Заняття за методикою Монтессорі

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Ljolik, 7 Грудень 2006.

  1. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Моїй дитині вже майже 2 роки. І приблизно з того часу як вона народилась я почала шукати інформацію де у Львові проводять заняття з малими (від 1 року) дітьми. Шукала в інтернеті, переглядала оголошення в газеті, тихо заздрила мешканцям Києва, де є "до вибору-до кольору" таких курсів і шкіл. І от недавно виявилось що вже десь 1,5 роки в роддомі на Дж. Вашингтона діють групи які займаються з дітьми по методиці Монтессорі. Я піду з дитиною наступного тижня так що якихось враження ще не можу написати. Цю тему завела для батьків які теж шукають таку інформацію.
     
  2. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    Заповіді Марії Монтессорі щодо виховання дитини знадобляться будь-яким батькам:

    1. Ніколи не торкайтеся дитини, доки вона в тій чи іншій формі не висловить згоду на це.

    2. Ніколи не говоріть нічого поганого про дитину (ні в її присутності, ні за її відсутності).

    3. Сконцентруйте увагу на позитивному та наголошуйте на всьому доброму. Таким чином, поступово все менше місця залишатиметься поганому.

    4. Активно готуйте середовище, дбайте про нього. Допоможіть дитині встановити конструктивний зв’язок із ним. Покажіть правильне розташування засобів розвитку та продемонструйте, як користуватися ними.

    5. Будьте завжди готові відгукнутися, коли дитина потребує вашої уваги. Завжди вислухайте її і знайдіть відповідь на будь-яке запитання.

    6. Ставтеся до дитини з повагою, коли вона відпочиває від роботи, спостерігає за працею інших або розмірковує, що зробила або робитиме. Ніколи не примушуйте її в будь-якій формі зайнятися в цей час чимось іншим.

    7. Ставтеся до дитини з повагою, якщо вона робить помилку і може потім її виправити, але твердо й негайно припиніть її деструктивну поведінку щодо середовища, щодо себе або інших.

    8. Завжди поводьтеся з дитиною коректно, використовуючи найкраще в манерах і поведінці. Завжди демонструйте їй найкраще, що є у вас самих
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    Більшість батьків не хочуть віддавати свою дитину на навчання в клас за методикою Монтессорі. Бояться, що їхнє здорове дитя навчатиметься разом із хворими, чи не перейматиме поведінки та звичок неповносправної дитини. Бояться, що більшість діток у такому класі будуть хворими.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    Мій малий вчиться в школі Монтессорі. Проте там всі діти звичайні, тобто немає дітей сповільнених у розвитку. Та навіть якби були, я би за це не переживала, бо мій син сам постійно всім показує, що "ті" люди такі ж, як і ми! Я обожнюю дивитися, як він бавиться з неповносправними дітьми. І ще більше люблю, як він здивовано реагує на слова дорослих, що "та дівчинка хвора, бачиш, яка вона хвора?" А моє сонечко дивиться на тих дорослих великими і здивованими очима, а тоді з іще більшою радістю та інтузіазмом біжить бавиться із дівчинкою на возику. Дорослі так не вміють, а шкода...
     
    • Подобається Подобається x 16
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    Щодо позитивного мислення, то тут всі постійно дітям говорять "good job". Я просто на підлогу від сміху паду, коли мій малий за кожне його виконане прохання каже мені "good job, mommy".

    Можу порівняти звичайний садочок із Монтессорі і в усьому бачу переваги саме школи Монтессорі. Діти не агресивні, самостійні, проявляють ініціятиву та творчість. Все відбувається так, як повинно. За 3 роки, що я була з малим разом, я ніколи не вводила нічого насилу (гм, окрім переходу з памперсів на горщик), все було інтуїтивно. Я відчувала, що прийшов до чогось час і малий це приймав дуже легко. Якщо ні, то я розуміла, що ще не час і чекала, коли він буде готовий до нового. Те саме я бачу і в школі Монтессорі. За дитиною спостерігають, їй пропонують щось нове, але хавжди враховують її думку. Тобто дитину трактують, як малу людину. Цілком дорослу і дозрілу, але з іще малим досвідом. Діти рівні дорослим, дорослі є лише помічниками, а не диктаторами. Як на мене, це дуже природньо. Школа працює, як материнська інтуїція!
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    Я чула, що у Львові в приміщенні садочку є школа за методом Монтессорі.

