Все про аеробні навантаження (вони ж кардіо)

Тема у розділі 'Спортзал', створена користувачем Kasia, 17 Червень 2009.

  1. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    иак. дівчата напишіть хтось щось конкретне, чи хтось ходив на аеробіку? що вона собою являє?
     
  2. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Допоможіть знайти фітнес-клуб!

    Я ходила. Всюди може бути по-різному.
    Перша аеробіка, то там були по суті танці під музику з елементами хорошої розтяжки, закидання ніг і т.д. Мені подобалось, бо активна руханка.
    Зрештою, на всіх наших шейпінгах з мережі Федерації є щось типу трошки аеробіки.
    Потім ходила на такий майже підпільний шейпінг за кінц. трамваю 3, то там швидше була власне аеробіка, а не шейпінг. Ну було класно і ефект ще той :y: Там замучуєшся капець просто :girl_devil: Витрясеш весь цилюліт!
    Але! З аеробікою треба мати хороше серце! Бо пульс серйозний. Ну і щодо власне моделювання фігури, то вже краще на шейпінг з тим іти
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Допоможіть знайти фітнес-клуб!

    А мені найбільше зі всього до душі степ аеробіка в поєднанні з аеробікою, правда в нас такого ніде не знайшла, займалась 2 роки в Києві, супер, ефект класний, 20 хв активного степу, 30 хв просто аеробіки-вправи під музику, і 20 хв релаксу - елементи з йоги.
    Правдв, як каже Лоял, треба зважати на своє здоровя, бо пульс справді на висоті.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба


    Аеробіка - дуже широке поняття. Насамперед, це кардіо тренування, тобто вона передбачає інтенсивну нагрузку на серце, яка може досягатися різними способами, але однією з особливостей є те, що людина працює своєю власною вагою, тобто без гантелей, штанг (використовуються гантелі вагою до 1 кг), тощо. До аеробних тренувань відноситься - біг, танці і ще багато всього.

    Різновидів аеробіки є дуже багато - спортивна, танцювальна, із використанням степ-платформ, скакалок, м'ячів (різного розміру), тощо.
    Тренування з аеробіки, які переважно пропонуються в львові складаються з двох частин - перша - різноманітні вправи в швидкому темпі - стрибки, піднімання рук і ніг, випади, а друга - вправи на килимку на прес, та інші м'язи - також високо інтенсивні.
     
    Останнє редагування: 10 Квітень 2010
    • Подобається Подобається x 7
  5. Мія

    Мія Well-Known Member

    Дівчата, там в книжці, ще пише про аеродинамічні вправи для серцево-судинної системи. Як ви думаєте 30 хвилин в день на скакалці піде замість бігу або ровера?
    P.S. Вчора був 4 день 4 тижня.. нині ноги болять страшно особливо сідниці і верхня частина бедра.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    ви зможете стрибати 30 хв. без перерви на скакалці? Кланяюся до землі. Обережно тільки плоскостопість не наскачіть (бігу це теж стосується) - гарні кросівки на товстій підошві і відповідне покриття - грунтове, або вдома на килимі, тільки не на асфальті і не бетоні.

    для першого місяця вистачить 30 хв. кардіо (біг, вело, аеробіка, скакалка) - 2-3 рази (не більше) в тиждень, але не в той самий день, що й силові :)
     
    Останнє редагування: 10 Квітень 2010
  7. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    Без коротких перерв не зможу ви що.. з мене такий спортсмен курам на сміх.. було якось навідь купила файні красовки щоб бігати.. чоловік сміється досі.. хватило мене два рази з брами вибігти і через 10 хвилин назад
    Orman а зі скільки хвилин починати ви би радили?
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    ггггг, то залежить, скільки зможете. Єлюди які від природи мають гарно треноване серце, то з 10 можна починати.

    Ще треба вміти правильно стрибати. Бо як ні то й 3 хв не витримаєте.

    І ще стрибати по півгодини не раджу в будь-якому випадку, бо це дуже велике навантаження на суглоби і хребет. Після стрибання навіть 5-ти хвилинного потрібно розтягувати хребет (повисіти на перекладині ілегенько злізти без зіскоку, або на підлозі якщо вмієте).
     
  9. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    Найшла гарну статтю про аеробні тренування. Що це таке і в який випадках дає бажаний ефект втрати ваги. А
    тут про стрибання на скакалці.
     
    Останнє редагування модератором: 10 Квітень 2010
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    наразі прочитала про скакалку. Все кльово - одне зауваження - НІКОЛИ не скачіть босими, лише в кросівках (я вище писала). Повірте після півроку або року скакання босими (як пощастить) ви не схочете вже ні фігури ні скакалки ... Привіт плоскостопість і бурсит, а з ними болі в гомілках та стопі.

    про аеро теж прочитала. Головне не перестаратися, якщо робите силові (як в цій темі), то аеро максимум - 3рази в тиждень, через день з силовими, в неділю відпочиваємо без тренувань. :)
     
    Останнє редагування: 10 Квітень 2010
  11. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    Orman Поясніть мені ще з тим аеро.. тобто я скачу на скакалці пільнуючи пульс в межах 80% від максимуму (тобто 140-150 уд/с) і навіть якщо мені хочеться зупинитися я не зупиняюся тобто на межі повинно проходити тренування, тоді досягається той аероефект так?
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    тоді зупиняєтеся і йдете на місці, будьте обережні у вас дитина маленька :)

    ну там власне у вас в статті пише, що скакалка - це специфічний вид, тому я б радила для початку щось інше робити. Бо з скакалкою і вклякнути можна.

