Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Ви знаєте, я не заздрю своїй сестрі і таким її "понтам". Коли вона ще з часів навчання в університеті день в день сидить за книгами (ми в одній групі вчились), при цьому ж навчальному закладі залишилась працювати лаборантом, паралельно пишучи кандидатську на дуже важку тему, яка пов'язана з творами Солженіцина, зокрема " Архіпелаг Гулаг"(оце жесть) захистилась, стала викладачем, з часом перекваліфікувавшись, бо рос.мова і література стали неактуальними, група, де навчались студенти із Криму, очевидно, що перестала існувати.Здається, все, більшого не потрібно. Викладач укр.літ-ри та зарубіжної літ-ри. Але коли присвятивши всю молодість науці, після тридцяти народивши двох дітей, одній з яких зараз три роки, питання про повноцінний декрет відпало, бо тонко натякнули, що на її місці може хтось інший залишитись. Пізніше постало питання про скорочення викладачів кафедри (вона в числі)або захист докторської. Мало того, що той захист вартує тисячі у.є. при її колосальних знаннях, та ще і час від часу потрібно по кілька тижнів проживати в Києві, що несе ще додаткові витрати.
    Але назвався грибом-лізь в кошик. Якщо вона це все пройде з підтримкою її сім'ї - я пишатимусь нею ще більше. Бо я зупинилась на банальному отриманні диплому і ні дня не працювала по спеціальності.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    "робити" не треба, хіба - здобувати :)
    моїм клієнтам і роботодавцям також практично ніколи не було цікаво. Але всі вони звідкись знали, що освіта в мене є.
    Правда, коли я теперішнім колегам сказала про свою спеціальність за дипломом вищої освіти, в них були квадратні очі. Типу "ото тебе занесло".
    у мене враження, що з нею щось сталось. І сталось приблизно в 2010-2012. Я вчилась у якомусь справжньому середовищі до академвідпустки (2005-2008), а потім повернулась на навчання - і враження склалось, що навколо суцільне порішалово. І щось отаке:
     
  3. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я теж не заздрю. Маю таку куму, в процесі захисту і з розумінням, що після цього захисту нічого кращого це не принесе. Але маю ще дві куми з ступенями. Одна в політесі якось швиденько справилася, за 3 роки. Жодного дня потім не працювала за спеціальністю. Інша захищалася в Німеччині 7 років, паралельно викладала, а зараз повернулася в Україну, знайшла роботу частково наближену до спеціальності. Тих людей, що насправді люблять науку, хочуть викладати, досліджувати - в Україні їм не позаздриш.
    @cjomcjomka ну ти ніби сарказму не зрозуміла ;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Смішно Смішно x 1
  6. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Не знаю, мій чоловік здобував другу освіту заочно, то викладачів за руку притягував на пари.
    --- дописи об"єднано, 26 Жовтень 2017 ---
    Це сталось набагато раніше. Просто чим далі з гори котиться, тим швидше, і в різних закладах і на різних факультетах різна динаміка кочення.
     
  8. Hermi

    Hermi Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та я вірю. І все ж дуже радію, що застала хоча би пару тих натхненних років, які дуже багато дали для мого майбутнього
     
  10. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    А що це? Продажі програмного забезпечення чи продажі через інтернет?
    Дівчата, я от не вірю, що роботодавець не цікавиться освітою кандидата. Думаю, що вже володіє інформацією з вашого резюме(яке надіслане напередодні), або знає ваш "профанамнез" від людини, що вас рекомендувала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    продажі продуктів та сервісів IT-компаній
     
  12. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    цікавиться) ну але його не влаштовує відповідь- повна вища чи базова вища чи середня.. на підприємстві є посадові інструкції. в яких описано вимоги до посад.. і кожен спеціаліст має мати папірчик про закінчення вишу..
    щоб продавати в айті- треба дуж добре знати інгліш і гарно комунікувати.. решта вчиться..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Толкові спеціалісти не сидять за 3 копійки і скорочення не чекають, в медицині тим більше. Ви знаєте хоч одного такого?
     
