Враження про книги від учасників Читацького флешмобу

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем lovikyou, 6 Червень 2016.

  1. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Ця тема для відгуків саме від учасників флешмобу, дуже прошу, пишіть враження, але не розкривайте зміст книги, залишість можливість іншим 100% насолодитись читанням.

    Сам флешмоб тут Читацький флешмоб
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    "Дівчина у потягу", Хоукінс, від @Burchenyatko (2017)
    Мега насичена подіями історія. Мені той квест весь час перед очима йшов фільмом, от дійсно, читаю і бачу кадри . Книга тримала в цікавості майже до кінця, бо я таки розгадала історію трохи швидше.
    Насичено, заплутано, авантюрно.

    "Найбагатший чоловік у Вавилоні", Класон, від @Hermi
    По відгуках я довго вагалась чи я таки її прочитаю, чи знуджусь. Вірішила, що розберуся по факту, книга не велика :)
    Зазвичай читаю більш активні книги, з постійним рухом, очікуванням і т.п. По суті, просто розповідь, але так, таки центральним є ставлення до грошей, до інвестицій, до прибутків та витрат. Її однозначно варто читати.
    Розмірено, виважено, мудро.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Я щось не маю бажання писати розгорнуті відгуки, вже пару разів заходила в тему і виходила, тому по декілька слів.

    "Забуття" Тані Малярчук від @бетменша, роман про історика, дипломата і патріота В'ячеслава Липинського, дуже цікаво, хоча трохи сумно, що все життя людина присвячує певній ідеї, а в результаті залишається ні з чим і помирає насамоті. Рекомендую однозначно до читання

    "Покров" Люко Дашвар - абсолютно мені не сподобалося, нагадало бульварний роман на фоні Майдану, для мене це як якесь святотацтво, ніби ікона в громадському туалеті. Жалію, що прочитала це і не розумію таку популярність книги, ще жодна прочитана книга не викликала в мене таких негативних емоцій.

    "Коли ти поруч" Світлани Талан, декілька разів бралась читати і не йде, не моє якесь, сльози-соплі не про мене, я більше хардкор люблю.

    "Волхв" Фаулз знову ж таки не можу себе заставити читати, весь час в уяві страшні картинки з його "Колекціонера", колись давно читала з захопленням, а зараз не йде.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    Пишу з телефону, буду коротко.
    Сергій Бут ""Листи з того світу"" від Khrystik" Книжка сподобалась: мова, подача, читалось легко, було дуже цікаво, тримала в напрузі до останньої сторінки. Рекомендую до прочитання.

    Кронін ""Цитадель"". від Leditanya я ходила ще два дні обдумуючи книгу, зацепила, як міняє людину жага до грошей, слави...І тільки вона осталася незмінна, її кохання до нього, збагнеш і вже пізно...
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    Майкл Кокс Смысл ночи від бетменша Помста не повинна бути на першому місці у житті, але у головного героя вона є номер один. Були цікаво, захопило з перших сторінок, прочитала за два дні, сюжет втягує і ти разом з героєм все переживаєш, розлідуєш.Осталось відчуття жалості до головного героя, який остався ні з чим.

    Джек Лондон МАртін від Hermi дуже цікава, захоплива книга, є над чим подумати. У книзі багато філософських думок. Вона вчить не здаватися, йти вперед.Показує якою сильною волею може володіти людина.

    Брати Стругацькі ""Заселений острів"" від @Wildcat." я прочитала, але це не моє, я нічого не зрозуміла. Якось так.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    я нарешті з останнім відгуком. Встигла таки до кінця року. Останньою прочитала "Історію з кладовищем" Ніла Геймана. Колись бралась за якусь іншу книгу цього автора, але не пішло, тому трошки з острахом підійшла до нової спроби. Але ця книга способалась. Дуже цікавий і оригінальний сюжет. Про хлопчика, вихованого на кладрвищі мешканцями того ж кладовища. Такий собі цвинтарний мауглі, не дивно, що вам автор надихався Кіплінгом.
    Читаючи цю книжку, не покидала думка, що можна було б з неї зробити більший роман з детально розписаним власним світом. Але і такий варінат нічогенький, особливо закінчення - зворушливо вийшло. Дякую @lovikyou за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Повезло мені цього року на біографії, я з відгуком на історичний роман "Тричі продана" Павло Наніїв від @Leditanya, про жебрачку Софію, що стала дружиною польського капітана, коханкою польського і французького короля, шпигункою імператриці, померла як графиня, на честь якої побудований Софіївський парк в Умані. В мене коротенький діалог замість відгуку, як на мене, він повністю передає суть роману.

