Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"



     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Корисно Корисно x 1
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    не всюди однаково. Зараз в більшій мірі зарплата залежить від вмінь, а не від диплому.
    Сусідський хлопчик після школи пішов працювати в майстерню СТО, через 2 роки він заробляє значно більше, ніж люди з дипломами (разом з ним взяли хлопця, що закінчив машинобудівний). В нас всі тоді сміялись, що того хлопчину вижинуть, бо без освіти, без зв'язків. Але в нього в руках все горить, раз побачить як то робити, і вже сам відтворить.

    Щодо такого омріяного ІТ, по статистиці в магістратуру зараз почало значно менше поступати (на ІТ спеціальності), отримали диплом бакалавра і кажуть допобачення, бо ІТ-компанії навчання більше, +є зараз багато різких курсів, в тому числі закордоном. Ну і рівень зарплат з дипломами, кум працює тестером (в нього технічна освіта), в нього є колега, яка заробляє в 2 рази більше, і тут сама ізюминка - дівчина по диплому ЕНДОКРИНОЛОГ!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Hermi я говорю не про наявність диплому, а про спеціаліста високого класу з дипломом. Інженером будівельником, чи інженером радіотехеіком, чи хіміком технологом неможливо стати просто після школи. Ну і лікарем теж, є добрі спеціалісти, а є просто з дипломами.
    Ну а що стосується тестерів, так там можна і через курси, але в них є "стеля" і вони дууууже рідко можуть вийти на той рівень, на який виходять люди, які таки мають диплом по тій спеціальності.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ой, то вже теж любителі потриндіти і набити собі ціну. Можна брати 600 за годину, але то не означає, що це буде 7-8 робочих годин в день, бо ніякий газозварювальник не має доходу 8*600*22=105600 гривень в місяць. Взагалі 3000 євро в місяць я не знаю, чи має в нас якась людина робочої спеціальності. А заробляють вони так, непогано. Тисячу ує в місяць спокійно мають, якщо відповідальні, не п‘ють, роблять роботу, а не сигарети смокчуть. Але це питання пріоритетів, мабуть. Наприклад, вчитель може вчити в школі за 300 дол (умовно), а може взяти собі учнів приватно і мати тих же 300 дол за значно менший час. Але і там, і там потрібно вкласти багато зусиль, і одному підходить «ходити на роботу», а іншому, щоб робота приходила додому в визначений час. Так виходить, що людям з дипломами і освітами теж доводиться вибирати. І незалежно від рівня освіти, ніхто розгельдяю платити не буде. Навіть в АйТі)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. maty

    maty Well-Known Member

    Прошу вибачення в модераторів, але більш відповідної теми не знайшла, дівчата, якщо хтось працює у коледжах політехніки, відгукніться будь-ласка в ПП, потрібно дещо уточнити:girl_smile:
     
  6. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Як сама тестувальниця, трохи роз'ясню, а то бачу міфи плодяться. По перше, у ІТ є градації рівнів - junior, middle, senior (деякі контори ще мають собі градації як expert і т.д, але ті 3 таки найосновніші). Кожен з цих рівнів має ще свої неофіційні градації, наприклад strong middle - до senior ще не дотягує, але кращий спец, ніж коли тільки отримав рівень middle. Кожен рівень має свою вилку зарплати, ну і ніхто не відміняв такого моменту, хто як "себе продав". Буває скромніша людина цінить себе менше і просить меншу зп, ніж хтось з такими ж знаннями, але більш впевнений в собі.
    Ну і в цій сфері більше важать знання і практичні навички, ніж диплом. Так, якщо ти ендокринолог, але витратила купу часу щоб освоїти мову програмування, написала свій pet project наприклад, влаштувалася на джуна - то всім все рівно на твій диплом, бо дивляться виключно на твої навички як програміста. І людина з дипломом піде на того ж самого джуна на свою першу роботу, навтіь якщо він закінчив прикладну математику. Тут важить досвід і навички, і диплом тут може бути плюшкою для замовників, але дуже потрібним пунктом, якщо плануєш переїжджати в Канаду-США.
    І де це в наших вузах вже дають диплом з тестування ПЗ?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Руда Лисиця я не буду з Вами, звичайно, сперечатися, але моя сестра має диплом, то от коли вона проходила навчання вже безпосередньо при компанії, то коли я її запитала чи вона хоче тестером, вона мені відповіла ," ти що, в мене ж диплом,, Правда, на роботу вона так і не вийшла - декрет. Ну і всі мої знайомі, хто, власне, програмує мають дипломи.
    --- дописи об"єднано, 31 Липень 2019 ---
    Ну і маючи диплом, знаючи основи освоюти значно легше ніж з нуля.
     
