Вибираємо ім'я для дитинки (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Virginia, 9 Квітень 2013.

  1. Merry

    Merry Well-Known Member

    Ще були Ірини тоді популярні
     
  2. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    з трьох класів я пригадую тільки ще одну Галину.. в технікумі на потоці ше дві) зато Наталь.. нумерувати тре було))
     
  3. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я - Галина 80-го року))) Була єдиною в класі і на потоці в Універі. І загалом серед своїх більш-менш ровесниць знаю лиш 3 Галини. Ще є пару панянок в категорії 50+. З молоді не знаю жодної. В школі і в ВУЗі найбільше свого часу було дівчат з іменем Наталя, Таня, Ірина, Ольга. Ще були популярні Оксана і Олена. Галин от не так вже й багато. Хоч це ім'я чомусь вважається традиційно українським. Але я досі не розумію чому. Бо навіть в класичній укр. літ. персонажів з таким іменем не дуже густо. От тре буде якось почитати історію появи цього імені у нас. Колись мені одна жіночка розказувала, що це ім'я в нас поширилось завдяки єврейським родинам:d23:А ще в мої шкільні роки дуже модним і бажаним було ім'я Юлія. Було ще тоді рідкісним. І як десь була Юля, то вже така зірка була)))
    ПиСи я от досі не знаю, що означає ім'я мого малого і якось геть не прив'язувалась до образу чоловіків з таким іменем.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    мож через пісню- несе Галя воду? )))
    пс. про Юль згідна)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Перед декретом я працювала у жіночому колективі з 4 людей - 2 Галини))))
     
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я з 87, то лиш одну Галину зустріла свого віку - в універі. В нас був бум Оль. 87-88 рік, в мене в телефоні певно третина Оль з того періоду. Діти завжди перепитують, яка саме тьотя Оля дзвонила, коли кажу просто "Оля". Ще Наталі. А от в моїй другій школі були суцільні Марії. Я вже, здається, колись писала, що в бабиному селі є мільйон приводів назвати Марія. От я з середини вересня - ну то мус бути Марія, бо між двох Марій родилася. То все стосується періоду від 28 серпня до 14 жовтня. Ну і ще плюс/мінус місяць на "перед Марією" і "після Марії". Листопад-початок грудня - ну то теж "на Марії". Десь тиждень до і тиждень після 22 грудня родяться Ганни, потім знов Марії. В травні Марії, в околі Благовіщення Марії. І ще є багато приводів назвати Іванна. Інші імена мають хіба ті, що народилися безпосередньо на Катерини, Андрія (Андріани), Ірини, Василя чи щось таке. Ще був вихід назвати Мар'яна, якщо Марія геть не підходило. В результаті в мене в класі було 3 Марії і одна Мар'яна. В сестри 2 Іванни, 2 Марії і, здається, Ірина. В сусідньому селі вже було якесь розмаїття - Таня, Юля, Наталя, Оксана, Олена. О, ще згадала, Інну і Настю з другої школи. То була така екзотика, як тепер щось типу Іларії чи (трохи менше) Терези.
    Мені Іларія дуже подобається:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    от в мене по життю одні Марії - однокласниці (в класі було 3 Марії, в паралельному - 2). На вулиці - що не хата - то там Марія, на роботі те ж саме. Якоїсь вікової залежності не побачила (від 5 до 85), і по місяцях народження також.
    Подружка всю вагітність називала доцю одним іменем (всім сподабалось, всі за, без жодних варіантів), а тут з пологового додому приїхала - Марія ;) Сказати що всі були здивовані, то нічого не сказати. Причина чому так назвала - взяла на руки, і тут зрозуміла що це Маруся і жодне інше імя не підходить ;) п.с. всі з тим погодились ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. marianast

    marianast Well-Known Member

    А в мене все життя дві Мар'яни - я і ще хтось. В одній школі, в другій, в універі. Наталь повно, Оль повно, ну і на Галь мені завжди щастило. Ані, Іринки, Оленка, Оксани- теж достатньо. Мар'яна то видно дуже модно було в другій половині вісімдесятих, бо ми майже всі родом звідти. Все дитинство мучила мене історія - батьки хотіли Вікторією мене назвати, а баба кіпішу наробила і передумали. Я так хотіла бути Вікою. Зараз даже органічно почуваюсь Мар'яною.
    Хлопчаче Мар'ян дуже навіть подобається
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    В мене в класі були два Мар'яни. І Тарасів багацько з того року.
     
