Весільні рушники

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем algo, 16 Січень 2009.

  1. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Я не розбиралася, вишила той, який сподобався.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Відповідь: Весільні рушники

    Не брати зайвого до голови :)
    У різних регіонах України були різні умови вишивання "правильного" рушника, Ви не можете знати достеменно як саме було прийнято у Вашій родині чи Вашому місті чи селі.
    Вишивайте спокійно, а головне з хорошими думками про те що це ВАШ рушник і він буде саме таким як треба ВАМ!
    Якщо вже геть боїтеся тих забобонів типу "пташок під ноги не можна", "над коронами квіти вишивати не можна" і т.д. - вишийте собі рушник з геометричним орнаментом (зірки і ромби мають дуже гарні символічні значення :girl_wink:)
     
  3. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Весільні рушники

    головне не зашивати середину рушника,ні і не бажано вишивати маки
    все решта,то особливості в певних регіонах
    Найголовніше щоб вам сподобався орнамент,і ви з настроєм його вишивали:girl_wink:
     
  4. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    дуже всім дякую!
    Насправді я геть не забобонна людина, але от як почала шукати схеми то натрапила на ту символіку, а так як українському менталітеті впринципі притамання емоційність - то я й перейнялась тим, як строго і драматично та символіка описується :girl_wink: Взагалі просковзнула думка, що я занадто грішна, щоб його вишивати :girl_emo::girl_smile:

    Але то все справа у вірі. Якщо людина вірить, що чорний кіт то на біду - то біда буде і навпаки. Думаю, наші предки просто дуже сильно вірити в ту символіку, а думки ж - матеріалізуються :girl_yes:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Вишивайте))) Не читайте того всього. Я коли задумалась над тим, що хочу вишити сама рушник теж того всього поначитувалась, а ще й такі лякливі забобони там понаписували, що мені спершу взагалі перехотілося вишивати. Але потім побачила дуже гарний рушник, який так припав мені до душі, що я зрозуміла, що саме такий хочу)))) і мені було байдуже чи відповідає він якимсь забобонам чи ні:girl_wink:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Я вірю лише в добрі забобони :), але і до порад щодо вишивання прислухалась.
    1. Довжина - має бути 2,5-3 метри. Чому? А а довге подружнє життя. А ще тому, що на такому рушнику, ставши посередині, Ви тки точно не настпите на узор, а ще рушник гарно виглядатиме з-під плаття. На короткому рушнику платтям можна закрити все, і узор, і плаття, і рушник.
    2. Молитва - можна помолитись 1 раз перед початком роботи. Як то кажуть лишнім не буде :). А якщо молитись весь час, то хто хрестики рахувати буде?
    3. Починати в четвер - кажуть, то найкращий день, то чому б і ні. Я стараюсь ні в неділю, ні в понеділок нової вишивки не починати.
    4. Узор - геометрія чи квіти, різним регіонам притаманні різні узори, так що то геть не має значення. Вибирайте той що до душі і вперед.
    5. Колір - я б уникала повністю синього рушника, кажуть сині рушники вишивались "на смерть" :).
    Аби бажання! Вишивйте на здоров"я!
     
  7. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Весільні рушники

    Сині рушники на смерть? Вперше таке чую. В мене був чисто синій рушник, без інших кольорів. І повністю геометричний взір.
    Samhayne, де Ви прочитали про синій колір?
     
  8. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Єдине, чим я керувалась- не шила в поганому настрої, в мене тоді постійно плуталась нитка. Візерунок був таким, який найбільше сподобався. Таки направду кожен регіон має геть протилежні забобони щодо цього - десь лише геометрія, десь обов'язково рослинний орнамент, в когось обов'язкові голуби.
     
