Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Маю похресницю 12 років яка дуже багато читає. І от знову час до неї їхати і везти свіжу книжку. Підкажіть що на цей вік актуально? Чи Поліанна би підійшла чи то для молодших?
    Розмовляла з її бабусею пару міс тому, а вона скаржилася, що малій в бібліотеці таку книжку дали про школу, де і курять, і наркотики, і сплять, де ж то ше нашій дитині таке читати.
    Так шо я боюся купити шось з таким вмістом, а сидіти самій читати не дуже є коли

    І ще подумала - чи варто в цьому віці подумати про подарунок електронну книгу? Чи то ще треба дитині живої книжки , якісь малюнки?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Retaret мій зараз читає "Тореадори з Васюківки". Йому 9. Цікаво.
    Про еле. книгу- від дитини залежить.
     
  4. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    «Коти-вояки», мої (14 і 12 років) читають, куми десятирічна донька «проковтнула» 6 книг, і я сама «підсіла» :)
     
  5. kolobok

    kolobok Member

    Моїй 10, вона любить читати і просить ел книгу, деякі знайомі дівчата мають. Інша справа, не знаю чи багато ел книг дитячих є доступно українською.
    Гаррі Поттер, особливо подарункова серія?
    Поліанна ок, але залежить від характеру дитини. Ще гарні є щось схоже за стилем до Поліанни серія про Енн із Зелених Дахів, Таємничий Сад моїй сподобався. Якщо любить фантастику серія Бартімеус непогана.
     
  6. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    Якщо ваша похресниця любить тварин, то їй мали б сподобатися "Томасина" Пола Гелліко, або "Флора і Улісс. Неймовірні пригоди" Кейт ДіКамілло. Якщо подобаються пригоди, то є ціла серія книг про чаклунку Ніну, це щось на зразок Гаррі Поттера, але на дівчачий лад (автор, здається, Муні Уотчер). Якщо таке не підходить, то подаруйте їй "Гоббіта" або "Хроніки Нарнії", в такому віці мало б піти на "ура".
     
  7. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Дівчата, порадьте книжку для дівчинки 6 років
     
  8. Dominika

    Dominika Well-Known Member

  9. silvia

    silvia Well-Known Member

  10. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    На сайті Якабу зараз акція на книжки вид-ва Богдан. Діє до 19 серпня. Не тільки дитячі, але знаю, що часто тут писали-питали про це вид-во, тому пишу. Якщо замовлення від 100 грн - Укрпоштою доставка безкоштовна, це не тільки цього вид-ва, а загалом.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Порадьте, будь ласка, на вік 11-12 років "Джуді Муді" вже буде не цікавою? Читати дівчинка не любить.
     
  12. kolobok

    kolobok Member

    Моя мала захоплювалась серією про Джуді Муді в класі 2-3, і однокласниці теж читали, тому на 11-12 років, напевно, вже не дуже цікаво буде.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

  14. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    Замовила похресниця книгу або енциклопедію про космос. Передивилась пару шт на bookopt і розгубилась. Порадьте хтось з власного досвіду-яку обрати? Дитині 8років, читає сама.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Ми маємо від Віват Дитяча енциклопедія космосу, то мені подобається.
    Правда, я не знавець і моєму 4 роки)

    Надіслано від мого Mi 9 SE, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Гляньте серію Гокінга про Джорджа (Джордж і скарби космосу, Джордж і таємний ключ, Джордж і великий вибух)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    А таку не розглядаєте? Професор Астрокіт і неосяжний космос Якраз підійде для цієї вікової категорії.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ммм, бачили новинку від в-ва Школа? "12 місяців", схоже на "Рік у лісі" ВСЛ але ще й село показане і формат більший (45*31см). Моя любителька вімельбухів точно би зацінила, але ціна там :girl_cray: більш як 500 грн...
    7fab17d691203b2fe37914897eac020d.png dc04a8a8f4505c489f9725bd73f78584.jpeg
     
  19. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

  20. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    Дівчата знов потребую поради, треба замовити книжки на Миколая. Потрібна книжка для читання по складах+короткі оповідання.
     
  21. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Якщо дозволите ремарку, нам щонайменше двоє педагогів не радили ці книги, де слова розділені на склади. Я не говорю про методику, по якій син навчився читати (ми йшли від зворотнього - від речення до букви), а загалом тут йдеться про те, що потім діти можуть "шпортатитися" об ті склади і довго ще ними читати. Тим більше, що ті книги зі складами, що мені доводилося тримати в руках, були примітивні по змісту і мали купу помилок. Пораджу для майбутнього чи теперішнього школяра просто книги із невеликою кількістю тексту і цікавими малюнками. З особисто перевірених - це може бути серія про Сплета. Також хлопчикам заходить серія "Банда піратів" від Ранку. Там ще такий крутий ніби кристал на обкладинці. Книги невеликі, кілька розповідей у них, гарні малюнки. З трохи більшою кількістю тексту, проте гарною мовою і приємними ілюстраціями нам підійшла "Рідна мова" з їхніми "Казками чарівного лісу" та "Кролячими історіями".
     
    Останнє редагування: 9 Листопад 2019
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1