    - Люби людей і життя - не відчуватимеш душевного гніту.
    - Люби... А за що?.. Всюди зрада, підступність, лицемірство... <...>
    - <...> Так, то була неправда, але ж благородна, свята.
    - Гм... Свята!Нема в житті святої неправди, а є гріховна правда. Отакі люди, такий світ нині, весь брехнею пройнятий.
    - А ти на це не зважай, про свою душу турбуйся. <...> Бійся страшного суду, доню моя!
    - Ха-ха! - зареготала Софія. - Біскуп Краснянський, король польський, князь Потьомкін, пан Лясопольський, імператриця Катерина торгують людськими душами, цілими народами торгують - і не бояться... А я... Я лиш собою торгую, то чого мені боятися?

    Дякую за рекомендацію
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. basia

    basia Well-Known Member

    Коріна Хофман "Біла масаї"
    Цікава мотивація, дивні вчинки, екзотичний побут. І все написано оригінально - жодних описів природи, ніяких довжезних роздумів. Проста констатація фактів. При тому книга сприймається дуже фактурно - все яскраво оживає перед очима.
    дякую за рекомендацію @lovikyou
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. basia

    basia Well-Known Member

    Амелі Нотомб "Подив і тремтіння"
    Твір невеликий за обсягом, прочитала за вечір. Для мене посил був наступний - завжди залишатися собою, до всього ставитися з гумором, ну і...." все так не буде".
    В попередній книзі побувала в Конго, у цій - В Японії))))) дякую за рекомендацію @Khrystik
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    "Суча дочка" Валентина Мастєрова від @Khrystik прочитала. Читалась легко, швидко. Пише автор цікаво. Жіноча доля завжди цікава і така непердбачувана. Люди здається такі однакові, а насправді такі різні. В цій книжці є і про кохання, і про душу, і про дітей, і про роботу. Хто не читав. Я рекомендую.
    Ще одна прочитана мною і велике дякую за рекомендацію @lovikyou була книга "Гонихмарник" Дари Корній. От чесно я читала по ночах, тільки як мала вільну хвилинку. Вона неймовірна ця книжка. Я вчора її дочитала, а вона і далі не йде з голови. Про що не буду розказувати.
    Скажу просто захопила так, що давно такого не мала. Читається легко. Тільки здається сідаєш читати, а тут 4 ночі. Для душі, для роздумів. І звісно ж про кохання, велике і ніби неможливе... Але.
    Ось так. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    "Хранитель забутих речей" Рут Хоган від Khrystik. Дякую за рекомендацію. Легко читається, цікава історія життя людей, яких поєднували загублені речі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. basia

