У якому віці народжувати?

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем viltis, 19 Грудень 2007.

  1. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Та ну, хто там лякав наших бабусь 50-60 років тому? Та ще й по селах, де ніякої медицини не було? А 100 років тому? І коли народжували? Починали переважно рано, але часто і використовували фертильний період повністю:girl_wink:То не в "залякуванні" справа, а в тих же умовах життя.
    Ми просто висловились різними категоріями: я загальною - рівень суспільства, а Ви - частковою - які умови життя, праці і т.д., ну але це одне і те ж:girl_wink:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    заради справделивості - у штатах першу дитину народжують до 25 років переважно. Але є різний розподіл залежно від штату, соціального статусу, освіти тому в деяких в 30 починають, а в деяких в 19
     
    Останнє редагування: 13 Травень 2016
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    То візьмемо для мого прикладу ті "розвинуті" штати, де в 30)
    Мені колись одна полька (вона, правда, жила в Пн.Європі), сказала, що такої молодої пари одружених ще не бачила (мені тоді було 24, а чоловіку 25), і розпитувала, чого так рано, як оточення це сприймає і т.д.))) Самій же їй було десь 30, вона вела абсолютно "студентський" спосіб життя і бігала на побачення)
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    в мене знайомий народився в Техасі, навчався у Стенфорді. Коли показувала фотографії своєї подружки з дитиною, він спочатку казав що то сестрички, а потім був здивований що вона в 21 народила плановано, бо в них норма про сім'ю думати після 30. в 19-25 народжують лише не заплановано.
    Ну отой мій знайомий поводиться аналогічно, хоч йому зараз 29, запитую про сім'ю, він обіжається що я з нього якогось старого дядька роблю, він зовсім юний і морально не готовий до серйозних обов'язків, ще багато всього у життя своєму не побачив.
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    і я про це
    ну в кого "в них"?
    сходіть на BabyBump гляньте статистику. То середній вік народження першої дитини ще нижчий ніж я написала.
    І у віці 23 років 70% - це плановані діти.
    Так, статистика студента Стенфорду буде сильно інша (я про це і писала). Але спитайте його не про однолітків з якими він в коледжі вчиться, а про тих з якими він вчився в школі.
    Статистика військових взагалі інша - величезний відсоток молодих жонатих і дітних.

    почався перегин із "застарі" в "замолоді"
    --- дописи об"єднано, 13 Травень 2016 ---
    ну це його індивідуальні особливості можуть бути. В нас теж такі є.
    --- дописи об"єднано, 13 Травень 2016 ---
    коротше кажучи в США середній вік народження першої дитини є нижчим ніж в Західній Європі.
    джерело
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я не експерт і не стверджую, просто коли я кажу що я вже у віці коли треба думати про дітей, всі іноземці роблять круглі очі і роблять компліменти що я гарно збереглась, за їхніми мірками мені б мало бути вже за 30...

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Може просто на іноземців специфічно впливають такі розмови) статистика не ідеальна, але уявлення чоловіків теж далекі від реальності. Спитайте іноземця скільки варто годувати грудьми))), ну чи взагалі чим годують дітей до 1-2 років, крім приколів і реклами навряд чи почуєш щось цікаве
     
  8. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Я взагалі помітила, що іноземці дуже рідко розмовляють з іншими про такі особисті речі, як народження дітей, шлюб.
    Принаймі, нас за весь час ще ніхто не спитав, коли плануєте дітей, чого ще не народжуєте.
    При тому в Україні кожен раз, раніше.
    А зараз вже навіть і не питають. Застарі ми вже для народження дітей. Але пропонують інше- усиновити їх онуків.:girl_cray:
    Але, коли я зверталася до гінеколога, сказали не тянути час, бо зараз при тепершній екології все важче народжувати навіть молодим, а таким як ми, то вже , як кажуть німці, за 5 хвилин 12.

    А за статистику- можу сказати те, що бачу- всі сусіди народили до 30 своїх дітей, в родичів також-до 30.
    Правда, і не в 18-20.
    Тут до 19 вчаться в гімназії, тай, навіть, якщо йдуть на навчання на підприємство, все одно швидше 20 не закінчують.
    А там ще й попрацювати хоч рік-два треба.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    і це нормально
    бо на відміну від наших звичаїв, коли малознайома людина не заморочується тактовністю і може запитати про такі інтимні речі
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    нещодавно фейсбуком перекидалась фотопідбірка "раннього материнства" - щось типу заклику не робити абортів молодим дівчатам, як прекрасно бути юною мамочкою. Мене здивувало, що там були 20-річні матері (США). Хіба 20 - то рано? Але в них були такі дитячі обличчя, що і справді виглядало, що їхнє материнство - раннє. Може, то я вже з висоти свого віку такими малявками їх бачу. А в мої 20 здавалось, що я вже така мудра і доросла :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Я деколи вже навіть не знаю, чи це таке відчуття тактовності, чи просто бажання зробити боляче, бо зрозуміло, що, якщо люди в шлюбі вже 7-8-10 років і ще в них немає дітей, то на це є причини.
    Чи фінансові, чи фізіологічні, чи навіть банальне- не можу, не хочу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
    • Подобається Подобається x 9
    • Зе бест! Зе бест! x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    думаю і те і інше, і ще інколи неадекват))
    Прийшла от на днях до свої сімейної (правда вона в нас така..ще десь в совку мозгами залишилась), а вона мені каже: "Ой а шо то ви так тягнете, то тобі вже немало років, то треба вже родити, бо шо потім будеш з тим дитьом робити?"
    Людоньки, і то лікар таке каже!!!! А мені 27 років всього то )))))) Що говорити далі?
    Завжди є люди, яким треба в чомусь "покулупатись", цікаві, або просто наглі. Навчилась, то сприймати з гумором.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    справедливості ради, мушу додати. Жінки не всюди однакові. Про східні і південні країни таки правду казали - там швидше дозрівають фізіологічно, тому і народжують скоріше ( це навіть якщо не враховувати оті звірства, коли заміж видають 10річних дівчат).
    І ще про штати - не хочу видатися расисткою, але якщо брати білих і чорних (+ латинос) жінок, то для білих - так, нормально народжувати пізніше, для чорних - раніше. Тут різні фактори намішалися - і фізіологічні, і соціальні. Але якщо дивитися тільки білі чи тільки чорні групи то знов таки виходить така закономірність - чим вищий соціальний статус ( освіта, кар'єра), тим пізніше народжуються діти.
     
    Останнє редагування: 13 Травень 2016
    • Подобається Подобається x 2
  15. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я думаю, ви зрозуміли, що я мала на увазі) Якщо вже бути дуже скурпульозним, то ок - якась різниця фізіологічна є, я навіть не знаю яка - рік-два? Але я не згідна з тим, що це визначально. Просто воно, як ви кажете, в багатьох випадках тісно переплетено: скажімо, десь в Африці, низький рівень життя, мала тривалість життя, і, відповідно народжують рано, в + сюди нехай піде і раннє дозрівання, але ж на темношкіру жительку США, яка, наприклад, навчається у Стенфорді), навряд чи впливає її раннє дозрівання, особливо якщо вона не вчора до США приїхала.
    Одним словом, я вважаю, що соціальний статус країни (ну і окремої людини в межах країни) є визначальним в тому, який вік там вважається - нормально/рано/пізно, хоча всюди природою дано жінкам практично однаковий фертильний відрізок життя.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  16. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    А як жили і витримували важкий побут наші пращури, коли жінки переважно мали 10-12 дітей по селах? І то, в нас не прийнято було аж так рано одружуватись, хтось в 20 женився, хтось дівував довго, комусь Бог діток не давав довго, але дуже багато українських жінок як вже одружувались, то народжували поки можна було:girl_yes2:. Годували грудьми і знов вагітніли, дитяча смертність вищою була, і материнська теж:girl_sad:. Зараз, в наших умовах, навіть з таким технічним прогресом жінки навпаки вже не хочуть так. Бо є інший уклад життя, багато хто займається роботою, та й банально гроші на все потрібно заробляти в містах, і з чоловіками ситуація не проста. В розвинених країнах (США, Європі), пізніше народжують юо інакше в них виховання, плюс поширення ЛГБТ-поглядів, та й люди до 30 мінімум живуть, як тут писали "студентським безтурботним життям", та паралельно - не забувайте - вони й раніше відділяються від батьківської сім"ї: починають самі заробляти, будувати своє життя. Там рідкість, щоб доросла людина жила в батьків під боком, або, тим більше, по 2-3 покоління разом:girl_yes2:. Баби-діди там внуків не бавлять в тому розусмінні як в нас. Держава інакше забезпечує людей, все різне - та й народжують інакше. Та й совка там не було)) А ще за статистикою, чим вищий рівень освіти, матеріальний, тим менше народжують такі люди, також там велике число взагалі чайлд-фрі. До чого це веде? Ці "ситі і благополучні" країни поступово масово заселяються такими, що добре народжують - мусульманами, іншими емігрантами, жінок звідси беруть, бо тамтешні і женитись не спішать (там і на сім"ю інші погляди). Але яке б не було суспільство природу ніхто не змінить - репродуктивний вік такий як всюди , пізніше народять - менше життя проведуть з дитиною, от і все. Комусь таке підходить. Ще важливо - в тих країнах довша середня тривалість життя (бо інший рівень життя і медицини), жінки масово приймають гормональні препарати, які "відсувають" настання менопаузи, щоб "довже молодим бути". Недавно в передачі медичній чула що на заході практично всі жінки на таких таблетках сидять, і в нас так скоро напевно буде . Так що в тій сфері дуже багато нюансів. А ще колись в давнину, коли люди до 40 років жили в середньому (середньовіччя)? Тоді ж як рано не народиш і не одружишся то взагалі можеш не встигнути нічого :girl_in_dreams:
     
    Останнє редагування: 14 Травень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  17. Bluewing

    Bluewing миється в бані

    Lesya Vihot, мене бісить коли чужі люди лізуть в сімейне життя, і такі питання -коли ви вже будете мати дітей, вже пора. Як наче я в них буду питатись коли мені вагітніти....:girl_mad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    бавлять-бавлять, і живуть буває разом, і дітям на коледж збирають гроші.
    так "раніше" - в 19 років школу тільки закінчують, ну і як їдуть в коледж, то відділяються. Але на коледж батьки збирали від народження. А як не їдуть, а йдуть працювати, то живуть в батьків

    Це вже теж з розряду казочок "іх нрави".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  19. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    а в мене є такі знайомі, які знаючи мої ситуацію все одно питають "ну шо там? чи ще не родила? ой, не тяніть з тим. ой, ви напевно погано стараєтесь. ой підіть помоліться, ой не все ви певно для того робите".:) таке враження, що інші знають краще, що там ми робимо, а що ні:)
    мої всі двоюрідні сестри родили перших дітей ще до 20, і вже по двоє-троє дітей мають. тут тільки я одна серед родичів своїх лишилася, яка в майже 30 бездітна) ну хоча ці всі сестри в селі або живуть, або зачали дітей в селі, а потім переїхали:) тобто діти в них виходили випадково, незаплановано. може і є в тому правда, що якщо більше планувати, то менше шансів, що воно получиться)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в нас теж є люди, які рано починають заробляти і відділяються від батьків. і щодо "бабусі бавлять" -нема такого загальнонародного ні для нас ні для європейських країн. То справа кожної сім'ї. Зрештою, теж "майже інтимна" :)
    я розумію, що то Ваші родички, і що можливо вони самі ділились з Вами планами. Але на загал - вибачте, трохи маячня. Ну до чого тут - село і незаплановано?
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1