  9. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    ще ніхто з тих, кому мама вишивала сині рушники на весілля не помер. а то вже добрих 30-40 років шлюбу. не переймайтесь
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Я не в тому значенні, що від синього рушника хтось помре, а
    По аналогії, синя вода=перехід=подойбіччя=смерть. Не даремно у всіх казках, при переході через певну річку опинялись у потойбіччі. До речі, казковий Калиновий міст - і є поєднанням потойбіччя з живим світом.
    Але, якщо синій/чоловічий/холодний колір врівноважується червоним/жіночим/теплим, то чому б і ні? Весілля це теж перехід жінки, з одного дому в інший, зміна прізвища.
     
  11. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Весільні рушники

    я під час вишивання переважно молюся, якось так мені йде, і не рахую хрестики, нащо їх рахувати? дивлюся на монітор і вишиваю
    в четвер починали, бо то день перуна :) (і Богові свічку, і чортові огарок), а найкращий день - сьогодні

    @Consuelo взір вибирайте, такий, що до душі вам, щоб дуже подобався і був "вашим"

    я би лиш голуби і оті вінки/обручки не вишивала, то таке попсове мені :), але то мої заморочки

    ну і гарний настрій і настрОй вам в поміч
    бажаю успіхів
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Дякую за побажання!
    А сама ні в якому разі не хочу голубів і обручок. Мені дуже хочеться український мотив, тому навіть якщо птахів - то в орнаменті.
     
  13. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Я собі рушника під ноги вишила десь в 25 років. ще з чоловіком і знайома не була, якраз таки і квіти, і голуби, і обручки - тоді він мені дуже подобався. Весілля було в 30 :), з тим таки рушником, а от зараз мені подобаються зовсім інші варіанти :). Тепер мені нра рушники з вазонами, родовим деревом....
     
  14. Іра Калушка

    Іра Калушка Well-Known Member

    Відповідь: Весільні рушники

    Прийшла моя бабця і давай мені настрій псувати: 3м, то задовгий!!! Як будуть стелити, то треба буде підігнути........ Ну, який задовгий? Та в мене взір з кожного боку тільки 60-80 см десь буде. Бо захотілось мені чорно-червоного з френзлями, птахами, родинними деревами, з його боку один взір, з мого - інший, з оберегами і віночками. Та й не для того я стільки часу на нього витратила, щоб на всьо стати і під платтям сховати. Показую їм фото з інтернету, як гарно, коли стоять посередині, все видно. А не тоді, коли зі сторони нареченого кусок рушника, а зі сторони нареченої лише френзлі з під плаття виглядають. Аж киплю :girl_cray:
     
  15. Dana K

    Dana K Well-Known Member

    Дівчата, скажіть, що робити... Вишиваю рушник, і бачу, що треба кусок попороти... :girl_blush2: бо то якась помилка в схемі, треба 2 кольорі місцями поміняти. Виноград по центру краю рушника має багато кольорів, і коли я вже вишила майже все, бачу, що один зі світлих -- не зовсім світлий, а має бути якби бліком... ну, короче, в схемі прокол, і треба міняти місцями... бо так як є не гарно..
    а то ж весільний рушник...:girl_sad:
     
  16. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    покажіть схему і те що вийшло, бо так важко судити :)
     
  17. Dana K

    Dana K Well-Known Member

    [​IMG]
    [​IMG]
    Там де ниточка синя і під нею світлим ліловим вишито...
     
  18. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Не так вже й багато вишито. Якщо замість темнішої вишили світлішу, то хіба в тих бубках наступною брати ще світлішу, типу посунути колььорову лінієчку, а на останню підібрати нову світлу ниточку. Я б перепорола, не люблю, коли неакуратненько але то вже діло смаку, ніхто не досконалий.
     
  19. Dana K

    Dana K Well-Known Member

    Я мала на увазі, що вишито тими кольорами вже велику частину. І я хочу перешити, бо ж буду знати, що там не так.
    І взагалі можна було і не ставити питань... я швидше хотіла почути, що ніц такого страшного пороти вищивку на весільному рушнику
     
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    я би порола все з помилками і міняла, щоб результат був гарний
    це не те, за що варто переживати і чим гризтися
     
    • Подобається Подобається x 1