Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Joll

    Joll Well-Known Member

    Якщо не секрет, розкажіть, де купували книжку про Анжеліну-балерину? Скільки коштує, на якій мові?
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2016
  3. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    А нашому малому щось не дуже та книжка. А от "Автівки вантажівки..." то дуже сподобалась, зависали на ній довго. Класна ідея з золотим жуком:) Порадьте ще щось таке, де багато машинок.

    Надіслано від мого GSmart Aku A1, використовуючи Tapatalk
     
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не зовсім про машинки (хоч різноманітних машин там є дуже багато), але мій малий "тащиться" від цієї серії від Елвіка. Такі собі "вімбельбухи" і ціна взагалі смішна.
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Маємо отакі 3 - то всі дуууже любимі.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    А де купували?
     
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Можна на сайті видавництва Елвік замовити, ми частину там і купували.
     
  7. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Коліжанка купувала на олх :) українською мовою книга. Старе видання від Махаон

    Ще похвалитись ;) подарували нам дуже якісну картонку видавництва Свічадо, товстеньку таку
    "Моя перша Біблія"
    15218501_1413136075365170_983768743_n.jpg 15301242_1413133952032049_907067426_n.jpg 15218502_1413133922032052_632597259_n.jpg 15218614_1413128782032566_224078659_n.jpg 15239228_1413128612032583_1471412915_n.jpg 15207895_1413128525365925_1731306860_n.jpg 15300573_1413128745365903_1654272706_n.jpg
    Ну і яскраві ілюстрації притягують малечу. Мала моя прикипіла і по кілька раз читаємо одне й теж :) Це при чому, що ми вже дорослішу Біблію почали читати і вона часто просить прочитати з неї "казку про Йосифа". Але з тієї дорослішої то ще історії трохи фільтрую і коригую :)
    А ще й малий любить погортати ту картонку.
    А ще, дівчатьнька, полюю за Фіндусами-Петсонами. Бо маєомо лиш 4 книги з серії. Ще тільки у Кінг Кросі їх можна знайти по нормальній ціні. Десь в Києві ще є по 38...
    Хто там буває часом, як бачите, свисніть, а? :)
     
    Останнє редагування: 4 Грудень 2016
    • Подобається Подобається x 3
  8. Такого плану ще є така хороша книга, правда вона з дорожчих. Сама до неї приглядаюсь, бо ця від Ранку щось синочкові не дуже, та я й сама очікувала чогось іншого напевне, деякі малюнки щось важко навіть мені сприйняти, такі як машина-огірок чи тому подібне. Ну як дитину має то усвідомити, мій хоче бачити, таке, яке може в реальності зустріти. Думаю ця має бути більш реалістична Купити книгу -Великий Авто Віммельбух | Інтернет-магазин Yakaboo.ua
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    щo цікаве 5pічним дівчаткам, підкажіть будь ласка:connie_pull-pigtail
     
  10. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Гляньте на автора Касдепке. Я б порадила оту Велику книгу почуттів або серію про детектива Нишпорку. Ну, і Нестайка, звісно, щось можна обрати. Ян і Янеке. Кума хвалила ще таку Купи слона! Або Маленьки пригоди великої Софійки. Дмитро Кузьменко
     
    • Корисно Корисно x 1
  11. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Фіндус є в книгарні на пр. Шевченка, тій з довгою назвою) по 41 грн. Полювання на лиса, Петсон сумує, переполох на городі і година кукуріку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Трапилась нам дуже гарна книжечка з перекидними картинками - гарні якісні ілюстрації і формат цікавий. В-во Школа, В.Федієнко
    6f999a660f223c635faa9caee1cd0ece.jpg 94be033d2d31b6723be18beec8c9126d.jpg
    poru roky_razvorot-1200x1200.jpg
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Дівчата, терміново шукаю розвиваючу літературу, посібники, картки, плакати на 4-6 років. Вже порадили "Читйлик". Що ще? Бажано на тему читання, письма, дні тижня, місяці. Математика не цікавить. Підкажіть, що зараз "в тренді"


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    підкажіть, де купували? бо в мережі не можу знайти. дуже люблю отакі книжки про пори року
     
  15. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    В Ашані купили.

    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Дівчата, а що порадите для дівчмнки 7 років, котра не любить читати? Маємо таку племінницю. А я страшнтй книголюб собі чогось вирішила, що якби з дитиною читали щось справді для неї цікаве, то люблв до читання обов'язково з'явиться. Наразі все її читання обмежене шкільними читанками. Що порадите? Може Нестайка? Чи історії про Еллу, чи Джуді-Муді (хтось на форумі вже писав, що начебто цікаві і такі більш сучасні)? Бо в мене хлопчак і не в тій віковій категорії))) Я в тому віці обожнювала Волкова з його Чарівником Смарагдового міста, Нестайка, Карлсона і Пеппі))) Але не впевнена, що сучасним дівчаткам то цікаво буде...
    Підкажіть щось!

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  17. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Я вже писала, теж моя старша не любила читати, як я їй на ніч сідала читала то ще ОК (ну я там з виразом, голоси міняю, стараюся), а сама не цікавилася читанням. Першим у нас пішов "Капосний вовчик" і потім вся та серія. Я так підібрала перші книжки з вставками коміксів, то діткам цікавіше читати. Прочитати слова на малюнку діткам цікавіше.
    Ви поки не знаєте, що Вам піде, то я б радила записатися у дитячу бібліотеку і там брати на пробу, щоб раптом не пішла книжка, то не лежала без діла.
    Нестайко, Волков у сім років ще може не зацікавити, щоб сама стільки тексту осилила.
     
    • Корисно Корисно x 1
  18. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    В тому то й пролема, що мама їй не читає і не заохочує до того. Тому дуже сумніваюся, що вона з нею до бібліліотеки піде. Але то окрема історія. Мала лиш би в телефоні бавилася і в компі сиділа. А відсутність читання таки дається взнаки, словесний запас такий скудний, пам'ять теж... От вчора треба будо з нею вірш Шевченка вивчити, то 6 рядочків по три слова мусолили більш ніж 2 години і без толку... Може я дарма хочу те змінити, бо все-таки то би маму в першу чергу мало цікавити, але зараз будуть зимові канікули і мала часто в нас буде, то може потрохи-потрохи якби книжка зацікавила, то і полюбила б то... Не знаю

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  19. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Ще така є книжка про принцес. Там теж багато малюнків і зі шрифтами бавляться, казки не ординарні. Мої її колись дуже любили.
    5934_3.jpg
     
    • Корисно Корисно x 1
  20. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    О, дякую гарно! Подивлюся в неті))

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  21. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Можна детальніше: як точно називається, бо дядько Гугл щось купу всього різного видає. А моя малявка теж дуже любить, коли я їй читаю. А сама вперто не хоче читати, хоча може. Я вже всі її книжки на пам'ять знаю, та і вона теж. Може тими коміксами зацікавиться. Казки їй вже давно не цікаві, вірші всі повивчала. Скоро цілий кобзар осилить. Зараз енциклопедії читаємо про динозаврів, метеликів і мавп:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1