  8. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Знаючи одну мову програмування, апріорі вже легше освоювати іншу.

    диплом з чого у вашої сестри? як то кажуть, дипломи різні бувають.
    Я, скажімо, закінчила напрям прикладна лінгвістика в Політеху. Я лінгвіст-інформатик за освітою, працюю тестувальницею. Багато людей з моєї спеціальності стають тестувальниками, information developer (працюють з документацією). Буває з тестувальника переходять в automation QA, тобто автоматизацію, підівчивши необхідні мови програмування і фреймворки.

    Розумієте, якщо у вас диплом прикладної математики універу Франка, чи комп'ютерних наук від Політеху - то це дуже навіть логічно, що ви йдете в програмісти.
    Але є купа інших спеціальностей в ІТ, на які не вчать у вузах, і відповідно не дають дипломи - тестувальники, інфо девелопери (ті, хто пишуть документації, різні FAQ і т.д), бізнес-аналітики та інші. Всі ці люди переважно мають дипломи з інших спеціальностей.
     
    Останнє редагування: 31 Липень 2019
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @KAPUCHINKA вибачте за реакцію, я не стрималася:) ми колись після закінчення вузу теж трохи підсміювалися з тих, хто йшов за тестера «на 300 доларів з дипломом”. То якраз починалося зростання іт у Львові. Якщо коротко, то ті, хто тоді гонорово пішов в банк на 400 (ну хто шарив краще), дуже скоро опинилися значно нижче по рівню за тих тестерів, а тестери тепер хто по Америках, хто має такі посади чи свої фірми, що ого-го. Тому то такий постдипломний максималізм. І в нас я не знаю, щоб десь вчили на власне програмерів. Є дотичні спеціальності, які на практиці мало мають спільного з кодуванням. Я математик-статистик за дипломом, мої працюють в різних областях іт, але всі додатково вчилися. Після прикладної теж вчилися. Зараз кума веде курс в політесі на прикладній лінгвістиці, то теж каже, що ніяких практичних знань на початок лекцій в студентів не виявила.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Haidee Ви не зрозуміли, ну або я не правильно висловилася. Моя сестра працювала у великій компанії і мала хорошу з/п звідти пішла в декрет, і вирішила цей час використати щоб вернутися безпосередньо до своєї спеціальності. Розумієте, то не був варіант, - я туди не піду, бо в мене диплом. То була реальна постановка цілей і оцінка своїх можливостей. Ну а потім ще один декрет ))) Тому, наразі, з цим не склалося.
     
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Так, я зрозуміла зовсім по-іншому. А яка все ж та початкова спеціальність?
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Руда Лисиця та я про те і пишу, саме про програмістів. І я знаю, що є різні напрямки, але ж одними з найбільш оплачуваних є саме програмісти. Хіба ні?
    --- дописи об"єднано, 31 Липень 2019 ---
    Політех, комп'ютерні науки ,сапр
     
  13. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Програмісти різні бувають. Найбільше заробляють системні архітекти та дата сайнтисти. Звичайні деви можуть мати таку ж зарплату як і бізнес-аналітики, чи проектні менеджери.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Оплата дуже залежить від позиції і обов‘язків. Може @Руда Лисиця краще знає, але особисто в моєму колі гарні за мають також на позиціях Data Science. Ну програмування теж поняття широке. Одні мови більш затребувані, інші менше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    В моєму оточенні всі програмісти (ті що девелопери) мають диплом не програміста, а фізика.
     
