Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Може й так. Але коли я вивчала то питання, то було написано, що це вперед голку, але зворотня сторона.
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Скажіть мені щось. Я без схеми вишивала - тільки ідею під глянула. Не вистачає чогось? Я думаю про вершечки ромбиків - додати туди світло-зеленого і маленьких чорних ромбиків (обведено на другому фото)?
    Що скажете про ширину і довжину вишивки? Чи просто на полотні не зрозуміло? [​IMG]
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Що робити з білою смугою між половинками? Там де зелене посередині вишите - то оброблений розріз. А далі таким же чином дощити до самого низу? Чи трохи вужчим?
     
  5. Masja

    Masja Well-Known Member

    Я б дошивала такої ж ширини. Вужче - ні.
     
  6. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Я б спробувала дошити/продовжити взір і з`єднати ті ромбики.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Яка чудова ідея!
    Треба спробувати, як воно там зійдеться. Ех, якби знала раніше - порахувала би, щоб сходилось
     
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Вийшло так нічо. Не ідеально зійшлося, але мені подобається
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    @Almariel, дуже гарна вишивка! І гарно, що взір зійшовся. Відносно вершечків ромбів - мені Ваш варіант сподобався. І більше б нічого не додавала, не люблю лишнього). Про довжину вишивки говорити важко, бо не зрозуміло де вона закінчується. Ну і тут кому що подобається. Мені особисто подобається така лаконічна ота вставка на чоловічій сорочці.
    Ну і хотіла спитати як Впм виривається колодочками? То ж вони?
     
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ой, дякую за похвалу.
    Колодочки. Вишивається швидко, але я маю схильність до сильного затягування нитки (навіть в хрестиках) , то треба себе постійно контролювати.
    Єдине - чорним вишиваю аж в 6 ниток (все інше - в три), то бачу, зо вийшло загрубо, але вже не буду переробляти, буду вважати, що це так задумано. Пробувала чорними по три - а воно геть лисо виходило.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Якось так на мені. Чоловік мій лише на кілька см вищий.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    FA16313B-726C-4857-B9C6-2B2A014881C7.jpeg А я сину почала вишивати. Треба до 1 вересня встигнути. Вже майже 2 манжети є.
    --- дописи об"єднано, 18 Липень 2019 ---
    @Almariel, можна пробувати і в 4 нитки вишивати. Хоча мені таки більше подобається в 6, люблю коли воно таке рельєфне). Зараз вишиваю в 3 нитки, економлю).
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Сорочка нарешті пошита.
    Дивіться, що робиться в розрізі. Я залишила одну ниточку між тою темно-зеленою обробкою на розрізі. Але гляньте, як стирчить. Що робити? Обробити розріз ще раз? [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ще раз можна пройтись. Буде штивніше. Я чоловікові навіть тоненький шнурочок в колір туди впихнула і обметала разом з горловиною.
     
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Можна мені викройку цієї сукеночки дитячої, може і я щось надумаю.
     
  16. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    І я зависла). Нема там викрійки. Ну в мене не було. Зараз знайду якусь схожу картинку в неті.
    --- дописи об"єднано, 6 Вересень 2019 ---
    6C4DC88D-70A8-4D8D-8DB8-8336E0677FE8.png
    Щось типу такого)
     
  17. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Підкажіть де можна завантажити схеми для сорочок, суконь вишитих.
    В мами чешуться руки до вишивання, хочу підкинути їй роботи, сукню малій і собі :)
     
    • мімімі мімімі x 1
  18. Arika

    Arika Well-Known Member

    Потребую порад: для початку поясню ситуацію, у вишиванні початківець якщо можна так сказати, вишивала дуже-дуже давно легке і примітивне, ось надумала я вишити сорочечку для сина (1 рік). Думала купити типу класичну просту заготовку длядитячої вишиванки і вишивати по ній, оскільки думаю що то найлегший варіант для мене буде. Заходила в кілька магазинів, то таких заготовок для маленьких не має і казали що таке не беруть, радили і купити заготовку вставками з малюнком, щоб потім пришити, і купити звич тканину для вишивання, пошукати схему самій, вишити і пришити ту вставку навіть на звич білу сорочку іт.д. Що би ви порадили? Зі складним не впевнена чи впораюся (тобто вишивати самій по схемі з нету), тому думаю найлегше для мене то вже кольорова заготовка. Як би порадили з досвіду: вишивати вставки чи все таки на самій сорочці? Може пошукати заготовку сорочки для таких маленьких в неті? Буду вдячна за будь-які поради :)
     
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    841A8A68-95E5-4D74-A1F0-C2AC89CFF97A.png @Arika, напишу як би я зробила, якби переді мною стояла така задача). Я б купила просте домоткане полотно, пішла до кравчині, щоб вона розкроїла і показала Вам де треба вишивати. Потім порахувала скільки хрестиків туди вміститься. Знайшла відповідну схему в неті і вишила б. Оте вишите по кольоровому, потім кудись пришите - то не то). То не вишита сорочка). На правді скільки там тій дитині на рочок треба тої вишивки? 100 хрестиків. Та Ви то зможете зробити самій. І буде щось оригінальне і Ваше. По домотканому полотні ну дуже легко вишивати. І стійку робити не обов’язково. Покажу сорочку, що вишивала малому в 1 клас. Там роботи було на тиждень (по годині в день). Реально можна було вишити за день. Це при тому, що вишивала на Льоні через канву. А взагалі такій маленькій дитині треба щось простеньке, але з душею). Зробіть щось своє!
    --- дописи об"єднано, 2 Лютий 2020 ---
    E3BB7384-AD5B-4264-82FA-A6E2EB04C0A1.png D5158108-E693-408E-8375-A50FD47DE372.png 75F58EFD-DD8A-48F1-B58E-E9F4E33C8C21.png C72DB35A-3382-48EC-860D-A73E46B9AB59.png 45636D17-55F7-4920-AEA5-90C388F89649.png 0CB66020-6372-4394-BBC7-5A01AC9B08F4.png І ще декілька картинок для роздумів)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Arika

    Arika Well-Known Member

    Дуже дякую за таку просту і розгорнуту відповідь!!!!!! Я вже сама після п‘ятого магазину для рукоділля почала схилятися до такого варіанту, єдине щось не можу знайти схему в неті вузеньку невеличку (може тикніть мені в ПП декілька варіантів)! І тепер потребую поради щодо файної кравчині в р-ні Нового Цуму або прилеглих вулиць!
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Спочатку треба купити полотно. Тоді приблизно прикинути ширину тої вишитої вставки. Ну наприклад 5 см. Рахуємо на полотні скільки хрестиків туди влізе (можна вишивати через дві ниточки, можна через три, треба спробувати і наочно глянути що Вам більше до вподоби). Тоді бачите, що наприклад Вам влізає у ті 5 см приблизно 20 хрестиків. І тоді вже можна шукати схему на тих 20 хрестиків шириною. Як будете знати кількість хрестиків, то маякніть, я щось пошукаю).
    --- дописи об"єднано, 3 Лютий 2020 ---
    @Arika, відносно кравчині. Думаю, що якусь супер-супер не треба. Мені малому шила зі звичайного ательє, там таким малим нічого складного). Тканину можна купити в новому кумі.
     
    • Подобається Подобається x 1