Ваше ставлення до ЕКЗ

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем levandivka, 1 Травень 2010.

?

Моя позиція:

  1. Читала уважно "Позицію Церков", вважаю, що гріх

    32 голосів
    38,1%
  2. Та читала... Але ж... Якщо дуже хочеться - не зовсім гріх

    14 голосів
    16,7%
  3. Не читала. Але свою думку маю, поділюся

    11 голосів
    13,1%
  4. Най люди мають! Медицина - наше всьо...

    27 голосів
    32,1%
  1. iragonzales

    iragonzales В декреті

    а я думала Ви про власний досвід.....
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    тому що простіше зробити еко за всіма параметрами, навіть фінансовими, ніж піти на усиновлення. ну і "не моя дитина" там явно присутн, а не десь там в пробірці. і хворі дітки - кому то треба, діти сприймаютьс як торбечка - красива чи не дуже атрибутика дляя сім"ї.
    тому і шарахаються усиновлення.
     
    • Не подобається Не подобається x 3
  3. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @iragonzales ні, не доводилось. Але от в США, наприклад надзвичайно поширене усиновлення, і там і своїх дітей мають, і не одног усиновлюють, мабуть через зручні процедури і фінансову підтримку держави:girl_yes2:. Там взагалі таке враження що в кожній другій родині є усиновлені діти.

    А Ось основне з позицій церкви:

    Багато подружніх пар переживає безплідність, як драму, як виклик, утрату, неможливість повної самореалізації. Сучасні біомедичні технології дають безплідній парі можливість отримати дитину шляхом штучного запліднення. Однак, втручання лікаря є дозволеним тільки за умови, якщо сприятиме ефективності статевого акту в здійсненні його дітородної функції, проте ніяк не підмінятиме його. Адже гідність зачаття дитини обов’язково вимагає подружнього статевого акту чоловіка і жінки як духовно-тілесного єднання осіб у любові[1]. Штучне запліднення вилучає статевий акт, зводить подругів до донорів біологічного матеріалу, а дитину – до продукту біомедичних маніпуляцій. Ціною такого зачаття є вбивство так званих «надлишкових ембріонів» чи маніпуляція їхнім життям. Насправді ж народження нової особи через співпрацю чоловіка і жінки зі силою Творця повинно бути плодом і знаком взаємного дарування подругів, їхньої любові та вірності.

    Сучасні біомедичні технології штучного запліднення залучають сторонніх осіб до зачаття дитини та її виношування (донорів статевих клітин, лікарів, «сурогатних матерів»). Втручання сторонніх осіб у таїнство зачаття нового життя вже саме по собі є моральним злом. Сурогатне материнство, коли жінка виношує і народжує для замовників зачату в пробірці дитину, стає справжньою зневагою до дару материнства: жінка торгує своїм материнством, а народжена дитина зводиться до предмета купівлі-продажу. Сурогатне материнство, зачаття дитини з метою її продажу після народження та інші подібні дії є тяжким гріхом проти гідності початку людського життя. Такі вчинки зневажають Бога та гідність дитини як особи, створеної на образ і подобу Божу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В нас на форумі є навіть окрема тема, в якій спілкуються жінки, які стали мамами через усиновлення. Але це справді покликання. Я вважаю некоректним радити конкретній парі усиновлювати. До цього треба дозріти більше, ніж до біологічного батьківства.

    Давайте про усиновлення як окреме питання тут не офтопити.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Теж знаю випадки такі, і часто так і буває. Усиновляють, а за якийсь час вагітніють самі. Наприклад у Лілії Подкопаєвої так було. Це і лікарі підмічають часто, при чому у пар, де роками дічого не виходило і особливо не сподівались що само вийде. Чомусь так буває.
    Беременность после усыновления: феномен или закономерность?
    Как усыновление ребенка влияет на бесплодие
    Почему нередко у «бесплодных» пар дети рождаются после усыновления?У кого рождались кровные дети после усыновления? | Счастливые родители
    Лилия подкопаева: «да, я шесть месяцев беременна. Врачи говорят, у вадима, которого мы с мужем...
    Може колись ЕКО навчаться робити з непорушеннями важливих цінностей, то би було добре:girl_in_dreams:
     
