Школа - домашні завдання для батьків

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем poputochka, 1 Листопад 2011.

  1. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Для мене трохи дивним є ставлення деяких батьків серед моїх знайомих. Заганяють дитину з криками вчити ті уроки, вимагають і каліграфії, і акуратності а самі не приділяють тому увагу, а як дитина постарається, то похвалити забувають...В тому й логіка ;)
     
  2. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука (2)

    Ось малий приніс зі школи таке завдання (1 клас).
    Треба розставити числа у числовому ряді.
    1 3 ... ... ... ... 7.

    Мені спадає тільки на думку до першої цифри додається 2 - і далі, через одну.
    1 3 3 5 5 7 7.
    Може я думаю не в тому напрямку? Чи можуть першачки таке розв'язувати?
    Скажіть щось, бо в мене враження, що я тупію і не можу нормально пояснити дитині.
     
  3. Osya

    Osya Active Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Може цифра 3 помилково надрукована не там 1 2 3 4 5 6 7
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Я от якраз учора читала статтю про те, що коли домашні завдання роблять батьки, то діти нічого не вчаться, тобто дитину це ще більше знеохочує до навчання, бо вона не бачить у ньому жодного сенсу, особливо якщо завдання такі, що ні дитина, ні батьки не можуть їх вирішити. :sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Я оце читаю і трохи прозріваю, чи мене теж таке чекає? Чи це така мода робити домашнє з дітьми?
    В школі від 1-го класу домашнє робила сама. Ще, може, бабця (вона була вчителькою молодших класів) інколи мені перевіряла, але ніколи ніхто зі мною не сидів. В старших класах - тим більше. Як чогось не знали - то збиралися кілька однокласників в когось вдома і розв'язували разом, пояснювали одне одному. Від того результат був хороший. А вже як щось дійсно не розуміли, то просили пояснити старших, а потім робили самі, але таке було кілька раз, на пальцях порахувати можна.
    І ніхто ніколи не заставляв робити уроки, самі знали, що маємо зробити. Так було не лише в мене, а й в більшої кількості однокласників.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Може... Але завдання написало від руки вчителя і відкопійовано. Думаю, що вчитель мав ви побачити, що там помилка.
    Це власне вони у класі писали. Малий приніс листочок і питає, як правильно написати. Сказала, що це на увагу повіряють :) Треба 3 виправити на 2. По-іншому пояснити не змогла.
     
  7. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    не думаю, що причина в насмішках. Племінниця у мене в 5 класі, хіба вже не завелика щоб звертати увагу на інших? Тим більше що вона тішиться коли її хвалять, але як тільки деякий час до неї нема зауважень, то потім починаються приколи з навчанням...
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    У Штатах друга крайність буває - відсутність домашнього завдання.
    Мій Дарко три роки домашнього не мав. Як на мене, це теж геть некорисно. Домашнє має бути таким, аби дитина переконалася, що вона вивчене в школі пам'ятає, що то нічого складного, щоби дитина могла сама його зробити за кілька хвилин, а не щоби це ставало сімейними вечорами плачів, ниття і мало не розп'яття.
    У мене була фанатична вчителька з математики. Школа була гуманітарна, а завдання з математика - як для математичного ліцею. А так то я теж усі домашні завдання сама робила.
     
  9. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    нова програма потребує "перекладу на людську мову", якщо не хочете аби дитина почувалася ослом.
    Наведу приклад на одному домашньому завданні з української мови (3 клас): складіть текст-опис ластівки. Запишіть. Все.
    1. Малюнок? - нема.
    2. План?-нема.
    3. Слова-підказки? - нема.

    Я розумію, підручник розрахований на обдарованих вундеркіндерів, але...
    Так, ластівку всі бачили-знають, але отако сходу дитина в третьому класі має мати в своєму словниковому запасі слова для опису. І, якщо мама має бажання аби її дитина навчилася складати такі тексти, то має виділити час , і доопрацювати підручник розжувати дитині отих три пункти, аби вона могла САМА виконати домашнє завдання.

