Вибираємо ім'я для дитинки (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Virginia, 9 Квітень 2013.

  1. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    я ще чула версію, що Галина походить від "галка" і означає "чорна" (можливо, в значенні "чорнява")
    з моїм іменем теж цікаво виходить: наче і від латинського "маре" ("морська"), але є ще й українське Марена-Морена-Марина - ім'я слов'янської богині ночі, страшних сновидінь (її ще називали просто Марою); вважалася дружиною Купала
     
  2. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Хм... Вікіпедія каже:
    А я ще нашла таке:
    Різні варіації, але все одно від богині :girl_wink:
     
  3. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    А для мене - притаманні українському народові з давніх часів. Чи для вас 200, 300 років ітд вживання імені на території певного народу не робить його властивим тому народові?
    А які, новітні?
    Тобто, Оксана, Марія, Галина - не українські імена? А які, російські? Грузинські?

    ---------- Додано в 14:21 ---------- Попередній допис був написаний в 14:16 ----------

    Прижилися чи ні, незрозуміла ваша думка? Стали українськими, таки? В "післяхристиянські часи"?)) До речі, ви впевнені про "український народ" - в ДОхристиянські часи?

    ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:21 ----------

    По-моєму, це всім відомо)) Що імена грецького походження))) Я саме тому їх в один ряд і поставила)) Українські (!) імена грецького походження)
    В своєму попередньому дописі я дала зрозуміти, що думаю про "походження") Можу ще раз навести: "Українська письменниця російського походження Марко Вовчок". На вашу думку, вона російська письменниця чи українська?
    Та прикладів дуже багато)) Є цілий цикл імпрез під назвою «Великі українці неукраїнського походження», який проводить Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого, обласна «Просвіта», НТШ. Думаю, паралелі з іменами чи будь-чим іншим можна легко провести)))

    ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:25 ----------

    Лілю, ви не згідні?
    Стосовно слова "старовинний", яке вам видалося невідповідним:
    Тобто, старовинний - це давній, старий. Не "той, що походить від дохристиянських часів і є властивого походження", а просто - дуже давній.
    А ось уривок з Академічного тлумачного словника:
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Якщо такі самі імена є в інших народів - ні. Я не заперечую, що то українські імена, точніше українізовані, але не вважаю їх стародавніми, ані власне українськими (рідними). Звичайні слова в нашій мові теж є запозичені, давно, давним-давно, а є власне українські. :pardon:

    Не всім. Зрештою, ви в один ряд поставили ім'я, що походить із єврейської, з іменем із грецької, а Оксана - або з латини, або від турків (тут думка двозначна).

    Колись у темі давали посилання на власне українські імена, то там, як і тут, запозичених у списку імен не було.
     
  5. romawka

    romawka Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    В родині існує думка, що не вартує дитину називати на честь померлого (діда). Мол, щоб дитини не була така доля, хтось ще таке чув чи є якесь пояснення?
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Якщо знову ж таки розглядати з єврейських законів, то радше має бути навпаки. Називати дитину на честь померлого це поважно і дуже похвально, тим самим вшановується пам’ять тої людини і віддається пошана. Проте, називати дитину на честь живучого родича не можна, особливо якщо це мама. Називати когось ім’ям мами, за єврейськими законами - нізя. Бо тоді ти будеш називати когось ім’ям мами, і ставити ту особу вище матері своєї. Але і тут вони діляться, на Ашкеназі - тоді не можна називати на честь живого, і Сефарди - тоді можна.

    Ваша родина до яких належить? :)
     
  7. romawka

    romawka Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Ой знати б до яких вони належать, просто кажуть, що не вартує так називати, щоб дитини не була схожа доля. Хотіла почути думку чи ще хтось так вважає чи то причуди моєї родини.
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Та бачте, ціла гілка в іудаїзмі так вважає. Так, що то не тільки ваша родина поодиноко така. :girl_haha:

    Якщо вони вірять в назначену долю, бо дитина названа якимсь ім’ям, то тут попахує язичиством більше ніж будь-чим іншим. Я, як особа віруюча, вірю в те, що Бог дав нам вільну волю і вибір, тож і долю ми куємо собі самі. Правда, виховання нам допомагає мати певні комплекси, але ж то не ім’я винне, що мої батьки закомплексовані. Чи не так?

    А ще я десь прочитала, що не можна називати дитину на честь батька, бо тоді це буде тиран. Я схиляюсь до думки, що тиранізм в дитині ми виховуємо, радше ніж даємо з ім’ям.
     
  9. Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    QUOTE]А ще я десь прочитала, що не можна називати дитину на честь батька, бо тоді це буде тиран. Я схиляюсь до думки, що тиранізм в дитині ми виховуємо, радше ніж даємо з ім’ям.[/QUOTE]

    А я читала, що дитина названа в честь батька буде не рішучою, буде ніби ховатися за батьковими плечима.
    Про не називати дитину іменем покійного родича теж чула. Але то може якщо людина передчасно пішла з життя.

    На тему імен для хлопчиків: а яка думка що до імені Остап?
     
  10. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Позитивна. Маю Остапа в хаті. Зараз стає все популярнішим.
     
  11. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    а як другий синок зветься?
     
  12. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Артем:girl_smile:
     
  13. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    І я маю Остапа в хаті. Коли називала так синочка, це ім'я не було поширене, хотіла назвати дітей простими, але не популярними, модними іменами, але не вийшло.
     
  14. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    А Артемів зараз, здається, багато... Бачу дуже багато візочків з номерами "Артем" :)
     
  15. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    ггг, а ми шукали номера Остап, а нема...
     
  16. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    коли народила Марка,то мене перепитували..як,як називається...шось таке дивне і рідкісне?
    а тепер тих Марків:girl_haha:
    бо я теж шукала не надто поширені і модні..з Любчиком так і вийшло...а Марко "помоднів"))))))))
     
  17. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    вже десь питала, чому Орестів називають Орками?
     
  18. Redvisitor

    Redvisitor Active Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    скорочено :)
    як Ярослава або Ярему називають Ярком, то Ореста - Орком :)
    (в нас теж Орчик :))
     
  19. Heureuse

    Heureuse вірю...

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    заподобалось мені ім'я Матвій. ніжне таке, милозвучне, благородне і наче рідкісне. має дуже гарну характеристику і значення- дарований Богом. а ще іменини 29 листопада, якраз десь близенького до нашої пдп.
    от тільки маю сумніви щодо того чи не надто простонародно воно звучить? порівняно з тим же Даміаном, якого ми обрали раніше. що скажете?
     
  20. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2)

    Особисто мені ім'я Матвій подобається більше ;)