Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dieSonne, 1 Жовтень 2014.

  1. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Але це не та альтернатива, яку шукають. Це та ж сама система і рутина.

    Дівчата, не переходьте на пп :), цікаво почитати різні погляди. Я не маю 100% чіткого уявлення ще.
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    *сиджу з широкою либою*

    ---------- Додано в 19:45 ---------- Попередній допис був написаний в 19:38 ----------

    та ніхто не має.

    я якось в сторону анскулінгу тягнусь, бо зараз бачу скільки всього моя дитина знає чого її ніяк спеціально не вчили. І неспеціально не вчили. Життя навчило.

    *і все-таки воно працює*

    друге діло, що в Україні таке покки не провернути. От і шукаю хоч який полегшений варіант школи.
     
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    от власне, в них закладена ота цікавіть як воно влаштоване, як воно працює, а що буде якщо...

    Коли нас система освіти почала ламати під себе, бо ми нестандартні, в нас було 2 варіанти: або дозволити їм це, але шукати місце де не будуть так пресингувати.
     
  4. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Я теж серед тих, хто не знає як ця ідеальна школа має виглядати, але дуже хочу для себе це зрозуміти. Але роздумувати це одне, а поки не почнеш втілювати думки - не зрозумієш працює воно чи ні.
    Мені близький підхід Софії і Сюзі і я теж за школу яка є просто сприятливим середовищем, де діти вчаться досліджувати, шукати інформацію, показувати різні науки в цікавий спосіб, плюс колектив, взаємодія, особлива атмосфера, подорожі. Я хочу щоб школа вчила дітей бути щасливими, отримувати насолоду від життя, бачити красу в простих речах, ну і бути людьми.
    Стосовно знань які я отримала в школі, то навіть нема що розказати, бо я лише тепер усвідомила якою цікавою насправді може бути фізика чи хімія, мені цікаво як влаштований світ від глобальних речей до найдрібніших і я зараз розумію для чого насправді я би хотіла знати англійську чи інші мови. Чому я не розуміла того раніше і марнувала свої шкільні роки на заробляння оцінок? Хочеться своїм дітям дати можливість використати свої шкільні роки з користю і дати собі шанс вчитися і досліджувати разом з ними.
    Розумію людей, які не бажають для своїх дітей школи чи взагалі будь-якої ситеми освіти, але я маю потребу саме в якійсь систематичності і організованості як для себе, так і для своїх дітей, тому я за школу, але з певним виходом за межі.
    Моя Катя ходить в звичайну школу, то намагаюсь її підштовхнути сприймати все навчання дещо ширше, завжди запитувати чому саме так, а не інакше, критично ставитись до формулювання завдань і шукати як мінімум ще по три варіанти відповіді крім стандартної. Питаю в неї завжди що нового вона дізналась, навчилась і що було цікавим і корисним для неї. Звичайно, що цього мало для нормального розвитку, якого бажаю своїм дітям, тому і мрію про іншу, нову школу.


    ---------- Додано в 21:54 ---------- Попередній допис був написаний в 21:45 ----------

    Ггг, в нас трохи схоже. Катя ходить на танці і на англійську, а малий займається в вокально-хореографічному колективі. Але вважаю ці гуртки важливішими, ніж навчання в школі, бо це те, що дає їм можливість володіти своїм тілом і розвивати його і англійська для Каті там теж основна, бо на курсах вона цікава і ненав`язлива, на школу я в цих справах не покладаюсь зовсім. От мрію, щоб школа якісно охоплювала такі сфери розвитку, але цього нема, тому їздимо на гуртки.
     
    Останнє редагування: 26 Листопад 2014
  5. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    я думаю, ви під школою розумієте зовсім інше. Школа - це, все-таки пляцдарм для розвитку
    100%. І в житті крім щастя треба могти собі на кусок хліба заробити. А життя крім щасливого, ще буває цікавим та насиченим. В кожног своє розуміння школи, щастя та потреб у житті. Вам школи не треба впринципі з таким підходом. Це інша дорога, не моя.

    Життя поза системою в межах системи? Я також незадоволена системою, але що таке система? Ми є її частиною, хочемо того чи ні. Якщо не хочемо, то маємо гуртуватися з собі подібними і створювати резервації чи колонії для життя поза системою. Це не мій шлях. Я потребую соціального життя, і хочу його для моїх дітей.
     