  10. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Ну раз пішла така жара щодо Галин. Я Галина 88 року, яка виросла в Одеській області, і я там була одна на все місто -+ мого віку, та й мабуть взагалі, Ґалінка (так, Галя ніхто ніколи не називав, там все люблять лагідно: Марінка, Альонка, Іріша ітд). А приїхала у Львів, і першими дівчатами в групі, з якими я познайомилася, були дві Галі і Маруся. Словом, тільки в моїй групі було 5! Галь. На потоці, мабуть до 15 точно. І щоб якось вирізняти, мене таки кликали всі 5 років Галинка, Галінка, і ніколи Галя (взагалі так склалося, що мене так у житті ніхто не називає, хіба хтось чужий). А з діток маленьких я знаю лише одну Галю - Галя Дубок з Голос діти, і то така мила Галинка :) А ще мене вчителі в школі кликали Галочка)

    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
     
    Останнє редагування: 28 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 3
  11. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Я теж. Мої батьки на свята не орієнтувались, а то я, мабуть, була б 100% Марія =) Назвали Юлією (1985 р.). Була 1 така в класі (1990-ті). В університеті вже 2. Але ніхто не дивувався і не захоплювався тим іменем. Що Юля, що Наталя було все одно.
     
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Теж знаю тільки двох Юль-ровесниць. Пам'ятаю, свого часу мене приємно вразила дівчина з рідкісним тоді ім'ям Ангеліна — так воно пасувало до її жіночної , світлої зовнішності і характеру.
    Повертаючись до Марій. З особистих спостережень, дівчата, які звикли до різних звертань були відповідно: Маруся — м'яка та лагідна; Маша — стильна і трохи зверхня, хоча при потребі дипломатична; Марія — ділова і конкретна, ну а Марічка — енергія через край, і добре, якщо з мирною та розумною метою )
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А Марійка яка? )))
     
  14. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Тільки старших, віку моєї мами знаю )) дуже відповідальні, всім переймаються, діяльні такі.. і балакучі )) Звичайно, то не привід узагальнювати і класифікувати всіх Марій )) В будь-якому разі, всі власниці цього імені — таке враження, що досить сильні особистості, практичні і в житті не пропадуть. Гарне ім'я, таке «земне», повне життя.
     
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @ГаЛоЧкА, вам як Галочці, і мені теж, напевно буде цікаво...
    Я вже вище писала, що дивуюсь чому ім'я Галина вважають традиційним українським. Хоча в класичній укр. літ. його майже не згадують. Так от, я вичитала на геральдичному форумі допис історика про таке...Найпопулярнішим іменем колись на укр.землях було ім'я Ганна. І було воно настільки поширеним, що ледь не кожна друга була Ганна. Навіть в одній хаті, в одній родині було декілька Ганусь. І щоб не було плутанини, їх відповідно називали по різному. Когось Ганна, когось Гануся, Ганя, Ганька. Ну і скорочень на всіх не вистачало, тому, щоб уникати плутанини додався ще варіант Галя(Галька). Ну бо ім'я дійсно було дуже поширеним. Власне тому ви часто зустрічаємо ім'я Галя в нар.піснях та жартах, а от повного імені Галина годі шукати. Бо це була "усно-побутова" форма імені Ганна. І до імені Галина немає жодного відношення.
    Ось така цікава версія.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    ага) а ще є пісня прив)язали Галю до сосни косами.. Там дійсно не сильно розрізниш Галю чи Ганю
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    В мене прабабцю всі кликали Галя. А по паспорту була Анна.
     
  18. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    згадала- моя тітка Ганна. а всі кликали Галька..
    пс. особисто я не люблю таке звернення- Галька.. або Галчона.. фу..
     
  19. Siania

    Siania Love Life

    Ми цілу вагітність не могли оприділитись. То буде Єва, то Емілія, то Вікторія то Анна.
    В результаті доня сама обрала собі ім‘я, народившись 26 жовтня на іменини Злати :)
     
    • Подобається Подобається x 10
  20. zetta

    zetta Well-Known Member

    пригадую школу, коледж, інститут : Галі, Мирослава, Ірини, Олени, Марусі, багато Лесь, Тані, Емілія, Світлани, Зоряна, Лілі, Соломіі , Алла, Наталя, Люба.