Вибираємо ім'я для дитинки (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Virginia, 9 Квітень 2013.

  1. marianast

    marianast Well-Known Member

    @evita
    Походження імені Богданстарослов'янська. За іншою версією це ім'я – дослівний переклад грецького імені Федот, що трактується як «богом даний».



    Ім’я Яна є жіночою формою чоловічого імені Ян, яке походить від давньоєврейського імені Іоанн, що означає «милість Божа».
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Теж з тим стикнулася, будучи хресною рік тому. То дівчинку охрестили Меланія (власне, на Меланії народилася), а записали в свідоцтві Марта. Мені було дивно, бо думала, що коли дають інше церковне, то бодай через дефіс пишуть. Типу Марта-Меланія. Кличуть похресницю Марта.
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Це реально обмеженість людська. Марта і Марфа - одне і те ж ім‘я. От навіщо ото батькам вставляти палки в колеса. Марфа ж в календарі є. Якщо бути дотошним, то мало є сучасних імен в календарі, бо святий же не називався точно так, як зараз звучить ім‘я.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я вже колись писала. З моєю Меланією хрестили дівчинку Мілану. Так і хрестили: одну Меланка, іншу - Мілана. Священник на науках перед хрещенням говорив батькам свою думку, яка полягає в тому, що Меланія - це звичніше для України і є в календарі, але похрестили так, як хотіли батьки. Щодо Марти і Марфи - то це взагалі проста неграмотність, оскільки різниця - лише в транскрипції з грецької (типу ефір - етер, Афіни - Атени). А якщо доколупуватися, то правильно ім‘я святої взагалі рідко хто вимовить, бо це щось середнє між -ф і -т.
    Ще цікаве знайшла в старих архівах. В католицьких метриках кінця 19 століття на території сучасної Рівненщини і Житомирщини ім‘я Меланія зустрічалося в кількох варіантах. І так і було записано в сповідальних книгах (ага, і такі колись були:)). Наприклад: Меланія, Меланка, Маланка і, віувіу, - Мелашка. А я так свою дитину часто кличу і все думала, що дивно воно якось звучить, а мені подобається. І тут зустріла те Melaszka. Тобто навіть 100 років тому не було таких чітких вимог до транслітерації і транскрипції, як дехто зараз вигадує.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    це не обмеженість людська,а обмеженість православної церкви МП, в нас хрестять тільки тими іменами які є імена святих, мені 30 років і назвали батьки Яною,а похрестили Іванною,моя менша дочка Дарина,а похрестили Дарією, хресниця в мене Анжеліка а похрестили Анною, священник тоді запропонував мамі два імені на вибір для хрещення Анна і Ангеліна,кума вибрала перше. Дітей звуть так як записано в свідоцтві про народження,а от коли треба подавати за здоровя то треба вказувати так як хрещені.В мене бабця 41-го року народження, звалась Поліною,в усіх документах так,а хрещена під іншим іменем і коли я подаю за "упокой" то весь час згадую як же вона хрещена була
     
  6. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Мені зразу "Кайдашева сім'я" пригадалась. Там невістку так звали, звучить гарно і незвично. От Мотря давно не чула, щоб звали, хоча ім'я специфічне, як і Карпо)
    А ще в тому творі було красиве чоловіче ім'я Лаврін) Хоча таких тепер не чула ніде.
    Зараз багато старовинних імен популярні. От хлопчаче Ярема в тренді, але мені щось не дуже. Хоч саме ім'я наче й нормальне, але якось мені дуже строге. Хіба Ярчиком в дитинстві кликати.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    у нас з чоловіком була домовленість щодо третьої дитини - Лаврін і Меланія. Маємо Меланку))
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    у мене прабабця з Житомирщини була Явдохою. Але записана, як Євдокія. Хоча всі знали її лиш як Явдоха. Мама розповідала, що це була дуже добра за характером жінка.
     
    • мімімі мімімі x 1
  9. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    І моя прабабця з Вінниччини Явдоха, тільки так її називали, а записана Євдокія.
     
  10. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Знову я тут,бо так і не зійшлись на імені.
    Останні дні мені дуже подобається Назарко.
    Але не маю нікого серед друзів і дітей. Які вони? Дорослі та діти з таким іменем.
    Фаворити на даний момент Артем та Назар
     
    Останнє редагування: 3 Жовтень 2019
  11. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    В мене бабушку звали Євдокія, але всі звали її Дуня
    --- дописи об"єднано, 3 Жовтень 2019 ---
    Назар гарне ім'я, в дочки однокласник так звати.Є ще імена Макар, Максим, Роман.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Макар та Роман сусідські діти, можна сказати двері в двері, а Максимко рідної сестри синок.
    Шукаємо так щоб не дуже повторювалось.
    В садку в малої 2 Дем‘яна, 4 Матвія, 3 Марка, 3 Юрка, тому хочеться чогось не «модного» скажемо так)))
     
  13. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я ще думала над Олег..Ігор.. не популярні сьогодні
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    Ростислав, Дмитро, Богдан, Юліан.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Olenka Matviikiv

    Olenka Matviikiv Well-Known Member

    Тимофій , Владислав , Тадей, Нестор , Лук'ян, Устим, Северин, Лука .
    Останніх три імені , це мої фаворити .
    Сина я назвала Устимом .
    А Лука і Северин, то на майбутнє ))
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Shashynichka

    Shashynichka Well-Known Member

    В нашом краю таких імен уже не зустрінеш. Тільки Владислав.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я знаю зараз малого Назарка, то це така мила і дуже добра дитина. Зі мною вчився колись Назар - повна протилежність: збиточний і дуже язикатий)))
    В нас похресник Валерій. Більше я не знаю жодного малого Валерія ніде і не чула про таких:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Gala

    Gala Well-Known Member

    У сусідки малого звати Семен.
    Ще знаю дівчинку, звати Доляна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    В студентські часи в нашому гуртожитку жили два Назари,дуже гарні хлопці були. А в моєї начальниці синок Назар, 10 років дуже чемна відповідальна дитина, старанно навчається, дуже здібний до навчання і головне є бажання до того.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    Остап,Тарас, Юрій,Андрій,Михайло:girl_smile:
    Назари,яких я зустрічала,двох типів:або серйозні,вдумливі,розважливі або милі шилопопи:girl_crazy:
     
    • Смішно Смішно x 1