    ви не зможете стрибаючи контролювати пульс, хіба маєте пульсомір. і то ви не побачите показників бо будете стрибати. Краще під час іншого кардіо десь наприкінці перед заминкою пострибати хвилин 5 - тоді у вас не буде того анаеробного періоду.
     
    Останнє редагування: 10 Квітень 2010
  13. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    Я нині спробувала трохи пострибати до 30 хвилин мені як до неба.. вийшло десь біля десяти і то я по 100 стрибків робила і перерва бо серце вискакувало і ноги горіли..
    В статичних вправах того нема, пульс може бути пришвидшений але не так що говорити не можеш і потім треба спинитися щоб віддихатися. От я і думаю чи то я слаба така чи то певний бар"єр треба пройти. В будь якому разі буду пробувати поступово збільшувати кількість стрибків а вже потім по часу буду дивитися.
     
    Останнє редагування модератором: 10 Квітень 2010
  14. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    Orman, відскакала я значить 30 хвилин. Десь до 10 хвилини було важко а потім включилося друге дихання так би мовити, и вже можна скакати і скакати..
    Я от думаю може з бігом так само? А я раніше тільки до 10 хвилин доходила і кидала то діло..Бо скакати так во півгодини може і ефективно але страшно скучно :sad:
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ідеальна форма ніг, або спроба цього досягнути

    ну власне спочатку у вас йшов анаеробний період - це завжди важче


    ні з бігом трохи інакше, бо бігти ви починаєте повільніше, а потім пришвидшуєтесь, тобто практично нема анаеробного періоду. Бігти треба так щоб могли трохи перемовлятися :) Думаю, що якщо ви вдали 30 хв. на скакалці, то біг для вас тепер "сємєчкі" - головне не загнати себе з самого початку :)

    Ну і біг для хребта трохи кращий.
     
  16. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Все про аеробні навантаження (вони ж кардіо)

    Не знаю можливо я помиляюся, але власне аеробний період починається після 30 хвилин повторювання тієї ж вправи.. і він є найкращим у відношенні спалювання жиру.
    В стрибаннях на скакалці це трошки швидше ніж 30 хвилин.
    З того що я зрозуміла, кожній людині потрібен свій час на адаптацію до нових рухів тіла і це пов"язано з киснем і його споживанням. ТОбто в звичайному темпі мязи нормально постачаються, а коли пришвидшується то наступає певний дефіцит що відображається частим диханням/задиханням. Проте коли цей дефіцит починає погашатися в роботу включається і спалювання жирів які є паливом для роботи м"язів.
    Так виходить що мій організм погашує дифіцит кисню 10 хвилин а далі вже все залежить виключно від тренованості м"язів (наскільки довго можешь стрибати, бігати)
    Доречі я подібне чула від тих хто в гори ходить. Там теж перший час важко а потім вже адаптовуєшся.
    На тому тижні спрбую біг ще раз. може піде :)
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Все про аеробні навантаження (вони ж кардіо)

    :) залежить якої вправи

    насправді ні, аеробний при деяких видах кардіо починається вже з 2-5 хвилини - той же біг, чи танці, чи велосипед ... ну ви зрозуміли.

    все правильно, але погашається він набагато швидше ніж за 30 хв. як я вище писала

    з горами взагалі інша історія там багато додаткових факторів, як от, рюкзаак на спині зміна тиску і вмісту кисню в повітрі ...

    це стосується тільки, я так розумію, сакалки. При бігу може бути зовсім інший період - якщо не рванете з місця, то він буде 100% коротшим за той, який був на скакалці.
     
  18. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Все про аеробні навантаження (вони ж кардіо)

    в мене була свою система аеронавантажень - я починала з бігової доріжки - причому не біг а дуже швидка хода(до 8 км) -10-15 - розігрів- контроль пульсу - далі вело- хвилин 10 -15 (тут намагалася на максимумі - 130-140 ударів ). я потім ще могла волокти ноги - то товкла орбітрек - ну там максимум хв 5 - ну і пішки додому. ефект був причому класний.Займалися два-три рази на тиждень по 30-40 хв максимум. Ну а потім - технічна перерва:girl_in_love:- вагітність і годування. Відновила тренування зимою - туго йде.:girl_cray: списую на пролактин і обжерливість. ну і на відсутність систематичності - - бо не кожен тиждень виходить. Ось так.
     
  19. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Все про аеробні навантаження (вони ж кардіо)

    О нарешті дійшло до мене.. жир спалюється при другій і третій степени навантаження (50 і 85% максимального пульсу відповідно). Але втримати такий пульс можна рівномірним навантаженням тобто повторюванням якоїсь не важкої вправи. Коли збільшується час тренування то збільшеється і період спалювання жиру. В силових вправах дуже все інакше. Там важко витримати час тренування досидь довгим щоб жир спалювався ефективно, бо починають боліти м"язи, що і призводить до зупинки. ТОбто пульс тут може бути на потрібному рівні а може стрибати. Тому силові вправи формують мязи приводячи їх в тонус, але жир так не спалюють на відміну від аеробних.
    Аеробним періодом можна рахувати той період коли частота сердцебиття досягнула потібного рівня і на ньому тримається.
    Так Orman ви праві.. на скакалці він швидше настпуає а під час бігу більш повільніше. Тобто на скакалці практично відсутній перший рівень 50% від максимуму і зразу наступає 2-3.
     
  20. Капризуля

    Капризуля Well-Known Member

    Відповідь: Все про аеробні навантаження (вони ж кардіо)

    а заняття на диску Грація - аеробні?
    мені цікаво, як довго можна на ньому крутитися, щоб не збільшити косі м'язи в розмірі, бо плакатиме тоді моя талія.