Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on 22 Вересень 2008 відповідей - 1.429
  1. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Що навіть, якоїсь чоколядки чи забавки. Маю на увазі не подарунок як подарунок, а як знак уваги сути символічно. В фінансовому плані там 50-100 грн.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  2. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ні, вона не має жодних зобов'язань стосовно вашої дитини. Хіба що хоче приділити увагу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ви самі відповідаєте на своє запитання - знак уваги - він по суті своїй є добровільним.
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я щось нічого не розумію. Чому мама дитини яку Ви хрестили має щось передавати вашій дитині?

    Якщо приїде в гості, то просто прийнято щось привезти дитині яка є в домі. Можна символічно, або хто як має бажання і можливість. Вона ж не хресна дитини.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Наша зустріч відбулась в куми вдома, 1 за два роки, відповідно, я як хресна своїй похресниці привезла дещо. А моїй малечі нічого не передало. Не те, що мені треба, чи без цього я не переживу. Просто якось здаєиься, що знак уваги мав би бути. Бо знайомі близько 20 років і дружили колись більше, доки ми не переїхали. Та й родичів моїх добре знає. І от тому мені здається, що щось та й мало б бути.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  6. Siania

    Siania Love Life

    Просто нема поняття «повинна». Могла б, але не обов‘язково, Ви вважали за потрібне передати, вона ні. Не зациклюйтесь на подарунках.
    От знаєте, мені не хочеться деколи щоб мене брали за хресну, бо все звелось до подарунків на різні свята. А це трохи напрягає.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  7. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Я не зациклююсь. Особливо на подарунках. Дякувати Богу, маємо змогу забезпечити дитину всім необхідним. Та ц сама люблю все для малесі купувати. Просто для себе хотілось зясувати в яких ми "стосунках". Але от уваги мені й хотілось. Бо в переписуі по вайберу(чомусь такий тип контакту підтримуємо) нас дуже чекала і дитину бавити хотіла. От тому мені й здалось, що та увага мала б бути. Бо не знати коди наступна зустріч буде.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  8. marianast

    marianast Well-Known Member

    А уваги не було? Не цікавилась дитиною при зустрічі, не бавилась з нею? Ігнорувала?
    @Siania мені так само. Я стараюсь дітям пояснювати інакше. І прошу наших хрещених не приносити щось дітям при кожній зустрічі. Але деяким кумам простіше відбутись презентом і не паритись.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  9. Siania

    Siania Love Life

    І я буду наполягати, щоб подарунок був тільки на день народження. А от на Миколая краще піти і в сніжки побавитись. Це набагато цінніший подарунок.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  10. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а що в цьому поганого? В мене похресник правда ще маленький (2,5 рочки), але бавитись він буде лише або з мамою або з дітками (дід\баба то не те коло спілкування), навіть не завжди до мене на руки піде. Йому приємніше щоб я подарувала якусь забавку і він побіжить нею тішитись.
     
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    В цьому є поганий момент- якщо так буде продовжуватись і далі, то асоціація буде - хресна- подарунки. Діти на таке присідають моментально і словами їм пояснити, що це не правильно не можливо. А асоціації мають бути різні - спілкування, проведення вільного часу, я б хотіла щоб мої діти в старшому віці дружили зі своїми хресними. Нещодавно прочитала статтю одного священники про обов'язки хресних батьків, так от - головним обов'язком хресних є молитися за свого похресника, навіть якщо не бачитись і не спілкуватись з ним.
     
    Останнє редагування: 24 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  12. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а в Вас є похресники?)
     
  13. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    За 3 тижні, що ми були, то зустріч була одна та й не дуже довга, бо зміна часу(1 година) для малечі суттєво відчувалась(пізно лягала на обідній сон і після сну вже не багато часу залишалось на гості ). То наша зустріч була не довга де до 2х годин. Дитина на той момент, до "чужих" людей не йшла і сильно плакалала(коло спілкування малечі я, чоловік і бабця). Тому провела практично весь час у мене на руках. Потім хворіла 3 дні, їздили на 2 дні в Карпати, потім тиждень у Львові провела, хрестини і за 2 дні опісля хрестин ми поїхали. То були дзвінки не часто.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  14. marianast

    marianast Well-Known Member

    Так) Абсолютно чесно - одна маленька, стараюсь підтримувати зв'язок з батьком, бути в курсі всіх подій, садочкових перепетій і т. д. Подарунки по святах.
    Інша старша, але ми з її батьками віддалилися. Раз в рік гроші, на жаль. Бачимось на родинних святах - приходжу без подарунків, стараюсь провести з нею тоді максимально часу.
    І мої куми ніколи не піднімали питання про обов'язки хресних своїх дітей. Я ж своїм виклала своє бачення відразу
     
  15. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а ви робите те, що священник в тій статті написав?..
     
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  17. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    не знаю. мені здається підростуть-зрозуміють.. а коли маленькі всі люблять подарунки. це для них як свято.. мені здається варто вчити дітей. що і хрещеним потрібна увага.. на дн привітати наприклад.. а то все якось однобоко.. одні обов)язки.. мої похресники так не навчені.. нажаль..
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. marianast

    marianast Well-Known Member

    Так, це все випливає з того, що мають бути дружні довірливі стосунки між батьками і кумами. Щоб потім ті стосунки так само протікали і між хресними батьками і похресниками. Варто брати людей з якими ви на одній хвилі і відмовлятись від місії хресної якщо не впевнені ( як же мене бісить оте " від хреста відмовлятись не можна").
    Ви берете на себе зобов'язання відносно саоїх похресників, а їхні щодо вас то, напевно, справа добровільна).
    Завжди виходить по різному, я це розумію, але зводити відносини лише до метеріального не варто, в будь якому випадку
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  19. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    От доречі від похресниці за три роки, я нічого не отримала.
    Тому й в мене виникло питання, чи кума малечі щось "мала б" подарувати.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  20. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member



    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka