У мами біля серця - як у Бога за пазухою

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем levandivka, 2 Травень 2010.

  1. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Ця тема виникла з розділення перепалки Дитячий садок, чи з мамою краще?
    Прошу тут не продовЖУВАТИ бокс, а ділитися досвідом домашнього виховання дітей.
     
    Останнє редагування: 26 Березень 2011
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Аха... чув. :)
    Ще зльоту надибав Нужно ли ребенку ходить в детский сад?
     
  3. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    levandivka, з тим психологом, статтю якого ви знайшли,можна посперечатися по кожному пункту. ніби "дурниє слава і жести" тільки з садіка, глисти теж, а про те,щоб мама сиділа до 4 років з дитиною вдома, я взагалі мовчу. Божим духом будуть жити, чи тато ноги натягне, щоб стільки часу утримувати трьох? а його слова про те,що до 3.5-4 років не варто давати в садок,бо мама потрібна і потреби в соціалізації нема, то абзац. мама потрібна і коли тобі 40 років. а якщо тримати дитину взаперті до 4 років, то боюсь вже пізно для соціалізації.і взагалі, він пише - зачєм вам садік, що самі не зможете з дитиною займатися? так, а для чого потім школа, вуз, і робота. може хай і сидить біля мами?
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  4. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?


    сказанула я нормально. а суджу, як вже писала, по своїх родичах і знайомих. а Ви бачите багато плюсів в тому, щоб сидіти вдома. ви вважаєте, що жінка розвивається коли сидить роками між баняками? чи ви думаєте, що ви класніший педагог,ніж той,який в садочку. бо я про себе так не думаю.хто на що вчився. я за роки забуду мову,наприклад, і не дам дитині тих знань,яких дадуть в дошкільному закладі. то де тут плюс для мене і для дитини?
     
  5. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Успіху! :)
    Сам не розумію! Старшенький школу екстерном закінчував. Через рік перестрибнув, доречі.

    Щас я стану модератором. злим... :banned:
    Прошу припинити!
     
  6. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Не люблю я гарячих дискусій у яких важко знайти правду, але все-таки вставлю своїх 5 копійок. Можливо мені ще зарано думати чи ходитиме моя дитина у садок,але час від часу задаю собі таке питання. І чомусь все більше схиляюсь до думки що якщо і піде, то ближче до того часу коли потрібно буде йти до школи - для знайомства із потенційними однокласниками, мінімального уявлення щодо авторитету вихователя (вчителя) і т.д. І висновок такий роблю виходячи із аналізу себе (я жодного дня не була в садочку, ну і з розповідей чоловіка (який у садочок ходив, але саме так як і я б хотіла для свого малятка - пізніше, по бажанню і без насильства над дитиною). Всюди є позитиви і негативи. Але по можливості старатимусь робити все щоби дитина якомога довше все-таки просиділа вдома зі мною. Хоча слово "просиділа", мабуть не зовсім коректне, бо я просто на-просто не вмію і не хочу "сидіти" вдома, та й таке сидіння ні до чого доброго не приводить. Гармонійно розвивати дитину цілком можна (і треба) і за межами садочка, тому тут зв"язку із садочком не бачу жодного, соціалізація дитини - то тут хіба би дитина була прив"язана за ногу до ліжечка, нікуди не ходила і нічого не бачила, гості не приходили, дітей бачила б хіба в мультиках (а таке буває?), от з чим згідна, то це з тим що дитина звикає до стабільного, незмінного колективу дітей (але теж не знаю ще чи то добре). Я абсолютно не претендую на звання педагога (нехай ним користуються ті хто на то вчився), але вважаю що я свою дитину розумітиму однозначно краще, ніж будь-хто із вихователів вже хоча б тому що це моя дитина,а, значить знайду підхід теж краще. Та й може це трохи егоїстично, але нехай краще до певного віку ми з чоловіком побудемо абсолютним авторитетом для своєї дитини,а не людина , яка в принципі є дитині чужою (я не відкидаю авторитет інших, просто для таких маленьких краще як тих "авторитетів" буде не так багато, щоб не заплутуватись, але це чисто моя думка)
     
  7. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Ще надибала:

    Посещать ли ребёнку детский сад? Главное преимущество детского сада - возможность ребёнка пообщаться со сверстниками. В играх с детьми своего возраста закладываются основы взаимодействия с людьми, развиваются умения действовать сообща, понимать других людей, помогать и сочувствовать своим ближним.
    Все эти навыки, безусловно, пригодятся ребёнку в дальнейшем. Кроме того, они формируют основные черты характера, жизненные ценности, интересы, отношение к себе и к людям, иными словами, задают направленность личностному развитию ребёнка.

    То, что основы человеческой личности закладываются именно в первые 5-6 лет жизни, признают большинство педагогов и психологов.


    "Не садиковые дети".

    Особенности привыкания ребёнка к новой обстановке зависят от многих факторов: от типа нервной системы и состояния здоровья, личностных черт, семейной атмосферы, условий пребывания в детском саду. Наибольшие трудности в адаптации испытывают дети с ослабленным здоровьем, быстро устающие от шума, с трудом засыпающие днём, имеющие плохой аппетит.

    Тяжело привыкают к детскому саду единственные в семье и поздние дети, чрезмерно опекаемые, дети, у которых сильно развита эмоциональная связь с матерью, привыкшие к исключительному вниманию, не имеющие навыков самообслуживания, не уверенные в себе, беззащитные, тревожные. В детском саду такие дети чувствуют себя несчастными, находятся в состоянии нервного стресса. Это состояние ослабляет защитные силы организма, и ребёнок начинает часто болеть. В старшем дошкольном возрасте у плохо адаптированных детей могут даже появиться нервные симптомы в виде грызения ногтей, тиков, заикания.

    Средний срок адаптации к детскому саду, по мнению специалистов, составляет в ясельном возрасте 7-10 дней, в 3 года - 2-3 недели, в старшем дошкольном возрасте - 1 месяц. Словом, чем старше ребёнок, тем дольше он привыкает к новым условиям.
     
  8. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Згідна на всі 100%. Тому краще хай ті основи закладу своїй дитині я, а то ще невідомо ЩО закладуть
     
    Останнє редагування: 3 Травень 2010
  9. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Так в тій статті так і написано :)
    Прежде всего, родителям важно помнить, что домашнее воспитание гораздо предпочтительнее, чем воспитание ребёнка в детском саду: хорошо, когда первые знания и наставления он получит от матери. Как бы ни был хорош детский сад, он никогда не сможет заменить ребёнку семью.
    просто викладена ж не вся стаття, кілька "зручних" цитат
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    я - мама вже старшої дитини, яка не відвідувала садка. І по причинам, які називали більшість з форумлянок- противників колективного виховання.При тому, що ми відвідували дитячі "розвивалки" ( бо теж вважали це достйною заміною садку). Але, як би ви цього не хотіли і як би не віддтягували цей момент, повірте, все, що не узяла дитина у садку, вна успішно "надолужить" у школі : і дитячі хвороби, і лайливі слова, і ,хочеш чи ні- виконання певної роботи та дотримання дисципліни "бо так треба у колективі". Це може подобатися, може не подобатися ( як не подобається мені), але факт залишається фактом: позбавивши дитину дитячого садка, ми просто відтягуємо момент "колективізації та соціалізації".

    ---------- Додано в 16:29 ---------- Попередній допис був написаний в 16:23 ----------

    Ага. І ми ходили. І дитина чудово адаптовувалася і теж знала, що чекає. Але "підготовка" і "перший клас", то "две большие разницы".Хоча погоджуюся, що вона дає дуже і дуже багато. Навіть забагато, бо дитині перші місяці у школі просто нудно. Але, знов таки, вона не вберігає від тих же банальних проблем : болячок, синців, нових слів, і слова "треба" щодня 5 разів на тиждень, практично увесь день ( бо школа- це вже поняття "треба" постійно, знов-таки, подобається нам це чи ні)
     
  11. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Ви знаєте, це все таки залежить від мами, одній добре сидіти в хаті зранку до вечора, готувати, прати, прибирати навіть коли дитина піде в школу, а інша мама хоче розвиватися інтелектуально, спілкуватися з іншими людьми, не лише про діток, працювати , ходити в салони краси (дитина в садку )і бути цікавою свому чоловіку.

    Ну не може мама все робити по дому і встигати займатися з дитинкою і ще й за себе не забувати. Так, коли дитина дуже маленька, то це одне, але коли дитина вже може абсолютно нормально ходити в садок, то чому ні?
    В садку два рази з дитиною погуляють, накормлять щодня свіженьким, покладуть спати щей заняття проведуть. Ну вбийте не зможу я все це робити і ще й по дому все встигати і приділити радісно чоловікові вечір..
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    а так, офісний планктон дуже інтелектуально розвивається, а всі хто дома - зацофані курки нецікаві чоловікам. Ходять в бігудях і з кохлею. Ага.
     
  13. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Орман не прийміть за образу, але ви ще тільки будете мамою, тому Ви не можете оцінювати ситуацію, так як ті, хто вже виховує діток і знає, що це дуже не легка справа!
     
  14. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?


    Боже,виходить всі і всюди мами конч...і,бо садки переповнені дітками,видно відстрілювати нас треба)))таких мам поганих,зозуль)))
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    ой вже навіть не смішно - скільки раз мені цим в очі тикнули.

    і що ви знаєте про мій досвід виховання дітей?

    ну зрештою є тут купа мам з дітьми, які мають такі погляди як я? Чи захотілось мені лишній раз дотикнути?
     
  16. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Зовсім ні, але якщо ви вдома будете одна з дитиною цілий день, то тоді поговорим. Лекго тому у кого чоловік вдома працює, мама з татом живуть з вами, кума живе на поверсі вище, тоді без проблем. А якщо ви одні у місті, батьки живуть не у Львові, і друзі працюють, тоді як?
     
  17. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Допоки дитина потребує нас, мамів, ми маємо/мусимо/повинні бути біля неї. З відрощеними коренями, з лишніми кілограмами, з поламаними нігтями. Бо то є наші діти, наша кров, наші надія і від нас залежить, якими вони виростуть і як прилаштуються в житті. Мене моментами теж злять розкидані іграшки, пописані моїм чорним олівцем для очей світлі меблі, гора посуду і пустий холодильник, бо я не завжди маю час на побутові речі, але так росте і розвивається МОЯ РІДНА дитина. Як би я вивалювала на загал, все, що мене дратує, то не спілкувалася би з рідною мамою, розлучилася з чоловіком, пересварился би з половиною вас. То не є аргумент для того, щоб віддати дитину в садок. Можна знайти час на себе і з малою дитиною, залежно, як його хто бачить і хто на що себе налаштовує.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

     
  19. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    Я і наміру не мала Вас чимось дотикнути, просто дуже хочеться почути Вашу думку через 1,5 року! Сорі, якщо я Вас образила.
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Дитячий садок, чи з мамою краще?

    я вже писала.

    Ви просили про допомогу когось навіть з форуму? Чи то такі друзі які весело кричать - давай в садок, а прийти допомогти слабо?