже з ними в багатьох користувачів форуму, але я не докулупуюсь як Ви!

    Надіслано від мого ASUS_Z00VD, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

     
  12. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Зараз стало модно ганити злаки. Але нічого поганого в цільному зерні немає.
    Там є багато вітамінів, мікроелементів, зерно довго зберігається.
    Є фітинова кислота, але можна зменшити вимочуванням.
    Є глютен. Раніше, коли пекли хліб, то не використовували дріжджі, а робили тісто на заквасці. Кілька діб бродило. Моя тітка ще пекла такий хліб, житній. Але то смакота була:girl_in_dreams:.
    Італійці макарони ферментували на повітрі.
    Ферментація помагає зменшити кількість глютену у багато разів. А овес глютену і так має набагато менше, ніж пшениця, наприклад.
    Та й в пшениці це швидше сучасні сорти, а старі сорти стільки глютену ще не мали.
    Ну, але на це треба мати час і бажання бавитися.
    --- дописи об"єднано, 2 Квітень 2017 ---
    Не тільки в нас. :)
    Але добре, що є такі передачі- брат мого чоловіка майже не ість ні овочів, ні фруктів. Булочки, ковбаски, чіпси. Добре, що має хороші гени, але вже й вони не витримують.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  14. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в Ашані є, популярних фірм і недорога
     
  16. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Я вже навіть боюся щось тут писати, бо в наукові дослідження не вникаю, але знаю одне, що потрібно вживати натуральні, прості продукти, притаманні нашій місцевості, і в тому весь секрет. Єдине, що, я завжди була прихильником зелені( кріп, петрушка, кінза, салати різні) і овочі. Навіть фрукти, я не дуже люблю, а овочі обожнюю(особливо в поєднанні з куркою). Зробив салатику мисочку, і ситий пів дня.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Хо-хо-хо)))Проходила wellness тест) . З його допомогою вимірюється процентний вміст жиру і води, м’язова маса, біологічний вік, рівень базального обміну речовин, кількість мінералів в кістках, рівень вісцерального жиру.
    Я скептично відношусь до таких експериментів, але цікавість бере своє. Сам тест безкоштовний, але при виявлених проблемах ти можеш вступити в цей клуб здорової їжі, де будеш під наглядом спеціалістів. Я вчора побачила пацієнтів, які "під наглядом" деякий час, їхню таблицю постійних результатів і поступове схуднення, була навіть досить старша жіночка.
    Ну а що я? Сказали, що в них немає шансів)Нарахували мені 24 роки метаболічного віку і сказали продовжувати в такому ритмі)Звичайно, що це все умовно) Хтось ще робив такий тест?
     
  18. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @Vinnytska проходила з цікавості роки два тому, подібна ситуація. Пан з якогось гербалайфу здивувався, наскільки все перфектно, пробував надолужити усними рекомендаціями зі здорового харчування, через два речення побачив, що вони мені не нові, і закинув свої спроби виправдати потенційну покупку їхніх, до речі, зовсім не здорових коктейлів. Тести не бозна-як точні, але для розваги або для порівняння прогресу можуть згодитись.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    @labisqwee , так, консультант запитав, як саме я харчуюсь, додати було нІчого)))Але вони не пропонують ніякі свої препарати, вітаміни, тощо. Тільки коригують домашнє харчування, ну я так зрозуміла. Єдине порадили-не піднімати дууууже важкого, бо жирок, що охоплює внутр.органи дуже мінімальний, щоб не було опущення при нагрузці. Ну і кісткова тканина ок, що тішить). Моїй знайомій діагнозували старший метаболічний вік, чим є в неї, але малорухливий спосіб життя, майонезне харчування, недосип і паління. Кальцію їй мега бракує. Якось так.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. maavka

    maavka Well-Known Member

    Я мала на увазі гіпоклікемію Гіпоглікемія — Вікіпедія, випадково про неї дізналась. Я не зовсім правильно написала. Якщо просто не їсти простих вуглеводів, тобто цукрів, то на неї не захворієш. Але все-одно, вважаю, що природні цукри нам потрібні. Так до речі краще відмовитись від рафінованого цукру та інших шкідливих цукрів, якщо вживати природні, тоді вже не так тяне на інше солодке. Тут головне привикнути. Наприклад моя мама привикла їсти кашу з раф. цукром, а потім пробувала з медом їсти, і з медом ну зовсім їй не смачно, хоч мед моя мама любить, те саме з чаєм, і та сама історія з моєю бабусьою. А ми з чоловіком їмо кашу з медом, чай несолодкий п'ємо, і як я попробую чай поцукрований чи кашу з цукром то аж виплюнути хочеться, і чоловік так само відчуває. Тобто якщо перейти на корисні цукри, до шкідливих не має так тянути
    А щодо сухофруктів, то читала (треба знайти посилання, бо то давніше було), що їх треба вимочувати на півгодини у холодній воді, бо саме у холодній воді розчиниться цей діоксид силіцію, прополоскати і потім вже їсти. Ясно, що повністю "чистими" вони не будуть бо вони ще трохи зацукровані, але все одно вж еі то добре. Взагалі треба якось попробувати самому то насушити, маю сушку, то сушила банани, ківі, малини, полунички, сунички. Ягоди дуже кислі вийшли, але мені все-одно смачно
    . Але шкода що фініки не насушиш