    Хтось знає де саме це є?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    Підписуюсь під кожним словом. А ще, що мені в німецьких садках подобається - спланована і підібрана вікова різниця серед дітей, потроху з кожного віку. Діти 5-ти років бавляться з однорічними, поміж ними бігають трирічні... Таким чином вчаться поважати і старших і молодших.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Заняятя за методикою Монтессорі

    дідовщини немає серед них? ;) чи то діТивщини.. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Звичайно нема, проти неї вікова диференціація і спрямована. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Ну, я писала про канадський садок. :) Дідівщини немає.
    Я й справді забула сказати, що там разом різні вікові категорії. Але йдеться не лише про повагу, а й про те, що це своєрідне самодостатнє суспільство дітей під наглядом виховательки (у нас їх 5 на 20 дітей!), бо діти вчать одне одного простих речей, допомагають, показують приклад. І дуже часто не вихователька щось дитині показує (ще раз підкреслю, у простих, життєвих речах), а просить старшу дитину показати молодшій.

    Але ми зіткнулися з однією проблемою: мій малий не вміє жалітися. Раніше (в Україні) в нас такої проблеми не було, але тут - усі (!) діти жаліються і доносять одне на одного! Мій малий почав битися. Нас викликали в школу, шукали різні причини, поки мене не осінило: дитина з іншої культури! Він просто не знає як жалітися, його ніколи цьому не вчили. Якщо хтось йому говорить "забирайся, я не хочу з Тобою бавитися", він просто мовчки це проковтне. Якщо заберуть забавку - те саме. Якщо спробує відібрати, то ще його й покарають. Тоді, коли його вже діставало, що навколо (як йому здавалося) всі змовилися проти нього, він починав штовхати дітей, перекидати кошики з забавками, жбурляти ними... І мені постійно говорили, що все це без причини, що ніяк не вкладалося в моїй голові.
    Коли до мене дійшло, в чому ж проблема, я пішла до його школи і з ними про це поговорила, пояснила, яка різниця культур і т.д. Адже в нас плаксіїв, а особливо тих, хто доносить на іншого, взагалі не поважають, а навіть відверто зневажають. Мені подякували за пояснення і "заспокоїли", що вони його вчать, як жалітися на інших. Мені гикнулося! А моя мама, коли я їй це переповіла, аж зойкнула: "Та ж вони нам дитину зіпсують!"
    А що я можу зробити? Він мусить бути у школі, поки я працюю, йому потрібне спілкування з іншими дітьми. І навіть, якщо я тут тимчасово, то великого вибору в нас немає. Зрештою, поза цим неприємним фактом усе решта - просто ідеально!
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

