Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Звичайно, ось ця серія, в Ашані найдешевше, але є вони і у дитячій бібліотеці.
    MV1_PNG.png 1392132343_aeed2a433d5876e2d2746d9828c209ab5774_b.png Piratska Knyzka MB.png MV4_PNG.png
    Там у першій книжці як його вчили бути не чемним, потім він вже сам хотів бути чемним, далі не знаю, вже малі мені не розказували. Особливо мала любила читати його листи до батьків, цитувала, сиділа хіхікала. Там є багато смішних малюнків до тексту.
    То ми з цих починали. Зараз вже мала із задоволенням читає.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Корисно Корисно x 1
  3. lyubashka

    lyubashka Well-Known Member

    то ідея з бібліотекою - супер, наберіть різноманітних книг до дому, можливо мала сама обере
    можливо
    http://bookopt.com.ua/divovizhni-prigodi-v-lisovij-shkoli-1-ch-sonce-sered-nochi.html 1, 2 частини всім знайомим семирічкам добре пішли
    і ще
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Дякую, обов'язково гляну і ці варіанти))) Я сама не маю змоги піти з нею в бібліотеку, бо живемо в передмісті і нам туди дуууже далеченько) Хотіла з якоїсь серії книги на подарунок на Миколая і НР взяти. А в бібліотеку може в суботу виберемося, коли чоловік вдома, то може вже і мого малого книголюбчика запишу)))

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  5. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    @Burchenyatko
    субота - вихідний день в бібліотеках. Неділя і всі будні дні - робочі
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    О, я не знала))) дякую! Якщо неділя робочий, то це чудово)))

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  7. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Порадьте, які книжки можуть бути цікавими у 8.5 років хлопчику!

    Надіслано від мого SM-J320H, використовуючи Tapatalk
     
  8. wchasluva

    wchasluva Well-Known Member

    Карти від ВСЛ в 6 років будуть цікаві? Хочу племінниці в Америку вислати

    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Ми карти з 4-х розглядаємо, зараз нам 5,5 інтерес тільки наростає, ми дарували і на 7 років. Та що казати, я з дідусем з радістю їх дивимось, купуйте!
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Мій такого ж віку. З останнього, що його дуже захопило Люсі і Стівен Хокінг "Джордж і таємний ключ до всесвіту" та
    "Джордж і скарби космосу".
    Марія Чумарна "Пригоди Лумпумчика" в 4-ох частинах.
    Любить книги Дерманського.
    Зірка Мензатюк "Таємниця козацької шаблі".
    От думаю, може вже "Джур..." Рутківського йому запропонувати.
     
  11. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Ми теж читали. Малому сподобалось. А ще дитячий детектив "Мурро і Гавчик" Наталі і Валерія Лапікурів, там теж кілька частин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. irabil

    irabil Well-Known Member

    Моїй малій, 5.5р дуже подобається серія про роздобудьків. Першу частину "Роздобудьки" прочитали, мала була в захваті, зараз читаємо другу частину "Роздобудьки в полі". Якщо і ця піде на ура, то докуплю наступні частини.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Хочу похвалити книжечки від Мікко! Вони чудові, невеличкі тексти, а ілюстрації.... Ммммм... Це щось неймовірне! Малий в захваті від історії про леопардика))) це наша перша улюблена проза))) Про мишенятко ще не читали, бо це буде подарунок від Миколая, який він знайде в неділю у бабусі
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Планую подокуповувати і інші їхні книжечки з такої серії, тим більше, що завдяки @lovikyou я їх замовила за смішною ціною

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  14. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Хто бачив вживу, (@lovikyou мож, ти щось порадиш :) ) обираю між
    [​IMG] і [​IMG]
    (Свічадо і українське біблійне товариство відповідно)
    Малий любитель енциклопедій, тобто краще щоб було менше тексту але більше суті, ну і як там з картинками в одній і другій книзі розкажіть? Чи може ще щось інше взагалі порадите?
    Оця

    ще занадто складна для старшого дошкільного віку буде чи ні?
     
  15. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Я обидві точно гортала, але, це все, що я пам'ятаю...
    Зараз ще гукну @tiramiska до поради, може вона щось скаже.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Ми маємо "Біблія для дітей", почали читати, доня настрашилася малюнка з історії про Соломона, де він розсудив двох жінок з немовлятами. Там такий малюнок воїна з мечем над голівкою дитини, ми ще довго про це розмовляли потім. Загалом нормальна, як на мене, доня (5,5) захотіла інакшої. Поки відклали, читаю іншу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    [​IMG]
    а оця як Біблія? хтось має? там всього 30сторінок. картонка ніби
    нам Миколай приніс таку [​IMG] , але ще заскладна нам в 3.3роки. хоч малюнки К роздивлялася-зацікавилася)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. wchasluva

    wchasluva Well-Known Member



    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. wchasluva

    wchasluva Well-Known Member

    О так. Вони чудові. Ще гарна- Люблю тебе завжди і назавжди.
    А де ви їх купляєте?

    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Через темку @lovikyou на оптовому сайті Книжкова хата
     
  21. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Про
    писала кілька сторінок раніше, ще фото кількох розворотів дала. Гарна, з лаконічними адаптованими історіями.
    У нас ще є ось така, мабуть,4-5+ То був період, що мала "присіла" на неї і навіть якось вимагала саме "казку про Йосифа".

    15731341_1451393501539427_1541469353_n.jpg 15724209_1451393041539473_895379683_n.jpg 15724001_1451393068206137_1667059264_n.jpg 15731348_1451393091539468_922779850_n.jpg 15666375_1451393201539457_505385121_n.jpg 15731146_1451393234872787_21105042_n.jpg 15731416_1451393254872785_324601081_n.jpg 15724164_1451393291539448_1143739732_n.jpg 15730925_1451393488206095_958856121_n.jpg

    А в мене нова хотючка, хоч після кожної придбаної книжки обіцяю собі, що це остання дитяча книга :)
    Касдепке: Я не хочу бути принцесою
     
    Останнє редагування: 27 Грудень 2016
    • Подобається Подобається x 5