    Останнє редагування: 19 Травень 2016
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    це вже перетворюється на фарс.
    Давайте 10 заповідей не виконувати, бо то ж коли було!
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  8. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    тема називається "Ваше ставлення до ЕКЗ". Отже, по ідеї, мали би допускатися в цій темі різні думки, не всі ж однаково мислять. Але прочитавши останні сторінок 10, склалося враження, що дівчат, які схвалюють ЕКЗ, чи допускають для себе вже засудили, осудили і всі дружно визнали грішницями. В кожного свій шлях до материнства, і як би егоїстично це не звучало б, але виносити і народити свою власну дитинку - це все таки не порівняти з іншим (всиновленням наприклад). Але добре, я ще не відчула це на собі, тільки можу уявляти. В основі християнства мала б бути в першу чергу - любов, а не засудження. Я не думаю, що на ЕКЗ йдуть пари, в яких все легко і просто зі здоров'ям, чи завагітненням, і думаю, що вони теж би хотіли, щоб зачаття їхньої дитини відбулося природно, але якщо це не стається? Можна звісно лікуватися багато років, шукати ті причини, чи просто чекати, але якщо таки існує шанс, як от ЕКЗ, то чому його зразу відкидати? Я дивилася передачу, в якій священник казав, що якщо дитина вже народилася, то він її охрестить, незалежно від того, яким чином вона появилася.
    Якщо вже загальноприйнята думка, що ЕКЗ - це гріх і в жодному разі неприпустимо, то краще вже змінити назву теми на "Не робіть ЕКЗ!" наприклад:) Або вже якось попереджати, щоб вагітні від екз в цю тему не заходили, для власної ж безпеки і спокою:) Хоча тепер думаю, що навряд би хтось, хто буде робити ЕКЗ, признається,бо захоче почути привітань з вагітністю, а не жорстокого осудження за те, як ця вагітність настала. Та й народжені діти (хай навіть через ЕКЗ) в нічому не вині.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  9. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    я рада за кожну вагітність, і бажаю всім жінкам порадуватись цьому чудесному стану, незалежно природна В чи ЕКЗ!
    Абсолютно нікого не засуджую, це власний вибір кожного. А наведені факти, які є об"єктивними (і тут не посперечаєшся, бо так проходить цей процес), треба просто знати. І я думаю, кожна жінка, яка розглядає ЕКЗ як варіант, враховує ці факти при свому виборі.
    Свою думку висловила, але ця думка стосується мого ставлення до В. Я для себе тут бачу очевидні неприйнятні моменти. Сподіваюся, з розвитком технологій цих моментів можна буде уникнути! нікого не змушую й не переконую слідувати моїм думкам.
    А про дітей взагалі мови нема! Питання винні, чи невинні, для мене не існує як такого
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    та розслабтесь. Були в нас на форумі вагітні після ЕКЗ. І їх вітали, і не засуджували, і пальцями не тицяли. Бо власне якщо факт вагітності вже відбувся, то що тепер казати.
    Про дітей мільйон разів писали, що їх це не стосується жодним чином. Вони не несуть жодної відповідальності.

    ця тема для тих хто сумнівається

    то так файно розкидатися такими словами.
    Ми тут про любов і говоримо. Про любов до тих дітей, яких заморожують, редукують ... До жінки яку накачують ліками. До подружжя, для якого процес зачаття з таїнства перетворюється на протокол.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Та тут якраз сто раз писали, що ніхто нікого не заставляє у щось вірити і того тільки дотримуватись:). Писали про підміну понять, коли люди хочуть і щоб по християнськи було, і щоб це не осуджувалось нічого. Точно як в тому анекдоті: "І рибку сьесть, и ..." .То які проблеми - людина свій вибір робить, знаючи що й до чого. Віра в нас в державі не обов"язкові і взагалі Церква відділена від держави, а моральні переконання особи тим більше її особиста справа. Є такі, яким це підходить (з редукціями зайвих ембріонів, заморозками, донорствами і т.д.), які готові платити великі гроші за це - хто їх осуджує? Це їх вибір:girl_smile:. А є такі, що думають: "та то ж нічого страшного, та то ж не порушує християнських законів, та ж в Біблії і церковних документах про це достеменно не написано, та ембріони не люди", і додають "як же можна осуджувати цей вибір, от люди злі й недобрі кругом":girl_smile:. Міняйте погляди і проблем осуду не буде. Та й якщо вам лише ЕКЗ підходить і ви твердо з усім погоджуєтесь по їх процедурі, то що вас цікавлять думки форумлян чи християн про це? Не слухайте. А хто хоче дотримуватись таких поглядів на ЕКЗ сам не піде, скоріш за все. А тут пишуть якраз щоб знати всі сторони цього питання.
     
    Останнє редагування: 20 Травень 2016
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. avokado

    avokado Well-Known Member

    Заморозка ембріона не означає його автоматичне знищення, редукція теж робиться за згодою подружжя.Якщо в результаті протоколу є декілька (наприклад 4-5 ембріонів), то зрозуміло, що всі зразу підсадити неможливо, тому їх і заморожують.Редукцію теж вважаю гріхом, бо можна підсадити 2 ембріони, а не 3-4 щоб уникнути редукції. А подружжя яке, як ви пишете йде на протокол, напевно про любов знає набагато більше, ніж інші пари, які іноді навіть не цінують дару батьківства.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Трохи не по темі. Тут дівчата цікавились які ж то такі досліди зараз на ембріонах проводять. Ось вам найсвіжіше з наукового світу:girl_smile: Активно випробовуть за системою CISPR (правда статтІ англійською, але розібратись легко), ще планується такими дослідженнями нарешті подолати рак. Звісно, такі наукові відкриття дуже потрібні людству. Та здогадайтесь, звідки беруть ті ембріони. Тому то питання непросте, все залежить як і хто до цього всього ставиться.
    Genome editor CRISPR helps trace growth of embryos—and maybe cancer next
    http://www.sciencemag.org/news/2016...um=facebook-text&utm_campaign=growcrispr-4608
    А ще такі досліди зараз атуальні:
    Human embryos grown in lab for longer than ever before
    Human embryos grown in lab for longer than ever before
     
