Вивіз рукодільних виробів за кордон

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Juliasia, 5 Травень 2011.

  1. Juliasia

    Juliasia Member

    Привіт дівчата, може хто знає відповідь на таке питання - оформлену в рамку вишиту роботу можна везти за кордон просто так - чи потрібно робити дозвіл на вивіз? Може хтось з таким мав справу? Я надумала коліжанці в подарунок вишити картинку, їй з нею в Нью-Йорк летіти.

    Пам"ятаю ми колись родичам подарували мальовану картину, про дозволи нічого не знали, то вони мали клопоти на кордоні, довелось затриматись і зробити експертизу та дозвіл на вивіз картини за кордон. От я і думаю чи з вишитими картинами те саме?
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    Навряд. Вони аж такої цінності художньої не мають. Із мальованими - цілком інша справа.
     
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    я б на вашому місці таки перестрахувалась і спитала, найкраще, в самої митниці. Наприклад в Аеропорту.
    з досвіду роботи в кур"єрській службі знаю, що все у чому митниця має сумніви на якусь історичну цінність (не тільки картини) відсилають на експертну оцінку і іноді значно простіше зробити ту "бамажку", аніж потім доводити, що ти не осел :sad:
     
  4. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    Та власне і та мальована, про котру я писала, далеко не худ.цінність, звичайна картинка з Вернісажу. Хоча справді, і серед відомих шедеврів є роботи художників- примітивістів.
    Та я сподіваюсь, що хтось мав досвід вивезення наших рукодільних шедеврів за кордон - поділіться плз :)
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    мали менінгіт з вивозом вишитих бісером ікон :sad:
     
  6. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    Для нашої митниці все має художню цінність але якщо їм дати трошки грошей то відразу картина- картинка втрачає свою художню цінність.
     
  7. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    а я з вишитою сорочкою, правда то було 9 років тому. Після того як мені її хтіли відібрати на польсько-українському кордоні, я в Польщі віддала знайомому священнику з Любліна, і він мені привіз в Німеччину. Я годину доводила з товаришкою на пару, що везу її з собою, бо не приїду на Паску додому, а в нас традиція, і взагалі я не осел, і не дурочка ... :girl_nea:
     
  8. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Балачки рукодільниць

    Значить так дівчатонька, роблю резюме щодо вивозу рукодільних творів за кордон, може комусь знадобиться:

    отже, завдяки досвіду форумлянок (за що вам подяка) та з нетрів вдалось з"ясувати таке:

    1) обов"язковій експертизі (відповідно видачі дозволу) підлягають предмети народних художніх промислів, що виготовлені до 1950 року!!

    2) для того, щоб спокійно перевезти через кордон рукодільні витвори, виготовлені після 1950 року потрібно мати із собою всього-навсього роздруківку із законодавчої бази де чітко вказано, що підлягає, а що не підлягає обов"язковій експертизі. Бо наскільки я зрозуміла наша митниця таких речей "не знає" і починає створювати проблеми на рівному місці:girl_impossible:

    3) також не завадить запастись терпінням та впевненістю, бо серед митників трапляються різні варіанти. І не спішіть переконувати їх банкнотами, краще запропонуйте показати роздруківку його начальнику. Впевнена що подіє :)

    4) ну і власне вибірка із закону, яку можна роздрукувати:

    Відносини, пов'язані з вивезенням культурних цінностей за межі митної території України, регулюються Законом України від 21.09.99 № 1068 - ХІV „Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” (далі-Закон).
    Дія цього Закону не поширюється на сучасні сувенірні вироби, предмети культурного призначення серійного та масового виробництва.
    Відповідно до пункту 5 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.02 № 258 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.07.02 за № 571/6859, на вивезення музичних інструментів (за наявності одного з документів: фабричний паспорт, торгова квитанція, чек, ярлик на інструменті тощо), виготовлених після 1950 року, у т. ч.: фабричні серійні вітчизняного та зарубіжного виробництва; механічні та електромузичні інструменти фабричного виробництва, а також на вивезення творів сучасного мистецтва, предметів народних художніх промислів (гобелени, вироби декоративно-ужиткового мистецтва з текстилю) та інших матеріалів, створених після 1950 року, дозвіл Державної служби контролю не потрібен.

    Якщо ж комусь таки потрібен дозвіл:

    З приводу порядку видачі свідоцтва та проведення експертизи культурних цінностей для вивезення їх з митної території України Вам необхідно звернутися до Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури і мистецтв України : м. Львів, вул. Смольського, 10, тел.: 75-80-81, 72-79-91 (Волинська, Львівська, Рівненська, Тернопільська області);

    :girl_curtsey:
     
  9. pip

    pip New Member

    Відповідь: Вивіз рукодільних виробів за кордон

    Я два тиждні назад подарувала знайомим ікону вишиту бісером, але рамку я попросила щоб вони купити в Германії. Запакували в валізу і ніяких проблем!)
     
  10. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Вивіз рукодільних виробів за кордон

    Я хочу передати вишиту оформлену картину до Польщі. От подумала-порадилися з майбутньою власницею, що можуть бути проблеми на кордоні, то вирішили, що краще передати саму вишивку, а вона сама там оформить в рамарні.
    переживаю, бо вона того ще не робила ніколи, а від оформлення же ж так багато залежить!

    а як безпосередньо на митниці довести, що це було створено після 1950 року? (конкретно - вишита і оформлена картинка)
     
  11. cydulkina

    cydulkina Member

    Відповідь: Вивіз рукодільних виробів за кордон

    Та просто попросіть в багетці, щоб Вам чек з датою видали, не видати вони не мають права. Таке наче мало б допомогти, але то хіба що на раму...та все ж, поки нічого кращого в голову не приходить.
     
  12. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Вивіз рукодільних виробів за кордон

    ну, так, в рамі свіжій може бути і старовинна річ