Вінчання у львівських храмах

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Narechena, 14 Березень 2010.

  1. Yylanka

    Yylanka New Member

    Ми вінчались в римо-католицькому костелі Успіння Пресвятої Діви Марії. В мене чоловік католик, сама греко-католичка. Для вінчання потрібно подати багато документів для католиків, зокрема, хрещення,миропомазання,катехизація,причастя, як для мене то лише основне було подати хрещення, і звичайно пройти науки та 2 сповіді.
    Насправді, дуже задоволені атмосферою,яка була присутня, приємне тремтіння від аури навколо і загалом.
    Щодо пожертв, то лише добровільно самі зложили, ніхто ніяку таксу не говорив.
     
  2. Moza

    Moza Member

    Ми теж в Успенскій. Більш ніж задоволені. Не було ніяких негативних моментів про які всі пишуть - від нас не вимагали не грошей ні жодних документів. Вінчались в будній день, дуже приємно що хор погодився прийти, хоч вони трохи здивувались що ми обрали день серед тижня. Але мені хотілося, щоб це був день лише для нас, в церкві були лише наші гості.
     
  3. zadovbalas

    zadovbalas New Member

    Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, що відомо про Церкву св. Андрія (пл Галицька)? Скільки часу тривають науки і за скільки часу потрібно записатись? Дякую :)
     
  4. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Чи потрібно перед шлюбом йти на сповідь? Бо нам нічого не казали (науки ми вже там пройшли).
     
  5. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ніби так. Принаймні ми ходили, бо казали на науках що треба.
     
  6. Emotional Lady

    Emotional Lady Well-Known Member

    Обов'язково. Бажано не більше, ніж за тиждень до шлюбу.
     
  7. Mushenia

    Mushenia Active Member

    Записувались десь приблизно за місяців 4-5..і то мали шлюб аж на 16.00 год. Науки майже 2 тижні, але було дуже цікаво)
    В мене вже трохи застаріла інформація, бо шлюб був 2 роки тому.
     
  8. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Ми хотіли б повінчатися в кінці року. У цій церкві. Науки - то кожного дня треба ходити? Присутність батьків обов"язкова?
    Не планували в цьому році, хотіли пізніше, більш урочисто щоб було. А тут я весною маю хрестити доньку моєї сестри і не знаю, чи дозволять невінчаній стати хрещеною в УГКЦ. Тому про всяк випадок швидше повінчаємось.
     
  9. Mushenia

    Mushenia Active Member

    За науки точно не пам'ятаю, але десь 2-3 рази на тиждень ми ходили на 19.00, приблизно по 2 год.
    На рахунок батьків не скажу, бо не знаю.
    А бути хресною більш за все що дозволять, просто треба запитати в священника, думаю на відсотків 99 дозволять.
     
  10. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Це знову я =) Вже записались на вінчання на лютий. Займаємось приготуваннями. Є питання. Чи можна вінчатись у вишитій сукні? Бо ми вже 6 років як одружені, і купляти весільну сукню на пару годин вважаю недоцільним. Якщо можна у вишитій, то що має бути на голові? Фата не підходить. Але ж голова має бути покритою? Віночок - то зовсім не те? Про хустку, яка вдягається наприкінці обряду, я знаю. А от до цього як? Що до вишиванки вдягти?
     
  11. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Можна обруч гарний підібрати в етно-стилі. Щодо необхідності фати з точки зору обряду не впевнена, тому нічого радити не буду. Але сприймати її як символ невинності на вінчанні давно чи вдруге одружених точно не варто. Може пасувати до вишитого плаття з дуже ніжною, пастельною вишивкою..
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. marianast

    marianast Well-Known Member

    Можна вінчатися у вишитій сукні. Голова не має бути покрита, ну то не обов'язково, точно. Віночок гарно і коси- гарно. Вибирайте, що вам до вподоби
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Sunichka я вінчалася без фати. Мала таке гарне довге волосся і так гарно заплели, що жаль було ховати. І у вишитій можна.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Я вінчалася в українськом строї, на голові нічого не було. Брали шлюб через чотири роки після одруження.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Зараз проходимо науки у церкві святого Андрія. Всього 7 лекцій по 2 години кожна (19:00 - 21:00). Кожного дня, крім неділі. Перші 3 заняття лектором був отець Яків. Дуже цікаво розповідав про церкву, роль подружжя у церкві, детально пояснив кожну з 10 заповідей, так само грунтовно розказав про правди віри та сумління (яким воно буває). Сподобався вислів про те, що "подружжя є знаряддям в руках Бога" і про те, що "подружжя співпрацює з Творцем у зачатті дитини". Мені надзвичайно імпонує підкреслено активна роль подружжя. Не пасивна (повинні робити те, і не робити те), а саме активна - ми створили маленьку, але могутню спільноту і щосили боремося із гріхом і примножуємо тим самим Світло на землі. А ще й співпраця з самим Богом у зачатті нового життя! Я досі під враженням.

    Останні 4 лекції веде пані Наталя. У якої з паном Віталієм 8 своїх дітей. Теж дуже цікаво. Намагається періодично витягати нас на діалог =) Щоб ми там до лавок не примерзли. Її розповіді - вже суто практика. 1 лекція була присвячена першим рокам подружнього життя - що там і як буває, з чим доведеться стикатися. 2-га (сьогоднішня) - про жіночу і чоловічу фізіологію, плідність, методи розпізнавання плідності, чому контрацепція - гріх, як планувати вагітність. Незважаючи на те, що ми з чоловіком вже 6 з гаком років живемо в шлюбі від РАГСу, було цікаво послухати. Дещо взяла для себе на замітку.

    І ще таке емоційне. Які ж щасливі дівчата, яким вдалося зберегти цноту до шлюбу! Як про це гарно розказував і о. Яків, і пані Наталя. Що це - цінний дарунок, який подруги можуть подарувати один одному в першу шлюбну ніч. Я встигла вже купу разів пошкодувати, що не ходила до церкви маленькою, не ходила до недільної школи. Що не змогла свого часу втриматися і наробила дурниць. Розумію, що цнотливі можуть через рік після шлюбу розлучитись, а нецнотливі прожити щасливо все життя разом. Але як би хотілося, щоб саме ВІН був першим... Щоб це було романтично і урочисто. Ех... Але маємо те, що маємо. Сподіваюсь, Бог дасть нам діточок - і я зроблю все можливе, щоб вони були набагато кращі за мене і вчасно зрозуміли те, що до мене дійшло лише в 30 років.
     
    • Подобається x 6
    • Зе бест! x 6
    • Погоджуюся x 1
    • мімімі x 1
    • Корисно x 1
  16. Dominis

    Dominis New Member

    Хто вінчався у храмі Різдва Пресвятої Богородиці на сихові? Що можете розказати? Чи варто замовляти хор? Чула що є квіткове оформлення? Скільки вартує хор і сам шлюб в церкві, так би мовити пожертва.