Ваші сусіди - ваша біда

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Gala, 16 Вересень 2008.

  1. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Не знаю) теж це цікавить, може відпустку взяв, чи почав дома працювати) .
     
  2. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Вибачте, я вас правильно розумію. Ваш сусід виходить на вулицю курити? Що тоді не так?
     
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Колись жила в будинку на 4 квартири. Теж мала такого сусіда-пияка. Який був таким молодцем, що виходив курити на вулицю, і ставав біля нашого балкону, на якому переважно спали діти (1поверх). Біля своїх вікон він чомусь не ставав. І дома не курив. Але, як на мене, краще б вже дома то робив. Принаймні нам би не було чути.
    А після того, як покурив, кидав свої бички під наш балкон, або на мій квітник під вікнами. Розмову вела не раз, просила, вимагала. Але це було безуспішно. Він там прожив все своє життя, і весь час там курив і туди кидав. І міняти не збирався.
    І я змирилась, тупо то визбирувала, дітей забирала.
    Життя в будинку і в квартирі - дві великі різниці. Але нюанси теж є. Ну або жити тоді десь на хуторі.
    Зараз живемо в будинку, ніхто під ніс не курить, але регулярно хтось щось палить. Єдиний плюс - не так часто як курить сусід Наталі.
    Ну і для мене зараз великий напряг від сусідів - то крики. Маємо за сіткою сад двох пристаркуватих сестер, які там проводять майже весь день. І ми теж у своєму садку сидимо стільки ж. Так от вони люблять спілкуватись з різних його кінців і лише криками. Про притримування фіртки взагалі ніхто не чув. І тільки вкладу малу спати (а хто має малих дітей, той знає, що то не завжди просто), як одній сестрі припече щось спитати в іншої. І так цілий день. Але то не смертельно, переживемо).
     
    Останнє редагування: 17 Травень 2018
    • Співчуваю Співчуваю x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Ну от я чому питаюсь. Вище похвалила сусіда, який виходить курити на східці перед під'їздом. Але ж це зовсім поруч з вікнами двох квартир. Їм певно затягує в хату. Значить курець повинен перевзутися в вуличне взуття(бо в тапках далеко не підеш в не літній період), відійти подальше від під'їзду, подивитись чи навколо немає жінок, вагітних, дітей, покурити і щасливим повернутись додому. Я б не відмовилась, щоб мій чоловік так робив, може б курити почав менше. Але так як він працює допізна, то вдома викурює максимум 1-2 сигарети, тому йому таке ходіння великої користі не принесе.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Siania

    Siania Love Life

    Ну от Ви на то нормально реагуєте, то і він собі дозволяє.
    Мій чоловік на роботі курить багато, а вдома ніколи. Ну, або коли виводить собаку.
    Бо йому таки лінь взуватись і спускатись.
    Все залежить від виховання. Не буде людина курити в хаті/на балконі/в під’їзді/під вікнами, яка поважає інших.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Я погано реагую навіть на те, що він приходить з вулиці і від нього чути сигаретами. А чути таки сильно. І цю сигарету на балконі він почав курити останні два роки. До того, коли приходив додому вже не курив. Але чи то важка робота, чи вік, чи стаж курця, чи бажання так негативно вплинули. Ну і я впевнена , що його дим нікому не заважає.
     
  7. taipen

    taipen Member

    може то песик ))?
     
    • Смішно Смішно x 2
  8. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    Тому і курить. Якби ви, його дружина, були впевнені, що дим заважає і він розумів, що дим заважає, то не курив би певно. Мій тато курив багато. На балконі, і сходовій клітці він пробував це робити. Ми жили на 5 п'ятиповерхівки без ліфта. Коли сусіди попросили не курити, мама сказала йому, що курити він може не там, де людям, включно нас, це заважає. Він або вдягався і йшов кудись в магазин прогулятись/покурити, або не курив в цей час. Було б в людини бажання/розуміння. Доросла свідома людина МОЖЕ курити в відведених місцях, і може не курити в певний час доби, якщо має бажання. То не без води тиждень прожити і ніяка не життєва необхідність.
    І так, якщо будинок на 2 квартири і в подвір'ї курять, коли там діти поряд бавляться, то це заважає. Не знаю, які тут питання можуть виникати. І те, що то його частина, коли дим валить всюди, ніяке не виправдання. Єдине, що нема на то ради, якщо в людей нема совісті. Наші сусіди в гаражі фарбували машини, і мені ті всі запахи на 2 поверх йшли. З зачиненими вікнами і працюючими кондиціонерами через внтиляційну систему. Я з ними боролась, говорила, викликала міліцію і міську службу - все марно. Поки вони не з'їхали, не було на то ради. Але зауважу, після кожної "розмови" було 2-3 тижні спокою. Якби мовчала, то все літо б дихала фарбою і розчинниками.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  9. Online

    Online Well-Known Member

    Сусід, з якого почалася ця розмова, формально якраз курить у дозволеному місці. І пред'явити йому немає що. Перестане курити чи ні - це його добра воля, поліція тут не зарадить. Більше того, якшо почати воювати методом "чоловічої розмови" чи капостями - підстави викликати поліцію матиме якраз він. Така от зворотна сторона багатоквартирних будинків. Над кимось живе табун малих мустангів, біля когось цілий день виє пес, чи живе людина-дрель, чи голосно займаються сексом, чи постійно скандалять, чи фанат традиційної кухні готує їсти на салі без витяжки і всім їм формально нічого не пред'явиш. Якшо це нервує, то як на мене, єдиний варіант - якось удосконалювати власне житло. Ну от радили поставити кондиціонер, наприклад.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 14
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Ну ціна на кондиціонери стартує від 6000, то нам трохи задорого. Ну хоча, якщо вже буде нікуди діватися, то може прийдеться.
    Вчора закривали вікна після 9 вечора, то нічого не чули. Відкрили десь в 11, почули легенький запашок,то зразу закрили. Вдень все нормально.
    Але в нього вже бували такі тимчасові затишшя, тому не знаю як буде далі.
    --- дописи об"єднано, 17 Травень 2018 ---
    Ну і кондиціонери, наскільки я розумію, працюють тільки при зачинених вікнах. А свіжим повітрям дихати теж хочеться) просто ми привикли, що вікна в нас майже постійно відкриті.
     
  11. iragonzales

    iragonzales В декреті

  12. iragonzales

    iragonzales В декреті

    У кожної медалі є зворотна сторона, так що подивимося на ситуацію з протилежного боку. Що робити якщо сусід курить на балконі, а дим, попіл і недопалки заважають вам? Для початку постарайтеся вирішити питання дипломатичним способом.

    Поговоріть з курцем, поясніть, яким чином його особиста залежність перешкоджає вашого комфортного життя. Адекватна людина обов’язково увійде в положення і вживе заходів, які позбавлять вас від побічних продуктів тютюнопаління.

    Якщо ж розмови не спрацювали, дійте більш жорстко. Але лише в рамках закону: жодних бійок, псування майна та інших хуліганських витівок. В тому числі, потрібно звернутися в наступні інстанції:

    • дільничний поліцейський;
    • Росспоживнагляд;
    • пожежна інспекція.
    Відразу ж слід приготуватися: відповідні органи можуть з посмішкою сприйняти заяву про те, що сусід курить на балконі і як боротися з ним, ви не знаєте. Але ваше завдання – бути максимально наполегливими, чітко і переконливо аргументуючи свою позицію. Наприклад, повідомте дим потрапляє в квартиру, де живе маленька дитина. Або пред’явіть довідку про те, що хто-небудь із членів сім’ї страждає на астму. Зрештою, не полінуйтеся зібрати доказову базу! Наприклад, сфотографуйте попіл, який зіпсував білизна, яке зазвичай сохне за вікном. А ще краще – зафіксуйте наявність «бичків», адже вони можуть стати причиною пожежі на житловій площі.

    Загалом, відстоюйте своє право на життя в комфортних умовах. Швидше за все, серйозних санкцій на сусідів-курців накласти не вдасться. Але при належній старанності можна чогось досягти! Приміром, якщо зумієте переконати дільничного в тому, що сусіди курять на балконі і реально вам заважають, він зробить їм зауваження. А це вже краще, ніж нічого.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Тут дуже нема про що говорити.

    За законом людина може бути права, а по совісті - ні. І приклад з курінням дуже показовий. Бо дим розповзається за законами фізики, а не за законами України. І звісно не треба нічого лити на голову курцеві, але по-хорошому (чи то по-поганому) він псує здоров‘я багатьом людям, хоч формально правий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  14. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Казка на ніч. Живе навпроти нас дідусь 90-річний. Жінка померла більше 10 років тому і він собі пішов в загули. За ці роки були п'яні дебоші з бомжами, витоки газу, останній раз все закінчилося пожежею і Кульпарківською за п'яний опір поліції. Так до слова, дідусь практично сліпий і не менш глухий. Але його всі сусіди жаліють, помагають, бо якось так склалося, що діти не дуже мають час на нього, а замолоду він був непоганою людиною. Пробачили йому й ту пожежу (яка мене налякала мало не до смерті), але з умовою, що діти газ йому перекриють і будуть краще пильнувати. Але всі сусіди "на стрьомі". Пів години тому дзвонить в двері сусідка. Через двері від діда чути дивний звук, дід на стуки не відповідає, двері на ланцюжку. Мій чоловік погодився з нами, що то тече вода з труби. Ми з сусідкою, навчені гірким досвідом, кажемо вже дзвонити в поліцію. Але муж вирішив привідкрити двері трохи сам. Короч присвітили через щілину ліхтариком, а дід собі сидить в кріслі в самій білизні і бриється електробритвою:girl_haha: ясно, що грюків в двері не чує, світла не включає. Ото би було весело - викликати поліцію, бо сусід бриється:girl_blush2: не скучно з ним.
     
    • Смішно Смішно x 13
    • Подобається Подобається x 2
  15. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    Сусіди наші любі, ті, що чоловікові родичі за сумісництвом пристроїли на днях такий скандал, що то просто .... (в якійсь передачі тут було б суцільне пікання). Перекриваємо дах, грошей з них не взяли ні копійки - ну то сидіть собі тихенько і тіштеся економії. Так нє - спочатку тітка полізла на горище перевіряти чи раптом ми там мансарду не прибудували собі, ок. пустили, подивилася, заспокоїлася. Обмуровують комини - кричать "наш не рухайте, ми не хочемо!", потім - ми так не казали.. Тітчин чоловік (не можу його інакше назвати, бо слово буде нецензурне) причепився до майстрів, що він не дасть ставити ринви, бо йому "на город буде текти", і взагалі він "полізе на той дах і к .... матері все поламає". Тут правда, хвала і шана майстрам, які сказали, що розмов з ним вести не будуть, бо все вирішено з замовником, т.т. з моїм чоловіком.
    І от позавчора цей сусідський пОтвор знов дістався до майстрів, які вже почали ставити ті нещасні ринви. Дівки, ви б чули ті слова і істеричні крики (маю все записане на диктофон)!Я, працюючи з будівельниками, навіть не знаю таких слів! І це хірург-онколог (навіть відгук про нього тут на ДП є), який мав би бути інтелігентною людиною.
    Якщо коротко: то він нікому не дасть нічого робити, все потрощить і поламає, а замовника хоче бачити і бити йому морду (правда, коли той замовник прийшов додому, то доблесний дядечко сидів тихенько в себе в хаті і навіть носа не висунув). Одного з майстрів довів до того, що той хотів відмовитися завершувати роботи.
    Ну от як можна жити з такими людьми на одному подвір’ї? :vinsent: Це про них лавров сказав!
    Вчора (пікання) приперлася до свекрухи тітка зі словами, що її чоловіченька не правильно зрозуміли, і взагалі їм і дах потрібен, і комин гарний, а ринви то прям обов’язково. Нє, ну адекватні люди?!
     
    • Співчуваю Співчуваю x 15
  16. Online

    Online Well-Known Member

    А він часом не бухає, той хірург-онколог? Бо це б все пояснило.Випив, щось йому привиділося-подумалося як то звично буває(що з ним не рахуються, не поважають або проти нього змовилися) включив героя і давай розборки чинити.А потім тітка прийшла: "Ти шо дурак? На халяву будем новенький дах мати і комини, і ринви. Знаєш кілько то зара коштує?!" А може просто бояться, що ви потім половину грошей захочете за ремонт.Тому і скандалять, шо їм того не треба...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    В тому-то й справа, що ні. Вже багато років не вживає.
    Може Ви й праві, ну не може людина настільки неадекватно себе поводити без причини...
    А грошей їхніх нам не треба, вже вирішили, що не візьмемо.
     
  18. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    як дають, беріть, не думаю, що вони з бідних.
    А неможливо якось подвір"я поділити?? бо судячи з допису, то вже краще десь на квартирі жити, ніж поруч з отаким чудом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    Розділити повністю подвір’я, на жаль, не можливо - спільний вхід/в’їзд від воріт. Тож, хоч 5 хвилин на день, але мусимо бачитися.
    Причому раніше цілком мирно жили, навіть в гості одні до одних ходили, а останніх років 3-4 просто жесть. (
     
  20. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Сусід вирішив косити траву.... 10 година вечора. Погодка якраз акустиці сприяє. :hang1:
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1