Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    мене теж. Але я дуже рада, що таки отримала вищу освіту, ще в тому її справжньому, атмосферному, рівневому і настроєвому вигляді. Це "зробило" мене не лише професійно. Відчуття, що саме в стінах університету я отримала багато ключів, якими зараз багато чого відкриваю (і це навіть не про зв'язки)
    тому наразі я раджу вищу освіту дітям. Звісно, що "поступати їх" не буду, як і мене ніхто не "поступав". Тільки самостійно і за бажанням.
    Але я вже бачу, що діти дивляться на батьків, питаються про їхній життєвий шлях і роблять висновки.
     
  2. Gabicce Mare

    Gabicce Mare New Member

    так це життя, вища освіта не дає 100% гарноъ кар"єри. тут ще багато від людини залежит
     
  3. Melian

    Melian Well-Known Member

    Є ще друга сторона медалі: в нашій країні хочеш вищу посаду потрібно мати вишку. Мій чоловік, наприклад, досить непоганий спеціаліст у своїй сфері і на роботі є можливість просунутись вище по карєрній сходинці, та немає во і це "стопорить" весь процес. Він закінчив лиш коледж, а навчатись далі не було ніякого бажання, тож зараз приходиться наздоганяти, просто щоб отримати так бажаний керівництвом папірчик...при чому добре знаючи, що нічого нового в універі його не навчать, та все ж постапати треба.

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    цього ніщо не дає крім власних зусиль. Нема "умов, які забезпечать"
     
  5. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    О, в точку. Дуже хороша характеристика во. Ключі. От дійсно, саме так.
     
  6. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    ну власне мова про те. що якщо нема бажання-то не треба заставляти.
     
  7. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    вашому чоловіку ніхто не боронить зараз отримати вищу освіту. свідомо і ту що потрібно по факту. ..
    і ще .. камінь про якість в.о...- мій молодший брат так і не отримав папірчика про закінчення вузу. бо спорив з викладачем на 2 чи 3 курсі і той з словами. я тобі докажу, що ти дурак поставив йому недопуск до захисту диплому на 5 курсі( пам)ятав же ж.. ) ..до слова диплом малий писав сам, на відміну від багатьох своїх однокурсників..
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    напевно. Але є така річ - батьківська порада. І ми з татом моїх дітей будемо бачити, чи радити їм вищу освіту, чи ні.
    в наступні 6-8 років і так все настільки зміниться, що зараз неможливо передбачити навіть нашу думку про ту освіту, якою вона стане.

    а "не поступали" я ще в іншому сенсі казала. Декого на шляху до вступу супроводжують батьки. Не кажу, що це погано (крім випадків "домовлянь" і хабарів). А мої батьки були в універі один раз - побачити в списках, що я поступила (татові було важко повірити). І все, батьки навіть не знали, де знаходиться деканат мого факультету.

    Ну і в мій час ще було немало студентів, які жили на стипендію плюс підробіток. Це також я вважаю цікавим і важливим етапом свого життя, який вчить цінувати гроші і працю і є непоганим переходом до повної дорослості.

    Вища освіта - це вчене оточення, це крутий рівень спілкування, це знання, які отак прийшов до аудиторії - і греби лопатою. Чудові спогади.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    для мене це звучить як утопія.. ну але все міняється.. і такою має бути в.о.. знання які греби лопатою. а не - три З- завчив-здав-забув.. вузи мають вчити думати людей.. на мою думку..
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Підозрюю, що не тільки в нашій ))) це дуже адекватно і логічно. Інше питання, звичайно, що в нас той диплом можна купити, от тому знання випускника коледжу і знання випускника вузу не відрізняються.
    Той варіант, що пишете Ви, це взагалі позорний позор, при чому на то що потрібен лише папірець настроєні не лише студенти, а й викладачі, а це особлива печаль. В мене так чоловік отримував другу вищу. Воно, дійсно, тільки папірець.
    Хоча є і інші варіанти, я теж отримувала другу вищу, але мені крім папірця треба було і знань. І я таки їх отримала, потім 11 років пропрацювала за своєю другою освітою і таки користувалася тими знаннями, що мені то навчання дало. Хоч треба признати, що якість моєї першої освіти на порядок вища, а може і не на один.
     
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    цього не вчилась :) думаю стільки, скільки себе пам'ятаю
    це мій досвід і моє ставлення
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    це насправді не утопія. Хто як поставиться до навчання, таке і отримає...Дехто і на проплачуваних спеціальностях не здається і отримує потрібні знання. Варто лише зрозуміти одне, викладач, це не вчитель! Завдання викладача направити студента у правильне русло, а не втлумачувати матеріал!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  13. Melian

    Melian Well-Known Member

    Те, що я хотіла сказати, швидше не проблема вищої освіти як такої, а проблема яка створюється штучно. От на прикладі чоловіка: хороший спеціаліст, який почав "з низів" (простим робітником) і вивчив свою роботу вздовж і в поперек і, маючи дуже класний досвід роботи в цій галузі в Україні і закордоном, не може предендувати на вищу посаду бо відсутній диплом. Але,на аналогічну посаду раніше взято працівника з дипломом філолога ( на технічну спеціальність, на хвилиночку), але з хорошими звязками і мінімальним досвідом роботи. От такі то пироги(

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
  14. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я стикалась з таким дуже багато разів.... мене завжди дивувало керівництво. невже воно не зацікавлено в гарних спеціалістах?.. чи воно думає" а. нікуди не дінеться" або "прийде інший".. це ж скіки праці вкладено і коштів.. сумно..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ну якщо вища посада, на яку претендував ваш чоловік, юридично не вимагає певної кваліфікації-категорії, а судячи з написаного
    то не вимагає, то справа суто в "тарганах" керівництва фірми, а не у відсутності диплома у чоловіка.
    і мене таке дивує. Але з того що бачу, то розумне керівництво навіть дуже зацікавлене. Буває навіть так, що фірма оплачує працівнику вищу освіту, я знаю пару таких історій.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ну бачите тут така справа кожна посада, а тим більше керівна вимагає певної кваліфікаціі і відповідальності, і тут вже не тільки мухи керівництва. Бо може бути, наприклад, впріант якоїсь перевірки, де у керівництва запитають чому посаду займає людина, яка не відповідає переліку вимог. Або, наприклад, не знаю як зараз, а кілька років тому ліцензцю поновлювали раз на кілька років. А щоб отримати ліцензію фірма мала показати, що має відповідних спеціалістів, і підтвердити їхню кваліфікацію дипломами відповідними до їхніх посад. Нема дипломів - йди гуляй. Так що не завжди то замашки роботодавців.

    Ну і всі без винятку державні посади вимагають відповідних дипломів, тут взагалі без варіантів. Керівник навіть якби дууууже хотів, порушити не має права.
     
  17. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а. ну та . ну та. є посадова інструкція.. якій має відповідати працівник. .. просто начальство якби було зацікавлене. шепнуло тихенько-іди на заочне. а ми тобі компесуєм оплату за навчання і піднімем по посаді але знаєте.. інколи зручно мати людину -хорошого працівника не на керівній посаді...
     
  18. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ну начальство не нянька, і не з садочковими дітьми має справу. І оплачувати навчання не зобов'язані, ну бо хто винен, що працівник свого часу вирішив, що йому то не треба.
    --- дописи об"єднано, 14 Липень 2017 ---
    Ну і ніхто б не хотів іти лікуватися до лікаря в якого немає диплому. Ну типу був санітаром і навчився, а от для інших професій ми вважаємо це допустимим. Але, насправді, у багатьох відповідальність не менша, і знання відповідні потрібно мати.
     
    Останнє редагування: 14 Липень 2017
  19. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я трошки не згідна. ефективний керівник має дбати про своїх працівників. мотивувати їх не тільки фінансово...
     
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Закордоном, до речі, дуже поширена практика, коли велика компанія оплачує навчання перспективному абітурієнту, або студенту-першокурснику, який потім частково відпрацьовує затрачені кошти.