  6. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Прочитавши вчора ввечері тему, цілу ніч вона мені не давала спокою....
    Дівчата, я не є практикуючим педагогом, але освіта має педагогічну складову, і, читаючи вас:
    в мене виникло відчуття, що я чогось реально не розумію: все оце, що ви пишете - це ж є звичні складові методики викладання кожного предмету, принаймі мене так вчили, моя покійна бабуся-педагог так само це формулювала, тут же немає нічого інноваційного? Маючи практику в школі саме так готувалася до уроків, саме так і бачила вчителювання взагалі (яке мене надзвичайно захоплює, і я ще не полишаю мрію таки цим займатись). Я так розумію проблема в тому, що на практиці це не втілюється, що вчителі - в більшості не талановиті, а якщо і талановиті - то за викладанням обов'язкової програми не мають часу на власне всякі "цікавості"? (хоча, я вірю, що більшість з нас таки стикалася з талантами, і, незважаючи на обмеження програми, такі люди досягали тих маленьких спраглих умів і пробуджували глибоку зацікавленність і активність). Тоді питання в ідеальних викладачах для ідеальної школи і гнучкої програми (такої собі матриці).
    А от стосовно цього
    я вважаю, що школа має підтримувати такі цінності, але вчать такому батьки (причому, швидше за все, ненавмисно), це є більше, ніж школа. Мене виховали так, і школа тут ні при чім. Впевнена, дівчата, які так переймаються тим питанням, - ви точно самі це дасте своїм дітям!
    Якраз ще один нюанс виплив: очікування і сподівання на школи можуть бути реально дуже різні, але я за те, щоб не занадто багато на школу перекладати.
    І я особисто за систему і організацію, людям, що шукають глибокого індивідуалізму в школі, школа як соціальний інститут апріорі не підходить.
     
  8. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Ні.
    Ви мене не зрозуміли.
    Екопоселення то явно не моє. Якби було б моє- то я давно би там жила і отут би не писала.
    Та можна жити в місті, витягнувши голову з системи.
    Амінь.
     
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Навіть тут в темі в кожного різні очікування від школи і від навчання.
    Я можу написати за себе, хоч моя дитина ще не йде в жодну школу.
    Що мене категорично не влаштовує в тій шкільній системі, яка є зараз:
    1. В школу йдуть здебільшого не за покликом, а тому, що в тепліше місце не прилаштувалися. Ті, хто йдуть за покликом, або втягуються в існуючі правила, або йдуть зі школи. В результаті мотивації у вчителя нема і всю ту свою невдоволеність і злість він перекладає на дітей. Я не хочу, щоб моїх дітей навчали невдоволені істерички. Може занадто різко, але дуже часто саме таких зустрічаю.
    2. Дітей вчать непотрібним речам, в них крадуть час. Я не можу зрозуміти потреби переписувати десять сторінок тексту, вчити на пам'ять дурні вірші (якщо вірш добре написаний, дитина його без зазубрювання запам'ятає), зубрити математичні правила (я тільки в універі догнала природу інтеграла, я себе такооою тупою відчувала, маючи золоту медаль зі школи, бо то ж елементарне, а я його не так розуміла), розбирати закони фізики, переписуючи їх з книжки, замість показати на практиці. Я можу той список продовжувати довго.
    3. Дітей закривають в приміщеннях, замість проводити з ними частину навчального процесу в театрах, на природі, в лабораторія, активно займаючись спортом.
    4. Дітям нав'язують неправильні соціальні установки: вчитель завжди має рацію, старший теж завжди має рацію, бавитися з молодшими стидно і т.п.
    5. Дітям навішують ярлики: "відмінник" - не завжди супер талановита дитина, зате виконує правила системи, догоджає вчителям, а потім в житті впадає в депресію від першої ж невдачі, де треба проявити щось понад стандартні вимоги, "твердий середнячок", "трієчник", "невихований", "стидливий". Вже з першого класу дитині визначають її місце.
    Що б я хотіла бачити в школі:

