Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Melian

    Melian Well-Known Member

    В нас теж в фаворі "мед для мами") а ще любимо читати "казки пятихвилинки надобраніч", "засинай/прокидайся" і "моя сім'я". Замовила на разі книжечку з віршиками про святого Миколая і "велика книга кролячих історій". Крім того, ми записані в біьліотеку, тож звідти щомісяця якусь нову книгу приносимо:)

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Дякую за нагадування про бібліотеку :) Треба і нам записатись :)
     
  4. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    читані-перечитані.
    теж маємо.
    Абетки - так собі йдуть. брали в бібліотеці. нам більше історії, казочки пасують.
    Вімельбухи щось теж не конче.
    мої люблять оповідання Ервіна Мозера(починали з Мануель і Діді, а тепер ще маємо Манюній, Фантастичні історії надобраніч, Чудові історії надобраніч).
    розглядаю як варіант. дякую.
    --- дописи об"єднано, 28 Жовтень 2018 ---
    ще в пошуках "зимових" книжечок.
    ми трохи маємо на зимово-новорічну-Миколайкову тематику. витягаємо їх з приходом зими. але хочеться чогось новенького.
    ще може Улюблені вірші 3 від А-ба-би погортаю десь в книгарні.
     
  5. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Рубі Червоні Черевички, я тепер малій взяла. Мені вона не дуже сподобалась, історія така собі, без особливого змісту, а мала розглядає малюнки.
    Ну і ще мої діти останньо зацікавились динозаврами, замовила їм "Розкажу тобі мамо, що роблять динозаври" розглядають обоє, старша собі навіть якісь історії до того придумує, тексту в книжці майже нема.

    І нова ульблена мальована енциклопедія про техніку, тут про неї не раз писали, купила хлопчику на подарунок, а діти не віддали. Менший вже вивчив "швидку допомогу" і на всіх сторінках шукає. Старшій теж цікаво, в неї ще накладається інформація з мульта "Робокар Поллі", то вона в мене недавно питалась, чому з вогнем небезпечно гратись, а в книжці є пару сторінок присвячених пожежній техніці, як гасять вогонь. Тут і будівельна техніка, і сільськогосподарська, короч, дуже класна, є що порозглядати і почитати. Тепер ще доця хоче решту книжок з тої серії, будемо Миколаю замовляти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    те, що купуватиму на свята для дівчаток такого віку:
    Тортик для котика
    Де народжуються плюшеві ведмедики
    Ще можу порадити книгу про Плямчика. В нас така є, дуже класні ілюстрації.
    Підійде і хлопчику, і дівчинці.
    "Пригоди Плямчика". - купити книгу в Києві і Україні
    Своєму гному купила Різдвяні книги про Сплета і Рассела, і Велику книгу кролячих історій, зимову. Ще може куплю першу книгу про Петсона. Дуже мені подобається ця серія.
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2018 ---
    я купувала на днях на подарунок. Мені дуже сподобались ілюстрації, такі дівчачо-милі. Суцільне мімімі...Я б собі теж купила таку))))
     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2018
    • Подобається Подобається x 1
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ми купували на подарунок дівчинці книгу з серії про Суничку, точної назви не пригадую, історія там якась типу "пригодницька", я повністю не мала часу прочитати, ілюстрації дуже милі.
    З зимового нам сподобалась "Хто зробить сніг" Прохаська. Хоча, то для трохи старшого віку, але якщо діти люблять багато слухати, то можна і для трирічки (але тексту там багато, і ілюстрації не на кожному розвороті).
    "Відважна Евеліна на Південному полюсі" У.Мерсмеєр (для 5 років вже простувата, але взагалі раджу)
    І дуже гарна, але скоріше хлопчача (ну, то все відносно, звичайно) "Друзі ведмедика Бадді" Ш.Дале, про подорож звірят до моря на мотоциклі.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Наш улюблений 2 том Улюблені вірші - ми всі напам'ять знаєм!
    А зараз купила 3 том - ніби є щось цікаве, але мені з 2 не до порівняння...
    --- дописи об"єднано, 30 Жовтень 2018 ---
    Про ягідну фею Суничку - дуууже класні книжки. Їх є ціла серія. Легко читаються, кольорові, цікаві
    IMG_7807.JPG
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Порадьте і мені : бачу багато хвалять ті кролячі історії - подумую взяти на Миколая. Але то брати звичайну чи зимову? Воно якось пов'язане між собою? Ще і похресницю маю того ж віку що моя мала - взяти їм дві однакові чи навпаки різні?

    І ще мені треба в подарунок книжку про будову машин, для хлопчика 9р. Може хтось шось такого брав?

    Ще за нас скажу - для 3р- дуже прижилися " повчальні казки" вид-ва Глорія, просто на пам'ять їх вивчили. І так само 365 казок - вже рік читаємо, щоправда в нас на один захід йде від 3 до 10 казочок.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  10. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Ще хочу розказати про нові наші книжки від ВСЛ "Що ховається у лісі" і "Що ховається у морі", дуже класна ідея, дивитись книжку через різнокольорові скельця, я сама із захватом розглядала, точніше мені ця книжка більше сподобалась, ніж малій. Думаю, буде цікаво діткам від 4 років просто щоб порозглядати і для діток шкільного віку, їм вже можна розказувати про поєднання кольорів, трохи фізики)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Мартіна Содомки ціла серія. Перша книга "Як змайструвати автомобіль".
    Як змайструвати автомобіль
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    наскільки я зрозуміла - вони ідентичні, лиш обкладинка різниться, а зміст однаковий.
    Я ще з відгуком. Дуже нам "зайшла" серія книг про Шкарпетика. Дуже яскраві ілюстрації, цікавий текст, що не потребує коректив під час читання( а таке часто буває з дит.книгами). Там є 4 книги в серії. Ми зараз якраз читаємо "Битися не можна", купила з виховною метою, бо малий почав капостити дуже.
    Пригоди Шкарпетика. Як перестати боятися купить с доставкой по Украине. Продажа по ценам издательства. Читать отзывы в интернет магазине Ранок.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    точно, так і є.
    Ще мені попалося в неті "Кролик Петрик та інші історії" - хто читав?
     
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Це ж треба. А нам дуже пішов третій том Улюблених віршів
     
  15. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Дівчата, а які у вас 365 казок? Бо дивлюсь в гуглі, то там всякі різні є
     
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    А які ще є книжки про дівчаток і для дівчаток для початкової школи? Джуді Муді читаємо, Лізку Мармизко мала прочитала (трохи тугуватий текст, але їй нормально пішло), дві частини Елли прочитали. Зараз мала читає Агату Містері, дуже їй подобається, але там багато такого, що я мушу пояснювати (ну це і йде на середню школу). Підкиньте ідеї.
     
  17. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    у нас вид-ва Глорія
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Дівчатка, допоможіть порадою
    малечі 4 міс. пішла в книгарню і розгубилась від кількості книжок
    з чого варто почати?
     
  19. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Почніть з Абетки Абаба.... або Сторінки-цікавинки Федієнко.
    Це безпрограшно
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    А, ще Віммельбухи - Що чує кошеня, Артбукс
     
  21. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Почніть з Абетки Абаба.... або Сторінки-цікавинки Федієнко.
    Це безпрограшно