Здоров"я дітей.

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Оля, 3 Червень 2007.

  1. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а всякі печені яблука?чорнослив?курага?не помагають?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    то нереально в нього запхати(( Не їсть такого. Хіба банан і яблуко в кашу даємо щодня. Отак сам продукт в руку і до рота - ні категрично, хіба перемішати з чимось. Але є шанс, що як почує, що там є - то відвернеться і не буде(виняток - ябко і банан) В яблуках, я так зрозуміла, основне - то ота шкірка, її треба їсти, але він не буде, то 100%. Чорнослив даємо в компот хіба.
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А що він їсть такого де є клітковина?
    Сире. Морква, капуста, буряк, фрукти (банан сюди не входить)?

    Він на горщик какає, чи на унітаз ходить?

    Пити воду, чисту сиру.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    розумію. Рома теж такий.. Просто згадала колись в дитячому центрі один дід розказував, що в внука страшні закрепи. і вони постійно дають йому печене яблуко. щодня. і витягнув баночку з перетертими печеними яблуками і годував його) малому було тоді 5 років..
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    @Dominika в мого малого у віці 2-3 років були дуже часті запори. Аж до тріщин і потім боявся в туалет ходити. А то взагалі жесть( Тому я за те, щоб лікувати і паралельно коригувати харчування наскільки можливо. В нас був Дуфалак досить довго. Приймав не регулярно, але як бачила що день-другий не ходив, то давала. Один разу була клізма, як було прям дуже зле. Від дуфалаку ніякого звикання не виробилось. Вже давно забув про ту проблему.
    п.с. до речі, не знаю, в чому була проблема. раціон не дуже змінився. просто таке враження, що переріс..
    моркву терту з яблуком буде? солодку? таке теж помічне
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    П'є зранку натще пів горнятка, щодня, і узвар, іншого нічого не п'є, хіба чай два-три рази на місяць.
    не буде((він в мене дуже "обережний" до їжі, не з тих дітей, що підходять до столу і тягнуть до рота. Він буде нюхати, обдивлятись, придивлятись.
    унітаз
    Ні, не запхаєш, ні вмовляння, ні погрози, ні шантаж не допомагають. Але щодня їсть зупи з грубо порізаними овочами - капуста, буряк, броколлі, цвітна. Щодня квашений огірок.
    Я не можу сказати, що в нас кепський раціон. До цього ніяких проблем з закрепами не було, раціон залишився незмінний. Хіба на карантині більше печива тягнув до рота, але не критично. Читала, що таке буває, коли дитина мало рухається, зараз руху звісно менше в рази, але я його ганяю по хаті кругами)))
    Про раціон я розумію і ще послухаю думки і досвід. Але хотілося б ще знати алгоритм дій у випадку вже третього зарепу. Якщо знову 4-5 днів без стільця? Третю клізму відкидаю категорично, то вже перебор. Що ще можна такого вдіяти екстренного?
     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Посадіть на горщик для початку. Це набагато фізіологічніша поза.
    Води мало.
    Узвар - це не вода.
    --- дописи об"єднано, 1 Травень 2020 ---
    Є ще варіант дати дуже холодну воду зранку.

    Ну і підіть погуляйте.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Dominika сирі овочі. Зупа, то добре але таке собі. Хіба, в такому випадку- борщ.
    Але, якщо ви в квартирі сидите на карантині, тоді мало фіз. руху. Треба рухатись). Забави енергійні всякі, перекидалки догори дриґом і т.п.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    @Dominika моєму малому ще ківі допомагає, може Ваш любить
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    + за ківі. І в узвар можна спробувати хороший чорнослив добавляти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  12. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    У мене менший ходить раз в 4 дні, але не закрепи, у нього це психологічне, каже, що не хоче переривати гру або відволікатися, шкода час гаяти на туалет...ну таке. Я купила шнекову соковижималку і почала давити сочки, вони реально дуже смачні, зі жмихом роблю без ситця. Морква, яблуко і шматочок лимону для запаху. Як з'являються овочі свіжі влітку також трішки додаю. Гарно розвільнює стебло селери, багато його не втиснеш, бо має запах, але я потрішки. Бурячок відстоюю сік, але малий його не п'є. Це реально допомагає.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    пюре, соки, компоти і оце все - це не клітковина. щоб була нормальна перистальтика, має бути груба клітковина. І так, я б поставила перед вибором, або клізма, або чорнослив з медом, морква сира, ківі - як ліки. Ви ж дитину не питаєте, чи вона хоче ліки.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Та ми гуляємо)))Щодня з самокатом на вулиці плюс подвір'я, вдома товчемось,бій на подушках, вправи тричі на день - берізка, велосипед і т.д. Думаю, що аж такого застою немає.
    Спробую на разі чорнослив в кашу накришити і ківі дати. Я ще от знайшла, що є така штука - клітковина аптечна. На разі бачу, що обмеження для дітей, ще пошукаю, може дитяча є. Хтось знайомий з таким?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Dominika, я була із хрещеницею у проктолога Курило на Орлика. Із такою ж проблемою. То вона пояснювала після огляду звичайного пальцевого, що от коли дитинка не має стільця кілька днів, нижній сегмент прямої кишки розтягується, розширюється і у ньому застоюються калові маси, від чого сходити стає ще важче, дитинку болить. Тому так важливо є випорожнюватись щодня. Можливо, він відчув біль, і приховує, що хоче в туалет і таким чином затягує час..Тут можуть бути різні причини, чому так.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  16. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Я би на декілька тижнів залишила Дуфалак, щоб внормувався стілець, зняти стрес з дитини і організму, а тоді би через день забирала і в ті дні додавала клітковину і сиру воду.
    І так поступово, якщо не має фізіологічних проблем мало би налагодитись. Помалу, не спішити.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Не обов‘язково випорожнюватись щодня. Якщо дитина какає раз в три дні без мук проблем і всього решта, то так тому і бути. Але так, буває що болить і дитина свідомо затримує випорожнення з калу висмоктує б я вода - він стає твердий і покакати дитині все важче і важче.

    Якщо зовсім погано можна какати в теплій ванні (менше анус болить).

    Я згідна з @Lyudvig - не робити різких рухів зараз.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    В малого посилилось слиновиділення. Може бути від Дуфалаку?
     
  19. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    навряд. дуфалак не всмоктується в кровообіг" Лактулоза майже не абсорбується після перорального прийому і досягає кишечнику в незміненому стані. При застосуванні Дуфалаку® в дозі 25-50 г або 40-75 мл лактулоза повністю метаболізується бактеріальною флорою. При застосуванні вищих доз частина лактулози може екскретуватись у незміненому стані"
    знаю, що при деяких хворобах ШКТ може такий симптом бути. Але тоді б напевно ще щось турбувало
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Клітковина в надлишку не рекомендована нікому, бо перешкоджає засвоєнню деяких мікроелементів. Але ви виставляєте пріоритети. Якщо тиждень-два поприймати клітковину і внормувати виділення, то можна зробити. А потім всі елементи надолужите.

    Забрати хліб і солодощі, додати сирих і варених овочів-фруктів.

    @Orman, а чому в пюре нема клітковини? Куди вона дівається? Ми ж не можемо зробити таке однорідне пюре, що аж поперерізати довгі молекули.
     
    • Подобається Подобається x 1