Український правопис, або Згадати все

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Незабудка, 23 Листопад 2010.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Це не відмінювання, це утворення жіночих відповідників.
    Це не маразм, це мода. Пройде...
     
  2. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    знов нині почула нове звучання 2 старих слів: проЄкт і паВза (пауза)
    це все, до речі, з новин де б мали говорити правильною українською?
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Ви все правильно почули.
    Ми ж не кажемо "аутор", а "автор", тому багато інших слів мали б писатися "авдиторія", "павза". Правда, звучати вони би мали не "паВза", "аВдиторія", а мав би бути "в" губно-губний.
    Щодо проєкту, то теж правильно. Нам просто то слово "добрі люди" зробили ідентичним за написанням до російського.
     
  4. Bublyk

    Bublyk Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Минулого року діти часто дивилися на 1+1 передачу з мультиками "Марічкин кінозал" (не знаю, чи тепер вона є) і мене кожен раз та назва "вбивала". Ну невже за стільки часу ніхто їм не звернув уваги, що має бути не Марічкин, а Маріччин.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    О, а я думаю, чого в нас на форумі масово пишуть з помилками. Як думаєте, може, то вина тої програми?
     
  6. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    та ну, звучить неприродно і брєдово. так само як і проЄкт
    наша мова прикольна тим, що пишемо як і вимовляємо. а не говоримо одне, а потім уточнюємо через які букви то слово треба написати.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Я так постійно говорю. І пишу також. Мені звучить природньо. Можливо, на ТБ те "в" вимовляють як губно-зубний звук, тоді так, це неприродньо й до того ж порушує правила мови.
    Поза тим, то все справа звички. ;)
    Комусь фонарик і бутилочка звучать найприродніше. :girl_crazy:
    Не зовсім. Літера "в" позначає ДВА звуки: губно-губний і губно-зубний.
    Ну, "дж" та "дз" ніхто не відміняв.
     
  8. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все


    Варіянти, проєкти і іже с німі... не подобається мені, бо:
    Але скажіть: це все-таки літературно так казати чи ні?
    Воно мені більше виглядає на штучне повернення до тієї мови, якою колись на Зах. Україні за ПольщІ говорили.
    Виправте мене, якщо що, бо я не дуже компетентна, хотілось би, щоб пояснили.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    А як ви кажете, ідеа чи ідея, матеріа чи матерія?
     
  10. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Чому я всюди зустрічаю "природНЬО" замість "природНО"?

    ---------- Додано в 15:02 ---------- Попередній допис був написаний в 14:56 ----------

    І чому освіта - освічений, капості - капосний, але літо - літній?
     
  11. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Мені навіть важко вимовляти
    З однієї сторони це і правильно що ми вертаємось до "більш українських" варіантів і до того потрібно звикати. Але ж з іншої сторони - мова розвивається і розвивається в тому руслі, як людям легше вимовляти.
    Мене довгий час вбивало слово Европа, я його вимовити не могла. Щось воно мені вуха ріже і все. Для мене українська мова є "мяка", милозвучна, а з тими нововведеннями стає якась "тверда".
     
  12. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Якщо Ви помітили, ідея, матерія - "я" стоїть вкінці слова, так ми говорили завжди і це вважалося літературним, у всіх словниках можна знайти ці слова. За правилами в словах іншомовного походження
    Натомість правило про "ія" в кінці слова до "варіанта" застосовуватись не може - після "іа" є ще дві приголосні.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    А їй дали розвиватися? Її робили російським діялектом, аби в московських університетах могли собі дозволити сказати, що "Ukrainian it's broken Russian".
    Та звідки? Там всюди зрадянщена українська.
     
  14. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Я ось розмовляю хорватською. На 90% вони із сербською різняться м"якістю - хорватська вимова "ієкавська", сербська - "екавська". Гарна дитина - "лієпо дієте" (хорв) і відповідно "лепо дете" (серб). То вони на слух (та і на письмі, зрештою) так шалено відрізняються, що не повірите. Такі дрібниці дуже-дуже впливають на мову.
     
  15. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Риторично. Але ж не все і не у всіх місцях треба помякшувати. Наприклад, те саме слово ідеа в польській (яка набагато мякша за українську) буде саме ідеА, а не ідеЯ, без жодної йотації.
    Тобто я розумію, що можна навести багато правил і багато вийнятків з правил, які підтверджують правило. А правило яке? - Варіянт і все з "я"?
    І як тоді розібрати, де згідно правила має бути Я, а де А?
     
  16. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Ліліано, Ви пишете дуже правильно. Є ще така ось проблема: в школі навчають "зросійщеної української", з окремих каналів ТБ (як от СТБ) - те, що більш притаманне нашій фонетиці історично, звучить. Врешті маємо неграмотних людей. Нововведення, певно, корисні самі по собі, але впроваджують їх у нас, як завжди... Не хочу сваритися :sad:
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Оце найбільша проблема, власне. Як і те, що українська мова на своїй землі чужа.
    Було би кому про то дбати, застосували би ті самі радянські методи на викорінення того всього каліцтва, яке нам привили, то би й проблема зникла.
    А неграмотних людей маємо геть з іншої причини. Нема мовної свідомості. І вчитися діти просто не хочуть, а не що їх зле навчено. Та й зважаючи на те, як говорять батьки, зовсім не дивно, що діти теж неграмотні. Вони такою ж мовою й твори пишуть, яку вдома чують.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Як правильно: знову у продажІ чи знову у продажУ? Мене переконують на У, а мені не звучить...
     
  19. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    Продажу! Бо "продаж" чол.роду, відповідно і відмінюється. А "знову у продажІ" - це калька з російської, де "продажа" жін.роду
     
  20. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Український правопис, або Згадати все

    [/COLOR]
    Перша відповідь, яка випливає із мого внутрішнього знання - це "у продажУ".
    Але, оскільки, навчена завжди допускати здоровий сумнів щодо власних знань, з'ясовую: слово "продаж" належить до другої відміни іменників (іменники чол. з нульовим закінченням у називному відмінку однини) мішаної групи (іменники чол. роду з основою на шиплячий і нульовим закінченням: сторож, ключ, кущ тощо), а отже згідно чинного правопису має відмінюється згідно парадигми:

    Н. товариш
    Р. товариш-а
    Д. товариш-еві (-у)
    Зн. товариш-а
    Ор. товариш-ем
    М. товариш-еві, -і, -у
    Кл. товариш-у

    П. С. при цьому завжди вживаю "у продажУ"
     
    Останнє редагування: 11 Липень 2012