    1. Вчителів (наставників, хтось добре написав) не просто з дипломом, а з підходом до дітей.
    2. Коротші уроки за партами, більше змісту, менше "водички". Відсутність оцінювання хоча б в молодшій школі, щоб, знову ж, не вішати ярлик на дитину на етапі вникнення в навчання.
    3. Умови, при яких дітям будуть показувати більше практичних речей - лабораторії, оранжереї, може навіть міні-кухні. Щоб вони бачили процес, результат і приймали участь.
    4. Змішані заняття, де будуть різновікові діти. Я б взагалі в молодшій школі мінімально розмежовувала дітей, молодші від старших чудово переймають досвід.
    5. Фізична активність має бути на тому ж місці, що й розумова.
    6. Виховання моральних якостей. Я розумію, що тим в першу чергу батьки мають займатися, але коли коли в школі дитина бачить зовсім протилежне до того, що є в добрій сім'ї, вона починає сумніватися і замикається. Навчити дитину в школі співчуттю, любові і повазі напевно неможливо, але якщо в школі просто буде така атмосфера, вона дасть свої плоди.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Дякую! Цілком згідна, +100%
     
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    це прекрасно видно в сім"ї, де двоє дітей. От як мої.
    Молодший дуже намагається догнати і навіть в чомусь випередити старшого. Ну бувають часом і бійки, зате який дух конкуренції!

    ---------- Додано в 17:32 ---------- Попередній допис був написаний в 17:30 ----------

    озвучили думки :)
    я вже такого від нашої системи освіти не сподіваюсь, тому просто не нагружаю малого за оцінки і трохи попустилась. Надолужуємо вдома.
    Хоча на школу я не скаржусь. Однозначно кращий варіант ніж те, де ми пішли в перший клас.
     
  12. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Моя дитина не в ідеальній школі вчиться :) але оцінки нам тільки з 3 класу почали ставити, не помічала, що їх вчать, що старший/вчитель завжди правий і т.п.
    Інша справа, що моя дитина явно не системна.
    Я думаю, ідеальна школа - там, де дитині комфортно. Кожній конкретній дитині. А в 6 чи 7 років, коли діти йдуть в школу - у них вже закладено основи, те, що дали батьки. Хотячи чи ні. Свідомо чи ні.
    Тут і розвиток тих сфер, про які дівчата писали вище і т. Ін.
    І головне справді, щоб батьки не перекладали на школу (яка б ідеальна вона не була) всю відповідальність.
    Я думаю, принципи сьогоднішньої школи не такі і погані. Але на практиці ми всі розуміємо, чому не виходить, чому вчителі не зацікавлені, не мають часу, стресовані бюрократією і просто зароблянням на прожиття і т. д. То, мабуть, для мене ідеальна школа - це та, де нема таких явищ. Де навчання / дорослішання / збагачення знаннями і практичними навичками йде у співпраці з батьками і залученням батьків. Я думаю, те середовище, в якому дитина росте і навчається життю - це цілісна сфера, незалежно, чи в приміщенні школи, на гуртках якихось, чи вдома.
    Мені імпонує наставництво і менторство у навчанні. Але тут є ризик суб'єктивності надмірної.
    Мені не подобається, що цікаво задумані завдання часто галопом проскакують і пропускають головне, аби лише галочку поставити, що програма виконана.
    Мені не подобається повальний авторитарний стиль спілкування багатьох вчителів з дітьми, Затюкування і приниження. Що є, то є.

    Але, зрештою, я висновки роблю зараз по одній школі практично. Спробуємо інші, може, пощастить побачити більше позитиву. Хоча повторюся, я і так багато плюсів бачу вже.
    А ідеальна - то трудно.

    ---------- Додано в 19:26 ---------- Попередній допис був написаний в 19:16 ----------

    Я ще подумала, що ідеальна школа для мене - то якесь поєднання домашнього навчання і спілкування в творчому колективі, плюс щось спортивне.

    Особисто моя проблема в тому - що мені як мамі бракує в тому плані дисциплінованості. Або треба покинути працювати взагалі. І займатися тільки і тільки дітьми. Я не готова. Я так не зумію.

