Виховання немовлят

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Amilada, 18 Вересень 2014.

  1. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Не варто дозволяти людям виховувати немовлят, якщо вони не здатні виховати курча.

    Та як досвіду спілкування з немовлятами подосі не мала жодного, то це найактуальніша для мене тема нині. Як розрізняти де у дити прояви темпераменту, де природня потреба, де капризи?
    У мого малого завеликий рівень гучності, він все кричить, як ніби йому шось роблять. Ще неонатолог відповідала на мої питання про плачі, то такий голосний родився, волав голосніше за породіль. Сама винна, бо коли синок був у животику в хаті все був балаган, гул на вулицю чути.
    До того ж вже бачу, що має дуже полярну поведіку, то ми плачем, то за хвилину сміємся. Плаче через все: втомився повзти, зняла з рук, не встигла циця, міняєм памперс; поклала, бо вже хвилин з 15 топаєм; хоче шось дивитись, а понесли далі; хоче сам втікти, а ще не вміє, і має вже дві причини для плачу, бо не вміє й не пускають. Одним словом, прошу ділитись досвідом та статтями про психічний розвиток немовлят. Як вирівнювати те крихітне створіння, щоб і мама і маля мали гарний настрій?
     
    Останнє редагування: 18 Вересень 2014
  2. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Вихочання немовлят

    За 4 роки я не знайшла методик, щоб то взяти і забрати.
    З віком то все згладжується.
    Що поробиш- є такі діти, які дуже голосно про все повідомляються. І яким важко адаптуватися.
    Я щось не дуже бачу взаємозвязку.
    Почитайте про високочутливих діток. Може ваша така?
     
  3. Зорянка

    Зорянка Well-Known Member

    Відповідь: Вихочання немовлят

    Назвіть тему правильно)))))
     
  4. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Саме по собі голосне виявленя емоцій не є для мене проблемою. Виходить як про вовка брехати, коли малому дійсно треба, можу вже й не зауважити. Коли ж весь час звертаю на то увагу, здається, що мамчу. Боюсь щоб малий не навчивсь істериками мною маніпулювати. Тобто, щоб з часом у магазині він потім не сів, і не волав, бо йому шось треба, як деякі, наприклад. Або не бути мамкою, й не волати на дитину посеред вулиці, ну й не плясати з бубнами, лиш би посміхавсь. :)
     
  5. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Виховання немовлят

    Моя коза з воями може лізти до розеток. Знає, що сварюся, але полізе. Головне, коли істерика спокійно говорити, не сюсяти.
     
  6. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    вам ще зарано про таке переживати)) В 4 місяці дитина хоче мами по максимум і точно не вміє маніпулювати. Моя до 9 місяців нікого крім мене знати не хотіла. І дуже мало плакала без причини (в мене взагалі враження, що діти без причини не плачуть в такому віці), бо якщо це НЕ був плач який сигналізував про те, що її щось турбує, то дитина заспокоювалася, як тільки брала на руки.
    Не бійтеся любити дитину, їй дуже потрібні і носіння на руках і поглажування і цицяння стільки, скільки треба. Тактильний контакт дуже важливий.
    І всі діти потребують любові, безвідносно до статі.
    Це не до вас конкретно, але не розумію батьків, які не обнімають і не цілують синів, бо то ж ХЛОПЧИК. Ніби хлопчик - не дитина.

    ---------- Додано в 12:29 ---------- Попередній допис був написаний в 12:20 ----------

    і купити зуглушки))
    Я замітила за своєю дочкою, що вона коли вимагає забороненого, просто перевіряє реакцію, бо коли інша дитина лізе туди, де не можна чи вимагає забороненого, то моя зупиняє сама і каже, що не можна))
     
    Останнє редагування: 19 Вересень 2014
  7. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Виховання немовлят

    та її цікавлять розетки з запханою вилкою, то хіба суперклей чи скотч поможе:girl_haha:
     
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Щось мене ці слова ввели в ступор. Може я погано зрозуміла. Що має спільного "виховання" курчат з вихованням немовлят?
    Як не мене в них різні потреби і різні підходи до виховання.
    Насправді не все так складно. Повірте, ви при найменших змінах у поведінці зможете відрізними каприз від підвищеної температури чи поганого самопочуття. Тут мабуть спрацьовують материнська інтуїція та відчуття. Ми зазвичай при поганому самопочуття навпаки ставали такі тихі та флегматичні. І за день до хвороби я бачила, що щось не так з дитино. На дотик знаю, яка приблизна температура тіла в дитини, і бачу підвищення вже при 37 градусів. Рідні спершу кепкували з мене, що я витягую градусник, бо дитина здорова.
    Ми були дуже капризні. Він доводив мене до сказу щодня. Коли питала лікарів чого так, то мені казали, що в мене дитина з підвищеними вимогами, розводили руками і радили мені пити заспокійливі. Насправді не знаю, як мені вдалось прийти через це і не зробити психом ні себе, ні дитину.
    Було все. До двох років ми дальше ніж 100 метрів від будинку не відходили. Істерика могла початись в будь-яку хвилину і практично на пустому місяці. І в магазині істерики, і на майданчику, і вдома 100 розів на день.
    Скажу, що під час вагітності була в тиші майже завжди. Балагану не було, але народились такі крикливі, кричали ще довго. Він сам деколи не знав чого плаче і що йому потрібно. У візку зле, беру на руки. На руках плаче. Починаю заколисувати знову плаче. Поїли і знову плачемо. І так все з початку ))))
    Але з кожним роком ставало легше. Я навчилась керувати його поведінкою без крику та фізичного покарання.
    Рекомендую прочитати книгу "Дети с небес" - Грэй Джон. Це змінило мої уявлення при виховання і я побачила світло в кінці тунелю.
    Зараз маю чемного школярика. Ніхто мені не вірить, що до 3 років він був зовсім некерованою дитиною, який постійно щось вимагав і кричав. ні, буває по-різному. Але ж то дитина і настрій різний буває, і капості може втнути.
     
