Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on 22 Вересень 2008 відповідей - 1.429
  1. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я про старших.. ну в мене найстрашій 25 роки) є 14 і 12. ну і малеча.. по 7.. і 2 ..
    подарунків не тре.. але був час коли була потрібна банальна підтримка і дзвінок - як ти, чи жива.. нажаль куми вміють тільки вимагати..відповідно і похресники ..
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ви мене вже лякаєте. А що вам трирічна дитина мала подарувати?

    Мій Михайлик навіть малюнки не малює особливо.

    Ви з похресницею часто бачитесь? Проводите час? Вона вас знає?

    Ми з хресним мамами двох старших дітей віддалились і я від них нічого не чекаю (я без гіркоти пишу, так буває в житті).

    Хресний (в усіх дітей один) - дітей теж бачить досить рідко (поза святкуваннями), але вони його знають.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ми користуємось аудіо повідомленнями у вайбері. Мої діти люблять) Один хрещений для всіх діток - це дуже класно (ну виглядає здалеку))) Як один наставник для всіх.
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Він не дуже наставник, але всім підходить )))
     
  5. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Я не мала на увазі, що 3річка мені має щось дарувати. Та й взагалі від куми і її сімї я нічого не очікую фінансово. Знаю приклади, що напр. на Миколая чи інше свято похресник дарує хресній ну напр.шампунь+бальзам(звичайно це все робить його мама). Але це гарний жест, це прояв уваги, про яку я й новою. Враховуючи, що маю тепер 2 куми(хресна моєї дитини і мама моєї похресниці) от цікаві ті всі відносини. Можливо я погано письмово висловлюю свою думку. Говорю про стосунки 2х дорослих людей.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  6. Raven

    Raven Мама малятка

    В мене похресників троха є) і я нічого ні від кого не чекаю. Вітаю на дн малих подарунком, фрукти приношу на Миколая. Вік кумів отримую привітання телефоном.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Але вмішуєте дітей.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Basyanya стосунки не варто вимірювати подарунками, нмсд. Так виглядає, що в вас з кумою є взаємні невисловлені претензії і ті подарунки - то привід. А дарування подарунків справа, яка дуже залежить від конкрнтного товариства. В нас так склалося, що дружимо з універу п'ятеро дівчат. За останні 6 років всі ми і наші чоловіки між собою перекумилисяє і часом не пам'ятаємо, хто там кому хресна чи хресний:) але навіть в нашій чудовій компанії відчувається, що є різні традиції родом з сім'ї чи різні погляди на подарунки. Наприклад, хресна моєї старшої і її чоловік (який хресний моїй середній) завжди несуть якусь дрібничку всім трьом нашим. Хресний молодшої з дружиною (моєю коліжанкою і єдиною з чотирьох не прямою кумою))) мають звичку нести щось більше молодшій і цукерки старшим. Хресна молодшої може просто прийти, може принести навпаки найстаршій чи середній щось більше (старша любить всякі книжки, то кума поки на ній відривається))) і щось фруктове похресниці. Хресна середньої завжди скуповує пів базару смаколиків дітям і щось ігристе дорогим кумам:) Хресний старшої з дружиною завжди приносять солодке, ми їм теж беремо (мій чоловік хресний їх малого))). Я переважно роблю, як виходить. Можу забути і прийти без нічого, можу без приводу купити щось цікаве, якщо побачу в магазині.
    Щодо своїх дітей, то вони, звичайно, тішаться цукеркам чи іграшкам, але найбільший подарунок для них - що хресні прийшли. Малюють їм малюнки, роблять намиста, ліплять і готують книжки, щоб їм читали. І ще вихваляються, чиї хресні прийдуть:) по сумках нікому не заглядають в пошуку подарунку. Для мене цінно, що будь-яка з коліжанок завжди виручить при потребі, всі можуть побавити всіх дітей і діти їх чекають. А подарунки просто приємно робити близьким людям. Я чомусь думаю, що як нема щирого бажання купити час від часу шоколадку і в голові прокручується " а чи повинна, а чи не пасує, а чи прийнято" - то є виключно проблеми стосунків.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Зе бест! Зе бест! x 5
    • мімімі мімімі x 2
  9. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Напишу, як я уявляла собі цю зустріч. Якби до мене вперше прийшла кума(хресна дитини), яку я чекала 2 роки, зі своєю малечею, то все ж, щось я б приготувала для малечі, тим більше, що не "змогла" прийти на хрестини. І вважаю, це нормальною поведінкою. По іншому б просто не змогла б. Образи не маю на куму, але якийсь осаб на душі залишився, що нас зустріли не так, як я очікувала.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  10. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Не вмішую, просто, для мне поняття кума, то якось трохи більше, ніж подружка чи знайома. То практично родина. Тому й написал саме кума, а не коліжанка.
     
  11. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Basyanya направду, незнаю, що сказати, крім того, що наші очікування є лише нашими і те, що вони не справджуються є нормальним, бо той, від кого ми очіукємо не завжди в курсі таких планів.)
    Я кума, кумів маю і так, мене шалено дратувало, коли дзвонили і питали "що купити?". Я прямо відповіла ,що це виключно ваше бажання, що/коли/як. Коли я пояснюю дитині, хто є і навіщо хресні батьки, а люди перетворюють це в хресний/хресна=подарунок.