    До слова, по старій програмі описи йдуть в 4 класі, як і види текстів і ще багато чого.

    Якщо в підручнику дають задачу на вартість, а тлумачення визначення вартості\кількості десь аж через 2 листки - то буде мама сидіти, і буде пояснювати.
     
    Останнє редагування: 10 Жовтень 2014
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Та ні, просто підручники пишуть люди, які ніколи не працювали в школі, з дітьми. І кумівство там процвітає що ну. До дітей там байдуже. І до вчителів також.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. maUra

    maUra New Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    А я сижу і пояснюю свому п"ятикласнику,що таке атоми.Скільки їх має Метан,Вода.Оксигени,гідрогени,,,,,Жах.Це я вчила колись в школі на хімії. клас 8
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    теж здивувалася , коли 5-класники на природознавстві вчать оксигени і гідролізи... Благо, що вчитель у них толковий і помішаний на біології, то ще мені малий пояснить сто раз . Але ж сама суть- вивчати це все у 5 класі на уроці природознавства.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Маю запитання до батьків третьокласників, скільки часу займає виконання домашніх завдань у вашої дитини (укр.мова, англ.мова, математика, література). І може є такі як мій, що навчаються у другу зміну, все робите ввечері чи щось залишаєте на ранок?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Я не маю дитини, яка вчиться в другу зміну, але з досвіду роботи з дітьми в принципі, радила б залишити на ранок, якщо не все, то більшу частину чи половину. Дітки вранці краще дають раду із завданнями. Ми з домашнім навчанням стараємося максимально зробити саме вранці, а в другій половині дня бавимося, читаємо книжки, гуляємо, ходимо в музеї тощо.
     
  15. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    це підготовка до майбутнього вивчення хімії. Тобто методисти нарешті зрозуміли, що не можна відривати один предмет від іншого, але ще не навчилися пояснювати це дітям доступною та цікавою мовою.
     
  16. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    Робить Яна домашнє завдання з музики.
    Таке питання: добери відповідні слова до іспанської увертюри.
    Я свого часу закінчила музичну школу, але сиджу в ступорі.
    Хтось може підказати, що мається на увазі?
     
  17. Нікуся

    Нікуся постою послухаю...

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків

    може тореадор, коррида...
     
  18. basia

    basia Well-Known Member

    І в мене така.І не одна.Працюючі повний робочий день батьки не завжди в силі після 2-3 годинної зміни на кухні ще вчити уроки. Як згадаю молодшу школу -сльози йдуть.Ці англійські і Я і Україна( де мій щур!).Нейротипова донька робила вигляд,що ій байдуже і лінувалася. З гіперактивною все гірше -я щиро вірила,що вивчення домашніх завдань мені присуджено пожиттєво. Зараз 8 клас,дитина робить УСЕ сама, десь від осені навіть не треба питати,чи зроблені уроки.Рейтинг в класі-5.А коли в неділю лишила гостей зі словами:"треба вчитись" я впала в ступор. Вірте і все збудеться-буде легше!
    --- дописи об"єднано, 24 Березень 2015 ---
    Я не знаю на кого він розрахований.Приклад: природа 5й клас.(3чи 4 параграф)Суміші.3 способи розділення сумішей. Хвилинку,хімія з 7 класу.Знайома-історик говорила,що підручники Історії мають одне призначення-розпалювати дрова.Ну і математика:як вирішити знаємо,як прочитаємо теорію,вже і не впевнені,що знаємо.
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ку-ку, хтось робить уроки)?
    Сьогодні малому задали написати листа. Я йому варіантів наговорила, він мене не чув,пішла робити своі справи. Приходжу - лист готовий. Навіть не лист, швидше смс-ка) другу. Все коротко і чітко. Спочатку хотіла, щоб дописав, переписав. А потім вирішила, що то вже буде не його робота, а моя. І залишили як він напридумував. Цікаво, що ж він отримає))).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Я писала сьогодні. Також цікаво))))

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk