Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. silvia

    silvia Well-Known Member

    середня ціна табору то 400- 450 грн за день з харчуванням....Можна знайти за 250- 300...простіший з мінімальним харчуванням.
     
    • Баян Баян x 1
  2. sherry

    sherry Well-Known Member

    Поділіться ) Бо знаходила або не повний день, або локація не підходила
     
  3. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Дівчата, можливо, маєте відгуки про вчительку початкових класів Мар'яну Андріївну Касьянчук з 85 школи (Ліцей Симоненка)? Можна в приват, будь ласка.
     
  4. nomad

    nomad Active Member

    На СКА відкривають WORLD SCHOOL. Language. Math & Science хтось може вже вчиться в ній же на вул.науковій, поділіться враженнями
     
  5. marianast

    marianast Well-Known Member

    Як підтримати інтерес до школи? Саме до шкільного навчання, бо до науки інтерес присутній. Про фізику, хімію, будову Всесвіту і т.д. слухати може годинами. А от шкільна програма перестала викликати будь-яке зацікавлення. Доводиться змушувати, а це мені якось противно, особливо коли дитина дуже опирається)
    Сьогодні нажалілися мені на малого одразу дві вчительки. « Була золота дитина, виділявся.... найкращим в класі був, на голову вище решти учнів...що з дитиною сталося? Ми його не впізнаємо» і таке всяке.
    Бачу свою провину в тому, що проявила слабинку в дисципліні-він ниє, стогне, що не хоче робити домашку (1 клас, а вона таки є), я залишаю його в спокої. Надіялась, що цей період тимчасовий. А нє.
    Поки що малого стимулює:
    - мама гаркне;
    - вчителька на уроці підловить, що він щось не вивчив/підготував.
    В обох випадках робить для когось.
    В школу любить ходити, але його там цікавлять його друзі. На уроках дуже швидко вловлює інформацію, має гарну пам`ять. Проблема в тому, що він зовсім не хоче займатися вдома.
    Вчителька каже, що він дуже швидко сприймає математику, з цікавістю розв’язує задачки, вдома я цього ні разу не бачила- ниє, плаче : « о, ні, тільки не це, я не хочу робити уроки. Я втомився, можна я полежу, можна я дрова поскладаю?»:girl_cray:
    Я вже починаю думати, що причина в мені. Але він навідріз відмовляється робити уроки з бабою і дідом, татом, тільки з мамою. Як я не можу то на крайняк чоловік може мене замінити.
    Жорсткіше з ним в плані обов`язків? Я йому охоту від школи не відіб’ю?
    Сьогодні вчились довго і строго. Попідтягували всі його хвости. Погнав на вулицю щойно як з пропеллером на дупі, ніби свободу відчув. Так мені прикро через його ставлення, рано ще йому, нє?
     
    Останнє редагування: 19 Березень 2019
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Моя теж вдома нічого робити не хоче. І теж дитина далеко не з тих, кому важко дається навчання. Нудно їй, і нема на то ради. Але вона сама якось дає раду: домашнє умудряється доробити в школі перед уроком. Бачу по однокласниках малої, що стабільно високі оцінки і титул "вище на голову" мають діти, які і швидко вчаться, і з якими батьки постійно займаються домашнім і додатково. Ну, наприклад, з англійської стабільно лише там, де є додаткові заняття. Я не маю бажання сидіти їй над головою від слова "взагалі". Тому в неї все під настрій, в тому числі оцінки. Якось в мене здали нерви від того "та кому то треба те навчання і домашнє", то висварила сильно. А те козеня каже "а колись діти взагалі до школи не ходили і нічого". То я їй розказала, як одна її прабабуся була молодшою в сім'ї, тому за неї вирішили, що вона буде не до школи ходити, а помагати господарку тримати. І як вона все життя тяжко працювала. А друга бабуся теж через мамин спротив на уроки втікала і вчилася по ночах при свічці десь в коморі, щоб батьків не злити (бо вони вважали, що вчитися достатньо сину). А потім втікла в 16 років в технікум в чуже місто без копійки грошей і вивчилася таки і змогла себе вберегти від праці в колгоспі. І ще розказала, що то бідні люди своїм дітям не могли навчання забезпечити, а трошки багатші наймали вчителів. Знайшла їй спеціально розклад занять англійських принців і принцес 100-річної давнини, то вона дуже дивувалася, що вони з 7 років вчили по 2-3 іноземні мови ("та кому та англійська треба?!!"). Мене просто дуже зачепила та ідея в голові 7-річної дитини, що "та можна і не вчити нічого і нічого страшного не станеться". Але не менше мене дратує те абсолютно ідіотське совкове "виділявся, був на голову вище". Та у всіх є періоди піднесень і спадів, тим більше в першому класі судити про це дивно. А потім чіпляють ярлики "відмінник", "добре тягне", "двієчник" і діти тягнуть ту лямку. А я впевнена, що кожна дитина в чомусь талановита. І при тому я впевнена, що немає дітей "нематематиків" чи "нетворчих". Я так з нашою вчителькою трохи дискутую, бо вона впевнена, що моя мала "нематематик". А я (як математик) бачу, що в неї з логікою дуже і дуже добре, а це значно важливіше, ніж швидше за всіх вивчити табличку множення.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Haidee я повністю погоджуюся. Але бачу, що малий з’їхав і це помітили одразу дві вчительки. Обов’язковості в нього нема, з під палки його гнати не можу, обідно мені. Хочу і ярликів уникнути і не спротивити сам процес малому. І не знаю як.
    А те «на голову вищий»і т.п, я здогадуюся звідки ноги ростуть, малий комунікабельний, знає багато всякого ( дякую Діскавері і джеогрефік))), і вміє гарно висловлювати свою думку, правильно будує речення. Поки не треба було докладати додаткових зусиль до навчання ввн на цьому гарно виїздив вперед)
     