    От, як можна кумівство сприймати виключно з меркантильних інтересів? А я знаю таких багато "бери його/її за куму, має гроші" .
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  12. irysuk kykysuk

    irysuk kykysuk Well-Known Member

    А я якраз маю одну куму, до якої спокійно дзвоню перед її ДН чи ДН дитини і питаю, що купити. Бо купити щось корисне хочу, а гроші викидати на вітер не хочу )))) Точніше, я озвучую кілька речей, які могли б бути подарунком - їй видніше, що більше потрібно. Вона - то має, то не треба, то тоже купили, купи краще те то й те. І все - і мені добре, і їй.
    Коли в мене народилась доня, колега подзвонила, що хоче щось купити. Одяг? - маємо багато, пляшечку? - вже подарували, памперси? - надарували з запасом, то попросила купити альбом для фотографій.
    Я маю трьох похресниць, то купую їм подарунки на ДН і Миколая. Звісно, якщо в сім'ї троє дітей, то на Миколая щось маленьке купую і решті дітей. Бо ж не скажу, Діанці Миколай передав, а вам - ні)))
    Мала неприємний випадок, коли купила кофточку, але боячись прогадати з розміром, бо дівчинка росла, взяла більшу. То кума витягнула, подивилась, скривилась і каже: "Ти шо, не виділа шо купуєш? То ж завелике?" Так ніби воно їсти схоче, постав до шафи, ще доросте. З того часу тій дитині даю гроші. Нє, ще цього року на ДН купила їй портфель, зошити, ручки, олівці, папір, картон... Бо, думаю, 5 дітей до школи нараз зібрати тяжко. Приїхала якось до батьків і бачу - йде моя Віка зі школи, але з іншою сумкою, питаю легенько, а де ж та, яку я подарувала? А ту мама діла Марусі, а мені нову купила. Хотіла як краще, а вийшло, як завжди...
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Зі сторони хресної вискажусь. З кумою бачимся майже щотижня, коли приїжджаю, то завжди купую ОБОМ малим щось (орео, горішки, гумочки/книжки і таке дрібне), бо хоча це все є змога купити і самостійно, але з точки зору дитини - "то ХРЕСНА принесла/подарувала/купила" більше важить. Це подарунками не вважаю, а на д.н. і на Миколая купую щось з того, що написали в листі до Миколая, чи розказували що хочуть на д.н. (я завжди ідеї подарунків записую у нотатник з того, що люди розказують в розмові). З кумами теж стосунки такі, що часом купуємо один одному якісь дрібнички. Іноді збираю всіх малих у когось вдома і робимо щось руками до якихось свят, листівки чи букети з листя.
    А що ви хотіли отримати? Шампуні/бальзами чи інше матеріальне, що дитина не може собі дозволити купити САМА? Мої при кожній зустрічі дарують щось те, що зробили своїми руками (малюнки, листівочки, ліплення з пластиліну і таке інше) чи навіть цукерку,які купили батьки, я все чемно забираю, і діти при цьому щиро тішаться.
    Не зводьте все стосунки з похресниками чи кумами до матеріального, не це основне. Основне час, який Ви їм приділяєте, читайте з ними, сходіть в кіно, зводіть на майстеркласи, навчайте чогось, що самі вмієте. Було б бажання.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Ви мабуть, не всі мої дописи прочитали або не дуже уважно. Живемо ми далеков (в різних країнах). Зустріч була 1 за 2 роки. Та й надалі наші зустрічі частішими не стануть. Та відкритки з привітаннями(з народженням, з днем народження, чи з хрестинами )було б достатньо. А як вас кума привітала з народженням дитини? Чи з хрестинами?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  15. Amuletka

    Amuletka New Member

    Доброго дня шановні форумчанки.Поділіться будь ласка власним дрсвідом щодо того що повинен хресний батько дарувати похреснику на хрестини. Нещодавно мій чоловік дізнався, що буде хресним батьком для хлопчика.Це дуже приємна подія, але не знаємо що потрібно дарувати крім крижми та солодкого.
     
  16. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Знаю, що крижму хресна мама мала б купувати. А так переважно золото дарують. Попередньо узгодивши з хресною мамою, хто, що дарує, так аби аийшов комплект(ланцюжок і медальйон/хрестик).

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  17. Amuletka

    Amuletka New Member

    Говорять що крижми купує хресний батько також.А що можна купити крім ланцюжків чи медальйончиків?
     
  18. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Поговорити з батьками. Якщо батьки, наприклад, є обмежені в фінансах, можна в складчину з хресною або й з тими ж батьками купити щось потрібне. Наприклад, візочок.
    Ми з чоловіком всім похресникам дарували золоті хрестики/ланцюжки, з різних причин (на початках через брак досвіду і фантазії в т.ч.) але для своєї дитини такого подарунку б не хотіла, бо вважаю його непрактичною тратою коштів.
    Не зовсім про хрещення, на рік похресниці спільно з кумом купили полегшений візочок.
    Кума аж просльозилася, бо має хвору спину і в їхнього вживаного "танка", який вони по відсутності досвіду купили, постійно пробивало колесо, через що їй було вкрай складно пересуватися містом з дитиною.
    Казала, що в тому всьому основне - турбота і небайдужість.
     
    Останнє редагування: 16 Листопад 2017
    • Подобається Подобається x 2
  19. Amuletka

    Amuletka New Member

    Я з вами погоджуюсь. Як би це була дівчинка, то ми б запросто купили сережки.Але це ж хлопчик.Він рідко коли буде це одягати.А коли подорослішає то йому сподобається щось інше. Справді треба буде поговорити з батьками.Дякую
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Я маю два хрещеника. Обох діток надзвичайно люблю. Завжди за них молюся і в записочках за здоров’я на Службі Божій вони поряд із моїми дітками. Фінансово теж допомагаю усім чим можу. Як приходжу у гості дарую подаруночки завжди. Дітки мені нічого не дарували ніколи, маленькі ще. Я і не задумувалась ніколи над цим. Мої власні діти хресним батькам завжди малюють листвівки, на Різдво випікаємо імбирне печиво і відправляємо посилкою (наші хресні батьки живуть закордном).
     
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1