  14. Baffy

    Baffy Active Member

  15. Ninana

    Ninana Member

    • Інформативно Інформативно x 2
  16. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    що за найбільша клініка ?? Цікаво почитати детальніше про клініку звідки я так розумію дані у лікаря, бо пише про те що він власне робив, ну і власне детальнішу історію самого лікаря, політику клініки і тп.
    Бо в тексті не бачу назви (або тицьніть мене в неї) і в мережі не знаходжу біо лікаря по імені і клініку до якої відносився.
    Цікавлять власне коментарі людей "напряму зв"язаних", а не "цьотка або баба сказала чи 3-юрідні родичі" :) а не просто стаття без чітко вказаних джерел чи назв. ПС. про загальні дані всесвітніх організацій вже читала.
    Ще мабуть пориюсь у гуглі згодом.

    А ще свого часу коли мені то було цікаво та актуально читала багато про лікування раку, онкології і тп.
    Цікаво ще те, що люди, які "найголосніше висловлюються" проти екз чомусь не стримують себе при використанні тих же ж ліків від раку (наприклад).
    Випробування яких протягом їх довгого шляху "до результативності" випробовували на живих організмах та клітинах (в тому числі і людських, в тому числі і після екз про що писалось (хоч таке використання для мене особисто неприпустиме)). Це відомо. є такі статті в інтернеті, теж неприховані.
    Але тихенько відмовчуються на рахунок того, моляться звісно, але ліки від раку використовують, бо то ж треба собі чи рідним, близьким.
    "опять 25 " така собі подвійність моралі.


     
    Останнє редагування: 4 Вересень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Ninana

    Ninana Member

    Тут про лікаря на польському сайті Centrum Medyczne ENEL - MED як на мене, то порівняння вбиства кількох дітей однієї жінки від штучного запліднення до лікування раку не співставне... Є 10 заповідей Божих, одна з яких не вбий, а такої заповіді як "не лікуй" немає.. та ше й за свої немалі кошти вбивати своїх дітей.!!!.. Як жити з тим потім? Знаю по собі, що в Бога немає нічого неможливого: ходіть хоч би раз в місяць до сповіді і щотижня до причастя і Бог вислухає кожну молитву.. Просто молитись не достатньо.. Потрібна хотіти змінити своє життя і міняти його. А сповідь і причастя в тому допоможе.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Креативно Креативно x 1
  18. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    а чому ?? заповідь не вбий же ж є.
    Ну то ваша думка, а то моя) Дискусія так і з"являється
    Тобто як людина пише що їй не припустиме все і всі мед процедури які пов"язані з вбивством бо вона християнка то молодець. Але якшо користується технологією лікування коли їй треба, і яка виникла на основі зокрема тих же вбивств і дослідів то теж ок?? А всі інші грішники...
    То я так, відписую, на основі того ж що начиталась від дописувачок у цій же ж темі.

    Дякую, читаю. Дивно що після 2010 ніякої мед. діяльності не вказано.
    Знайшла, і нажаль коментарів по цьому лікарю від пацієнтів по тих роках не бачу, ну то ше пориюсь. Гугля може все!)

    Цікаво як з моральним аспектом для тих жінок які були в програмі, з якими лікар який їх вів так "поступив" після свого "просвітлення"?.. .
    Але хто там думає про їх психіку ))Головне аби молились та й сповідались, а там і їх відпустить.
    тобто для одної жінки то гріх,
    а для другої яка думає що лікування то гуд "БО НЕМА ТАКОЇ ЗАПОВІДІ" яке виникло зокрема на фоні експериментів таких то вже не гріх користуватись тим що створили люди вбиваючи інших??
    Вибачте але тут:
    досліди на клітинах людей. втч стовбурові і ембріони = досліди ліків від раку
    досліди на клітинах людей. втч стовбурові і ембріони = досліди для екз
    і там і там таке проводили.
    Користується такими ліками значить їй підходить така процедура і її моральні аспекти.
    (пфф... Бо нема такої заповіді не лікуй? )))))))))))))))))
    Ну так то ж теж медицина лікуванням зве ( ;) я про ЕКЗ),то якщо ми вже посилаємось на мед працівників і статті про них.
    Заперечуєте свої слова як на мене. Тут лікування..а потім раз і вже і не лікування ніяке і не процедура, а просто гріх..Хм..
     
    Останнє редагування: 4 Вересень 2016
    • Подобається Подобається x 2
  19. Ninana

    Ninana Member

    тобто Ви не заперечуєте, що під час штучного запліднення здійснюється вбивство дітей? І Ви вважаєте, що це нормально?
     
  20. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Прочитайте уважно, можна 2 рази навіть мій допис, я описала приклади, і описала своє ставлення, і підхід певних людей до питання.
    А тоді процитуйте будь ласка, ДЕ САМЕ я писала що це нормально ???
    Чекатиму, а тоді продовжу дискусію, щоб не кидатись перекрученими звинуваченнями. Люблю конкретику.