  8. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @marianast , я , чесно і не очікувала,що мій буде аж горіти бажанням. Але, при всі своїй показовій "клоунаді" , він розуміє,що якісь речі - є обов*язком. Зараз з*явилось оте закочування очей, але то не лиш домашнього стосується. Ну і я з ним "класично" уроків не роблю. Тобто я в тій ж кімнаті, а він пише сам. Я - перевіряю , бо він "вкрадає " букви в словах. Довго не робить уроки 30-40 хв. це на 3-4 предмети. Але я практикую, ще щоб він мені читав ввечері - тобто 4 дні я йому перед сном, 3 рази - він мені.
    На канікулах - теж біля 20 хв -щось написати під диктовку + кілька прикладів, чи задачка. Ну і читання. Трошки, але є.
    Якось так.
     
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну дивіться. В чому він з'їхав? Моя в 2, але я ще добре пам'ятаю минулий рік. Там нема як з'їхати, це хибне враження про дітей, які йдуть до школи добре підготовлені програмно і емоційно. Самі пишете, що він комунікабельний і ерудований. Підозрюю, йшов до школи, вміючи читати, писати і рахувати. А там були діти, які або не вміли, або вміли гірше. Він вигідно виставив це все (похваліть за то зайвий раз:)), а потім в другому семестрі закрутилося колесо нашої прекрасної шкільної системи. В першому семестрі він лише демонстрував ті знання, які перед тим накопичував пару років, а зараз пішло багато нового матеріалу на раз і - виявляється! - треба систематично вчитися. А ми ж того не любимо:) Є різні варіанти, як підтягнути власне навчання. Є математичні тренажери (моїй малій додатково на множення може дати вчителька 100 прикладів - суто для тренування пам'яті, бо порахувати вона може завжди, а вивчити не хоче). Є у Львові зараз якісь Шалені Математики, то дуже хвалять. Можна гуляти і щось повторювати на ходу (відпустіть його складати дрова, але за умови, що він подумає над розв'язком задачі). Питання, який саме має бути результат. Бо те, що дитині ще й після уроків треба сидіти і робити однотипні задачі, а їй нудно - то є ок в їх віці. Є ще діти, яким дуже важливий позитивний фідбек вчителя, можна на цьому зіграти. В нас підготовку до Урочистого Причастя веде священник, від якого мала в захваті. То в нас окремий урок кожного тижня і кожного тижня вони здають досить серйозні теми. І то єдиний випадок, коли моя дитина буде сидіти сама без нагадувань і вчити, щоб здати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Haidee читати - писати не вмів, рахувати умів гроші) Просто перші місяці дуже спрагло впитував в себе інформацію і проявляв ініціативу. Вчителям це дуже подобалося. Зараз потух.
    А додому задають багато. Якщо цього не робити буде теліпатись в хвості.
    Вчителька з англійської завтра запрошує батьків на урок, щоб продемонструвати що діти не вміють читати))))) ну шо ви гаварітє) мені навіть смішно з того трохи. На урок не піду)
     