  16. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Я без пять хвилин, дипломований програміст(інжинер програмування), залишилось лише занести диплом в деканат і захиститись. Працюю молодшим програмістом ERP-системи ( Система планування ресурсів підприємства), "пишу" (її давно написали, виправляю помилки і додаю нові функції) систему для бізнес процесів, як товарооббіг, виробництво... так от, до чого це я, мій диплом нікому не потрібний був, йшла на стажування, потім взяли на роботу. Лише знання. Вчилась для себе, бо викидати гроші на курси не хотіла.
    Як на мене, якщо порівнювати знання і диплом, то знання звичайно виграють. Але найкраще, уе знання підтверджені дипломом.
    Знайомий виїхав в штати, без диплому програміта але дипломом з прикладної лінгвістики політеху.

    Колектив переважно старший, дехто в фірмі працює від заснування, 30+років. Думаю дипломи політеху, але явно не програміста.
    Додам ще. Мій безпосередній керівник, перший працівник фірми, має диплом фізика-оптика, точно не знаю.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    Останнє редагування: 1 Серпень 2019
  17. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Так, знання однозначно. Але знаю кілька випадків, коли диплом ставав на заваді підвищення по службі. Тому буває по-різному. Ну і особисто я буду всіма силами старатися дати дитині освіту. Нехай потім, як захоче, то гайки крутить. Але диплом має мати. На мою думку, це відкриває перед людиною можливості. І, впринципі, не важливо який диплом. Маючи один завжди можна довчитися, перекваліфікуватися.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Звичайно Ваші діти = Ваша справа. Маю на це іншу думку. І вважаю, що якщо дитина не схильна до навчання, то не вартує її до цього змушувати, краще з малечка розвивати таланти, спорт, малювання, танці, та що завгодно.

    Також вважаю, що батькам не вартує тиснути на дітей після школи, щоб обов'язково поступила дитина в якийсь вуз. Можливо, хай піде попрацює, чи в технікумі повчиться. Оцінить вартість грошей. Помандрує світом. Та будь, що хай робить, але визначиться з тим чим хоче займатись.

    В моєму випадку, 5 років промарновано в лну франка, на економічному. Тепер перевчовуюсь. Думаю, якби мені дали рік-два на роздуми, я б пішла зразу на прикладну чи ще щось в тому дусі.







    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Не маючи жодного завжди можна навчитися і закваліфікуватися)

    Насправді зараз вже настала епоха, коли вчитися і перекваліфіковуватися треба все життя, і традиційна академічна форма здобування освіти відходить у минуле. Це не означає, що освіта не потрібна, але формат змінюється, і думаю, навіть в Україні це вже буде відчутно за 10+ років, коли наші діти досягнуть віку освоєння фаху.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Це не правда. Не вся правда. Не у всіх галузях правда. І тут зараз йде обговорення якоїсь технічної освіти.

    Якщо ви вивчаєте літературу і спеціалізуєтесь на Вірджинії Вульф, то традиційна академічна освіта - саме те що вам потрібно.
    В нас взагалі спотворене уявлення про класичну вищу освіту. Вона якраз і передбачає схоластичний підхід. І це нормально і так має бути.

    Для інжИнерів (людина з двома вищими освітами пише) інші умови, інші вимоги на вході і виході. Але це не університетська освіта має бути, а інститут.

    Зараз в суспільстві людина, яка спеціалізується на Вірджинії Вульф цінується на рівні фантика від цукерки. Тому в нас президенти Трамп (Хіларі туди ж), Зеленський і британці вибрали собі того бОріса.

    Ну і толку з того безкінечного навчання, якщо людина навіть маючи хорошу ідею не може її сформулювати нормально, бо вона не читає якісну(!) стару(!) художню(!) літературу. Так можна читати якісну нову і не художню. Після того як прочитали оту першу. Щоб кругозір був широкий, ага. А не «ми їздили в Лондон, ходили в ресторан Джеймі Олівера», а мало бути так «ходили в найбагатший в світі королівський музей, а потім вечеряти до Джеймі». Та, я мрійниця, я знаю.

    Ну хоч виговорилась.
     
    Останнє редагування: 2 Серпень 2019
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1