Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Lady_Opium, 14 Листопад 2009.

  1. Lady_Opium

    Lady_Opium Well-Known Member

    Тема про теорію поколінь почала перетворюватись в оцінку якості соціонічних досліджень:girl_crazy: - тому, думаю, буде не зайвим створити окремий топік:girl_curtsey:

    По-перше, пропоную зібрати у темі тести на визначення соціонічного типу - на мою думку, то буде найпростіший шлях, нехай не достатньо певний, але простий і зрозумілий більшості, за тим можна буде підшукати своїх дуалів - та й взагалі питання настільки широке й цікаве, що, сподіваюсь, сумно нікому не буде:girl_claping:

    Одлі, мені потрібна Ваша допомога, підключайтесь:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    знаю таке, і непогано знаю...

    але перед тим, як почнеться обговорення, хочу сказати вплив соціоніки на моє життя

    Вона мені його зламала. Так, хай засильно і заголосно сказано, але саме коли вона зявилась в моєму життя - все пішло не так...
    Чому? тому що соціоніка ламає любов і людські почуття. Бо людина, яка в неї поринає, вже не може просто так спілкуватися з іншими людьми. Свідомо чи підсвідомо, вона вже починає симпатизувати людині чи ні зважаючи на її тип, а не на саму людину.

    До чого я веду. Є в світі знання, які корисно знати лише в міру. До таких знань відноситься психологія, і зокрема соціоніка, як частина психології (чи то розділ). Вона корисна в тому випадку, коли її контролюєш і не дозволяєш ввійти в своє життя. Тобто, за її допомогою, можна навчитися і зрозуміти ті особливості поведінки людини, які не змінити, і ті свої та її риси характеру, які можна підкорегувати (якщо ви не дуали) для того, щоб могти прожити разом все життя.
    І ще, шалено важко, коли НЕПРАВИЛЬНО нею захоплюється ще хтось, від кого Ви тим чи іншим чином залежите - бо тоді і Вас сприймають як обєкт, а не як людину. Уявіть, як це, коли "взнавши ваш тип" інша людина думає, що знає про Вас вже все!

    Соціоніка - це лише каркас. В більшості випадків (чим вищий розвиток людини), тим більше в ній розвинених підтипів, які впливають на її поведінку і думки, плюс соціальний розвиток, психотравми, виховання....

    Отак, вилилась...
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    http://www.all-tests.ru/114
    http://www.socionika.info/test.html
    мені ці два тести подобаються, але загалом їх в неті тьма

    тип людини це і є сама людина:)
    і ми завжди аналізуємо співрозмовника, просто соціоніка допомагає результати аналізу розкласти по поличкам.
    а фанатизм у цій науці як і у всьому загалом, звичайно ж, не на користь
     
  4. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Як на мене, наше (можливо аматорське) сприйняття соціоніки нас же і обмежує: та теорія не залишає людині права вибору, не залишає можливості "зробити себе самому". Надто фатально, не?
     
  5. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    соціонічні типи - це основи з яких формується людина, основи її поведінки. Але ж окрім основ ще є маса надбудов-розбудов які формуються у людини із життєвим досвідом і інших особливостей, що загалом додають кожній людині родзинку. Є схожі люди, але не ідентичні, тобто все ж таки кожен з нас особливий і неповторний:)
     
  6. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Соціоніка стає приємною річчю, коли дізнаєшся, що йдеш по життю зі своїм дуалом :girl_in_love:

    Був період, коли соціоника була настільки цікавою для мене, що я не могла думати ні про що інше. Тоді я буквально не могла спати від потоку думок, постійно читала, вишукувала, типувала, робила висновки. Вчасно схаменулась, бо певно збожеволіла б від того вього, і заборонила собі думати в тому напрямку. Куди приємніше при зайомстві з новою людиною, виявляти домінуючі риси в ній, симпатизувати їм чи навпаки, а не розкладати знайомих і не знайомих людей по квадрах і не думати, як треба себе поводити з тою людиною з точки зору сумісності. Хоча деколи зустрічаються такі яскраві представники якогось типу, що мимоволі посміхаєшся)
     
  7. Lastivka_Rivne

    Lastivka_Rivne Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Я здається Холмс за соціотипом, точно не пам’ятаю, бо років з 5 тому проходила тест. Відношусь до цього спокійно. Дивує, кажучи правду, якась фанатична захопленість соціонікою, чи загалом будь-якими іншими речами. Зламати життя соціоніка не може, зламати життя може тільки сама людина.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Капризуля

    Капризуля Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Мене теж соціоніка дуже захопила, але проходячи різні види тестів, ніколи не отримую єдиного типу. Завжди різні результати :confused: Хоча найчастіше виходило, що я Дюма або Єсенін.
    Отож, хто з вас який соціотип?
     
  9. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    У мене найбільш вітровголовігуляючий соціотип - Гекслі (інтуїтивно-етичний екстраверт) :)
     
  10. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Інтуїтивно-етичний інтроверт - Єсєнін:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    І я Єсенін.. Колись серйозно тим цікавилася.. Але викинула то з голови.. Занадто багато поганого в життя воно мені принесло...
     
  12. Lady_Opium

    Lady_Opium Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    фатальніше не буває:girl_crazy:
    думаю, відОмі люди, які шукають домінанта, можуть узалежнитись від будь чого, не лише від теорії..

    конкретно ВАшу чи Леді_АД ситуацію не хочу розглядати, але поясніть мені на хлопчький розум яку шкоду може завдати будь-яка наука, і, зокрема, соціоніка?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Капризуля

    Капризуля Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    До Lady Opium: який у Вас соціотип?
     
  14. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    о, ви вже й темку створили )))
    не маю зараз часу багато долучитися (цими днями зайду ще раз), але хочу просто свою думку висловити, перш ніж вдаватися в деталі - особливо щодо дописів про фатальний вплив, про переломну роль соціоніки і т.п.
    ясно, як день, що коли менше знаєш, то міцніше спиш)))))

    але очевидно, що люди, які пишуть про кардинальні негативні зміни під впливом соціоніки - спостерігали б такі ж зміни і під впливом іншого знання, яке б стало для них очевидним відкриттям ))))

    наприклад, при знайомстві з людиною я ніколи не буду розглядати її як об"єкт, не буду визначати, з якої вона квадри і т.п. я швидше буду просто спілкуватися з цією людиною, причому так, як це притаманно мені.
    цікаво спостерігати на практиці, як проявляються певні закономірності - і від того, в т.ч. і ті, які проголошує соціоніка. вони тільки зайвий раз підтверджуються для мене

    в соціоніці нема фаталізму, нема тільки 16 соціотипів - і крапка. я не дружу з математикою, але так, на хлопський розум, ви тільки уявіть собі, скільки різних комбінацій, модифікацій і т.п. може виявитися в рамках такої порівняно невеликої системи поділу!
    мені, наприклад, цікаво бачити, як проявляє себе кожний окремий соціотип в кожному окремому випадку )))
    я не знаю напам"ять всіх особливостей, нюансів і т.п. я не обов"язково пам"ятаю всі деталі - але при бажанні можна ж підчитати.
    коли ми з друзями зачитувалися соціонікою - це сприймалося, як гра. але гра, яка може приносити користь.
    я думаю, що дуже зручно розумітися хоч якось на цьому людям, які працюють з кадрами.
    для особистісних стосунків - так само може стати у пригоді.

    хтось перед тим написав, що соціоніка зламала життя - ви маєте на увазі, що визначали людей за типами і припиняли з ними спілкуватися, або припиняли потенційні серйозні стосунки, можливо, бо визначали, що вам не по дорозі? але я впевнена, що якби ви ніколи і не чули про соціоніку, ваші стосунки з тими людьми все одно б не склалися, якщо ви апріорі були різними типами )))

    а фанатизм у будь-якій справі не вітається


    написала, як типовий етико-інтуїтивний інтроверт ))))))))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    пропоную вгадувати - за характером дописів і спілкування на цьому форумі ))))))
    так цікавіше

    і ще хочу сказати - не намагайтеся визначити свій тип тільки за одним якимось тестом, спробуйте кільк арізних, плюс прочитайте ще описи - і тільки тоді є шанс, що ви визначили себе правильно
     
    Останнє редагування: 16 Листопад 2009
  16. Капризуля

    Капризуля Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Ооо, але то під силу лише досвіченим "соціоністам". Я тут початківець:)
    Вперше познайомилась з тією штукою вконтакті. І мене так захопило, два дні поспіль тільки тим і займалася, що проходила тести різних авторів, читала про всі типи і приміряла їх до своїх знайомих. Але мене страшно бісило, що ніяк не могла визначити свого типу, про що вже писала. Звідси питання до форумлянок: чи впевнені ви на 100%, що ви - саме той чи інший соціотип, чи немає сумнівів з цього приводу? І чи можливо таке, що соціотип людини міняється під впливом різних життєвих обставин?
     
  17. Lady_Opium

    Lady_Opium Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    "я знаю, що нічого не знаю":)
    сумніви - взагалі штука корисна=) якшо їх нема - значить от-от відчуєте поштовх в спину "агов, прокинься":)

    я коли проходжу тест - визначаю частину себе, яку мені треба протестувати:)
    бо я знаю, що залежно від настрою, від сфери активності - я можу показати кардинально інші результати;)

    в такому випадку - корисно попросити когось професійного в тих питаннях, хоча й його оцінка не обов.язково буде вірною у випадку, якшо він суб.єктивно вас оцінює
     
  18. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    Хе :) А мене досі не визначили :girl_cray: По тестах я щось змінне між Жуковим, Гюго, Достоєвським і Наполеоном - вибирайте :girl_haha:
    А щодо фаталізму... мала на увазі те, що будь-яка класифікація, а особливо людей, а особливо така розписана, в чомусь та обмежує. От начитаються її молоді симпатичні чоловіки - і "нє падхаді, бо ти не дуал" :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    я впевнена на 100% ))))
    мене визначали різні люди - і я є досить яскраво-вираженим представником типу )))

    ні, неможливо.

    треба детально ще пригадати, але суть в тому, що соціотипи, це те, що ми є і хто ми є.
    все дуже залежить, в якому ми інформаційному середовищі росли і формувалися, в якому продовжуємо жити.
    декому так і не вдається повністю розвинути свої потенційно сильні риси, і така людина б"ється, як риба об лід, щоб розвивати щось, що їй зовсім не притаманне, наприклад, якщо раціонал намагатиметься жити за законами іраціонального. це може статися з різних причин - наприклад, з дитинства людина спілкувалася з людьми, які їй нав"язували іраціональне. в результаті можемо отримати неповноцінну, незрілу особистість.
    спеціалісти з соціоніки визначають певний вік (ну, скажімо, приблизно 33 роки (30-35)), до якого бажано вже мати сформовану систему цінностей, сформований соціотип. тоді людина не буде мати проблем у налагодженні стосунків у родині, у досягненні успіхів у роботі, і у здобутті психологічної рівноваги.
    простішими словами - тоді людина себе буде комфортно почувати в житті. з іншого боку, не обов"язково, що в неї буде ідеальна сім"я ( декому постйні бурхливі скандали також можуть давати відчуття комфорту), не обов"язково, що зовні це буде виглядати успішна людина - головне, що вона буде комфортно почувати в цьому житті, яке б воно не було.
    і навпаки - якщо формування затягнулося, то навряд чи такій людині вдасться без особливих зусиль над собою відчувати внутрішній спокій (якщо вживати стереотипні цінності).
    не всі інтуїтивно можуть приймати щось як добре і погане, але і не всім для розуміння, що таке добре, а що таке погане потрібне раціональне пояснення природи цього добра і зла.
    ми всі - різні, але це варта використати для досягнення рівня комфортного нашого спілкування.
    я б не сказала, що туту інсують категоричності - просто краще сприймати це знання, як ключ до кращого розуміння себе і оточуючих.
    є, наприклад, соціотипи, спілкування яких можна визначити категорією "конфлікт", але це не означає, що їм категорично не треба бачитися і контактувати - просто від цього треба танцювати і шукати саме ті способи обміну інформацією, які тут будуть прийнятні і найвдаліші.

    наприклад, за соціонікою мої стосунки з моїм шефом і заступниками - 100% конфлікт, тим не менше у нас на практиці - суцільне порозуміння, спокійна взаємовигідна співпраця. чому? тому що я знаю, що ніколи не спрацює у спілкуванні з цими людьми, а що може дати хороший результат. з цього і виходжу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Соціоніка: тести, визначення типів, обговорення

    та ладно ))))
    дуала зустріти - це ще треба, щоб пощастило.

    і взагалі, я особисто вважаю, що найкраще спілкування з дуалом не тоді, коли це ваш партнер (хлопець, чоловік і т.п.) - ви ніби і дві половинки один одного, розумієте один одного з півслова, але з іншого боку швидко втрачається інтерес, стосунки можуть стати досить рутинними і в більшості випадків просто будуть невдалими.

    найкраще, коли дуал (це моя особиста думка) - ваш друг/подруга, один з батьків, брат або сестра, колега по роботі (хоча ні, бо в роботі бажано мати конкуренцію)

    а в стосунках чоловік-дружина, мбуть краще, коли є стосунки активації - коли люди один одного в різні періоди стимулюють емоційно.
    і знову-таки - варіантів море - все залежить від багатьох факторів і дуже індивідуально. зовсім не категорично.)))


    сказав етик-миротворець. ех, нічого з собою не пороблю