  11. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    1 клас, а хіба можна домашку?
    1 клас.,,і система нашої освіти і вчитель, та вчитель, грає першу скрипку.
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну чекайте, домашні в першому класі не задають не просто так.
    В сенсі в нас задають, але там на 10хв роботи. І в нас вчителька сказала, що хочуть можуть робити, не хочуть - не роблять.
    Я тут за язик кусаюся. Якщо дитина допитлива і при цікавій подачі хоче вчитися, то справа не в дитині, а в системі.
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Та я тут так чекаю коли моїй дитині стане нецікаво і я її переведу на домашнє. А їй цікаво, і чудова вчителька.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Це вона чию неспроможність буде демонструвати: свою чи упорядників програми? :girl_haha: я тут реально регочу. Ще можна уявити собі, наприклад, педіатра такого: "Бачите, я вашій дитині все згідно протоколу, а вона далі кашляє!":girl_crazy:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Смішно Смішно x 2
  15. marianast

    marianast Well-Known Member

    Перше півріччя не задавали. Зараз спокійно може бути три задачі з оформленням, диктант написати і вивчити віршик задано сьогодні на завтра. І оцінки почалися кілька тижнів тому. І постійно зауваження в зошиті « пиши каліграфічно».
    2BD2E76D-5022-41D4-AB8A-56B9A8BACF3B.jpeg
    Наприклад списування він пише сам, помилки проговорюємо, пояснюю, деякі виправляє сам, деякі несе до школи. Ті помилки, які дитина сама виправила, вона підкреслює і знижує за них оцінку. Я з вчителькою про це говорила - мені нема проблем зробити замість нього і тикнути пальцем в кожну помилочку, але зміст? Вона каже писати з помилками в чорновик, опрацьовувати їх і переписувати охайно і каліграфічно в чистовик. Навіщо я його тоді віддала в перший клас?
     
    • Співчуваю Співчуваю x 8
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Та бо ініціатива має бути двостороння. Якщо вчителька надається до розмов, то попросіть, щоб частіше штурхала його на уроках.
    --- дописи об"єднано, 19 Березень 2019 ---
    Та можна і в чорновик. Але в неї колір ручки змінився, а таракани в голові ті самі. Вона б мала підкреслювати те, що написано найкраще, а не акцентувати на помилках. В першому класі в нас так було. Зараз вже по-всякому. І він дуже в вас пристойно пише, як на перший клас.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    А яка то школа? І якого віку вчителька?
    Цікаво, бо цього року буду мати школярку, і коли в нас проходили адаптаційні заняття, то якраз дуже наголошували, що НУШ, оцінки не ставлять, пишуть тільки простим олівцем))
     
  18. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    я реально в шоці!..якщо домашніх нема, а лиш - рекомендації , то які оцінки??
    --- дописи об"єднано, 19 Березень 2019 ---
    писали якийсь час, потім - в кого виходило краще-перейшли на ручки.
    я знову в шоці...
    У вас якась спецшкола?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. marianast

    marianast Well-Known Member

    Та нормально пише) іноді додому задають диктант, тоді я стою над головою, от тоді пише так що самій любо глянути. Але не в тому справа, чому йому не залишають права на помилку, якщо при кожному зібранні батьків наголошують, що «дітки лише вчаться, будьте поблажливі».
    Все по старому, просто називається інакше.
    Я би хотіла виробити якусь власну стратегію, в першу чергу френдлі до власної дитини, але в межах існуючої системи. Чи це як однією точкою на двох стільцях сидіти ?
    Розумію, шо наступний етап то «відмінники і двієчники», а двієчникам нема змісту напрягатися, з ними і так все ясно. Навряд мій малий буде двієчником, але і над відмінником трудитись не хочу, і не хочу щоб його носом в кожен прокол тикали, особливо коли прокол більше вчительки ніж його.
    --- дописи об"єднано, 19 Березень 2019 ---
    Школа в смт, НУШ, не спеціалізована. Олівцем не писали ні дня. Сьогодні заговорили, що пора завести щоденники.
     
  20. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Козенятко В нас - оцінки не ставлять. Можуть написати "молодець"... кільком учням це пишуть за домашнє - спонукає так сказати.
    Домашні - називаються рекомендаціями.В основному не є великий об*єм. Інколи - більший. На вихідні - легкий мінімум. Жодних оцінок. З англ.взагалі нічого додому не задають. Є вчити вірші, є проекти з "я досліджую світ" , є списування тексту, і кілька прикладів , або задача.
    Нема ще отого оформлення ---число, класна , чи домашня робота... Вчать пропускати лиш лінійку між домашнім і класним завданням, а з математики 4 клітинки. ну і щоб приклади не були хаотично розкидані.
     
    • Подобається Подобається x 1