Великодній кошик

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Багіра, 25 Квітень 2013.

  1. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Великодній кошик

    трошки не до теми, але моя бабуся завжди носила кошик в торбі - ну але через те, що ще будучи молодою то заборонялось, і просто звичка залишилась.
     
  2. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Великодній кошик

    Може ховають з тих міркувань щоб пил не осів на продуктах?
    Все таки і м"ясо і яйця ( хто чищені кладе), і паска.
    Я кошик зісередини серветками викладаю, зверху рушник. Вважаю що достатньо захисту, а комусь може й ні.
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Великодній кошик

    Ніколи свого кошика в багажник не ставлю. Тільки на руках і кажу дітям тримати і берегти як зіницю ока.
    Коли жили в Нью Йорку, то багато українців їхали до церкви на автобусах і поїздах, то свої кошики вони несли в додаткових торбах. Я ніколи свого кошика не ховала в торби, і завше несла його відкрито. Колись в Україні, як церква ще не була дозволена ми також носили до костелу в торбі.
     
  4. sanches

    sanches Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    горілку не бачила, хоч і ходжу туда святити кожен рік а от вино - частенько зустрічалось

    і в нас так)) сирну пасочку робимо в спеціальній формі - як обрізана піраміда


    ми в цьому році клали до кошика: паску здобну (та, що куліч) і паску сирну, яйця, м'ясного трошки, хрін (перетертий в баночці) і сіль. Корзинки прикрашали гілочками самшиту (він же мирт, букшпан :girl_smile:).

    І ще не в тему - моя бабця родом з Росії розповідала, що у них було прийнято носити на освячення все не у кошиках, а на великому блюді, яке ставилось на центр білої тканини. А ця тканина вже зав'язувалася і виходила така собі торбинка...
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великодній кошик

    У нас теж такий багажник, що я би туди не ставила (і раніше завжди возили в салоні), а цього року як верталися з церкви, то муж поставив саме в багажник, а я була така втомлена, що геть про то не подумала. Коротше, це був останній раз, що ми в багажник поставили. :nea: А люди бачила, що возять у багажнику, бо там такі кошики величе-е-е-езні...
    Йой, ну що я зроблю. Бачили ми кілька років підряд у людей. А ви після посвячення йдете до церкви на богослуження? Бо ми після освячення йшли далі по церквах, відповідно й бачили тих, хто з горілкою був. :pardon: А може, зараз люди вже трохи опам'яталася й більше не роблять того, що робили наприкінці 90-х?
     
  6. sanches

    sanches Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

    в нашій родині традиційно - освячують кошик у суботу :dntknw: а на службі я була лиш на всенощній, то ті люди, які залишались після неї на освячення кошиків без горілки були...
    Може й люди опам'яталися :girl_smile:, але я пригадую минулі роки священники робили зауваження людям щодо вмісту їх кошиків (і щодо вина в тому числі), так само просили кошики з м'ясним до самої церкви не заносити...
     
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

     
  8. sanches

    sanches Well-Known Member

    Відповідь: Великодній кошик

     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Великодній кошик

    Думаю, найбільше пасує до цієї теми.
     
  10. Sweet sunflower

    Sweet sunflower Well-Known Member

    Ми кладемо в кошик: паску, крашанки/яйця (почищені від шкарлупки,одне чищене завжди - потім на всю сім'ю за сніданком ділимо),сіль, перець, оцет, хрін, масло, домашній сир, по кусочку ковбаски, шинки, шпондерка, і свічечку ставимо.А, ще прикрашаємо кошичок,гілочками (мірти -бушпан ) вишитим рушничком.
     
    • Подобається Подобається x 2