Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    Я дуже задоволена, що син його закінчував, в першу чергу за " Психологічна атмосфера, відношення учителів до учнів...".
    Загальний рівень дітей (оточення в підлітківому віці один з головних моментів) дуже високий як в науковому так і в культурному плані. Інтереси поза школою, теми для розмов.... Наскільки я знаю, всі однокласники поступили (багато взагалі без репетиторів, решта з 1-го предмету), в т.ч. в Німеччину, Польщу, УКУ, Киів . Були призери-переможці міжнародних конкурсів.
    Вчителі пояснюють грунтовно (були в 2-х різних класах, з різним вчительським складом), зацікавлені, щоб всі учні таки засвоїли матеріал, в т.ч. на перервах, індивідуально (наскільки я знаю, платних занять з учнями немає). Це стосується й непрофільних предметі (скажімо, з англійської без репетитора дуже добре здав ЗНО). Високий рівень вчителів (не тільки в професійності, а й в шляхетності, манері поведінки - це й дітям передається). Зацікавлені більше в високому рейтингу ліцею (вже декілька років він 1-3 по Україні) ніж в матеріальному (принаймі, мені так здалося...)
    Пару разів на рік поїздки в Карпати, по області і т.ін. (затрати мінімальні - готують самі, під наглядом вчителів, автобус власний вчителя історії).
    На батьківських зборах (2 рази на рік!) приємна, доброзичлива атмосфера, дітей не сварять, при потребі просять підійти індивідуально.
    "Як побудований розклад - парами, як у вузі, чи так як у всіх школах?" - звичайні уроки, 45хв. є 1 велика перерва (за обіди перераховуються гроші на р/р, то впевнений, що дитина поїсть щось тепле, а не чіпси-булочки, але можна й не їсти в їдальні, а брати щось своє).
    "основи здоров'я, християнська етика, мистецтво-музика" - в нас того не було, але син вчився з 8-го класу. Можливо, в 7-му щось і вчать, якщо є в шкільній програмі. В суботу -2-3 уроки.
    Дехто жалівся, що діти вчилися допізна, втомлювались і т.ін.. Можливо, це залежить від дитини... Мій не дуже "напружувався" йому було достатньо попрацювати на уроці (міг би вчитись краще, багато вчителів на цьому наголошували). Але я бачила еволюцію ставлення до науки від 8-го до 11-го класу, з'явились амбітні цілі...
    Там є й хіміко-біологічний клас.
    В них є сайт і група в ФБ, там є досить інформації - але "якшо шо" - питайте!
    P.S. Якійсь занадто захоплений відгук вийшов :girl_in_dreams:- але я насправді дуже тішуся, що у Львові є ліцей такого рівня.
    Безперечно, раджу для дітей, що планують в технічні ВУЗи і мають успіхи в навчанні вище середнього. Це реально хороший старт для них
     
    Останнє редагування: 19 Грудень 2019
    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 3
  2. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    @Olga Letsdance
    Дякую, розглядаю для сина, але нам поки треба вибрати гімназію, фізмат з 7 класу?
    Вибираю Васькові Класичну, ( там вчились донечки) , і Євшан. Хто має свіжі враження про Євшан?
     
  3. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    мій брат закінчив фіз мат) ну що я вам скажу - це тре любити точні науки) і багато вчитись) решта все там дуже ок
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Знайомих донечка зараз у 10 класі фіз. мату. Вчитися важко і багато. Спочатку вона була дуже не задоволена, бо багато чого не встигала. Але після року навчання (батьки дійсно думали що варто перевести назад у гімназію чи підшукати іншу школу) заявила що міняти заклад не буде і їй там подобається, але тут відіграло:
    і за рік знайшла однодумців і друзів.
     
  5. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    можу додати що дуже високий. Мої одногрупники закінчили фіз мат ліцей, +викладала у дітей , які закінчили його, зробила висновок - знання як і профільних, так і не профільних (для прикладу історія) на порядок вищі, ніж після школи. На перших парах в університеті відразу видно хто в групі з фіз. мат ліцею.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Так, тому що невідомо для чого в фізматі вчать програму першого курсу. А потім тим студентам не цікаво на парах.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

     
    Останнє редагування: 18 Грудень 2019
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Євшан має кращі показники успішності з математики. Хто зі знайомих має там дітей, не нарікають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    А в мене знайомі з євшану пішли у фізмат ліцей, і якістю освіти у другому задоволені більше.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Євшан з 5 класу, фізмат - з 7 або 8. Багато дітей з Євшану вступає в фізмат, в тому немає нічого дивного. Порівнювати ці два заклади взагалі нема сенсу. Євшан - школа (хай і сильна), фізмат - спеціалізований ліцей із зовсім іншою програмою і підходом. Все залежить від потреб. Наприклад, «мовні» школи (як от 8) мають на порядок нижчий рівень викладання точних предметів.
     
  11. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Читаю відгуки про фізмат ліцей. Бачу що особливо нічого не помінялось за 15 років. Мій розклад занять. Він усі 4р був приблизно однаковий.
    Пн. 1 фізика, 1 математика, 1 анг, 1 зарубіжка, 1 фізкультура, географія історія.
    Вт 2 фізики 2 математики ще якіь 3 уроки
    Ср. Нема фізики нема математики. Зарубіжна, фізкультура, англ, історія
    Чт фізика, математика, географія
    Пт 2 фізмка 2 математики англ
    Сб 2 фізики 2 математики зарубіжна.
    Загалом 10 математик(6 алгебра+4 геометрія)
    І 8 фізик і 3 англ на тиждень 6/7 уроків в суботу 5 було.
    Забула про укр мову/укр літературу. Десь 4-5 предметів на тиждень.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    Останнє редагування: 18 Грудень 2019
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Я закінчила його 15 років тому, хіміко-біологічний. Рік тому ми там збиралися, здається основна маса вчителів ще там. Це люди ще з тої генерації , які ладні працювати за ідею. А їх основна ідея - навчати дітей і дати їм можливість розвиватися. Вчителі ставилися дуже добре до нас, але і вимогливо. Моральні якості там теж пильнують, в мої часи відраховували і за вкрай погану успішність і за невідповідні вчинки. Ліцей це не лише «накачати» інтелект, я б сказала, що там і дуже добре виховання.

    Навіщо там вчать шось університетське?! Бо цей заклад створювався з ідеєю вчити обдарованих дітей, тих які хочуть і можуть більше (бо ж є такі що не можуть), тому для них і створені умови отого «більше». Я розумію, що тепер ці рейтинги і зно роблять своє, багато хто хоче попасти в ліцей, але не всі задаються питанням - навіщо? Так, там треба дійсно мати добру смикалку, швидко схоплювати і могти тягнути ту науку. Там нема етики і музики, але й ніхто не буде казати типу можете не вчити укр.мову, не читати літературу, бо у вас багато задач з фізики. Нас в біо-хім класі свого часу добре дрючили і з фізики і з математики, і наші стогони що ми ж біологи-хіміки нікого не хвилювали (ну ясно що не по тій же програмі, що фізмат класи , але й не так примітивно як в школі).
    Ну і ще такий психологічний момент - в ліцей же йдуть ті, хто в своїй школі відмінники. І тут вони скочуються відразу мало не до двійок! Оце важливо пережити і дітям і батькам. За якийсь час в класі наново виростає оцей розподіл - хтось проривається у (майже) відмінники навіть і з цією нагрузкою, хтось тягнеться в хвості. Мені свого часу було легше, бо з 5бальноі системи в школі я перейшла на 12бальну в ліцеї, тому легше було сприймати свої 6-7 балів, це ж таки не 3. З часом я сама собі прикинула по кожному предмету який бал мушу витягнути , поставила планку - не менше 8, хоча з історії все мала трибом і часто таки було 7 в табелі і ніц ))
    Англ.мову я таки вивчила в ліцеї , там клас ділився на три групи: найсильніша - ті хто вчився в спецшколах і спецкласах по англ, найслабша - ті хто не вчили в своїх школах англійської взагалі і щойно в ліцеї починали з нуля, ну а в середню - середнячки)) І хоч мене оприділили в середню, та за два тижні сказали, що мені дорога в найнижчу групу (отака шкільна відмінниця я була ги-ги). Ну і я вирішила, що не піду вчити алфавіт бо шось таки вже знаю, впросилася на «випробувальний час», засіла за ту мову і таки лишилася в середній групі. І зі своїх 6-7 балів в 9 класі добилася стабільних 9-11 до кінця навчання.
    Ото пишу зараз і сама собі дивуюся - я не ходила на жодні додаткові, ніхто і гадки не мав ще брати мені репетиторів, і звідкись то було в моїй голові, що треба самій за то сідати і гризти. І так тепер все дивно читати про ті сімейні клопоти з репетиторством, як то навчання підтягнути... Мої батьки сильно не вникали в ті питання, не перевіряли мої бали, не вимагали більшого. Вони і не знали яка там та моя наука, ну хіба просто бачили, що дитина багато сидить і вчиться.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 8
    • мімімі мімімі x 3
  13. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Щось нічого тут не пишуть за 3Д школу..
     
  14. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Напишіть щось будь ласка про 90 школу і дивосвіт. Може знаєте там хороших вчителів, які набирають у вересні. Буду дуже вдячна за інформацію.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  15. Olga Letsdance

    Olga Letsdance Well-Known Member

    Так, фізмат після 7-го (можна поступати й після 8-го). Класична сильніше в гуманітарному, мовному плані, Євшан в математичному. Але питання до кого з вчителів попадеш - знаю, що в Класичній є дуже сильна й вимоглива вчитель математики
     
  16. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Чи має хтось досвід дистанційного навчання?
     
  17. Virna

    Virna Well-Known Member

    Дівчата, чиї діти вчаться в "Первоцвіті"? Може є ті, які цього року йдуть в перший клас? Розкажіть про плюс і мінус. Записали туди сина, дуже переживаю чи добрий зробили вибір.
     
  18. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    @Virna мій син туди ходить у перший клас, мені подобається, син з задоволенням туди біжить. З "+" те що там немає старших дітей, є свій вихід на вулицю, на перервах якщо погода дозволяє гуляють на вулиці, вчителі там хороші. З "-" мала їдальня, діти з перших класів їдять після першого уроку, других після другого уроку. Тому перекуси я даю обовязково, бо до п'ятого чи шостого (гурток) уроку моя дитина з'їдає яблуко і канапку +чай, як має гроші то ще і печиво собі купує, але то моя дитина вона їсть багато.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Virna

    Virna Well-Known Member

    Дуже дякую. Я готова давати перекуски, для мене то не проблема, бо навіть не знаю чи захоче щось в школі їсти. Мені важливо, щоб в школі і класі була дружня атмосфера, і щоб гарні знання давали. До речі, може, хтось має відгуки про вчительку Волощук Віра?
     
  20. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    мій також першачок, наразі все подобається :), Первоцвіт.
     
    • Подобається Подобається x 2