  14. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Та бо зараз всі ПТУ поробились університетами. От вам і "вища освіта" :sad:
     
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Не впевнена, зі слів моєї коліжанки - викладача універу, вимоги до студентів зараз вищі ніж були у нас і віддача у студентів вища. Дуже хороші діти. Хоча, воно, дійсно, є різниця між навчальними закладами і факультетами. Раніше вона в комерційній працювала, то говорила зовсім інше.
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Коли під вищими навчальними закладами проходжу часом, то помічаю, що загальний рівень культури студентів, впав на декілька маршів. І мені вже не дуже цікаво, які вони спеціалісти, я до них не піду. Рівень випускників, які приходять найматись дуже сумний, зате амбіції! І навіть не зарплатні амбіції, а "зараз я вас всіх навчу!" В такій сфері в якій потрібно чіткі знання, а не вода (зрештою, це всюди так, але є градація), а знань то нема. Десь щось чув, а головне паблісіті!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    то шо їм так понизили ЗП? знайомий виїхав туди років 5 тому, підтвердив диплом за певною процедурою і мав десь 4 тис доларів точно якщо брав багато нічних чергувань (антестезіолог)... актуальна ЗП стоматолога на сьогодні - 2 тис євро (пропозиція для знайомої українки)
    нюанс в тому, що наші толкові лікарі мають тут стільки само, а часом і більше, особливо якщо це стосується оперативних втручань і тд.
    а отакі, які купили собі ставку і просто займають чиєсь місце - в Польщі непотрібні
    там є своя (принаймі була) процедура підтвердження диплому, і вона така, що згадай молодість і посиди в книжках, не один місяць
    і загалом - поляки завжди "аж так хочуть наших" на всі роботи, але дуже малий відсоток готові запропонувати соцпакет ітд., ставлять мізер і надіються, що хтось клюне
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Читала сьогодні про це статтю. Що в Польщі, щоб стати спеціалістом, напр. анестезіологом, то треба 5-6 років після інтернатури відпрацювати. І саме молоді медики після інтернатури страйкують.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    маю дуже багато знайомих, які працюють у держаних вишах, на жаль жодна людина мені ще такого не сказала, ну і сама бачу рівень знань студентів. Працюю з першокурсниками, інколи взагалі виникає питання з якого лісу їх відібрали. На жаль і викладацький склад не дуже тішить :sad:
    Може в приватних навчальних закладах (маю на увазі УКУ) ситуація інша, про рівень знань студентів сказати не можу, але бачила програми і вимоги, все набагато ближче до реальної роботи.
     
    Останнє редагування: 26 Жовтень 2017
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  20. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Ой дівчата, щось так мені здається, що десь не туди нас несе. Проблема низької оплати спеціалістів у нас не є питанням "треба чи не треба" вищу освіту. Це НМСД питання, як вчилися ми і як вчаться наші діти. А не поступив- поступив-диплом купив. Коли я в 2000 в Канаді підтверджувала свій диплом, приймали з України дипломи Київського, Львівського, Харківського і Одеського університетів за тестами. Все решта - тести+допуск до переквіліфікації+тести. І, як би ти навіть мав диплом сертифікованих універів, але в голові "дупельпусто" ніякий тест би ніхто не пройшов. Вийняток - лікарі - там 7 років інтернатури і перекваліфікації за замовчуванням.
    Напевно все ж варто тверезо оцінити базу І.Франка і "якогось там на замарстинівській" і не дурити себе паперчиком
    Пройдіть для себе простенький тест:
    1. чи шкодуєте Ви, що навчалися у вузі?
    2. чи зробили би Ви такий самий вибір зараз?
    3. чи хочете, щоб Ваші діти навчалися у Вузі?
    Хто піде до лікаря без освіти?
     
    Останнє редагування: 27 Жовтень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1