     
  12. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Не можу судити за американський дитсадок.
    Але, як на мене, то "наш" дитячий садочок - чи не єдина можливість для дитини навчитися знаходити спільну мову із зовсім іншими собі подібними. Бо навіть рідні братики і сестри мають спільного багато, хоча б тому що у них одні і ті ж батьки. Дорослі взагалі поводять себе інакше, по-дорослому, а там - діти, і всі різні... Пам'ятаю, моя доця в останні роки перебуванння у садочку (4,5-6,5 років) жалілася, що садочкова група розбилася на угрупування: хлопчики взагалі окремо, з дівчатками "граються" методом нальотів і руйнування їх ігор (звертають на себе увагу ;) ), а дівчатка подробилися на купки і інтриги плетуть - ти грайся лише зі мною, а з тією не грайся, інакше я тобі не подружка.. У доці трагедія- ніхто мене не приймає, не грається... Хтозна що в такій ситуації треба було радити, але я її сказала про те, що для того щоб тебе запрошували до компанії, потрібно стати її цікавою. Кажу - не журися, щось придумаємо.. Підібрали декілька цікавих іграшок щоб принести їх до садочка для зацікавлення оточуючих, декілька дрібниць на презенти дівчаткам типу календариків чи там чого (може, то скидалося на підкуп :) і було непедагогічним - але дитина страждала без спілкування, треба було щось робити). І що - подіяло, в компанію до тих подружок, до котрих хотіла, вона "увійшла". Щоправда, вони її постійно смикали за те, що намагалася гратися і з дівчинкою "з іншого табору", але, якось і те владналося.. Так я її і тепер кажу: хочеш спілкування - намагайся бути цікавою тому, з ким спілкуєшся, запитай що йому подобається, чим він захоплюється, знайдіть спільне щось. Рада, що зараз у школі в неї чимало подружок. З хлопчиками у них дружить лише одна дівчинка, котра усе дитинство у дворі з хлопчиками бігала :) - мама її філосоіськи на це споглядає, намагаючись, проте, так чи інакше "подружити" з дівчатами - а вона ніяк. І таке буває. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Myrka

    Myrka Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Нам 4 роки і з 2,5 ми навчаємось в садочку СВ. Миколая, я і малий задоволені тим садочком.А але хотілось би для другої дитини кращого, той все таки державний і відповідно харчування і стан садочка залежить від цього монстра.

    А програма там своя за різними методиками і нас батьків вчать!!!
    Я задоволена бо ми були 3 дні в садочку звичайному біля дому, там мені діти в яслях дуже нагадували діддомовських, які з телевізору іноді на тебе дивляться безмежним горем.

    Може хтось знає міценатів які спроможні відкрити платний садочок, а знання і досвіт з нашого садочку :) ?
    Шукаємо таких
    Бо влада глуха, сліпа і німа на всі пропозиції нашої шановної завідуючої п.Лесі по розширеню існуючого садочку.
     
  14. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    монтесорі, монтесума.... [​IMG]
    де у львові є хороший платний садок?!....
     
  15. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    по Радіоточці нещодавно була на цю тему передача.І там якраз треба було добрати батьків.То щось на манер госпрозрахункової групи при садку(ДДЗ).Основні засоби за рахунок держави ,розхідні( покращений раціон,навчальні посібники,і т.п.)за рахунок батьків.Суму я точно не памятаю ,але дуже мало в порівняні з нянькою.Так що ноги в руки ,акція офіційна.В відділ освіти з ініціативною групою.Будем чекати новин
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Мої всі ходять в садочок за методою Марії Монтесорі. Я дуже задоволена.
    Неодноразово сиділа з ними на заняттях і бачила як діти самі виконують завдання і їм це подобається. Вони самостійно беруть матеріал, працюють з ним а потім все ставлять на місце. Вчитель в основному лише зкеровує увагу дитини на ту чи іншу діяльність. Наприклад, мій малий може задивлятись на куцих ластівок, то його вчителька йому легенько скаже - прошу закінчувати роботу, бо хтось інший хоче взяти цей матеріал.

    Чомусь це дуже поширене явище в західній культурі. Мої діти як лише починали це робити, то я зразу присікала таку поведінку в корені. Я ітак знаю що хто може і хто чого вартий. В нашому садочку такого не зауважувала.
    Малий пішов в школу і там також такої тенденції не має. Він ходить в Католицьку школу а не в державну. Думаю це має свої плЮси і мінУси.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Напишіть, будь-ласка, детальніше - де знаходиться, скільки коштує, з якого віку, чи великі черги...
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    Боюся, що то не у Львові. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    а коштує дуже дуже дорого:no:
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Заняття за методикою Монтессорі

    А скільки у вас? Ми платили 850 канадських на місяць за full day.