    Останнє редагування: 18 Вересень 2014
  9. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Я як починаю закипати, то завжди згадую вислів Сухомлинського
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Ну, так. Згідна! Але що ви хочете цим сказати?
    Моя дитина не була обмежена в любові. Ні з моєї сторони , ні з сторони чоловіка. Носились, гладили, обіймали, співали пісеньки та розказували віршики майже з народження. В мене ніколи не було думки "нехай поплаче". Я одразу реагували на вимоги, бо розуміла, що дитина через плач виражає емоції і хоче мені щось цим сказати. Може декому здавалося, що я "пляшу з бубнами" ))))) я так не вважала.
     
  11. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Я мала на увазі лише себе, що мені це допомагає відновити рівновагу і не переходити на крик. Це стосується не тільки виховання дитини, а й виховання самих себе як хороших батьків.
    не маю жодних сумнівів і навіть на це не натякала. :girl_flag_of_truce:
     
  12. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Про курчат, то якийсь психолог говорив. Мається наувазі, що навіть від кількаденного пташеня можна отримати бажану поведінку, хоч жодні сварки на нього не діють.
     
  13. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Виховання немовлят

    Воно то так.
    Тільки у гіперчутливих дітей чи дітей з підвищеними вимогами оцих причин в 1000 раз більше, ніж у всіх решта.
    Я зараз сама дивуюся- ЯК ми то витримали))).
    І то ще бачу далеко не кінець.
    До речі, так- книга Джона Грея і нам зараз добре йде.
     
  14. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Мамусі зі стажем діліться досвідом!
    Не знаю як пояснити малому слово не можна. Він необмежений у просторі, совгає по підлозі куда хоче. Досліджувальний період розпочато, на черзі дроти. Як бути? Садити в манеж( проти)? Кричати, бити( проти)? Весь час забирати? Підкажіть?
     
  15. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Це про нас:) Інколи забавлявся якоюсь іграшкою, але майже весь час була біля нього, свої справи робила тільки тоді, коли малий спав. І зараз ходить за мною хвостиком:)
     
  16. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Відповідь: Виховання немовлят

    По можливості заховати дроти. А далі забирати, забирати, забирати... і так 10000 разів :) І пропонувати альтернативу "дроти не можна тягнути, ось тобі шалик чи машина на шнурочку - можеш ними бавитися.
    Влад місяців з 10 як почав ходити по хаті дуууже любив в унітазі руками ляпатися - одна секунда - і він знову там, та ще й злиться якщо не пускають :girl_impossible: Отак мільйон разів забирали, пояснювали, давали поляпати руками в тарілці з водою. Зараз вже трохи "попустило" його нарешті - може спокійно проходити повз унітаз.
     
  17. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Виховання немовлят

    Моя таки по руках дістала. Почала вибивати в мене тарілку з їжею, коли наїлась. Коли по моїй голові в енний раз стікала зупка, я вкурвилась. Знаю, не педагогічно, але мала тепер чемно хитає головою і каже нє-нє.
     
  18. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Відповідь: Виховання немовлят

    саме так. і строгим тоном казати "Не можна!". дитина чудово відчуває інтонації і бачить, коли мамі щось не подобається) я ще так строго дивлюся і хитаю головою "ні-ні-ні". тепер Катруся як до чогось небезпечного лізе, то дивиться на мою реакцію і сама хитає головою"Ні-Ні":connie_pull-pigtail
    ну і плюсуюся до
     
  19. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Мені з електрикою чи сходами в хаті помагає слово "Небезпечно бо буде бам" :)
    А ще - доня притулила палець до лампи гарячої - чуть-чуть, але пам'ятає добре і не лізе.
    Хоча на інші речі (телефон , наприклад) то не впливає :sad:
    Може, вона відчуває справжню небезпеку в моєму голосі чи сама вже оцінює знайомі ситуації...
     
  20. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Відповідь: Виховання немовлят

    Ні щ не діє. Ось повертаюсь тягне пдовжувач, я автоматично як до папуги, гиркнула- плачь на всю хату. Пару хвилин минуло, то саме, на звичайний тон не реагує. Ну невже сварити вихід?
    Заховати не варіант, бо малий вже пробує вставати, де досягає все собі дістає.