    basia Well-Known Member

    Карен Томпсон Уокер "Мир чудес" від @бетменша
    Історія про те, як при однакових обставинах різні люди по різному реагують, по різному пристосовуються, різне цінують у житті. Твір під настрій. Трохи неприродньо для мене те, що розповідь ведеться від особи 12 років, цілком доросла розповідь. Загалом сподобалось.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Відкриваю свій список книгою Люко Дашвар " Молоко з кров'ю" від @Shashynichka . Починала з неї, бо чомусь дуже боялась,що не моє. Але книжка пішла нормально. Така мені ностальгійна була, бо стиль письма нагадував рядянських письменників, книги яких тягала в дитинстві зі стриху і читала))Ну там в принципі і тема відповідна - радянське село і люди. Не всі сюжетні лінії були зрозуміли, образи геть не прописані і трохи картонні, треш в діях героїв, але тим не менше читати було дуже цікаво і дуже легко. А це вже, вважаю, величезний плюс. Щиро вдячна за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    І знову я тут з відгуком. На цей раз про Шарі Лапен "Подружжя по сусідству". Дуже кльовий детективчик. Напружений сюжет і несподівана розв"язка. Читається легко і швидко. І тема близька, бо там про викрадення дитини, тому емоції батьків були зрозумілі. Дуже дякую @Khrystik за рекомендацію!
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    "Байстрючка" Марії Хімич від @basia
    Легко, просто, гарно написано. Ніяк не могла зібратись до читання, але після перших 50 сторінок прочитання так затянуло, що вже забула все на світі.
    Тема стосунків, непростої долі завжди актуальна у нашому суспільстві. Просто цікава історія сімей і позашлюбних дітей. Правда завжди рулить і у фіналі кожен отримує своє:)
    Дякую за рекомендацію.
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    На цей раз я з відгуком на книгу "Квартира київських гріхів" Маргарита Сурженко від @irkazijka. На жаль цей твір не дуже мені зайшов. Авторка постійно скочується в пафосні монологи і, таке враження, що говорить цитатами із соцмереж. Трохи мене таке моралізаторство дратувало. Ну і сама літературна складова кульгає. А от сюжет - нічо такий, досить оригінальний. Сподобалось, що події сучасні, відбуваються в Києві. Ну і читається легко і швидко - це теж плюс. Взагалі, погуглила про цю книжку, то в інтернеті багато хороших відгуків. Не знаю, можливо, просто не моє. Але дуже дякую форумлянці за рекомендацію! Рідко читаю українських авторів, і книжки українською мовою загалом, тому мені такий досвід корисний)
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    "Не озирайся і мовчи" Макс Кідрук від @Khrystik
    Судячи з назви і обкладинки я чекала страшного жахастика. Насправді отримала дуже класну книгу, яка неймовірно захоплює сюжетом та персонажами - найбільше мені сподобався дідусь. Не ідеальний по Петрановській, але дуже класний.
    Ну і знову ж книга з тих, після прочитання яких залишається думка, що ж так насправді може бути, не перевіриш і не спростуєш :girl_cool:.
    Люблю Кідрука =)
    --- дописи об"єднано, 22 Березень 2019 ---
    Оливия Киттеридж, Элизабет Страу @бетменша
    Знайомство з книгою зазвичай стартує з анотації. Думаю, ото буде занудство, якісь міщанські ясторії про старічків, чи що? Але рейтенги книги високі, беруся. З першої сторінки зрозуміла, що дочитаю до кінця точно.
    Напевно вона мені попала в потрібний час - мені вкрай необхідна була ота виваженість, плинність подій, оті відтерміновані наслідки дій, думок та вчинків. Насправді події суттєво розтягнені у часі, і в більшості відповідають отому "людина планує, а Бог керує"
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Ліяна Моріарті "Велика маленька брехня" від @svoybox
    Трохи пошкодувала, що колись дивилась серіал. Бо дуже круто відтворити у серіалі все написане в книзі.
    Тепер про саму книгу. Захоплююча, неможливо від неї відірватися. Задумалась над проблемою булінгу, до того навіть такого слова не знала:)
    Дуже гарно написано про дружбу. Насильство в сім'ї для мене неприпустимо тема, але піднімають руку чоловіки на жінок... І то дуже сумно.
    Але кінець мене порадував:)
    Дякую за рекомендацію, отримала насолоду від прочитання.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    Я," Побєда" і Берлін" Кузьми Скрябіна від irkazijka. Дякую за рекомендацію. Давно так не сміялася. Перша розповідь то просто супер,аж чоловік який не читає, що я читаю, з чого я регочу. Друга розповідь вигадка, фантазія, але цікаво розгорталися події, тому рекомендую до прочитання....

    Бремя молчания" Хизер Гуденкауфвід бетменша.
    Така книга яку взяв і поки не дочитаєш не випустиш з рук. Місцями плакати хотілося,Після прочитання більше почала цінити своїх діток.

    Пенелопа Фицджеральд Книжная лавка, від Dominika Дякую, дуже цікава, легка книга. А взагалі книга про життя головного героя і її оточення.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Мій відгук про останню з мого списку книгу.
    Сара Маккой "Дочь пекаря".
    Початок у книги і перша її третина - взагалі на п'ять, чіпає душу, хвилює, цікавить. Потім деякий час йдуть якісь соплі з майже теперішнього часу, незрозумілі дії персонажів, а до кінця книга знову стає що треба.
    Я не люблю літературу про війну, але тут її не так вже й багато, хоча вона відіграє велику роль в одному з сюжетів.
    Дякую за рекомендацію @бетменша .
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Я з новим відгуком. Цього разу про Карлос Руїс Сафон "Марина". Дякую @lovikyou за пораду! Давно хотіла познайомитись з цим автором, бо одна з книг не зайшла, а за інші не могла заставити взятись. Тепер буду в курсі, шо то за модний письменник такий))) Але, на жаль, видно, то такий не мій автор. Книга якось пройшла мимо. От ніби сюжет всякий такий містичний, загадковий, але не можу сказати, шо він мене поглинув. Сюжет був собі окремо, і я збоку))) Ну і чомусь дуже та історія була мені надумала і нелогічна. Чи то може я вже трохи застара для таких чудес)
     
    • Подобається Подобається x 1