    Але працюю над собою. Принаймні завищених вимог до дитини не ставлю і не керуюся стереотипами типу 'як класно, коли збоку про твою дитину будуть казати, які гарні оцінки в школі! Скільки грамот і таке ін. '
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    )))) це вже філософія і ви плутаєте м'яке і мокре
    можна прожити все життя на хуторі і бути щасливим, а можна мати супернасичене і місцями цікаве життя і бути нещасливим.

    ваше уявлення тяжіє до "успішності", що для мене не пріоритет
    ну я ж і писала про анскулінг

    мені не треба, але наразі не знаю як відкрутитись


    а в минулому вона чим була?

    *ви вже вибачайте, але в мене місцями враження, що ви не думки хочете почути, а лише отримати схвалення свого (досить непоганого, але) уявлення про школу*

    а про ідеальну школу в моєму розумінні я написала ще на першій сторінці

    ---------- Додано в 19:46 ---------- Попередній допис був написаний в 19:44 ----------

    оце плацдарм для розвитку ))))
     
  14. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    В кожного своє уявлення про щастя. Я описала своє і почула ваше.
    та нема проблем, все дуже просто, пишете заяву на індивідуальне навчання у зв'язку з тим, що дитина обдарована і школа їй не потрібна. Щоб отримати атестат в кінці кожного навчального року здаєте екзамени для зарахування на наступний рік і все.

    Ні, я таки хочу почути що для кого є пріорітетом, і чи мої уявлення про добру школу для моїх дітей збігаються ще з чиїмись, тобто чи в когось ще є запити на те, на що є в мене. Грубо кажучи, я хочу відкрити школу і шукаю однодумців. Якщо вони є - ми відкриваємо школу відповідно до наших уявлень для навчання наших дітей, якщо нема - нема ради, будемо в звичайній якось виживати і вчити те, що цікаво в вільний від основного навчання час.
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

     
  16. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Ще таку думку почула, що "ідеальна школа - це та, куди дитину віддаєш, вона там отримує все, що треба для повноцінного розвитку, і батьки вже не мусять напрягатися, вчити уроки і т. п." Коротше, дітьми хай займаються фахівці, і всі щасливі.
    Чим не ідеал?
     
  17. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    домашні завдання це взагалі для мене нонсенс. Я собі так на хвилинку уявила, якби нам на роботі давали ще домашнє завдання у вигляді проробити роботу ще раз тільки вдома :sad:
     
  18. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Ну, різні роботи бувають ;)
    В мене є 'домашні завдання' і вдома я роботу продовжую, а не забуваю про неї, вийшовши звідти. І таке буває ;)

    Я думаю, якщо дитина в школі цілий день рівномірно зайнята (щоб не перевтомлюватися), то тоді ввечері дійсно не до уроків.
    А якщо півдня?
    Решту дня вона би продовжувала дотягнувши до ідеалу - малювати, співати, читати цікаві книги, бігати, бавитися, чи що там ще.

    Ще доповнення до мого ідеалу - коли дитина в школі має уроки/навчальні заняття розкидані в часі. Наприклад, протягом дня. А не 5-6-7 уроків всі нараз

    А, може, навіть тільки один предмет на кожен день. Типу понеділок - день математики, вівторок - іноземна, і т.д.
     
  19. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?

    Що можете сказати по Вальдорфській методиці? Маю знайомих, які забирають дітей з традиційних шкіл, гуртуються і наймають педагога, який їх вчить за цією методикою.

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
     
  20. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Школа майбутнього/ідеальна школа. Яка вона?


    В містечку, де ми раніше жили була така школа. Це приватна структура з захмарною ціною за навчання. Що цікаво, що 90% дітей там, це діти всяких CEO та іншого начальства високотехнологічних компаній, таких як Google, Apple, Microsoft та інші, а в школі заборонені всякі технологічні девайси, любі екрани від комп'ютерів до телефонів і мр3 плеєрів. В них дуже сильний акцент на природничих науках і вивченні світу.
    Почувши вперше про цю школу, я задумалась, що якщо комп'ютерні генії віддають своїх діток в школу без комп'ютерів, таки це багато означає і навіює думки про шалену шкідливість всіх девайсів і негативний вплив на людей. Люди перестають самі досліджувати світ, а дізнаються більшість інформації з інтернету.
     
    • Подобається Подобається x 1